CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: riccckyyy

Muar-An Unknown Interesting Town

Originally posted by riccckyyy at 11-8-2005 07:17 PM
For those who don't know how to spend their weekend, I'll suggest to them to pay a visit to Muar, an very interesting place which is nice to visit with many nice and cheap foods.

oitttttttt ricky, kau org muar yer? Aku pernah turun sekali jer kat Muar ni, tido rumah kawan..
bos besar aku pun orang Muar, dia orang Bugis .. Musti kau tahu siapa dia ;)

kalau member aku balik kampung Muar mesti aku tak lupa suruh beli air krim soda (kampung made punya)

air bandung kalau campur air krim soda ni sedap woooooooooooooo..

baru ni on d way balik kg kat bp dagu singgah pt jawa.. carik asam pedas... tu pun lepas baca post2 kengakwan kat sini. Senang jer nak carik medan asam pedas pt jawa tu.. signboard byk & clear.. punyer la ramai orang kat kdai tu... asam pedasnyer memang kaww... tidak dinafikan.
Lepas makan kitaorg lepak sat kat pantai Leka... cantekk sunggoh view kat sana...

ni la pantai leka... juz beside medan asam pedas pt jawa

ni pun view kat pantai leka

ni view betul2 kat depan medan selera tu

ni sg muor ber b'groundkan jembatan muor

korang kenal tak benda ni... belangkas... bersepah kat muor & bp... telor dia beshh.. tp baik2... silap2 boleh mabok...

[ Last edited by  dagu at 20-4-2006 05:31 PM ]

Rate

1

lagi satu yg best ................ org muor mudah dijumpai diserta m'sia. asal sebut je dr johor ...mesti kebanyakkannye dr muor.

.... rasanye kat muor tu ... tanjung mas je la tpt nak bersiar2. town pun sentiasa happening tapi bkan la mcm KL. Jambatan baru di muor ... takde TOL. TQ gomen johor, tak mcm gomen s'gor, buat jalan baru je mesti ada tol.

:cak:

....... bila aku nak gi muor lg ye ???:stp:

Originally posted by waksir at 14-3-2006 11:25 AM
lagi satu yg best ................ org muor mudah dijumpai diserta m'sia. asal sebut je dr johor ...mesti kebanyakkannye dr muor.

.... rasanye kat muor tu ... tanjung mas je la tpt nak bersiar2.

town pun sentiasa happening ............
...

Jalan sempit , station bas barurnya punya lama dibuat sampai sekarang tak  beroperasi lagi ...
So apa heppeningnya ?? .

Originally posted by Ekka at 14-3-2006 01:07 PM

Jalan sempit , station bas barurnya punya lama dibuat sampai sekarang tak  beroperasi lagi ...
So apa heppeningnya ?? .

hapenning utk town yg setaraf dgn nye la ........ ada tpt utk relax, utk window shopping, tpt utk famili area, mlm2 pun byk tpt makan . alah, takat stesen bas tu ... org muor tak heran pun kot!!! hang je yg suka lepak kat stesen bas agaknye .......... cam bangla/indon/nepal jer

Jangan hina  Bangla / Nepaltu .
Lebih baiklah mereka melepak kat  stesen bas  setelah seharian berkerja  daripada naik motor Meragut  beg ppuan .

Kes-kes ragut di  Malaysia ni  jarang kedengaran melibatkan Bangla atau Nepal  .  Majoriti lelaki tempatan punya angkara .

[ Last edited by Ekka at 14-3-2006 07:51 PM ]

Follow Us
muar ni ingatkan mula2 bandar kecikje tapi bila pegi kat situ punyala busy jam town dia....happening jugak la...

hehe.. me org muar.. aaaaa, muar is best town kot.. selalu schoolmet merungut2 nak ikut balik kg pekena mee bandung.. or at least gi tangkak (tangkak tu muar ke?) beli kain murah2 n kualiti.. skang balik muar mmg jarang jln2.. sbb x de geng..

tp air pir best la... aaaa, terasa masam2 manis kat tekak nih...

