CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrsaafifi

[MERGED] All about 'Anak angkat' (Procedure & Etc)

Originally posted by el3123 at 29-5-2008 02:01 PM
laki aku ada gak ckp nak amik anak angkat tapi yg bosnia punyer...kekekeee...dia ingat senang ker? kitorang ni anak seme lelaki...dah 5 dah..cam takde tanda2 nak dpt anak pompuan...aku ni jenih s ...

awak lg terror..... 5 lelaki... i ada 4 orang dan yg ke 5 pompuan.... adopted. malas dah nak beranak!!!

Reply #121 sharaz94's post

Untung dah ada 5 org rakyat... Aefy baru ada sorang.. ingat nak adopt baby girl plak ....

Reply #108 salina4033's post

hai salina....

just nak bagitahu ....saya dah 2 minggu dapat baby girl dari kewaja...

saya register pada 29.04.2008....then selalu buat follow up....finally pada 15.05.2008 ada baby girl lahir.....so, pada 16.05.2008 saya bawak balik baby tersebut.....comel dan putih......alhamdulillah....sekarang nie dal;am usaha lagi nak kuarkan susu utk breast feed baby....

Originally posted by mybabyyou at 2-6-2008 09:55 AM
hai salina....

just nak bagitahu ....saya dah 2 minggu dapat baby girl dari kewaja...

saya register pada 29.04.2008....then selalu buat follow up....finally pada 15.05.2008 ada baby girl la ...

ye ke? tahniah laa... tp saya sedih la... kata ikut Q.... Menunggu lagi nampaknya...

Reply #124 salina4033's post

takpe....jangan sedih.....ada rezeki awak nanti...

saya nasihatkan awak selalu tepon tempat tu buat follow up....sebab rasanya kalo ikut Q memang ramai dan panjang....dalam 200 org....sedangkan yang nak bersalin ada dalam 70 org.....jadi sapa yang betul2 interested dan selalu tepon dia akan dulukan....

cuba la....insya Allah berjaya...

boleh tak sapa2 kat sini pm saya no. phone kewaja dan perkid...
thanks

Follow Us

Reply #124 salina4033's post

takpe.. selalu2 la call dorang tanye status.. insyaAllah kalau ade rezeki, mesti dapat.

dulu yani daftar kat Raudhatus Sakinah.. dekat setahun tggu.. dorang tak kol2 kiter balik pun. tp yani selalu jugak follow-up dgn dorang.. mcm nampak sgt dorang ni tak ikut turn.. (tp mungkin mmg takde rezeki nk dapat bb dr situ)..

last2 dpt jugak dr kewaja.. rezekinye kat situ..
dapat la yani sorang bb boy yg comel n sihat.. yani bg nama nye Muhammad Lutfil Hadif.. skrg da 2 bln 5 hari.. rasa bahagia n happy sgt2..

pada yg masih menunggu tu, yani harap u all bersabar k.. insyaAllah ade rezekinye tu..

g.luck k.

Originally posted by ryani83 at 5-6-2008 02:26 PM
takpe.. selalu2 la call dorang tanye status.. insyaAllah kalau ade rezeki, mesti dapat.

dulu yani daftar kat Raudhatus Sakinah.. dekat setahun tggu.. dorang tak kol2 kiter balik pun. tp yani s ...

TADI saya call kewaja... smlm pun kol... tpi br tadi berjawab... rasenya ade ibu yg nak bersalin la ni... minta2 takde keluarga si ibu yg nak amik... mudah-mudahan rezeki saya... dah tak kisah jantina...

Reply #127 ryani83's post

yani dapat dari kewaja jugak ekkk.....tahniah ....

saya pun dapat dari kewaja tapi baby girl....sekarang nie umur dia baru 20 hari...

saya pun rasa happy macam apa yang yani rasa....

nak tanya la.....yani dah boleh ke breastfeed baby nie....

kalo boleh....bagi la tips kat saya...coz susu masih tak kuar2 lagi nie....

