CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

Denda Sesuai Untuk Pelajar (mak Ayah tolong Jawab)

aku kalau student tak siapkan kerja rumah, aku ugut tak bagi depa rehat..time tuh depa sedaya upaya siapakan kerja rumah..

kalau tak aku guna pendekatan paling mudah, aku panggil sorang2 suh bawak buku kat aku (menggigil student)..aku cek kalau tak siap, aku tanya apsal? selalunya aku tak marah, aku kata boleh siapakn sebelum habis kelas? ( ckp lembut2 siot)..mmg diorang akan siapkan, sb aku ckp baik2 ngan dorang.

Time aku panggil sorang2 kedepan mmg suara aku garang, student takut, bile face to face ngan aku , aku ckp lembut awat tak siap? budak2 ni kene psiko skit..

Originally posted by sibel at 21-8-2005 01:17 AM
ni yg aku nak kata ni muntz ... bukan mengata cikgu tapi ni la aku nak kata ... hehehe
cikgu2 kita ni ... malays ni .. malassss esp kalau dalam satu sekolah tu majority melayu... bukan nak kata s ...

nak kata semua cikgu melayu camtu.. tak jugak sibel. tapi bila aku tengok kat sekolah majoriti cina, cikgu2 melayu dia bukan main rajin lagi.. kengkadang kalah cikgu cina. mgkin diorang rasa nak compete dgn cikgu cina gak kot. tapi bila masuk sekolah majoriti melayu, walaupun sekolah tu sekolah terpilih, aduh.. susah nak kata lar. mmg ader cikgu yg rajin.. esp cikgu kimia & math aku dulu.. mmg bagus.. tapi kebanyakan cikgu kat situ macam malas nak mengajar, ader yg malas terus bawak bebudak pi library, ader yg suka masam muka... malah ader yg tak kisah kalau student tak masuk kelas! kalau stakat cikgu duduk time mengajar tu mmg perkara biasa dah...

Originally posted by miss_comel at 31-8-2005 01:02 AM
aku kalau student tak siapkan kerja rumah, aku ugut tak bagi depa rehat..time tuh depa sedaya upaya siapakan kerja rumah..

kalau tak aku guna pendekatan paling mudah, aku panggil sorang2 suh baw ...

hati2 miss comel .. bila nak gunakan kaedah menggugut ...
tu sama ngan ko sendiri mengajar bebudak tu .. menggugut orang yg lain plak hehehe

tangan silang, tarik telinga...buat ketuk ketampi 40 kali kat depan...

cakap je macam nie, awak nak belajar taknak belajar awak punya pasal, janji awak tak buat bising
dan kacau orang yg nak belajar, kalau tak berminat awak leh tak datang kelas saya dgn
tido kat bawah pokok atau tidor kat meja..

Originally posted by millennium girl at 9-8-2005 01:45 PM
huh..aku dulu2.. cikgu sains aku siap rotan student dia yg tak siapkan lab report.yg kena trmasuk la aku.rotan kat tgn je.sakit gak la kena tp takde pon memana mak bapak yg komplen.tp tu dulu la ...

awak penah ketuk ketampi ?

Follow Us
ketuk ketampi satu denda yang zalim jahat dan sangat jijik ...
tau ke korang ketuk ketampi adalah satu eksersais yang telah di banned ...
kerana mudah menyebabkan berlaku koyakan kepada knee cap ... ngan tendon ...

kalau iye pun nak denda budak .. banyak cara lain ... antaranya.. ikat kat tiang bendera ...

Originally posted by sibel at 10-9-2005 01:49 AM
kerana mudah menyebabkan berlaku koyakan kepada knee ca ...

macamana dengan 'jalan itik'? adakah ia sesuai utk pelajar perempuan tingkatan 5?
anak jiran teman kena denda jalan itik keliling kelas atas kesalahan terlewat masuk ke kelas, bukan la lewat sangat..hanya lewat 5 minit dari cikgu...lewat masuk kerana dipanggil oleh cikgu HEM (budak tu aktif kat sekolah)

dia dah beri alasan pada cikgu fizik (ketika itu) di atas kelewatannya. dan si cikgu pompuan tu boleh jerit... "saya tak nak dengar apa2 alasan.. kalau nak masuk kelas saya..jalan itik keliling kelas" bayangkan...sesuai tak denda tu...terpaksa jalan itik di hadapan budak2 lelaki....:hmm: cuba andaikan yang kena denda itu adalah anak korang...apa perasaan korang.......sesuai ke denda tu...:agr:

semalam berlaku kat sebuah sekolah berdekatan dengan sekolah aku...

