CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ghetto_souljah

Artikel Imam Mahdi mengikut ASWJ (merged: astika, nuralisa)

Sufism This user has been deleted
Originally posted by serihartatie at 5-9-2005 11:17 AM

sudah ler tu sniper..bawa-bawa bersabar...cuba tiru sikit ustaz zul dan pakmalau tu..kalau marahpun masih berpaksikan budaya bangsa dan agama...

apa kata, tolong berikan INFO pasal Imam Mahd ...

hehehe..tu la dia lagak biasa si sniper ni tatie oii....tuduh org melenting2 tapi forumner lain bleh lihat sebenarnya dia yg melenting2, cuit skit jer tuhh...hahaha

Sebagai pemerhati sufi tumpang gelak je la nengok mamat sorang ni yg semcm tak pernah tenteram dgn bila ada isu abuya...hahahaha

Asal ade je isu abuya si sniper ni naik haru biru tul hinggakan info berguna langsung tadak....pengacau topik wat jadik panjang ada la....hehehe

well done tatie...teruskan bagi info2 bermanfaat.

Sufism This user has been deleted
Originally posted by snipersnake at 5-9-2005 01:03 PM

ini jer input kay hambasufi

hehehe! tu lah aku dah kata, yg kambing aku layan sebagai kambing.. :lol

isk..isk...ada tak dalam hadis ke dalil ke...dlm membetulkan org ni...Allah benarkan seseorg mengkambing org lain apatah lagi sesama Islam...

Rasulullah saw tu pernah gelar kambing pada musuh2 baginga ke? Ada hadis tak?

salam
teruskan wahai saudaraku korokure
biarpu ramai yg tak suka

saudara perhatikan sendirilah, baru saja saudara beri nasihat yg baik
tapi mereka masih menurut hawa nafsu mereka, masih berdendam

berbalik kpd topik, tak nampak pun di malaysia ciri-ciri kedatangan IMAM YG ADIL tu
tempat lain tak taulah
cuma ciri-ciri SI PEMBOHONG BESAR tu yg dah jelas sejelas-jelasnya
kalau kalian ada terdengar ttg IMAM ni tolong berpesan pada saya
nak juga saya jenguk dia barang seketika
mana tau dia pun kuncu SI BUTA SEBELAH

Al-A'raaf [179] Dan sesungguhnya Kami jadikan untuk isi neraka Jahanam kebanyakan dari jin dan manusia, mereka mempunyai hati, tetapi tidak dipergunakannya untuk memahami (ayat-ayat Allah) dan mereka mempunyai mata (tetapi) tidak dipergunakannya untuk melihat (tanda-tanda kekuasaan Allah), dan mereka mempunyai telinga (tetapi) tidak dipergunakannya untuk mendengar (ayat-ayat Allah). Mereka itu sebagai binatang ternak, bahkan mereka lebih sesat lagi. Mereka itulah orang-orang yang lalai.

Di situ jelas Allah menggambarkan manusia umpama binatang..kambing,lembu,babi..bahkan lebih sesat lagi..kira macam babi sesat..jadi kita kena faham Alquran supaya tak digolongkan dalam kategori binatang oleh Allah. Oleh hentikanlah isu remeh ini..cuba kita berbincangkan isu macamana nak ajak umat islam di malaysia nih faham Alquran balik? saya rasa itu leh bermanfaat.

Originally posted by Sufism at 5-9-2005 02:09 PM

isk..isk...ada tak dalam hadis ke dalil ke...dlm membetulkan org ni...Allah benarkan seseorg mengkambing org lain apatah lagi sesama Islam...

Rasulullah saw tu pernah gelar kambing pada musuh2 baginga ke? Ada hadis tak?

jgn nak tukar cerita..bila masa aku kata Rasulullah ada hadis pasal mengambingkan org :lol  

tak payah dolak dalik la sufi, kasik jer link tuh yg ko kata budak2 PAS kata asaari ulama tersohor :lol

ko nak aku pnggil dema ke sini ker ;) suka menipu la kau nih.

kau patut bukan sahaja jadik pemerhati..patut juga jadik PEMBACA :lol

Originally posted by korokure at 5-9-2005 03:08 PM
Al-A'raaf [179] Dan sesungguhnya Kami jadikan untuk isi neraka Jahanam kebanyakan dari jin dan manusia, mereka mempunyai hati, tetapi tidak dipergunakannya untuk memahami (ayat-ayat Allah) dan mere ...

alquran....hadis jua jgn dilupa

Follow Us
Uda_N_Dara This user has been deleted
Originally posted by snipersnake at 5-9-2005 03:22 PM

alquran....hadis jua jgn dilupa

Sian aku tengok ko Snake, macam ular kepanasan akibat musim jerebu ni...

