CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: riccckyyy

Muar-An Unknown Interesting Town

ehm..muar oh muar... sejak dua tiga menjak ni..balik kampung aku mesti singgah muar..ehhehe....

try lepak la kat tanjung malam2.. ramai orang main layang2.. tpt lain takde rasenya...

layang2..ehm...ye ke...best gak tuh

Originally posted by sal_bole at 7-9-2005 02:26 PM
airis..kau org pt jawa ke pt jarum??

sori sal, tak perasan lak soalan ko nih.. aku bukan pt jawa or pt jarum la hehehhe.. kg aku kat tgh2 antara sg. mati dgn bkt gambir btw aku pun tak penah lagi makan asam pedas pt jawa yg pames disebut org tu.. selalu makan rumah makcik aku jek, dia masak lagi sedap dr asam pedas kat tanjung emas tu hehehhe

Originally posted by pentium_catz at 7-9-2005 10:58 AM
asam pedas muar lah beshh.....pernah makan...sedappp..pi lah kat parit jawa muar...ada medan selera yg serve asam pedas....besh woo.... cara nak pi..dr bandar Muar .amik hala ke pt jawa/batu pahat. ...

YA saya setuju dengan kamu... yang best kat muor ni ialah Asam pedasnya... yang paling best asam pedas ikan mayung.... masa baru kerja dulu... bos bawak nursery visit kat Muori... pagi2 lagi dah pekena nasik dengan asam pedas... mula2 tu pelik jugak... tapi sekarang kalau pegi Muor... tak kesah... pagi ke.. tengahari ke.. petang ke... malam ke... mesti nak pekena asam pedas muor... yooo ni dah lama tak pekena... meleleh air liur....

Tak pernah sampai muar lagik...

Follow Us
Originally posted by Maxx at 17-9-2005 04:19 PM
Tak pernah sampai muar lagik...

:mll:
zaman bebudak dulu penah sampai...........tak igt dah town die cemana

Reply #27 kucing_surender's post

Town die : Jalan-jalannya sempit dan sesak .
Kalau Batu Pahat ( bandar yang berdekatan dengan Muar ) : jalan-jalannya lebar .

Originally posted by Ekka at 16-2-2006 12:11 AM
Town die : Jalan-jalannya sempit dan sesak .
Kalau Batu Pahat ( bandar yang berdekatan dengan Muar ) : jalan-jalannya lebar .

Haah. Jalan Bandar Batu Pahat lebar. Tapi rumah2 berselerak. kt tgh2 bandar pon ada rumah.
Bandar Muar ni dah takleh nak diluaskan lagi sebab keliling dah penuh dengan rumah.
Sekarang ni pon dah lama tak kebandar Muar sejak siap jambatan baru.

saya biasanya kalau nak travell saya suka nak tgk cara kehidupan di sesuatu tempat.... so kalau saja2 je nak cuti saya lebih suka memilih pekan2 bukannya tempat2 peranginan....

dah pegi muar beberapa kali. last pegi 5 tahun yang lalu.... mcm mana idea nak pegi muar, bosan belajar, saya p pudu then beli tiket ke muar(sebab masa tu org yg jual tiket muar tu jerit lebih kuat dari penjual tiket lain hehehehehe)...

so kat muar check ini hotel.... hotel yg paling ok kat muar masa tu... tak tahu le sekarang ni.... then jalan sekitar pekan.... makan mee bandung.... dan apa yg best... terkejut nampak org naik basikal tengah2 pekan tu... bukan sekadar sorang tapi byk sgt.... dan lebih menarik nampak kaum wanita berbaju kurung naik basikal yang ada raga kat depan tu.... ingat lak lagu arwah sudirman...

Originally posted by riccckyyy at 14-8-2005 09:21 PM
byk makanan2 yg sedap2 di muar.
sate, mee bandung, mee rebus, soto, asam pedas, otak2, rojak, nasi beriani gam, tiram goreng/fried oyster, laksa johor, durian.....

