CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tehtarik

Photo montage/collage (wedding)

software utk buat movie bagai PC adalah seperti Macromedia Director dan yg paling senang, Windows Movie Maker 2. bleh download kat website microsoft. kalau install Microsoft Windows XP Pro, software nie dah di install sekali. check kat Start-All Programs-Accessories-

Originally posted by mhusainy at 25-7-2005 17:58:
nak tumpang test laaa... boleh erk bro tt

Sainy, yg kau buat ni pun ok.... tapi kalau boleh gambar yg sebelah kiri tu kasi rotate, kalau tak nanti teleng org bila nak tengok gambaor tu.... itu je dari aku yg tak pandai PS ni...
Lagi satu background dengan gambar tu macam tak brape kena sebab lebih kurang sama colornya... pada aku lah.. sebab aku suka yg contras skit

[ Last edited by zaihan on 26-7-2005 at 09:54 AM ]

nin9 This user has been deleted
sori beb.. semalam tulis dulu sebelom upload gambar.. internet putus2.. ni dia koleksi lama tu. dan tahu la sapa pengantin tuh..

testing..

Cung... nin9 simple tapi menarik........... cuma kalau aku lebih suka cari action yg sama..

tt punye aku suke #1

dan punye apsal pakai background tu??dan byk ruang kosong..cam tak kene lerr..baik pakai mig jet camtu..wakaka

huss punye takkan tu je kott??simple sgt..

nin9 punye cun..bleh buat kad kawin tuu..aku rasa mered nak order tuu..wakaka

makin dasyat aarr korang nih...

Follow Us
hang pun apa korangnya fry

tomen............

buatkan lar montage utk aku...meacehh...:bgrin:

applying same color effect dan simple composition ...tak tau jadi ke tak :nerd:

nin9 This user has been deleted
tahniah bro, memang cukup tekun berusaha..semangat..saya bukan pandai sgt nak komplen,

tp mungkin kalau space antara gambar diimprove dan dari segi simetri saiz dan jarak ia akan bertambah cung kalau tersusun elok, kalau nak buat selerak pastikan tidak terlalu pack. dan kalau gambar susunan dekat sedap pandang jika wajahnya sama saiz. mcm sy punya pun bak kata zaihan action tak sama dan komposisi lari, kelemahan nmpak jika kita dah tgk berkali2. itu komen kalau yg pesen ini..

typography main pranan jugak kalau montage, so mungkin bleh tambah mnarik jika ada package typography yang mnarik.

mungkin yg lain ada pndapat lagi.. sekadar suka2 komen org punya. kita pung tak perfect jgk.. hehe.. adios bro..

Originally posted by nin9 at 26-7-2005 10:23 AM:
sori beb.. semalam tulis dulu sebelom upload gambar.. internet putus2.. ni dia koleksi lama tu. dan tahu la sapa pengantin tuh..

testing..

wow chun ni nin.... boleh buat lagi satu dak.... kali ni buat pengantin lelaki tu mengadap ke perempuan ...... kaler ni pun ok gak yea

aku prasan memang sejak akhir-akhir ni gaya montage dah semakin popular...

aku suka gambar #4...

tapi aku rasa gambar ni terlalu overlapping...

gambar tu akan lebih menarik kalau susun atur gambar interlance tak overlap dengan gambar background...

apa yang kurang dalam susun atur gambar tu mungkin pada ciri-ciri penceritaan atau kronologi acara...

contohnya... gambar background itu sendiri dah menceritakan motif atau subject iaitu acara akad nikah... tanpa gambar interlance pun owang dah tau itulah yang berlaku... apa yang owang tak tahu ialah subcerita atau subplot di sebalik acara tersebut...

background sepatutnya disokong oleh subplot yang boleh menjadikan gambar tu lebih lengkap... misalnya gambar mood pengantin dan mood tetamu... kalau dapat capture reaksi pengantin dan reaksi tetamu itu akan lebih mencantikkan cerita gambar montage tu...

itu jer la yang kau bleh komen... heheh...

anyway... gambar ni memang lawa...

[ Last edited by cipOt_cedOt on 29-7-2005 at 11:56 PM ]

fullamak, cipot terer le bab2 nie....ada lagi tips2 yg menarik? :bgrin:

hehehe... takder... cuma aku ingat tips yang cikgu sastera aku ajar aku dulu... subplOt jangan sampai overwhelmingkan plOt utama...

contoh cam gambar kiri paling atas... gambar lelaki tengah tongkat dagu sambil tengok pengantin tengah salam tok qadi... gambar tu cantik sangat... sesuai dijadikan subplot untuk kuatkan gambar utama...

beri mesej yang lelaki tu mungkin dah mula bosan dengan acara akad nikah yang terlalu lama... "bila la nak abis ni..."

gambar pengantin perempuan pada belah atas kanan plak... nampak yang pengantin perempuan yang kelihatan gemuruh atau gementar... macam tunggu buah tak jatuh...

pastu masuk plak gambar pegantin lelaki tadah tangan dan tersenyum... gembira sangat sebab seksa dia dah habis... gambar pengantin perempuan senyum lebar pun dah cukup untuk dijadi penamat sebuah cerita khayalan... "and they life happily ever after..."

itu semua beri kesan dan menguatkan lagi cerita apa yang berlaku pada acara akad nikah...

tiga lagi gambar yang tunjukkan acara akad nikah berlangsung dah macam tayangan ulangan... kalau takder pun takper...

[ Last edited by cipOt_cedOt on 30-7-2005 at 01:06 AM ]

komen yg bernas...noted dan akan di masukkan ke perkara perkara berbangkit :D

oooooo cam tu caranya nak buat montage.....aku ingatkan main campak je gambar......TQ cipOt_cedOt

pot! ajar aku bleh! heh!

p/s : sapa tau skarang market price D70s?

Test power yg tak berapa power  ;)

[ Last edited by mkfauzi at 24-8-2005 11:52 AM ]

Rate

1

engku This user has been deleted
kalo camni ok tak???

Rate

1

dah okey dah ni engku..
cuma kalau yang filmstrip tu dapat adjust dia punya blending mode lagi cun.. yang ada tu nampak tak blend dengan background nye.. :ah:

[ Last edited by bimmer_man on 9-8-2005 at 04:58 PM ]