Originally posted by arni_jamal at 14-3-2006 08:49 PM
tp air pir best la... aaaa, terasa masam2 manis kat tekak nih...

bestnya air pir.. (aku sebut air pear)

dulu2 balik muar masa arwah nenek ada lagi, mmg dia bekalkan air pir ni, buat sendiri.. n masak lauk2 yg sedap seperti opor, beriani, masak merah (asam pedas la tu), laksa johor, mee bandung (yg uncle aku masak), etc..... :mll:

aku dah lama tak jalan2 ke muar. masa kecik2 dulu mmg selalu sangat.  jalan2 ke sultan abu bakar girls school - tu sekolah mak aku, makcik2 aku,  my cousins.. i dunno why diorang tak masuk convent muar tapi masuk SAB.. hehehe... tgk building zaman dulu - bersejarah.. jln2 kat tanjung.. gi rumah sedara mara.. singgah kat tepi pantai tu, main2 dgn belangkas.  angin tiup kuat. gi library muar.

jln2 ke hock hai (zaman dulu tu grand ler tu), jln kaki jer pasal rumah kat bandar maharani tu jugak, dgn dgn building telekom.  tapi aku perasan sekarang muar makin panas ler....

muar is a lively little town (with traffic jams lar, of course).

[ Last edited by fairy_hobbit at 15-3-2006 10:03 AM ]

tak silap aku tangkak tu still dlm daerah Muar.. air pear aku stil beli kat apek cina kat lorong nama apa tah, tak berapa jauh dr jambatan.. depan kedai jual buah.. pd aku boleh tahan gak la heppening nya Muo nih.. mlm2 pun meriah dgn kedai2 makan.. aku pegi kuching baru ni, aku ingatkan besor sgt town dia, tapi tgk2 sebesar Muar jek.. makcik aku ada kat jln stadium, dulu2 selalu naik basikal je dr rumah dia pegi tanjung, tak pun jalan kaki slow2 menikmati pemandangan melalui rumah2 lama gomen kat tanjung tu..

mmg town muor tu sibuk skrg sbb kenderaan parking main ikut suka ati je ..... tapi jalan kat town tu besar sebenarnye , ada 3 lorong pun. Nak cari air pear gi jln yahya (kat are tu byk kedai judi berlesen) .... kat apek gerai tepi jalan je. La ni gerai besi dah takde lagi ..... tapi byk lagi tpt makan2. Last aku gi ... kat tanjung tgh di develop utk jadik lebih menarik

Wah seronoklah orang Muar , topik mengenai Muar didigestkan .

Kalau dulu topik " Welcome to Taiping " juga didigestkan  kerna reply   rancak kan bagus .

Now topik tu dah  hilang dari pandangan dari board ini ! .

Originally posted by Ekka at 16-2-2006 04:57 PM
Which part of Muar town ada jual tiram goreng dan  Laksa Johor ?  
Sedap ke Laksa Johor dia ?
Originally posted by Ekka at 14-3-2006 01:09 AM
RICCKYYY :
BILA AWAK NAK JAWAB SOALAN SAYA PASAL LAKSA DAN TIRAM TU ??

ampun... ekka... aku minta maap la... walaupun thread ni aku yg bukak.. tapi aku pun jarang jenguk thread ni... baru tadi baca balik baru perasan pertanyaan ekka.... sori la lambat jawab buat air liur ekka meleleh kat bibir selama ini... hahahaha..... okay utk tiram/kupang goreng yg sedap boleh pergi kat gerai2 ikan bakar kat hujung bakariah... sedapp... kat sana ikan/udang/sotong/ketam semuanya sedappp.... harga pun ok... cumer tempat parking kereta sempit sikit.... utk laksa johor lak.. aku rekomen satu gerai kat korner jln prt bakar laut... kat situ bukan jer laksa.... mee rebus, mee bandung, satay, lontong, kueh tiaw goreng kerang semuanya boleh tahan... tapi jgn pergi hari ahad... tutup.

Rate

1

Originally posted by chumpon at 14-3-2006 09:37 AM
oitttttttt ricky, kau org muar yer? Aku pernah turun sekali jer kat Muar ni, tido rumah kawan..
bos besar aku pun orang Muar, dia orang Bugis .. Musti kau tahu siapa dia ;)

kalau member aku balik kampung Muar mesti aku tak lupa suruh beli air krim soda (kampung made punya)

air bandung kalau campur air krim soda ni sedap woooooooooooooo ...

pon... kalau tempat best cam muor ni ko turun sekali mana cukup.... rugi beb kalau tak dtg lagi.... bos ko org bugis muor..... sapa.... tuanku sultan johor ke... hahahahaha... bahaya woi.....

hah... pasal sirap bandung ais krim soda ni... mmg style org muor makan nasi minyak kenduri kahwin, nasi beriani, telor pindang dgn sirap bandung ni... baru kow kow.... :ah:

Reply #53 riccckyyy's post

gerai ikan bakar jln bakariah tu area jambatan baru tu kan..
aku emmang selalu makan kat korner pt bakar tu..warong jaafar namanye..

bile ko mention sirap bandung aiskrim soda ni..terliur aku..balik muar ptgni
aku nak mintak bapak aku buatkan..sedap wooooo

Originally posted by akmal at 17-3-2006 08:20 AM
aku emmang selalu makan kat korner pt bakar tu..warong jaafar namanye..

bile ko mention sirap bandung aiskrim soda ni..terliur aku.. ...

