CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrsaafifi

[MERGED] All about 'Anak angkat' (Procedure & Etc)

festival2,konsert2 pada waktu malm yg danjurkan jugak salah satu penyumbang berlaku zina...bila dh k ...
RUZANA Post at 30-6-2010 14:41

Betul tu Zana, dari pemerhatian saya spt apa yg zana bgtahu jugakk..tu sebab bayi tu dibuang bermusim...bila dah ada musim mengawan...lepas tu tiba musim menuai pulak...sebab tak ada ikatan yg sah...bimbang org tahu dan mendapat malu...bb tu dibuang merata jer....kesian bb yg tak berdosa

yup...mcm bermusim...selepas jomheboh,tahun baru,hari kemerdekaan..nie contoh2la..selain tue..pendatang asing pun salah satu penyumbang jgk..heheh dlm 10% jer..cukup masa musim menuai plk..hemm yg jd mangsa bayi..owh...setiap kali baca kisah pembuangan bayi..trigt nak saya...huhuhuhu....syg sungguh kat dia....

Bagus gaks ada tempat gini.. sab rasa takder kena bayaran kot sebab baby tu dihantar sendiri oleh ib ...
enasabrina Post at 29/6/2010 15:22

heh..sab sy dah register kat sana..just 1000 ribu jer utk cost documentation..masa tue saya trsenarai dlm ahli yg keseratus keatas..tau...huhuhu...tpi proses xbnyk..

just nk share......dulu ada kawan i dia ckp sepupu dia nk lahirkan anak yg ke 16 sebelum ni dh bg 3 org anak dia kat org lain...bb ni anak sah taraf....sepupu dia nk bg kat dia tp dia berkira2 nk ambil sebab dia ibu tunggal (ada 2 anak lelaki yg dh sek ren)..so i offer la kalau rasa x nk bg jer kat i tp kalau girl la...dia pun setuju ...dia ckp nnti dia adjust ngan mak bapak bb tu...tp td i dpt tau bb tu dh lahir 5 hari lepas tp member i nk pulak, (bb girl la pulak tu)....hmmm frust gk. tp pk2 blik cam mls lak nk jaga bb lagi hehehe...yela anak i skrg dh 3 lebih..dh sng skit nk jaga....tu la dlm hati teringin tp byk faktor nk kena pk...ekonomi pun x stabil sgt sejak beli rumah ni...thn depan nk kena masuk sek lak si kecik tu....dh takder rezeki agaknya...tp kalau dia bg mmg i amik jer..dh la x bayar apa ..just bayar RM25.00 jer discharge hospital gomen....bg duit pun diorg taknak...member i ckp kalau mak dia terberanak lagi dia bg kat i...hahaha...tp kalau girl nk la kot....

opss...lupa lak nk cerita, member i pun bawak la bb yg baru 5 ari n tak tanggal pusat tu kat ofis pg td... ya allah...comelnya....putih, cute, rambut lebat...mmg geram betul....rasa cam nk je amik.....hehehe sepanjang 3 jam member tu kat opis tak menangis langsung...tido jer...
tp tula sian gk member tu nk jaga....dia sorang2 buatnya demam ker ....camna la...sedara mara lak takder kat sini...dia lak tak leh drive lg...lesen jer ada....kereta pun abru nk beli rasanya....skrg tgh cari org  nk jaga...mana nk cari org jaga bb dlm pantang......

mmg dh akhir zaman...sesenang jer diorg ni wat dosa besar,pastu wat lg dosa dgn mmbuang bby tu..2thn lps prnah join 1 prtubuhan,kami edarkan & cuba elakkan maksiat kt klcc.time thn bru 2thn lps...mmg mcm2 rupa bntuk mnusia.pakaian pelik2.ditakdirkan allah dlm pkl 10lbh tu hujan...bleh plak dgn muka xmalu diorg brlindung kt msjid klcc.dgn bju x cukup kainnya...
tau plak nk brlndung dirumah allah,buat dosa xigt hukum allah...geram jer rasa...

