CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mummy76

[MERGED] Tanda kelahiran pada baby

ntah ler
aku yg baca komen member2 kat sini, aku lak yg emo :cry:

Kite abahnya lagi emo:nyorok:.. Just called my wife, katanya dah ada skit2 suara2 sumbang sedara & jiran2 kat kampung dok sok sek sok sek.. kat belakang.Nasib baik my wife pun tabah, dlm pantang pun wak tak tau aje.. I will prove to them that my daughter akan berjaya dalam hidupnya nanti..

WMT,

biarla org nak mengata ke aper ker..yg penting both of u must b strong...org kampung mmg mulut jahat...bulan pose pun tak reti2 nak ingat..yang penting anak awak comeyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy sangatttttttttttttttttttttttttt.........org yang dok mengata kat awak tu dengki2 sumer tu...mane tau derang tu takder anak ker...so mulut orang maner kita nak bole tutup kan?kawan anak saya pun ader tanda lahir..tapi cepat2 dia jumpa bidan soh removed ke belakang badan...aper2 pun sekurang2nya awak diberi rezeki olehNYA...mcm saya ni tak tau bila lagi..amin :pray::pray:

wmt, alhamdulillah, you have strong faith on her (and God of kos).

i ada asked around ttg options yg parents boleh consider to remove birth mark tue, (if u wish)

latest techno mereka ada gunakan cyberknife - kat mesia treatment nie baaaaaru sgt...so, tak semua surgeon/spital leh conduct. tp salah satu tpt yg boleh buat is dkt pantai bangsar medical centre. mungkin u boleh diskas with paed & dermatologist pasal benda nie.

as parents, we always want the best for our children. pasal hukum hakam membuang birth mark tue ker aper...erm, kena bincang dgn pihak yg expert lah. im not the right person to talk abt it.

i'll pray for u n ur family agar tabah menerima segala kehendakNya. berat mata memadang, berat lagik bahu memikul.

oh yes, ur baby is sooo cute &  adorable....:love:

Originally posted by wmt_74 at 28-9-2006 04:09 PM
Kite abahnya lagi emo:nyorok:.. Just called my wife, katanya dah ada skit2 suara2 sumbang sedara & jiran2 kat kampung dok sok sek sok sek.. kat belakang.Nasib baik my wife pun tabah, dlm pantan ...

bab orang mengata tu, mmg tak boleh lari
so, u kena banyak2 bersabar ok?
tambah2 bulan puasa ni
tell ur wife to be strong too

anyway, thats the spirit, insyaAllah dia akan jadi orang yg berjaya nanti :pray:

Originally posted by wmt_74 at 28-9-2006 04:09 PM
Kite abahnya lagi emo:nyorok:.. Just called my wife, katanya dah ada skit2 suara2 sumbang sedara & jiran2 kat kampung dok sok sek sok sek.. kat belakang.Nasib baik my wife pun tabah, dlm pantan ...

elok la your wife jenis sabar..

kot aku memang dah lama dah makcik2 tu kena sound je..kikiki..

sebenarnya org2 yang bercakap2 tu derang rasa insecure la..baby ko sangat2 cantik..:love:

Follow Us
lmokhtar This user has been deleted
Originally posted by wmt_74 at 27-9-2006 04:52 PM
Kekadang terlintas benda2 mengarut ( w/pun setan dah kena ikut ramadhan ni).. laku ke anak dara aku besar nanti.. padahal benda tu dah tersurut dlm qadak & qada.. just a few minutes saya called ...

err aku ff: sikit. Tak berapa elok bagi baby minum air masak awal2 ni. Digestive system dia still immature, bila bagi dia tambahan air, ur forcing her kidney to work overtime. Even tho u bagi dia formula, sukatan susu formula pun dah mencukupi bekalan airnya.

FYI, both my children ada birthmark yg dikenali sebagai cafe au lait spots. My daughter punya kat bwh mata mcm tear drop. Memula I risau gak, tapi after 3 years, ntahlah...pada mata I, birthmark tu mcm tak wujud dah walaupun org selalu tegur & tanya. Dah selalu sgt tgk kot tu yg spot dia tu mcm tak exist pada mata I :lol

Originally posted by wmt_74 at 28-9-2006 08:42 AM
Nas^iImpit,Ni pics 8-10 days after.

http://i55.photobucket.com/albums ...

comel sangat...:love:
tahniah utk wmt.....harap tabah hadapi semua ini. di sebalik sesuatu kejadian Allah tentu ada hikmahnya...