Originally posted by snipersnake at 5-9-2005 03:18 PM

jgn nak tukar cerita..bila masa aku kata Rasulullah ada hadis pasal mengambingkan org :lol  

tak payah dolak dalik la sufi, kasik jer link tuh yg ko kata budak2 PAS kata asaari ulama tersoho ...

Tak baik tuduh org penipu padahal, bukti tak ada. Kenapa la malas sgt nak cari sendiri kalau dah beriya2 nak bukti. Kalau dah betul2 cari dan terbukti tak ada, barulah boleh tuduh org menipu. Ini baru setakat si sufi tu suruh cari, melatah melenting2 terus tuduh dia penipu....hai sniper sniper....

ha ah ye tak yer jugak, mawar pun terfikir nak tanya sniper ada ke hadis Rasul yg membolehkan kita mengkambingkan org? Rasanya sufi tu bukan kata sniper ada kata ada hadis tu, cuma dia tanya ada ke hadis yg membenarkan mengklafikasikan org setaraf kambing mcm yg sniper buat pada uda-dara tu? Kan sniper ni pakar copy paste dalil dan hadis, gamaknya tu yg sufi tanya tu.

Haa...mana dia jawaban yg mawar tanya tu? Kenapa diam? Kalau bukti yg cuba sniper minta dari simpatism/peminat rufaqa...sampai ke lubang cacing akan tagih jawaban..ha ni sila jawab pertanyaan mawar Iaitu apa dia tafsiran huruf ba' dlm kalimah bismillah....sebagai menjawab persoalan sniper perihal berkawan dgn Tuhan ni.

Mawar harap kalau sniper ni jahil bab2 tafsiran 'berkawan dgn Tuhan' ni tapi janganla sampai 'sekor sekor' kan org spt kata2 sniper pada sauber tu. Tentu dia ada ilmu berkenaan hal itu, kalau tidak tak kan dia boleh cakap macam tu.

Tak baik tuduh org penipu padahal, bukti tak ada. Kenapa la malas sgt nak cari sendiri kalau dah beriya2 nak bukti. Kalau dah betul2 cari dan terbukti tak ada, barulah boleh tuduh org menipu. Ini baru setakat si sufi tu suruh cari, melatah melenting2 terus tuduh dia penipu....hai sniper sniper....

ha ah ye tak yer jugak, mawar pun terfikir nak tanya sniper ada ke hadis Rasul yg membolehkan kita mengkambingkan org? Rasanya sufi tu bukan kata sniper ada kata ada hadis tu, cuma dia tanya ada ke hadis yg membenarkan mengklafikasikan org setaraf kambing mcm yg sniper buat pada uda-dara tu? Kan sniper ni pakar copy paste dalil dan hadis, gamaknya tu yg sufi tanya tu.

mawar, kau tau cerita tak sebelum nak selamatkan si sufi nih? tau tak?

dia kata, even budak2 pas kat bod politik mengakui asaari ulama tersohor..aku tanya mana linknya? dia diaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm......nyuruk belakang bini kut.. :lol
aku carik, aku tanya budak2 pas sana..dema kata takder pon.

lepas tuh, BILA MASA PLAK AKU KATA ADA HADIS RASULULLAH MEMBENARKAN PENGAMBINGAN DILAKUKAN? :lol

kelakar  la koang nih,, dah kantoi menipu kuar topik lain plak..konar barriiing :lol
aku kata kalo perangai org tuh cam kambing, aku layan la dia cam kambing, selanyanya lah kan :lol

nih kuar isu baru plak, aku tanya benda senang, kununnya koang kata ada rujukan dalam quran pasal berkawan dgn Allah..aku tanya mana........................................................sampai sekarang pon tak leh kasik....la nih kau tanya pasal huruf ba' dalam bismillah..senang jer ..kau tanya dari segi linguistik ke falsafah?

sebab selepas kau bagik aku skema jawapan, barulah aku boleh jawab

ha itulah caranya manusia............BERFIKIR...

ps-cut n paste dalil dan ayat quran lebih baik dari cut n paste benda ciptaan manusia hina..dan kalo salah paste ayat quran dan ditegur melenting...ooooooooooooooooooooooppppppppppssssssssssssss! :lol

Originally posted by Uda_N_Dara at 5-9-2005 03:37 PM

Sian aku tengok ko Snake, macam ular kepanasan akibat musim jerebu ni...