Follow Us
festival2,konsert2 pada waktu malm yg danjurkan jugak salah satu penyumbang berlaku zina...bila dh k ...
RUZANA Post at 30-6-2010 14:41

mmg betul tuh...selain pd tu spt sambutan kemerdekaan, sambutan tahun baru dan bermacam2 sambutan lagilah yg diadakan nih mmg menambahkan lagi perlakuan zina nih. alan masih ingat dulu dlm rancangan nasi lemak kopi o menjemput seorg pakar motivasi kot dan seorg bdk perempuan. pakar ni pon kata mcm tuh...bila acara2 sambutan ini diadakan dan kita tunggulah lapan atau sembilan bulan dr sekarang, masa tu lah byk kes pembuangan bayi nih.
dan budak perempuan tu plk dia mangsa (mangsa ke?? ) sambutan hari kebangsaan tahun lepas. kalau tak silap pengacara dia sharifah shahira tu tanya dia bila masa kejadian. dia jwb masa sambutan kemerdekaan. dia lakukan kat padang tu aje..begitu dah tak de sifat malu lagi dia org nih. yg paling alan bengang tu bila dia cakap "mmg org yg ambil anak saya tu sdg berbahagia, tp saya menderita". dia kalau  boleh nak bela anak dia sendiri. muka mcm belum abis sekolah nak bela anak sendiri  
mmglah tak nafikan mungkin bdk tuh ada perasaan sayangkan anak dia...tp kenapalah tak pk perasaan kedua ibu bapa dan keluarga dia. nasib baik keluarga dia antar kat rumah perlindungan..kalau tak buang anak lah agaknya..

allhamdulilah lah tengok ada perkembangan terbaru tntg kekngkawan semua..dah lama missmom x masuk forum,kan aper sibuk dgn bermcm pekara yg berlaku dlm masa sebulan ni..dalam minggu yang sama missmom diterima sbgai pemohon rawatan ivf  alhamdulilah syukur sgt..tgh tunggu giliran missmom je..mungkin klu allah beri rezeki utk timang anak sendiri missmom bersyukur sgt..tp kami hanya merancang,allah yang tentukan segalanya..the same time missmom cuba juga dekat raudatus sakinah,dah interview tgh tggu turn juga..tgk mcm ada rezeki,sbb kata pengurus pusat tersebut memang tak ramai yg mohon sbb belum ramai yg tahu penubuhan nya di sebelah utara..skrg kami hanya menanti dan berdoa shj..mudah-mudahan allah permudahkan..aminn.

lecehnyer nak ambik anak angkat....

rosemary...kdg2 kalau dah ada jodoh dengan bb...senang jer..tak seleceh ini....bergantung pada jodoh dan rezeki jugak....

seronok baca komen2 kwn di sini.... Alhamdhulillah sy pun ada ambik anak angkat. skg dia sdg membesar dgn girang... mendapat kasih sayang yg mgkn dia sendiri x pernah duga... Dia hampir2 di buang oleh ibunya entah ke mana,alhamdhulillah Allah pertemukan saya dgn ibunya... jd sy dan suami tanpa berfikir panjang ambik anak tu.Skg kami sekeluarga happy walaupun x de budget utk bb,tapi rezeki kami cukup and x putus.. nasib baik parents sy byk tolong dr wang ringgit... ialah hampir 7 tahun kahwin x de anak.. x pernah terfikir pun akan ambik anak angkat... semuanya kuasa Allah...

Sungguh x blh duga kuasa Allah.. wajah bb hampir mirip wajah saya skg.. smua ckp bb ikut ibunya cuma kulit warna je berbeza ckit hehe sy sebernya jd silent reader page ni sejak 6 bulan lepas banyak yg sy pelajari.. tq utk kwn2 yg sentiasa mmberi semangat dlm page ni sy harap kehadiran sy dlm page ni di terima...

Salam gurubesar,

Seronok dengar gurubesar gembira dengan life with baby skrg ni. Sab pun sgt gembira.. bila baby dah pandai senyum.. pandai ketawa.. rasa nikmat tak terhingga.. ilang stress yg dulu masa baby masih kecik and asyik nangis jer.. skrg ni nak gi kerje pun rasa berat hati.. hehehe melampau kan mummy ni.. suka peluk2 dan cium baby sampai dia merengek.. rimas kot mummy asyik dok ulik dia.. hehehehe..

Insyallah gurubesar.. rezeki baby tu pasti ada..

p/s: tak nak join gathering kitorang nanti? Jom laaa..

Guru Besar, selamat datang ke kelab kami, meh ler join Gath kita 24 July nanti....Gath ni utk org yg nasib macam kita jer...hehehehe...

Salam semua !

Seperti Gurubesar, saya pun "silent reader" jer sebelum ni. Hehehe... tumpang baca cerita orang lain jer.

