CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrsaafifi

[MERGED] All about 'Anak angkat' (Procedure & Etc)

salam...
nak kongsi satu cerita..
smlm kwn saya ada cerita, dia nurse dekat hospital serdang bhgn nicu kanak.
ade sorang baby lelaki.dia kata comey sgt..berat dlm 3kg lebih
masuk nicu..baby tu dijumpai di surau..
ms baby tu dibawa ke hospital..keadaan baby tu dh agak teruk..
n masuk intubate..oksigen pun kena masuk tru wayar..
taik mata penuh ms smpi spital kena infection..
sy dgr cerita dia rasa sedey sgt...rs mcm nk g tgk baby tu..nak peluk dia..
sape2 yg berdekatan hospital serdang..bolehla g tgk baby tu..sedekah baju ke..
sape2 yg nak amik jd ank angkat pun disarankan..
klu nk g tgk gtau..sy bg no kwn sy ..

adamalia posted on 21-10-2014 11:12 AM
saya tengah mencari baby  dan kanak-kanak yg berusia setahun setengah ke bawah untuk dijadikan anak  ...

sis...gla melawat baby tu..kot2 leh amik jd anak angkat..

zazreen^80 posted on 20-4-2011 10:01 AM
alhamdulillah.......penantian selama 2 thn ni bakal berakhir........semlm genap anak reen 2 thn..... ...

Alhamdulillah,
wah mesti xsabar kan ....saya pun tgh tunggu turn bln 6 thn depan baru cukup 2 tahun...tahniah..

hi frens teruskan usaha dalam mencari n menjaga anak angkat ni..wpun cara kita xsama dengan ibu2 yang mengandung di luar sana. Kita merupakan insan istimewa , kira nya insan terpilih oleh Allah s.w.t untuk menjaga baby ni...
Saya juga menjaga seorang anak angkat, dan dengan izin Allah muka baby itu mirip dengan saya....
jadi pada kawan2 diluar sana....teruskan usaha...agar dapat membantu baby2 diluar sana supaya dapat membesar dgn penuh kasih sayang dan menjalani kehidupan yg lebih sempurna
chaiyook Last edited by hagemaru on 22-11-2014 09:13 AM

tp skg mmg susah nk dptkan ank angkat nie ...
tp still mgharap, xkn putus asa..

ryumaira posted on 14-11-2014 05:17 PM
salam...
nak kongsi satu cerita..
smlm kwn saya ada cerita, dia nurse dekat hospital serdang bhgn  ...

wa alaikumsalam
sori lambat reply, boleh bagi no. tepon kawan sis tu tak? Saya berminat

Follow Us
adamalia posted on 25-11-2014 04:00 PM
wa alaikumsalam
sori lambat reply, boleh bagi no. tepon kawan sis tu tak? Saya berminat

Sis.. Kwn sy tu nurse wad baby tu je
Cara2 utk amik anak angkat dr hospital sy xtaula.. Nnti sy pm sis bg no phone die

ryumaira posted on 25-11-2014 08:33 PM
Sis.. Kwn sy tu nurse wad baby tu je
Cara2 utk amik anak angkat dr hospital sy xtaula.. Nnti sy p ...

sis pm no tepon tu pun dah sangat-sangat saya hargai. takpa, yg lain tu nanti saya cari jlnnya.
terima kasih byk-bk

kalau sesiapa ada info tentang anak angkat please inform saya..
email: masrizal11@yahoo.com

alissa_sofea replied at 3-11-2014 08:55 AM
Hai audetom...ada lagi kat sini ker...nnt kalau ada saya bgtahu yer ... lama tak jumpa audetom

sis..cek pm yea

ryumaira replied at 14-11-2014 05:17 PM
salam...
nak kongsi satu cerita..
smlm kwn saya ada cerita, dia nurse dekat hospital serdang bhgn  ...

sis..kalo membe u ada any new info psl baby istimewa yg bole di adopt nie bgtau la ek..
teringin nk baby

-mama- replied at 25-2-2015 09:02 AM
sis..kalo membe u ada any new info psl baby istimewa yg bole di adopt nie bgtau la ek..
teringin  ...

sorry sis..skg..semua kena direct jkm...
diorg xleh dah melalui hospital sbb takut dpt dkt org yg jahat..yg jual baby..

alahai.. kuciwanya..
anyway tq for the respond ek

Bagus topik ni. Golongan yang nak ambil anak angkat pastikan jadikan anak angkat tu mahram dengan 3 tips ni. Tips1-Susukan anak dengan susu ibu. Bilangan penyusuan hendaklah dengan lima kali penyusuan Tips2-Susu yang dihisap mestilah sampai ke perut bayi Tips3-Umur bayi tidak melebihi dua tahun mengikut pengiraan bulan qamariah

Perkhidmatan Sulaman Online

Kalo nak pulangkan anak angkat kepada jkm semula bole ke? Sume prosedur dgn jpn untuk mykid semua dah dpt.. Cuma nak pulangkan semula bole ke?

bolamata replied at 20-9-2016 09:17 PM
Kalo nak pulangkan anak angkat kepada jkm semula bole ke? Sume prosedur dgn jpn untuk mykid semua da ...