Abang seorang budak telah menumbuk seorg cikgu sehingga cikgu tu terpaksa menerima beberapa jahitan.. dan hasilnya abg budak tu telah ditahan polis..

sbbnya.. abang dia tak puas ati adik dia kena denda..  bayangkan. bukan cikgu saje nak denda. ada ke patut. adik dia tak kencing dalam tandas. tp kencing dalam sinki.. sapa tak marah.. kalu sekali buat leh di maafkan. tp ni dah beberapa kali buat. baru ada bukti dan ada beberapa kes lain lagi yang dia buat..

sungguh menarik .. camna tau dak tu kencing dalam singki ... ngko pegi tengok ke?
iskh .. ni dah masuk bab sexual misconduct ni :hmm:

Originally posted by awan at 12-9-2005 12:31 PM

macamana dengan 'jalan itik'? adakah ia sesuai utk pelajar perempuan tingkatan 5?
anak jiran teman kena denda jalan itik keliling kelas atas kesalahan terlewat masuk ke kelas, bukan la lewat san ...

iskh guru2 skang ni .. tak de akal

Originally posted by sibel at 4-9-2005 12:42 PM

hati2 miss comel .. bila nak gunakan kaedah menggugut ...
tu sama ngan ko sendiri mengajar bebudak tu .. menggugut orang yg lain plak hehehe

aku ugut bende yg baik..kalau tak siap kerja umah tak leh rehat, baru budak tuh nak siapkan kerja umah...

tapi kan..aku cakap jer, tak pernah la denda teruk2..

so student akan ingat, cikgu mcm ni tak boleh nak main2..belajr belajrlah, nak main main kat umah tuh..

cikgu pun manusia biasa , ada perasaan..kekdag tu sakit jiwa gak ngan perangai student yg pelbagai..

isu guru ngumpat student tuh biasalah...student malas la, duk ponteng la..bla..bla..tapi korang yg kerja kat opis pun sure ader ngumpat bos la, supervisor la..bende ni normal sb kita manusia gak..rase tak puas ati sure nak ngata..

aper ko ingat guru super malaikat ker? manusia biasa..mcm korang..

bebudak sekarang ni lain, makin berani buat itu ini, lelagi kalau mak ayah pun baking sama..or tak pun mak ayah pun tak leh nak handle bebudak macam  ni..

so sesama lah kerjasama tak yah nak salah kan sana sini...carik penyelesaian semua manusia biasa...cakap aje memang senang cube kalau kene kat diri sendiri tau la camne rasenya

denda bukannya takleh...tapi biarla kene ngan salah yg dibuatnya...biar die sedar dan takkan buat lagi

Originally posted by katak hijau at 13-8-2005 02:17 AM

setuju..... selalunya budak yg nakal ni, tujuannya nak mintak perhatian. apa kata sekali sekala, beri tugasan utk budak budak ni. contohnya yelah jadi AJK kebersihan ke... AJK koperasi ke.... a ...

ada jugak kebenaranye...boleh dicuba sebab dulu sek. ada sorang tu
memang kategori nakal, tak dengar cakap, cikgu bagi nasihat diejeknye
cikgu tu balik....kena mengadap Pengetua tak tekirala....sampai
mak ayah pun tak bole nak buat ape...
Pastu...disatu pagi yang hening.....Pengetua sek tlh membuat satu
pengumuman yang menyayat hati kitorg....guru displin dan pengetua tlh
mencabarnya...untuk jadi pengawas bersyarat......sekiranya dalam masa
3 bulan dia berubah dan pelajaran meningkat maka dia dibenarkan mengekalkan
jawatanya....
Alhamdullilah....dia berubah....ada rasa tanggungjawab sikit...boleh tegur
kawan yang seangkatanya.....yg penting ada rasa hormat pd guru...