Banyak2 sabo ye uda n dara....sesungguhnya di akhirat kelak org yg sabar itu mendapat pahala tanpa hisab. Sebenarya sesiapa pun di sini selain mawar dan sufi, sesungguhnya amat terkejut besar dgn akhlak sniper yg sampai sanggup mengaku akan melayan anta sebagai kambing...terkedu jap mawar sebaik baca tadi.

Gelagat2 penentang kebenaran di forum ini sebenarnya  salah satu bukti atau tanda yg menunjukkan mrk dah termasuk ke ke dlm golongan org2 yg dibalas oleh Tuhan dgn jiwa yg tidak tenteram (beremosi, melalut, celupar dsbnya) kerana menghina PBT iaitu merujuk kepada artikel yg ustaz akasyah pastekan tu.

Ini mawar paste semula sebahagian artikel tersebut..

hadis nyatakan, 揝iapa yang menolong PBT akan ditolong Allah, siapa yang menghinanya akan terhina.

Originally posted by snipersnake at 5-9-2005 04:21 PM

mawar, kau tau cerita tak sebelum nak selamatkan si sufi nih? tau tak?

dia kata, even budak2 pas kat bod politik mengakui asaari ulama tersohor..aku tanya mana linknya? dia diaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm......nyuruk belakang bini kut..
aku carik, aku tanya budak2 pas sana..dema kata takder pon.

lepas tuh, BILA MASA PLAK AKU KATA ADA HADIS RASULULLAH MEMBENARKAN PENGAMBINGAN DILAKUKAN?

kelakar  la koang nih,, dah kantoi menipu kuar topik lain plak..konar barriiing
aku kata kalo perangai org tuh cam kambing, aku layan la dia cam kambing, selanyanya lah kan

nih kuar isu baru plak, aku tanya benda senang, kununnya koang kata ada rujukan dalam quran pasal berkawan dgn Allah..aku tanya mana........................................................sampai sekarang pon tak leh kasik....la nih kau tanya pasal huruf ba' dalam bismillah..senang jer ..kau tanya dari segi linguistik ke falsafah?

sebab selepas kau bagik aku skema jawapan, barulah aku boleh jawab

ha itulah caranya manusia............BERFIKIR...

ps-cut n paste dalil dan ayat quran lebih baik dari cut n paste benda ciptaan manusia hina..dan kalo salah paste ayat quran dan ditegur melenting...ooooooooooooooooooooooppppppppppssssssssssssss!  

rilek-rilekk...sat gi terbakar komputer ni...
laaa...sapa pulak nak selamatkan sapa...mawar tau la, bukan mawar tak baca pertelingkahan korang sejak dari dulu isu ni timbul..

Hehehe dah abih tanya sorang2 ke bebudak pas tu?

isk2 buruk no perangai mu sniper tetap mempertahankan soal mengkambingkan org lain....perasan bagusnya.

hehehe....mawar tahu mmg tak da dlm hadis yg membolehkan seseorg mengkambingkan org sebab tu sniper konar2 mana ada sniper kata ada hadis tu. Lain kali jangan celupar sangat sniper...dah tu sampai si sufi tu tanya kot2 lah ada hadis yg membenarkan perangai buruk sniper ni..(dia sindir jer kot ...hehehe)

A haa...siap tanya dari segi sudut linguistik dan falsafah pulak dah...kalau tahu jawab aje la....itukan ilmu tafsiran yg berkait soal tauhid. Nampak sangat tak pernah belajar nih...kalau tahu, takkan timbul soal mempertikaikan erti 'berkawan dgn Tuhan' dari mula dulu lagi mcm la tak pernah jumpa ilmu ni? isk..isk...;);)

Soal amina wadud tu..bukankah dia bekas pensyarah UIA? Itu ertinya dia pernah diterima mengajar di situ bukan?

rilek-rilekk...sat gi terbakar komputer ni...
laaa...sapa pulak nak selamatkan sapa...mawar tau la, bukan mawar tak baca pertelingkahan korang sejak dari dulu isu ni timbul..

kalo baca kenapa tak tahu.
Hehehe dah abih tanya sorang2 ke bebudak pas tu? ..