Originally posted by lmokhtar at 28-9-2006 08:22 PM

err aku ff: sikit. Tak berapa elok bagi baby minum air masak awal2 ni. Digestive system dia still immature, bila bagi dia tambahan air, ur forcing her kidney to work overtime. Even tho u bagi d ...

Btul ke Imokhtar, risau pulak dibuatnya, mum in law I yg bersungguh2 kata new born kena bagi byk air masak..pantang budak tu nangis disumbatnya air masak.. Fening kekadang dgn kerenah org tua ni, budak tersedu ditampalnya kertas basah atas dahi, kalau terhantuk kepala dihantuknya sekali lagi.. So far my baby sihat walafiat.
Ari tu ada tanya doc tempat bersalin tu (Dr Razif), ktanya birth mark ni is permenant, katanya it's ok.. still cutee

cik we, comelnya baby kao..lebatnya rambut..
aku tgk tanda tu tak tebal sgt, mungkin lama2 boleh hilang atau boleh tutup dgn mekap (kalau nk laa) anak kawan aku ada gak tanda, kat kawasan mata, much worse sebab mcm tebal dan ada bulu..nak buang pun takleh sebab dekat mata kan.

apa2pun yg pertama, kena redha dgn ketentuan, skrg bukan masa nk pikir kenapa, or how, salah siapa..dah takdir dia macam tu, itu kan semua kuasa Allah, kalau meragui ketentuan Allah samalah dengan kita meragui Allah kan.. so have faith. aku pegang pada satu je 'ALLAH NEVER CREATE JUNKS' Dia kan Maha Pencipta, kita ni manusia yg tak tau apa dok memandai2 tentukan mana baik mana tak elok, layakkah kita?
kedua, aku nk pesan, kalau wife cik we nak meluah perasaan, layan je, jgn dihalang..tp lepas tu pujuk la dia..kdg2 wife ni nk tempat utk melepaskan tekanan dia, bukannya dia tak redha atau takleh terima.. kdg2 hasben taknak isteri sebut2 benda tu, ataupun belum apa2 dah stat bagi syarahan agama kat dia.. ko kena paham perasaan org pompuan ni, esp masa dlm pantang. org biasa pun boleh meroyan, inikan pula korang yg ada problem cam ni. yg penting DENGAR apa wife ko nk ckp..lagi bes kalau kau pun sama2 meluahkan perasaan ko, biar wife ko lak yg pujuk kau, sebabnya bila dia boleh pujuk tu maknanya dia dah dpt kekuatan.

comel anak wmt....my son ada tanda lahir jugak so i was quite worried...hari2 dok cakap dengan hubby tension kalau dia besar nanti macamana....but my husband nih positive, like ananur cakap ALLAH NEVER CREATE JUNKS...so insyaAllah adalah keistimewaan apa yang diciptanya...

apapun yang penting yr baby sihat, and emo tengok, HONEST! She's beautiful, perfect!....

lmokhtar This user has been deleted
Originally posted by wmt_74 at 29-9-2006 08:34 AM

Btul ke Imokhtar, risau pulak dibuatnya, mum in law I yg bersungguh2 kata new born kena bagi byk air masak..pantang budak tu nangis disumbatnya air masak.. Fening kekadang dgn kerenah org tua n ...

:lol Aku dah agak dah...sumbat air ni mesti kerja org tua..depa ni kalo nak ikutkan umur 2 bulan dah paksa budak tu makan.

Ala...pasal tanda tu tak yah risaulah. Aku ada kenal sorang stewardess ni. Cantik orgnya siap pernah keluar dlm beberapa iklan kat tv & newspapers dulu. Aku tak tau pun dia ada birthmark, but bila dia habis buang make up, rupa2mya dia ada birthmark similar to ur daughter tapi ur anak punya kat tepi pipi, stewardess ni punya kat tgh pipi.

