CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6163|Reply: 10

apakah kepentingan hiburan dlm hidup?

aku suka entertainment... tak kirela apa... in general la. mcm muzik, tv, movies...etc...
tp ramai kata terlalu byk hiburan melalaikan....etc... mmg betul pon.
tp hiburan ni dah wujud sejak dlu lagi...
teater...bangsawan... wayang kulit...dll.
walau cmner pon hiburan ttp penting dlm idup n masyarakat.
adakah sbb ia salah satu saluran utk expres kreativiti n utk melepaskan rasa bosan? takkan itu je...
ada tak sbb lain... n hiburan skang pon dh diiktiraf sbg satu industri...

Rate

1

menjana minda...

Rate

1

hiburan dapat release tension... kalau aku, hiburan yg aku terima adalah muzik, movies, TV series dan certain hiburan ringan lain... tapi tak perlulah sampai nak pergi disco sbb kat disco tu kite mudah terdedah dgn benda2 tak baik(malah mmg ada benda tak bagus sgt-paham2la kan sbb nama pun disco)...

walau apapun, kenalah berpada2 dalam berhibur agar tak melalaikan...

Rate

1

o ya, aku suka gak satu hiburan ni... tapi xsure la dipanggil hiburan atau tak.. aku suka main rollercoaster dan permainan yg setaraf dgnnye(yg gayat dan dasyat2 tu)... :lol leh jerit2 masa naik rollercoaster... (tapi kalau kat Times Sq org jarang jerit sbb sibuk berposing masa kena amik gamba masa roller coaster turun menjunam :lol)...

Rate

1

Salam,

Seni hiburan ini I rasa ada sangkut paut dgn kecerdasan emosi.

Dlm pekerjaan yg memerlukan kita memikirkan logik dan fakta2 kita byk menggunakan otak kiri.  Maka dlm menghayati seni hiburan ini kita menggunakan otak kanan.  

Oleh itu seni hiburan adalah penting utk kita menstabilkan fungsi penggunaan otak kita.

aku suka hiburan...muzik, tv.... masa aku keje pun aku dgr radio.... rasa enjoy sket keje..boleh hilangkan bosan gak...

Rate

1

Follow Us
Originally posted by fleurzsa at 24-8-2005 12:46 PM
Salam,

Seni hiburan ini I rasa ada sangkut paut dgn kecerdasan emosi.

Dlm pekerjaan yg memerlukan kita memikirkan logik dan fakta2 kita byk menggunakan otak kiri.  Maka dlm menghayati seni hi ...

oic...
tapi ada gak org mengaku dirinya sebagai seorg yg tak minat hiburan(tapi tak nyatakan secara spesifikla hiburan yg cmner).
adakah org cmnih hanya guna otak sebelah kiri saja?

baru dpt idea td.. hiburan skang dah jadi salah satu identiti sesetgh masyarakat... esp kalo nak tunjuk culture pada org luar... mostly akan tunjukkan pertunjukan kebudayaan yg merupakan salah satu cabang hiburan esp zaman dulu... cth mcm tarian tradisional, etc...

Rate

1

Originally posted by sayangidaku at 24-8-2005 06:21 PM
oic...
tapi ada gak org mengaku dirinya sebagai seorg yg tak minat hiburan(tapi tak nyatakan secara spesifikla hiburan yg cmner).
adakah org cmnih hanya guna otak sebelah kiri saja?

I think semua manusia memerlukan hiburan.  Tak semestinya hiburan itu berbentuk muzik & lagu.  Mungkin kalo org tersebut tak minat lagu, beliau minat hiburan yg lain, mungkin sex, karya seni, sastera, sukan, rekacipta dll.

Originally posted by fleurzsa at 31-8-2005 10:05 AM

I think semua manusia memerlukan hiburan.  Tak semestinya hiburan itu berbentuk muzik & lagu.  Mungkin kalo org tersebut tak minat lagu, beliau minat hiburan yg lain, mungkin sex, karya sen ...

oic...:ah::ah:

Last week ada one chinese friend komplen pasal warga pendidik yg lebih cenderung kpd pembacaan berbentuk hiburan drp pembacaan berdasarkan ilmu n  ilmiah.  Masuk library pun mesti baca perkara2 hiburan dulu...

I said... budaya membaca bukan budaya Malaysia.  Kalo ada budaya membaca, secara tak langsung budaya ilmu itu dtg sendiri.