CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5681|Reply: 22

tul ke Makanan penentu keadaan zahir baby??

Aku ni baru ngandung anak sulong.. dah 19+ week dah.. aku tak pasti kalo topik ni dah ada atau lum.. tapi aku tetap nak tanya gak.

Tul ka makanan yang kita makan mampu mempengaruhi keadaaan zahir baby  kita. Cthnya:

Air soya: (bagi kulit baby jadi putih)
Air kelapa: (bagi kulit baby bersih dan mudah nak bersalin)
Bendi: (senang kita nak beranak..banyak pelincir dan baby lebih cerdik dan peka)
Bayam: (kulit baby jadi gebu dan lembuut)
Kurma: (mata baby bersinar2 dan jenih)
Kismis: (bagi baby pintar)
Ikan: (baby sihat dan susah nak dapat selsema)
Buah pear: (kulit baby cerah dan berseri)
Minum ais: (baby punya rambut kurang)
Carrot: (mata baby lawa.. jernih dan bercahaya)
Tempe: (baik utk mata dan jantung baby)

Dan tah la apa2 lagi… kepada yang dah melalui atau yg ada dengar yang lain… cuba la bagi tau kat aku yang tak brapa pandai  nie…ngeh ngeh ngeh…

Originally posted by kainbatek at 2005-7-25 12:35 PM:
Aku ni baru ngandung anak sulong.. dah 19+ week dah.. aku tak pasti kalo topik ni dah ada atau lum.. tapi aku tetap nak tanya gak.

Tul ka makanan yang kita makan mampu mempengaruhi keadaaan zahi ...

jgn mempercayainya 100%.. ini adalah di antara kajian dan penelitian para pengkaji2 sains... hampir 90% ada kebenarnnya.. tp kita sbg ibu yg seharusnya tidak meletakkan harapan yg tinggi spt kita nak anak putih melepak dan kita selalu minum soya tp jikalau gen2 kita dan suami tiada gen utk kulit puith.. mmg sukar jugak nak memiliki anak putih... kalu ada pun itu Allah punya Kuasa... wallah'alam.....:lebai: doa2kanlah anak2/bayi kita sihat dan memiliki ciri2 yg kita idamkan...:cak:

wa kurang setuju la...sebab

bab makan ice tu...masa preggy wa kemaruk sgt ice...especially at late stage...wa kunyah je ice cube tu mcm mkn pop corn...
so rambut anak wa..nipis jer

TAPI..kawan wa...yg sama tebiat suka mkn ice masa preggy.....rambut anak dia lembat kemain lagi...tipu aaa

Originally posted by xette at 25-7-2005 01:30 PM:

bab makan ice tu...masa preggy wa kemaruk sgt ice...especially at late stage...wa kunyah je ice cube tu mcm mkn pop corn...

TAPI..kaw ...

he,he....sama la kita...time peknen ni nak hentam ais...hentam semacam.nanti kalo pantang...x delah nak minum ais...tapi baby kuar rambut mmg lebat...

rasanya ikut gen kot....mcm minum soya....x semestinya kulit putih..

bab kurma/kismis...mmg bagus diamalkan...
tapikan rasa semua makanan sgt bagus tapi jgn berlebih....sesunGguh kita berusaha nak terbaik utk anak2 kita..

Originally posted by zaliza at 2005-7-25 01:08 PM:

jgn mempercayainya 100%.. ini adalah di antara kajian dan penelitian para pengkaji2 sains... hampir 90% ada kebenarnnya.. tp kita sbg ibu yg seharusnya tidak meletakkan harapan yg tinggi spt  ...

aku kulit ala latin... hubby aku lak mcm chinese... agak2 anak aku esok2 mcm mana ekk.. aku minum gak air soya.. tapi tak tau le.. semua tu kuasa Tuhan... aku terima je ngan gembiranya..

saya chinese look, hubby jawa look (kategori itam jugak la). masa ngandung duk lantak gak minum soya. masa lahir jer mcm anak cina, skang dah 3 bulan dah rupa anak jawa dahhhhh.......

tapi saya ikut gak nasihat satu makcik tu..... minum air kelapa & jus oren (w/o sugar), insyallah kulit baby sihat, tak mudah kene ruam. my baby tu sampai skang tak pernah naik ruam lagi. kalo kene gigit nyamuk pon, jadik bintik halus merah jer dan akan ilang kesan tu keesokan harinya.

dgr gak org cakap kalo byk minum ice mase ngandung anak sng kene jaundice... ntah la.......

[ Last edited by ijazahri on 25-7-2005 at 02:25 PM ]

Follow Us
Originally posted by xette at 25-7-2005 01:30 PM:

TAPI..kaw ...

he...he... sama la kita... hari2 balun milo ais... bukan tak cuba elakkan, tapi tak terdaya... tp alhamdulillah rambut anak lebat sungguh...:bgrin:

Originally posted by ijazahri at 25-7-2005 02:21 PM:
dgr gak org cakap kalo byk minum ice mase ngandung anak sng kene jaundice...

yg ni mungkin kebetulan betul... anak ida sebulan kena jaundice... dah kuar spital masuk balik... masuk balik lg tinggi lak tu.. sampai nak kena tukar darah... punyer la risau.. lama la jugak anak dok bawah lampu.... siap atas bawah lampu tu...

yg penting amalkan pemakanan yg sihat & seimbang utk kesihatan ibu & anak....
pasal minum ais ni epal mmg hari2 kena minum tak kira pagi ke siang ke malam..mmg minum ais memanjang....baby lahir rambut mmg lebat dan alhamdulillah takde jaundice......

mmmmm..kalu nak lebat rambut kunyah/minum ais ker? tak tau la pulak petua nie..