Anyway, beauty ni very subjective. Tapi yg nyata, beauty truly comes from within. If she is beautiful in the inside, definitely dia akan lebih drop dead gorgeous on the outside. Tapi kalo cantik kat luar tapi dlm cam hampeh...buruk jugak namanya tu...ye tak?:bgrin:

Originally posted by wmt_74 at 29-9-2006 08:34 AM

Btul ke Imokhtar, risau pulak dibuatnya, mum in law I yg bersungguh2 kata new born kena bagi byk air masak..pantang budak tu nangis disumbatnya air masak.. Fening kekadang dgn kerenah org tua n ...

wmt,

paste la gambo lagi :love:

wmt, anak kita pon ade birthmark jugak kat tepi pipi kanan dia,... hitam sangat warna dia,... mula 2 tu risau jugak macam semua parents laa.. risau kan dia kena ejek ke ape,.. tapi alhamdulillah,.. makin cute plak ngan tanda dia tuh,... now dah setahun dah pon,..
Hari tu ade pegi jumpa Dr,.. tapi bukan pasal birthmark dia,.. Ummi dia ni yg tak berapa sihat masa dlm pantang,.. so bawak baby sekali,.. n Dr tu pon saje 2 bagik suggestion la kalau nak,.. dia kata buleh buang tanda tuh,.. kena operation, but kena tunggu baby besar skit laa... around 4 yrs ke,... buang lapisan atas kulit tu kot,.. tak tanya plak in details,..  Tapi kan ade scar la skit dia cakap ....pastu dia ckp if makin besar by 1 yr la kena buat dulu before merebak,.. But i tgk my son ni size dia sama aje,.. so no need laa... lagipon I tak penah terpikir nak buang kalau sakitkan dia laa... cian kat baby comel tuh....

Ala,.. dont worri lah... baby u comel sangat2,.... jodoh di tangan Allah SWT,... lagipon kalau taruk make up tak nampak kan,...

LOve your baby,.. comeellllllll sesangat:love:

[ Last edited by  eimm_me at 1-10-2006 03:26 PM ]

Reply #56 nasi^impit's post

Gamba besok, lupa nak bawak digicam laks, baru sampai pagi tadi, kalut skit, baby asyik nangis, rupanya punggung & kemaluannya melecet, dah gi klinik, doc kata jgn pakai draper, pakai lampin aje, yg aku lawaknya  masa budak tu nangis bagai nak gila,my in law biasa la dok kata ni puaka setan mana yg ganggu cucu dia, abis serapah dibacanya, dan dibakar tulang, bawang dan cili kat tepi rumah, katanya nak halau puaka la, sabo aje la akuuu

err aku rasa pakai lampin kain tu lagi problem sebab tak berapa serap air, kena tukar kerap. most diapers now dah byk yg jenis kering tak basahkan montot baby. tp kena tgk gak some babies kulit sgt semsitif, even pakai disposable diapers pun kena tukar selalu, make it every 3 hr the most. sory off topic lak.

baby saya pun ada tanda lahir kat pipi gak.. sebesar pipi dia belah kanan.. masa lahir mmg tak nampak..lepas seminggu baru nampak.. ketara gaklah..kalau org yg tak penah nengok dia mesti ckp pipi dia comot.. heheh tapi tulah since kulit dia fair so bila dah masuk 5 bulan nih tak nampak sgt lah..
anyway mcm forumers lain ckp setiap yg Allah jadikan tu mesti ada hikmahnye.. lagi satu baby nih kalau comot pun still lagi org ckp comel..

Ni gambar lates, masa umurnya 18 ari. Mak I suruh sapu birth mark tu dgn air kelapa, nak jaga hati buat juga lla,ikhtiar...

wmt,

ada consult paed ngan dermatologist tak pasal menda neh and the best way for ur child wif them?
Sori kalau neh soklan ulangan
Me tak baca yang awal??

Reply #62 katak_kiut's post

Blum lagi la katak_kiut, yg latest kita tau plastic surgery la, that why kita try dulu nak cari cara traditional, tapi kalau tak leh ilang tak pe la...janji dia sihat walafiat