Which part of Muar town ada jual tiram goreng dan  Laksa Johor ?  
Sedap ke Laksa Johor dia ?

aku dok seremban tapi asal muor.ape yg best kat muor?

mee bandung (mee bandung central tanjung agas, kat parit bulat, kat bus stand pagoh, warung besi, pesta , jln abdullah atau kat mane tempat yg ko suka makan)
mee siput (sesuai di makan ketika menonton tv atau bersantai kat pangkin bawah pokok sediakan sambalnyer yerkk)
asam pedas (kat tanjung,kat parit jawe atau kat mane saje tempat kegemaran ko)
satay (org muor jer sarapan satay)-pilih saje kedai peberet, biasenyer yg jual sate melayu tapi tumpang kedai cine
mee rebus dan lontong (kat kedai cine yg ade org melayu jual satay)
rojak (rojak petis n rojak mee  kat tanjung sedap) kat tempat lain jarang jumpe rojak petis
buah-buahan yg murah(org luor muor akan gunakan perkataan muar pada iklan diorang, cam durian muar, duku muar, langsat muar, kat makanan pon ade)
air panas sagil(air terjun gunung ledang), air panas gersik (air nyer panas gak lah)
bus stand pagoh (pusat makan di waktu malam, semua beshh!)
ikan kat pasor cukup fresh (selalu aku beli byk bawak balik semban kat semban mahal n tak bape fresh)
kopi 434(kat semban nih jarang ade)- kat pahang kot ade satu kedai kopi top dia ade jual kopi muar
murtabak singapore dekat ngan stesen petronas area kilang(aku rase skang dah tak bape kick lah)
air pear/jeruk kat kedai cine dekat trafic light bawah jambatan (member aku budak perak suker giler air tu)
beriani? beriani gum makan ngan kambing masak kurma' -beriani shah,kalo kat bp beriani md shah.
kuih, kat muor kuih sedap,(terutama sekali epok-epok) murah sket dari kat semban. kat semban rm1 3, tak sedap laks tu..
rempah.. ade certain rempah masakan yg biase aku guna takde jual kat semban cam adami
pisang goreng (kat muor/johor biase dimakan bersama sambal kicap yg kick)
otak otak (aku bawak perak member aku pelik jer tengok)
telur pindang (telur yg kaler coklat, dimasak 3 hari) ade dijual di busstand pagoh
areal tv kat muor tinggi-tinggi belaka
tanjung emas/ketapang/lama -tempat beriadah, tengok monyet, naik feri, ngorat aweks, teropong pulau besor/ gunung ledang, marina pon akan dibuka.
pantai leka kat parit jawa-tempat nelayan, tempat tengok dan study burung migrate
bangunan kerajaan (cam rumah do, engineer jkr ) designnyer zaman kolonial..
masjid (ade 2 masjid yg dipisahkan oleh sungai, org panggil masjid kembor, masjid yg baru kalo waktu malam, air pasang nampak cam terapung)
ape lagi yerk? ermm pasal sejarah ade gak..
ape lagi yerk?
oh lagi satu daerah muor ade bendera sendiri...
muor=bandar maharani (bandar diraja johor? yer ke?)

[ Last edited by muor76 at 21-2-2006 05:46 PM ]

cayalah muor76.. info ko memang cukup lengkap.. bravo bravoooo...

aku yg org muor ni pun nak tumpang tanya.. beriani shah tu kat mana? balik kg karang aku nak g carik..

Muar ni satu best - banyak kilang perabut. So kalau sesiapa nak buka kedai perabut boleh lah cari supplier dkt Muar.

Pergi satu kali sahaja - best makan dkt gerai tepi jalan ada jual satay dll lagi. Small town dan tak banyak yang saya ingat. Lama sangat lah tahun 1994 pergi sana.