Reply #128 salina4033's post

insya Allah ....kalo dah memang rezeki salina...takkan ke mana.....doa la banyak2...

wira tergerak hati nak baca posting kat sini. baca kat page nombor 4 pasal DCCK. Bagi wira kalau sesiapa yang niat, berkehendakkan dan sudahpun mengambil anak angkat bagitaulah dia dari awal secara diplomasi. Melainkan kalau dapat menyusukan dia.Sebab bila dah besar baru budak tu tahu sian. Secara psikologikal dia akan terseksa walaupun pada dasar dia nmpk dia okay. Tapi kadangkala dia akan rasa keliru. Tertipu, sedih dan marah yang amat sangat pada mak dan ayah angkat. Ada kala rasa sangat sensitif dan rasa rendah diri.

terus terang

Kepada yg dah ade anak angkat... saya nak tanya la pendapat dan pengalaman korang... bila masa dan keadaan yang sesuai nak berterus terang ngan anak ttg status depa? kadang2 benda mcm ni tak bleh nak rancang kan...??

Reply #132 salina4033's post

ntahlah...tapi pengalaman saya sendiri..saya tahu lagi 10 bulan nak kahwin. kadang kala saya marah yg amat sangat sebab tertipu. tapi disamping itu bersyukur jadi ada dual perwatakan.

Salam.. anak saya dah berumar 1 tahun 2 bulan... dari kewaja...

Reply #134 villossa_blue's post

alhamdulillah....sama la kita.....tapi anak i baru umur 21 hari....dalam pantang lagi....

Balas #134 villossa_blue\ catat

bestnya anak2 dah beso... tadi org kewaja kata... kelurga ibu baby tu nak bela  plak baby tuu...   takde rezeki lagi... keperluan baby dah hampir lengkap dah...

Originally posted by salina4033 at 6-6-2008 08:23 PM
bestnya anak2 dah beso... tadi org kewaja kata... kelurga ibu baby tu nak bela  plak baby tuu...   takde rezeki lagi... keperluan baby dah hampir lengkap dah...

salina,

sabo yea, mungkin belum rezeki u lg. tp pasti ade. insyallah...
kpd yg baru dpt anak angkat tue, tahniah....
moga dpt menjaga amanah ALLAH dgn sempurna.

klu nk amik anak kt KEWAJA, bole pilih jantina ker?
baby terigin nk amik girl. camne procedure? tolong kasi info skit...

Originally posted by babycha at 7-6-2008 10:41 AM

salina,

sabo yea, mungkin belum rezeki u lg. tp pasti ade. insyallah...
kpd yg baru dpt anak angkat tue, tahniah....
moga dpt menjaga amanah ALLAH dgn sempurna.

klu nk amik a ...

kalau dekat bleh giterus... KEWAJA kat taman seri gombak ..kat sana nanti isi borang ...bwk salinan ic, slip gaji somi isteri...salinan surat nikah dan bayar rm 50.00 jer... saya dok penang...so posjer yg depa nak... utk baby dan sume byran adalah RM3500.00
TERMASUK bayaran lawyer tu... kira dokumen hitam putih tak perlu risau laa..jantina memang kita bleh pilih... harap dpt membantu

Reply #136 salina4033's post

hai salina,

jangan sedih-sedih....dah bukan rezeki you....

insya Allah...ada la nanti tu....Allah nak uji kesabaran you tu....

Reply #137 babycha's post

procedure dia senang aje.....pi kewaja kat Gombak tu macam apa yang Salina cakap tu la.....

pasal pilih jantina memang boleh....tapi itu akan melambatkan la turn kita....

macam i dulu memang tak pilih jantina anak....lelaki atau perempuan terima aje....walaupun sebenarnya dalam hati memang nak pompuan...

alhamdulillah....dapat pompuan gak....