CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrsaafifi

[MERGED] All about 'Anak angkat' (Procedure & Etc)

Inginkan sepasang anak angkat

Hi, saya baru dalam forum ni. Saya dan suami baru berkawin setahun lebih tapi memandangkan one of us ada masalah kesuburan yang kronik, saya n suami nekad akan mengambil anak angkat suatu hari nanti, maybe 1st girl and 2nd boy. Kedua2nya akan saya jadikan anak susuan. Forum ni betul2 give me the information i need. I hope our dream will come true. Mungkin Allah jadikan insan seperti kami sebagai parents kepada anak2 kecil yang memerlukan kasih sayang. Doakan kami suami isteri yang sedikit tidak bernasib baik ini success membesarkan anak-anak ini. Thanks

tak salah kalau sarah nak ambik. kassih pon ada kawan yg ambik anak mcm ni. rape case. kesian bdk tu baru 12 thn. baby dia comel sgt, sihat lak tu.
kalau pregnant under age ni ada high risk sket la. tapi tu semua ketentuan tuhan.
kalau sarah jadi ambik budak tu buat la medical check up.. ye la dia tak taw pun dia pregnant. maknanya dia tak jaga pon nutrition nya.

apa2 pon, good luck ya sarah.. teringat lak masa kassih berdebar2 nak dpt baby dulu. masa first time jumpa baby, mengalir air mata ni tak boleh tahan.   Allah bagi kita rezeki melalui org lain. jodoh kami ngan baby tu. baby pon senang jaga tak byk ragam.
insyaallah kalau diizinkan kassih nak ambik lagi sorang tahun dpn

double post

[ Last edited by  kassih at 6-8-2008 08:22 AM ]

Balas #200 sarah_ruslan\ catat

kesiannya sarah budak tu...

Originally posted by sarah_ruslan at 31-7-2008 07:28 PM
Sarah ada satu citer...kt opis kelmarin tetiba jer kawan Sarah tanya nak anak ke tak. Sarah tanyalah apsal ada org nak bg anak n mudahnya dia nak bg anak dia kt org. Rupanya ada sorang budak tu.. ...

cuba la tanye pada sape2 yg boleh jd ibu angkat anak tu. kalau da ade boleh minta bakal ibuangkat tu uruskan soal kemasukan mak budak tu ke kewaja..

Page mendap la nh

Follow Us
:@ :@ :@ :@ :@

Sarah tak plan nak amik baby tu sbb ni kes sumbang mahram..mmg la bb tu tak slah tapi mak ayah bb tu sesama muhrim..sarah takut apa2 jadi kemudian hari. Sarah mintak maaf kalau ada yg tak setuju dgn pendapat Sarah ye. Sarah mmg ada cadangkan mak bb tu ke kewaja tp dia nak umh prlindungan kt Kuantan sbb dekat dgn mak dia..so Sarah tk dpt tolong la. tapi Sarah harap sgt bb n mak dia sihat dan selamat. Amin..

Reply #208 sarah_ruslan's post

sarah .. dorang dah tau ke jantina baby tu? Saya dah ada anak angkat sorang perempuan. Tapi baru 1 tahun.. saya bercadang nak dapatkan baby Boy pula.

inno dh bincang dgn hubby..dia nmpak mcm setuju kalo kitorang amik baby dlu..then usaha pelan2 utk baby sendiri..buttt... parents hubby mmg x stuju lgsung especially PIL..huhuhu...sedih inno...x terkata ape..then..bila parents hubby x stuju..hubby pon mcm serba salah la..nnt susah la plak..kalo dh derang x stuju kan..hmm..dugaan betul..inno dh tawar hati dh ni..

Reply #210 innocent07's post

inno.. saya dulu masa nak ambil anak angkat ni.. tak minta kebenaran  keluarga.. saya cuma minta pendapat aje ( dahsat aku ni ) mungkin sebab MIL memang baik. sebenarnya dalam keluarga pun ada juga yang x setuju.. tapi sampai bila kita nak fikirkan orang lain.. asal kan suami / isteri sepakat udah.. yg selebihnya kita berserah..alhamdulillah sekarang semua boleh terima dia. Mak saya yang jaga dia dari baby sampai sekarang ( 1 tahun ) . Dia dah x boleh nak berpisah dengan cucu nyer tu.

..tu la..inno susah sket sbb family hubby rapat sgt dgn hubby..so smua mende nk kena kabor dlu la..& mintak persetujuan..
inno ty sket blh? luvaries ade ank sendri x sblm atau slps amik baby angkat tu?