Originally posted by zaliza at 25-7-2005 02:34 PM:
mmmmm..kalu nak lebat rambut kunyah/minum ais ker? tak tau la pulak petua nie..

he..he... tak lah... kat atas tu kata org minum ais masa ngandung rambut anak jarang... tu yg reply balik tu... sbb sy ni minum ais tp anak rambut lebat...

hm..x brp percaya sgt dgn semua tu....cuma kalau nak jdkan peringatan sikit2 tu maybe blh...like ice...mkn ais byk rambut ank byk..n yg lain tu tak tau...:ah:

salam

hihihihi..katalah emak dia suka makan ksimis...anak dia keluar dah boleh baca A,B,C...:stp:....:cak:

jgn mare ehh..me buat lawak bodo aje tu....jgn mare ehhh...

me percaya org tua kata..makan apa sekali pun jgn berlebihan..bersederhana saja...

cam my hubby always said...it's only 0.0001% contribution of his/her life...panjang lagi hidup dia insyaAllah....kita kena bersedia all the way thru

p/s..org account kata..immaterial..:nerd:

Selagi yang mampu kita ikut dan tak memaksa diri ikutlah sahaja tak ada salahnya....Masa zu peken memang zu pantang sungguh ngn air soya...bau dia pun dah meloyakan....jadi tak tahulah kesannya pada kulit baby...but minum air kelapa muda tu mungkin satu rahmat Allah juga,,,memang akhir2x peknen bertandan2x zu minum air kelapa....Al-Hamdulillah senang bersalin..dan kulit baby bersih...Kismis pun zu tak berapa lalu masa peknen,,,hubby ja paksa makan...Ais memang tak boleh di pisahkan siang malam ais...kebetulan rambut dia nipis dan halus...

Originally posted by my-alja at 25-7-2005 11:18 PM:
salam

hihihihi..katalah emak dia suka makan ksimis...anak dia keluar dah boleh baca A,B,C...:stp:....:cak:

jgn mare ehh..me buat lawak bodo aje tu....jgn mare ehhh...

me percaya org tua ka ...

:setuju::setuju::setuju:...hm..tul tu alja..bella pun pk gitu jgk....:ah:..tp mmg pun bagus kalau kita mkn something yg berkhasiat like kismis, kurma n etc ..utk kebaikan kita n baby jgk

aturcara This user has been deleted
Entahla kita tak tahu sama ade ia berkesan atau tak...tapi kita perasan..masa 1st pregnant ari tu kita minum air kelapa hari2 start dari 7 months above...alhamdulillah baby keluo bersih je...langsung tak de kerak kat kepala...tak de daki2 semua...tapi mungkin jugak faktor pemakanan lain2 jugak membantu...but bad habit kita masa pregnant even pregnant anak kedua sekarang ni..mesti nak makan jugak maggi..tak leh tidak...

Hi semua...
lela pun tgh pegnen 7 bln.lela ade gak dengar pasal minum air kelapa n banyak lg, tp klu leh
jd kan itu satu altrtnatif jer..lg satu, member lela ade bgtau klu kiter makan pisang selalu
memang baby lebat rambut..lela pun gemar sangat makan pisang masak, terliur bile nampak.
Yg peliknya bile nampak buah yg masam x lak terliur, buah manis yg buat lela telan air liur..
hee...baby boy kot...
Mak lela pun ade bgtau jgn kiter ratah buah, klu leh potong buah tu dulu, nanti tinggalkan tanda kat baby...yer kot, wlpun blm tentu betul, tp klu leh elakkan laa..

Opssss...lagi satu, nie penting..lupa nak bg tau
Org tua kate amalkan makan sayur jantung pisang atleast 2 kali sebulan, ini baik untuk
menghasilkan susu badan nanti...lela memang gemarkan jantung pisang masak tumis kicap...
perrghhh...selera makan, n then hasilnya yg lela perasan, dr pegnen 6 bln dah banyak kali
kuar air jernih pekat dr breast, bile kuar x banyak tp kerap..org kate nanti dah lahir baby nanti, banyak susu.

besnye topik ni..hehe

phoenix masa preggy dok makan oren je..hari2 oren..dah laa mase tu rayer cina, ade oren kiut tu..mmg makan berkilo-kilo..pastu ade satu hread ni kate makan oren leh cepat terberanak..terus takut..kang tetiba klua laks baby..tapi still sampai akgir..makan oren at least sekali..and ade minum sket air kelapa..anyway..after 36 weeks tu, masa tu main hentam je teh ais, mcd..tapi air gas mmg tak berani minum..air ais je ok..maggi pun tak berani..even bb dah lahir lom rase maggi agi..soya awal2 tu minum..last2 tu tak lalu laks..pastu minum susu enfamama ceklet..phoenix mmg tak lalau susu putih ni

baby lahir, alhamdulillah cihats..rambut lebat..kulit bersih, pipi gembol macam buah oren minum susu ceklet tak semesti anak ceklet..anak phoenix ok je..putih gak..heheh..kekadang dia putih sgt nampak..kekadang cam gelap laks..terang gelap..hehe..apepun..anak kita kalau dia terang ke gelap ke..mmg sayaaanggg abiss..sape tak sayang anak

tak semestinya kan.. my sister masa pregnant kuat minum ais... gigit ais lagi.. tapi anak dia kuar sumer berambut lebat bangat....

12Next
Return to list New