hehe sumer member aku, kau nak aku tanya sepaileman? dia pon nafikan ;)

isk2 buruk no perangai mu sniper tetap mempertahankan soal mengkambingkan org lain....perasan bagusnya.

org berbudi kita berbahasa org kurang ajar, hehehe..takkan nak diam jer

hehehe....mawar tahu mmg tak da dlm hadis yg membolehkan seseorg mengkambingkan org sebab tu sniper konar2 mana ada sniper kata ada hadis tu. Lain kali jangan celupar sangat sniper...dah tu sampai si sufi tu tanya kot2 lah ada hadis yg membenarkan perangai buruk sniper ni..(dia sindir jer kot ...hehehe)

habis dia berbohong? mcmmana? kan nabi pon kata berkatalah benar walaupon pahit?

A haa...siap tanya dari segi sudut linguistik dan falsafah pulak dah...kalau tahu jawab aje la....itukan ilmu tafsiran yg berkait soal tauhid. Nampak sangat tak pernah belajar nih...kalau tahu, takkan timbul soal mempertikaikan erti 'berkawan dgn Tuhan' dari mula dulu lagi mcm la tak pernah jumpa ilmu ni? isk..isk...

ha tgk konar lagik? dalam soalan kau yg pertama mana ada kau kata ini berdasarkan tauhid uluhiyah atau rubbubiyah
Soal amina wadud tu..bukankah dia bekas pensyarah UIA? Itu ertinya dia pernah diterima mengajar di situ bukan

mmg dia bekas pensyarah uia, dan oleh kerana kebiadapannya dalam satu forum terang2 mengkritik sistem keluarga islam, dia di pecat baru tahu pasal amina wadud? kami kat uia nih cita basi..

dah la, pi balik tunggu RENTETAN DAULAH lagik baik

laaa....apasal masuk isu kambing pulak ni...hehehe...ni kes hujah tak berhemah ler ni..eloklah tu, sama-sama berbudi bahasa sgt..seorg tuduh kambing, seorg tuduh ular..kira-kira seri ler tu..jadik masing-masing dah dalam situasi WIN-WIN..tak yah mengarut lagik...

cik MOD, posting yg tak berkenaan dgn tajuk thread harap delete saja...;)

SIFAT-SIFAT PERIBADI AL MAHDI

1. Namanya Muhammad

A. Dari, Abdillah RA berkata, Rasulullah SAW bersabda,

Dunia ini tidak akan binasa sehingga seorang dari Ahlulbaitku menguasai seluruh bangsa Arab yang namanya sama dengan namaku."        (At-Tarmizi & Abu Daud)

B. Dari Abdillah RA dari Rasulullah SAW, bersabda,

"Seorang dari keluargaku akan berkuasayang namanya sama dengan namaku."

C. Dari Abu Hurairah RA, dia berkata, Rasulullah SAW bersabda,

"Seandainya umurdunia ini tidak tersisa melainkan sehari, pasti Allah akan panjangkan hari itu sehingga dia berkuasa."       
(At-Tarmizi)

D.,Sabda Nabi SAW

"Dunia tidak akan lenyap sehinggalah bangsa Arab diperintah oleh seorang lelaki dari kaum keluargaku, yang namanya menyamai namaku."(Abu Daud)

E. Daripada Zar, dari Abdullah RA, dari Nabi SAW yang bersabda,

"Tidak hilang atau tidak habis umur dunia ini sehinggalah diperintah seluruh bangsa Arab oleh seorang lelaki dari ahli keluargaku yang sama namanya dengan namaku." (Abu Daud)

[ Last edited by serihartatie at 5-9-2005 10:05 PM ]

Hadis-hadis yang diberikan itu, walaupun semuanya tidak sama matannya, tidak syak lagi menyatakan dengan jelas bahawa:

1. - Imam Mahdi sudah pasti, tidak ragu-ragu lagi, akan zahir ke dunia ini, tidak lama sebelum kiamat kubra berlaku.

2.   Imam Mahdi memang benar-benar berketurunan Ahlulbait, dari keturunan Rasulullah SAW, suatu hal yang sudah pun diperakui oleh baginda SAW sendiri. Disebutkan berulang-ulang dalam banyak hadis, antaranya adalah seperti yang diberikan tadi.