Originally posted by miss_comel at 12-9-2005 10:57 PM

aku ugut bende yg baik..kalau tak siap kerja umah tak leh rehat, baru budak tuh nak siapkan kerja umah...

tapi kan..aku cakap jer, tak pernah la denda teruk2..

so student akan ingat, cikg ...

uiseh .. dah 2 perkara ko ajar bende tak baik ... pertama, ko ngajar bebudak tu .. ilmu mengugut ... by the time bebudak tu besar .. mesti master dalam bab mengugut .. dan semua ugutan .. watever the reason is .. atas alasan .. untuk kebaikan ... walau its benefit sorang aje ...
seken thing .. ko plak ajar bebudak tu supaya .. cakap tak surupa bikin.... kang ade satu masa nanti .. bebudak tu cakap ... hala .. cikgu tu .. cakap je .. bukan buat pun .... walau perkara2 cam ni kecik .. tetapi .. inilah yang sebenarnya apa input dan apa yg kita try nak instil kat bebudak tu ... dan bila bebudak tu jadi interupted ngan corrupted ... seme salahkan pendidikan kat umah .. atas alasan .. segalanya bermula dari umah .... hatukkkk korang ...

aku suggest sangat la kat cikgu2 sedia ada ni .. banyakkan tengok movie .. jangan duk sibuk ngan harakahhh je memanjang ... bukak minda tu .. tengok dunia luar .... tengok ler citer cam .. boston high ... ni 2 movie ni aku rekemen sangat la cikgu2 tengok ....

pertama : scent of a women ... jangan duk bising ... tengok dulu baru komen ok ...
seken : the emperor's club ...

tengok camna pembinaan character dalam generasi muda....

hello sibel ko ni pernah jadi cikgu tak? cube ko jadi cikgu dulu n buat kaji selidik..
n aku rase kalu ko jadi cikgu..sure ko jadi cikgu yang TERBEST..cuba lah..

Originally posted by sibel at 14-9-2005 10:20 AM

uiseh .. dah 2 perkara ko ajar bende tak baik ... pertama, ko ngajar bebudak tu .. ilmu mengugut ... by the time bebudak tu besar .. mesti master dalam bab mengugut .. dan semua ugutan .. watev ...

tak guna semua tuh..baik ko try jadi cikgu and baru boleh nak sarankan itu ini..

lagii pun ko ni tak pernah amik psikologi or sosiologi pendidikan, senang la nak ckp itu ini..baru tau nak handle student yng degil n nakal2 tuh..bagi kau, aku mengugut student tp aku belajar dlm psikologi pendidikan bukan dikira ugut..kira kompromi..ah susah la ckp ngan org yg tak pernah jadi cikgu..tahu menyalahkan org saja...

hurm lagi pelik .. dah jadi cikgu .. tak tau camna nak jadi cikgu .... kira camn .. lost soul ... tau komplen je yek? lol
banyak la konyer threatening skills tu untuk kompromi .... in life .. u need to ... give and take ... dan konsep give and take ni la yng paling kurenggggg skali cikgu2 reti nak buat ... tau take je memanjang ...
rasa aku ko patut baca sket .. teori freud ... binford... maslow hierachi of needs .. parlov ,.... stuff yg berkaitan dengan pemahaman terhadap pembangunan insan ... ko baca seme ni bukan bermakna ko jadi best .. tetapi sebagai guide untuk jadi cikgu yang guru ... bukan cikgu cikai yg berlambak di pasaran ...

hey minah ... aku pun minat psikologi gak .. walau aku kt univ tak ade ambik subjek psiko .. and it doesnt take a certificate to be a teacher... ko ade cert pun kalo ngajar hampeh cam bebiri kene sheep pulmonary adenomatosis .. bakpe
cuma hati2 arr bila turunkan hukuman ... atau ape .. sbb tingkah laku guru menjadi ikutan .. menjadi pembelajaran ...
if it works for you .. then why bother ... leks ... guru2 yg tinggi integriti ... tak cepat melenting ... tak cepat panas .. relax and cool ... sbb diorang tau ape yg diorang buat ... hehehe ... tengok cam sri bulan .. dah belajar relax ...

Originally posted by sibel at 10-9-2005 01:49 AM
kerana mudah menyebabkan berlaku koyakan kepada knee ca ...

ko tau tak.. aku dulu penah kena denda ketuk ketampi 500 kali. sampaikan aku punya lutut naik lenguh dan tak boleh berjalan!