Reply #212 innocent07's post

Belum ada anak.. dia sorang la penawar hati.. tu yang nak cuba dapatkan baby boy pula.. tapi memandangkan dia nyer lasak tuh.saya ingat nak tunggu satu tahun lagi.. Kecuali kalau tuhan turun kan rezeki ( anak sendiri ) yg ni anytime saya terima. Keluarga sebelah husben rasa nye ade juga yg pandang sinis. tapi saya x kisah. bukan hari2 nak kena ngadap muke drg pun. Tapi Inno yg penting hubungan suami / isteri tu kena dulukan. kalau tanpa anak pun ok. x pe la.

Originally posted by luvaries at 7-8-2008 11:40 AM
inno.. saya dulu masa nak ambil anak angkat ni.. tak minta kebenaran  keluarga.. saya cuma minta pendapat aje ( dahsat aku ni ) mungkin sebab MIL memang baik. sebenarnya dalam keluarga pun ada ju ...

Yani mmg setuju sangat2!!!!!

sampai bile kiter asyik nk fikirkan ttg org lain? org lain ade pk kan ttg perasaan dan hati kiter suami isteri>????????

ni yg geram nih..

..tu la psal kan..org x paham kita..mcm inno ni menunggu punyalah lama..5 thn dh..sampai dh x kuasa nk mengharap (bkn dh putus asa....cuma frust jer)..tp tu la..org sekeliling  x paham..kesunyian kita, kesedihan kita...blk umah rase kosong jer..especially mlm2 ..x larat inno nk tgk tv dh..hubby lak asik layan komputer dia jer..yealah..masing2 mcm sunyi kan..x de tempat nk bergurau2..kalo ader baby syiok la sket..blh layan2 kerenah baby..perangai dia..huhuhu..berangan jer inno ni...bilatah nk jd kenyataan...

Just nk share dgn kwn2 yg ambil anak angkat & plan nak menyusukan baby, ni ada petua yg diberi oleh Sis Marjinah b Badli, lactation consultant & nurse, pusrawi - nona tv3 15/7/07

5 langkah menyusukan anak angkat:

(1) NIAT
(2) bayi mesti HISAP
(3) TEKAD
(4) UBAT - menyumbang 20% sahaja
(5) DOA

Baldu sendiri alhamdulillah dpt susukan anak angkat utk jadikan dia anak susuan & dgn izin Allah setelah baby umur 6bulan, baldu disahkan mengandung setelah penantian yg sekian lama. Skrg new baby dh umur 2bln. Bukan main sayang lagi si abang pd adik dia & kasih sayang kami suami isteri sama shj buat mereka berdua malah bertambah2 sayang buat si abang.

Reply #216 baldu_biru's post

Wah tahniah baldu..

Reply #217 luvaries's post

timakasih luvaries... baldu selalu ingat kata2 ni:

"Bila Allah cepat makbulkan Doamu, Maka DIA Menyayangimu, Bila DIA Lambat Makbulkan doamu, Maka DIA Ingin Mengujimu, Bila DIA Tidak Makbulkan Doamu, Maka Dia Merancang Sesuatu Yang lebih Baik Untukmu. Oleh itu, Sentiasalah Bersangka Baik Pada ALLAH Dalam Apa Jua Keadaan Pun... Kerana Kasih sayang ALLAH Itu Mendahului KemurkaanNya."

Reply #216 baldu_biru's post

baldu, nak tanya...
berapa lama masa baldu ambik nak jadi anak susuan tuh..
my baby tak mo isap la.   jerit punya la kuat satu taman boleh dgr.
padahal br nak msk 2 bln. kalau bg fm, pandai da memilih puting faberet.

share la sket cemana cara2 nya yek..

Originally posted by innocent07 at 7-8-2008 03:21 PM
..tu la psal kan..org x paham kita..mcm inno ni menunggu punyalah lama..5 thn dh..sampai dh x kuasa nk mengharap (bkn dh putus asa....cuma frust jer)..tp tu la..org sekeliling  x paham.. ...

sapa yg ada kat tempat kiter je yg rasa sunyi tu. org lain x faham. ofismate pon balik2 ckp kesian u... tanya bila nak ada baby. kalau time memalam n weekend mmg rasa sunyi giler. da penat layan tv ngan cd.
kassih dulu pon just ckp pd family nak ambik anak ni. tak mintak permision pon. asalkan kitorg berdua dah sepakat, diorg tak de alasan nak halang (chewah...) nasib baik diorg boleh terima.
apapon inno, byk2 doa yek.