Kenapa nak pulangkan..?

Sasha replied at 21-9-2016 10:40 AM
Kenapa nak pulangkan..?

panjang ceritanya.. antara sebab nak pulangkan:
1. parents angkat warga tua berumur 60 tahun sedangkan budak tu di ambil dari baby skrg berumur 3tahun. faktor kesihatan yang serius terhadap ibu angkat yang tak boleh jaga.

2. budak tu sekarang di diagnose oleh doktor pakar sebagai kanak2 yang ada ADHD. memang aktif, sukar dikawal oleh parents angkat yang berumur ini. selalu dimarahi dan solution yang sering diambil dengan memukul (bukan mendera) kerana budak ini hanya akan berhenti apabila dipukul sahaja.

3. ada kes yang pernah terjadi seperti :
     - pandai buka pintu berkunci dan keluar rumah sehingga jiran bawa pulang semula. parents angkat terpaksa buat selak pintu atas supaya kejadian tidak berulang.
     - selalu makan batu kecil2 atau objek kecil yang dijumpai macam skru. (kantoi sebab terjumpa skru dalam najis budak ni)
     - pernah masuk hospital sebab termakan ubat beracun yang disorok dalam laci.

4. kes terbaru, budak ini tido dalam kereta..jadi bila smpai rumah parents angkat buka pintu rumah.biarkan enjin kereta hidup sebab nak bagi ada aircond kan..tak sampai seminit budak ni dah berjaya keluar dari car seat yang di ikat lock kemas dan lock semua kunci kete. ngeri parents angkat sebab budak ini acah2 ejek parents angkat bila disuruh buka pintu dan acah2 main gear kete. last2 bjaya buka dgn kunci pendua dan ubatnya budak ini di pukul seperti biasa.

jadi bila anak kandung parents ni tahu, memang dia nekad nak buat aduan kat JKM supaya budak ini diambil semula sebab dia takut parents dia tak mampu jaga sebab faktor kesihatan parents nya, kesian kanak2 tu dipukul sebab itu sahaja cara nak bagi dia dengar kata, dan takut lagi 10-20 tahun jadi mcm2 kes

from my view memang parents angkat ni sayang betul dengan budak ni.. cuma tak tahan tengok asyik kena pukul aje sebab budak ni tak boleh lepas dari di pegang tangannya..kalo tak dia lari berdesup kemana2 dia suka especially kalo luar rumah... bila dipegang dia akan menangis jerit kuat2 dan meronta2

Edited by Sasha at 21-9-2016 09:24 PM
bolamata replied at 21-9-2016 05:23 PM
panjang ceritanya.. antara sebab nak pulangkan:
1. parents angkat warga tua berumur 60 tahun seda ...

Thanks for sharing..yerla..dr berterusan begitu baik diberi kpd yg benar2 nak membela dan larat utk menjaganya tetapi impak dr perpisahan itu.. ada fikir tak....x menangis ker anak tuh nanti..maksud i parents angkat ni dah bela dr kecik..

Edited by Sasha at 21-9-2016 09:23 PM
bolamata replied at 21-9-2016 05:29 PM
from my view memang parents angkat ni sayang betul dengan budak ni.. cuma tak tahan tengok asyik ken ...

Budak2 mcm ni x bole dipukul. Dia x akan faham....kena byk bersabar dan perlahan2. Bole dibentuk tp perlukan tenaga..info..guidance..masa dan duit..bole dihantar ke sekolah khas..dan treatment....ramai jer anak2 adhd yg berjaya  ..tp byk kena kena korban dan bersungguh2...x bole give up
..tapi spt u kata parents ni dah berumur kan...dorg x nak cari solution lain ker..selain hantar dia balik....

Sori to say...nak amik anak angkat ni actually kena fikir pjg..byk sudut kena lihat. Bukan shj nasib anak yg kita amik tuh akan dtg tp fizikal dan mental kita juga penting.  Serupa mcm org yg dah ready nak ada anak sendiri.  Prepare awal2...kena ready face semua benda..susah dan senang nak membesarkan dia.....bukan bila something goes wrong u stop nak bela. Hmmm entahlah...maaf x bermaksud nak salahkan sesapa..