3-   Imam Mahdi akan memerintah seluruh bangsa Arab, suatu hal yang sama yang pernah dilakukan oleh para Khulafur-Rasyidin dahulu. Selepas itu, bangsa Arab sentiasa berpecah, mengikut kepala masing-masing, hampir mustahil untuk disatukan kembali, sehinggalah datang Imam Mahdi yang akan menyatukan semula kepala mereka sehingga menjadi satu, sama seperti yang pernah dilakukan oleh para Khulafa dahulu.

4.   Hanya empat orang pemerintah yang benar-benar mampu menguasai dan menyatukan seluruh bangsa Arab di bawah pemerintahan mereka iaitu Sayidina Umar al-Khattab RA (Khulafa ur-Rasyidin), Khalifah Umar bin Abdul Aziz, Imam Mahdi dan Nabi Isa AS.

5.   Pemerintah yang turut mampu menyatukan bangsa Arab, selain yang berempat di atas adalah Sayidina Abu Bakar As-Siddiq, Sayidina Osman, Sayidina Ali, Sultan Muhammad al-Fateh dan Syuaib bin Saleh at-Tamimi, yang merupakan pembuka jalan bagi naiknya pemerintahan oleh Imam Mahdi. Selain mereka ini, tiada pemimpin lain yang boleh menyatukan bangsa Arab dalam erti kata yang sebenar-benarnya.

6.   Nama sebenarnya, yang disebut-sebut di khalayak orang ramai adalah Muhammad atau Ahmad, atau nama yang serupa dengan nama Nabi SAW, bukan dengan nama lain seperti Hasan, Rahim atau sebagainya.

7.   Kedatangannya ke dunia ini merupakan suatu janji Allah dan juga janji baginda SAW, suatu hal yang tidak salah jika kita menuntutnya, kerana memang hal itu sudah dijanjikan dan janji itu diulang-ulang banyak kali pula. Maka lebih layaklah kita menuntutnya untuk zaman kita ini. Siapa yang tidak mahukan segala kelebihan yang telah Allah janjikan kepada kita melalui lidah Rasul-Nya SAW itu?

8.   Jika syarat yang pertama ini pun sudah tidak terpenuhi, iaitu namanya bukan Muhammad, maka orang yang mendakwa dirinya Imam Mahdi itu, patut sangatlah kita tolak sebab sudah tidak memenuhi syarat yang telah ditetapkan oleh hadis. Sudah nyata sangat dustanya itu.

Originally posted by snipersnake at 5-9-2005 05:35 PM
ha tgk konar lagik? dalam soalan kau yg pertama mana ada kau kata ini berdasarkan tauhid  uluhiyah atau rubbubiyah

Ni mawar paste semula post mawar tu...Cuba sniper tafsir huruf Ba' yg berbunyi 'Bi' dlm Bismillah....yg bermakna "Dengan..."

Kenapa Tuhan guna kalimah "Dengan" bukan "Atas" atau "Demi" ??

Kalau sniper tahu tafsir huruf ba' ini, maka sniper akan tahu juga erti 'berkawan' dgn Tuhan tapi andainya tafsir ini pun sniper tak boleh kaitkan, maka nyatalah dlm persoalan tauhid sniper masih perlu belajar lagi.

hehehe Lain kali tengok dulu...baca baik2..tu laaa kalau dah perasan tu tak tenteram berkecamuk dan hanya bermatlamat nak luahkan rasa sakit hati ni lah jadinya..hehehe

...haa jawab je la...:cak::cak:

Originally posted by serihartatie at 5-9-2005 10:00 PM
laaa....apasal masuk isu kambing pulak ni...hehehe...ni kes hujah tak berhemah ler ni..eloklah tu, sama-sama berbudi bahasa sgt..seorg tuduh kambing, seorg tuduh ular..kira-kira seri ler tu..jadik  ...

hehehe...betul tu dik tatie, kalau kedua2 individu ni masuk alamat boleh rosak sesuatu topik forum, mawar yg cuba coolkan diorang pun terkena tempiasnya...heheheyg

Tapi nampaknya mod antique dah main peranan dgn tegasnya men delete semua post2  hanya memprovok terutama post2 sniper iaitu cthnya kat topik Terkini ustaz akasyah tu...hehhehe...tabik mawar pada cik mod sorang ni...

mmg la tabik, dah dia backing koang.. ;)

heheh soalan provoke kunun..soalan aku pasal asaari datang ke tak hi tea tuh pon tak berani nak jawab..nak jadik pendakwah kunun..