Pt Bakar yang awak maksudkan kt jalan Bakariah bukan kt Pt. Jawa ??

Aku org Muooooo!!!!... Dulu skolah SAB laa.... Tp start skolah menengah dah kena berhijrah sbb dpt sekolah asrama penuh...

Laki aku org Melaka.. dia tk baper suka Muo sbb tk bnyk tempat nak jalan-jalan... bebalik gi Tanjung tgk monyet... yelah kalau nk compare ngan Melaka mmg kalah laa... tp bg aku, bila aku dh stress duk KL, aku mesti rindu nk balik Muo.

Aku kalau balik tak pernah miss Soto & Rojak Petis kat Tanjung tu... Bf plak bergilir2.. harini sate, esok lontong, luse mee rebus.. perrghhhh... melelh air liurrr... :mll:

Tapi aku tk pernah cuba lagi la asam pedas pt Jawa & medan ikan bakar kt Jln Bakariah tuh.. asam pedas tuh senang carik rasenye... tp medan ikan bakar tuh leh citer sket tk kalau dr pasor besor tuh camne?

tanya sket, ade sesape tau cerita/sejarah/lokasi tempat nih?

tapak kota biawak busuk-tapak kota parameswara
anjung batu- tembok batu dlm sungai muor
pusor air- satu tempat kat sungai muor yg airnya selalu berpusor
batu hitam- satu batu yg dulunya di tebing sungai muor tp skang kat atas darat.. ini menunjukkan dulu sungai muor lagi luas.
jalan penarikan-laluan sungai untuk ke pahang.. ulu sungai muor dulunya bercantum ngan sungai pahang.. dulu area tu paya, kene turun tolak perahu.. skang nih dah jadik drt.. kene pikul kayak dlm 800m-1km
makam panglima hitam (bukan panglima lidah hitam) kat parit seri jong-sorang pendekar bugis yg agak handal,
silat bentayan?-skang nih takde lagi kot

lain-lain bende pasal muor..
bandar muar adelah bandar diraja johor
pernah pegi air panas gersik?

bendera muor?-mula dari 2005 mpm dah guna bendedra nih kat baju diorang... kat feri kat tanjung pon ade bendera nih

bagi bebudak muor yg nak diskuss ape ape pasal muor... masuklah kat sini...
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=88869&extra=page%3D1

Rate

1

Originally posted by akmal at 17-3-2006 08:20 AM
aku memang selalu makan kat korner pt bakar tu..warong jaafar namanye..
bile ko mention sirap bandung aiskrim soda ni..terliur aku.. ...

ha... betul gerai ikan bakar kat hujung jln bakariah tu... sekarang dekat dgn jambatan baru tu.... kawasan tu dulu masa saya bebudak, cumer gerai kecik utk nelayan jer... terpencil dan terperosok... skrg dah maju dah... tapi ikan bakar sana mmg ok.

ha... betullah warong kat prt bakar tu warong jaafar... mmg best makan petang2 kat situ kan.... semua sedap2... sampai tak tau nak order apa.... sedapppp...

ha... kalau ko nak suruh ayah ko buat sirap bandung ais krim soda.. aku bagi resepi baru... ko suruh ayah ko tambah cincau.... hooiiyoooo.... sedappp.... air sirap bandung ais krim soda cincau sejuk... hoooiiyyoooo..... jgn citer la..... :lol :lol :lol

Originally posted by Ekka at 17-3-2006 10:39 AM
Pt Bakar yang awak maksudkan kt jalan Bakariah bukan kt Pt. Jawa ??

yang kat hujung jln bakariah tu gerai ikan bakar.... dekat dgn area jambatan baru muor..... ha kat situ ko boleh rasa... ikan, udang, sotong, kupang, kerang, tiram, ketam...

prt bakar tu lain pulak tempatnya... bukan kat jln bakariah tadi.... jgn konfius dgn dua2nya ada perkataan bakar.... prt bakar kat jln nak ke prt jawa... kat corner jln prt bakar (laut) tu ada satu warong jaafar.... ha situ ler warongnya ada memacam makanan sedap.... ianya buka sebelah lewat petang... tutup hari ahad....