Setelah berkahwin 13 tahun dan melalui 6 kali keguguran dan kematian ibu yang menyebabkan saya dilanda depression, akhirnya kami mengambil keputusan membela seorang anak angkat lelaki. Alhamdullilah anak saya itu dah berusia hampir 4 tahun, mebesar dengan sihat dan gembira. Saya juga pulih dari depression. Alhamdullilah.

Sekarang saya bercadang untuk mengambil seorang anak perempuan pula dan sedang menantikan panggilan. Tak senang duduk dibuatnya... hehehe ...  Rindu rasanya nak membelai, mencium dan segala "mem" yang ang berkait dengan baby. Tak apalah walau penat, tak cukup tido ke, tak cukup oxygen ke... saya rela ! Hehehe...

Salam Surfinah.

Glad to hear you already move on. Free from depression is like having a new life kan? Hehehe.. kami semua di forum ni melalui pengalaman yang sama.. kelakar bila diingat kan.. klam kabut.. penat.. tapi best. Paling best bila balik umah tgk muka baby ilang semua masalah kat opis... hehehe..

Tak nak join gathering kitorang 24 Julai ni? Jom lah.. bleh kenal-kenal..

Ena,
Memang seronok tengok wajah anak yang sentiasa kita rindukan itu. Sekarang anak saya dah pergi sekolah. Ada satu hari tu, dia balik sekolah terus nyanyi  sambil memeluk saya "ibu..ibu.. engkaulah ratu hatiku". Menangis saya... mcm nak gugur jantung hati dibuatnya. Dia tak tahu pada hal dia lah ratu hati saya.

Saya tak leh attend gathering "anak ibu istimewa" sbb pada hari tu ada cousin kawen di Melaka. Maaf ya kengkawan.

Surfinah...salam perkenalan...
anak istimewa alan pon dah 3 tahun 4 bulan. mmg seronok sebab dah pandai cakap dan pandai tunjuk aksi. memang menghiburkan gelagat anak2 nikan...alan  pon mcm tulah..tiba2 aje kang datang cium kita kuat2 dan cakap .'.mmm..sayang ibu..'
alan pun mmg selalu lepas bedak2an lps mandi, dia akan cium tangan alan  dan kita  peluk dan cium dia. lps tu dia akan peluk belah kiri dan cakap sayang ibu, belah kanan sayang baba...tu dah tak boleh tukar dah tu...kanan ttp baba tak leh tukar ke ibu

Salam semua...lama xmasuk forum nie....bz..zana minta maaflah xleh nak joint gathering nie sbb keje dan waktu  xmengizinkan...hehe..qairina baru jer sihat dari demam sbb baru kena sunat....hemm.lps sunat peel tido xlena sejam sekali bangun susu...adoiii..mata bengkak nie...harap2 maaf yer kwn2

Post Last Edit by momy2512 at 7-7-2010 16:11

Reply 1850# alissa_sofea

Betul tu mama lissa...kalau dah jodoh kiter ngan bb takkan kemana2..setiap orang ada bahagian masing2..tinggal lagi cepat atau lambat rezeki tu nak sampai pada kiter..mcm momy dulu dok bersusah payah kesana kemari bertanya..booking sana sini..tak de rezeki gak...sampai kener tipu pon ader..akhirnya..Allah menjanjikan ganjaran itu setelah kita tabah menghadapi dugaanNya..Dan momy bersyukur dengan kehadiran puteriku ....Biarlah apa orang nak kata.. (aku amik anak istimewa ker?.. aku mandul ker? tak subur ker? takleh bagi zuriat ker? ada aku kisah!! bukannya mintak duit dioerang pon nak hidup & besarkan anakku..) yang penting kiter sekeluarga bahagia dengan AnugerahNya.. Memang tak dapat dinafikan hati terusik dengan sindiran ahli keluarga dan kawan2..tp akan ku gagahi juga demi buah hatiku yang satu...Tapi kengkadang rasa cam nak hidup bertiga jer di satu pulau yg takder sesaper pon yg kenal kiter hehehehe(dreamland) ....walauapapon.ku pohon padaMU Ya Allah..KAU  kuatkanlah hati kami, semangat kami... iman kami untuk menjaga dan memelihara amanah- amanah  MU Ya ALLAH...Amin...

KEPADA SURFINAH & GURU BESAR..WELLCOME TI THE CLUB MOMIES......