Originally posted by muor76 at 21-2-2006 05:31 PM
aku dok seremban tapi asal muor.ape yg best kat muor?

mee bandung (mee bandung central tanjung agas, kat parit bulat, kat bus stand pagoh, warung besi, pesta , jln abdullah atau kat mane tempat  ...

ko buat aku makin rindu ngan kampung aku jer........
dulu masa kecik2 ingat lagi...kat muor ada 3 emporium...kalau turun bandor....sumer2 nak pergi
supermarket...astaka....(skang upwell kot), senyum...hock hai....
pak sedara aku meniaga rojak petis kat tg agas....nama dia A'ID...berpuluh tahun meniaga rojak petis saja...rumah dia bukan main besor kat kg....ABC dia kick lerr....
lagi satu ni muor lerr...aku rasa bandor yg kenmain banyak sekolah...
dulu2 mak sedara aku kalau kumpul lencana besi tu senang jer....kat muor je dah melambak sekolah2nya....sek dato' amar, sains, maahaad, highschool...banyak gik lerr

Originally posted by Airis at 21-2-2006 05:57 PM
cayalah muor76.. info ko memang cukup lengkap.. bravo bravoooo...

aku yg org muor ni pun nak tumpang tanya.. beriani shah tu kat mana? balik kg karang aku nak g carik..

kedai beriani? cube try kat tg agas... kat trafic light kat area kilang/petronas sebelah kanan dari bandor... atau kat pt jawa belah kiri, lepas trafic light dr bandor muor

muor memang lah banyak sekolah... dedulu aku pon kumpul lencana sekolah lain.. banyak tu... tapi skang nih tak tau lah lencana-lencana tu pi mana..

kilang perabot kat muor? muor memang banyak kilang perabot. kilang hatam dan tak haram... perabot kat muor nih top gak... dah sampai ke obersea... ape tah lagi kat putrajaya/klcc... heheheh

lagi satu arr... kat tanjung aku pernah makan ais-krim goreng..  ais kerim tu diletak dalam roti yg dicelur ke dalam adunan tepung dan kemudiannyer digoreng... skang nih tak tau ade lagi ke idak...

ape lagi yerk?

nasi beriani.....
kalau nak kenakan nasi beriani, especially yg beriani gam, mmg boleh gi kedai kat tg agas tu, tapi yg kat situ cawangan dia, main branch dia kat pesta, jln bakri bt 2. lagi satu kedai nasi beriani yg mmg famous berpuluh tahun dah ialah kedai kat sebelah hongkang bank.... mmg ramai pelanggannya sampai kena beratur.

perabot muar.....
industri perabot kat muar dah menurun dah akibat kemelesetan ekonomi dan jugak sangan dpd thailand, vietnam dan china.... tapi muar masih lagi kwsn pengeluar perabot yg terbesar di malaysia.

ranggii This user has been deleted
ayah aku orang muar, so dia sekarang pencen kat sana la..

one thing yang unique about muar nie pasal ader banyak parit.. yg paling famous parit ponorogo kot? heheh..

and muar nie actually (kalau notice la) development dia quite organize, pasal rasanya kat malaysia nie muar aje kot yang pakai sistem grid dalam jalanraya & lorong dia.. especially from muar to batupahat.. jalan mainroad yang from north to south  tu ader 3 yang selari, and akan ader banyak lorong2 (yang pakai nama Parit Raja, Parit Besar, Parit Sakai, etc) yang akan cross 3 jalan mainroad tu secara melintang...

Originally posted by NonaNaga at 22-2-2006 08:33 AM

ko buat aku makin rindu ngan kampung aku jer........
dulu masa kecik2 ingat lagi...kat muor ada 3 emporium...kalau turun bandor....sumer2 nak pergi
supermarket...astaka....(skang upwell kot ...

Terbalik tu , Yang betul dulu Upwell sekarang Astaka -  atas pasar besar .

Originally posted by riccckyyy at 14-8-2005 09:21 PM
byk makanan2 yg sedap2 di muar.
sate, mee bandung, mee rebus, soto, asam pedas, otak2, rojak, nasi beriani gam,
tiram goreng/fried oyster, laksa johor,
durian.....

RICCKYYY :

BILA AWAK NAK JAWAB SOALAN SAYA PASAL LAKSA DAN TIRAM TU ??

[ Last edited by Ekka at 16-3-2006 08:31 PM ]