2. Nama Bapanya Abdullah

A.        Sayidina Ali KMW, ketika memandang anaknya al-Hasan RH, berkata,

"Anakku ini adalah seorang Sayid, seperti yang Nabi SAW menamakan dia. Daripada keturunannyalah akan muncul seorang lelaki yang namanya seperti nama nabi kamu. Dia akan menyerupai Nabi kamu dari segi akhlak tetapi tidak dari segi rupa. "Kemudian dia menyĕbutkan riwayat bahawa bumi ini akan dipenuhi dengan keadilan (semasa pemerintahannya)."        (AbuDaud)

B.        Dari Abdullah RA katanya, sabda Nabi SAW,

"Kalaulah umurdunia ini banya tinggal sehari sahaja lagi, pasti Allah akan panjangkan hari itu sehingga diutuskan-Nya seorang lelaki dari ahli keluargaku, yang namanya seperti namaku dan nama bapanya seperti nama bapaku. Dia akan memenuhkan dunia ini dengan keadilan dan kesaksamaan seperti sebelumnya dipenuhi oleh penindasan dan kezaliman." (Abu Daud & At-Tarmizi)

[ Last edited by serihartatie at 6-9-2005 08:58 AM ]

Daripada hadis Nabi SAW dan asar daripada Sayidina Ali KMW ini, serta beberapa hadis lain yang tidak dimasukkan di sini, dapatlah disebutkan beberapa perkara, antaranya:

1. Imam Mahdi adalah dari keturunan Sayidina al-Hasan. Maksudnya keturunan dari Sayidina al-Hasan yang perempuan, akan membawa kepada turunnya Imam Mahdi. Hal ini sebenarnya hanyalah bersifat penjelasan, tidak perlulah kita mengoreknya habis-habisan untuk mendapatkan kesahihan. Cukuplah sekadar mempercayai dan meyakini apa-apa pekhabaran yang telah disampaikan oleh baginda SAW itu.

2.   Sayidina al-Hasan adalah seorang yang lemah lembut dan mencintai keamanan. Maka daripada keturunannya kelak akan lahir seorang pemimpin yang membawa keamanan sejati ke seluruh dunia ini iaitu Pemuda Bani Tamim.

3-   Diulang sekali lagi, namanya yang sebenar ialah Muhammad, sama seperti nama Nabi kita SAW, tidak menggunakan nama-nama yang lain.

4.. Nama bapanya adalah Abdullah, sama nama seperti nama bapa Nabi SAW. Hal ini berlawanan dengan Imam Mahdi bagi puak Syiah kerana bagi mereka, nama bapa Imam Mahdi mereka bukan Abdullah. Bagi puak Syiah Imamiah, nama bapa Imam Mahdi mereka adalah al-Hasan al-Askari dan bagi Syiah Kaisaniah pula, bapa Imam Mahdi mereka adalah Sayidina Ali KMW!
5.   Akhlak Imam Mahdi adalah sama dengan akhlak baginda Rasulullah SAW dan hal ini disebutkan dengari jelas oleh Sayidina Ali KMW. Ini juga menunjukkan ketinggian imannya pada sisi Allah SWT, kerana akhlak adalah lambang ketinggian iman. Pemimpin sejati (Imam Mahdi) semestinyalah akhlaknya saling tak tumpah dengan akhlak pemimpin sejati juga (Rasulullah SAW).

6.   Rupa zahirnya tidak sama dengar rupa zahir Baginda SAW' kerana menurut yang disebutkan dalam riwayat-riwayat masyhur, Nabi SAW itu jarangnya putih dan tampan sekali, manakala Imam Mahdi kulitnya kemerah-merahan dan kelihatan seperti orang Ajam.       

7.   Pemerintahannya sudah dijanjikan, dan dijanjikan juga sebagai suatu pemerintahan yang adil dan saksama. Yang berani menghalang kemunculannya sebagai pemimpin akan mendapat sebesar-besar azab dan seksaan.

8.i  Dunia sebelumnya dipenuhi dengan kezaliman dan penindasan. Yang kuat menindas yang lemah, yang berkuasa menzalimi rakyat jelatanya, yang kaya menindas yang miskin dan seterusnya. Yang miskin, yang tidak berkuasa dan orang bawahan turut berbuat zalim dengan melakukan jenayah-jenayah sivil, menipu orang lain, mencari harta haram, menentang pemerintah dan tidak redha dengan keadaan miskinnya itu.