CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: flowerjun

Cyber Friendship

Close [Copy link]
Originally posted by dwbh163 at 26-8-2005 01:40 PM

perasaan rindu ko tuh sebenarnya perasaan ketagih. ko cubalah tak chatting sebulan dgnnya, dia akan jd tak penting.

aku bukan ckp dia tak baik, ko berhati2 aje lah & jgn percaya kata2 di ...

mungkin gak.... nanti aku try takyah chatting sebulan...tgk camne....

Originally posted by sultana at 28-8-2005 03:22 AM

Flower,

saya dulu pun bercinta melalui internet. Kenal chatting pun melalui MSN comic chat. Masa MSN chat wujud lagi lah.But, masa awal2 tak de lah berci ...

thanks Sultana kerana kongsi story awak.... penuh liku gak percintaan awak....

thanks pada semua yg bagi pendapat dan nasihat... InsyaAllah saya akan berhati2... apapun ketentuanNya saya akan terima....

tak mustahil boleh jumpa jodoh melalui internet... saya selalu percaya, "God works miracles in mysterious ways". Kiranya ni pun salah satu cara Dia nak temukan org. Ada org nasib baik, jumpa lah ngan jodoh yg sebenar, ada org nasib tak baik jumpa lah ngan yg nak main2 ja. Tp jgn disalahkan dunia cyber disebabkan ketidak ikhlasan seseorg, sedangkan kalau berkenalan bukan dari internet pun org buleh main2kan ya tak?  Hopefully, you happy lah with the person you love dan dia bukan berniat nak permainkan.

setuju ngan sultana ........... dgn cara apa kita berkenalan itu tak penting, yg penting keikhlasan seseorang tu ;)

Originally posted by Dragon at 29-8-2005 11:06 AM

setuju ngan sultana ........... dgn cara apa kita berkenalan itu tak penting, yg penting keikhlasan seseorang tu ;)

Benar. Tp keikhlasan boleh berselindung disebalik internet. Hanya tulisan saja yg boleh dikenali. Watak sebenar seseorg hanya boleh diketahui melalui perbuatan, pertuturan, suara, facial expressions, pakaian dan sbgnya. Olehtu aku selalu kata berhati-hati saja lah.

2 org member sama study dulu kenal husband dorang melalui chatting..kira express gak..baru kenal few mths..dah kawen..sebelum tu kapel macam nak rak ngan org lain yg bukan kenal melalui chatting..aper2 pon..terpulang kat jodoh seseorang tu..kalo ditakdirkan menemui jodoh  melalui chatting..aper salahnyer..;)..juz b careful kalo nak jumpa 1st time..:cak:

Originally posted by dwbh163 at 30-8-2005 10:40 AM

Benar. Tp keikhlasan boleh berselindung disebalik internet. Hanya tulisan saja yg boleh dikenali. Watak sebenar seseorg hanya boleh diketahui melalui perbuatan, pertuturan, suara, facial expres ...

yup, tp kena ingat le, kena jumpa dulu... meet face to face. Saya dolu pun bukan kenal kat alam cyber, terus kawin jek lepas tuh. :lol  Tp nak tambah le jugak dari apa dwbh kata, sedangkan kalau jumpa hari2, dengar suara hari2 kat telepon pun leh tertipu, tgk2 laki org daa... pun leh jd cam tuh,  memang le lelaki tuh ikhlas (nak tambah lagi satu) , tp laki org, sanggup jugak ke? Kiranya tertipu gak le tuh. :lol So  conclusionnya tak kira la kenal kat alam nyata ke alam cyber, dua2 pun kena berhati-hati.

Follow Us
Originally posted by sultana at 30-8-2005 11:03 AM

yup, tp kena ingat le, kena jumpa dulu... meet face to face. Saya dolu pun bukan kenal kat alam cyber, terus kawin jek lepas tuh.   Tp nak tambah le jugak dari apa dwbh kata, sedangkan kalau jumpa hari2, dengar suara hari2 kat telepon pun leh tertipu, tgk2 laki org daa... pun leh jd cam tuh,  memang le lelaki tuh ikhlas (nak tambah lagi satu) , tp laki org, sanggup jugak ke? Kiranya tertipu gak le tuh.  So  conclusionnya tak kira la kenal kat alam nyata ke alam cyber, dua2 pun kena berhati-hati

bab lelaki yang suka menipu tu la yang paling takutnya... susah gak nak cari pasangan hidup ni...hmmmmmm....

aku jumpa my husband ni tru cyber aa jugak..  kwn dlm 3 thn..peh tu baru couple.. peh tu tunang setawon.. now da kawen.. tp lom ada anak lagik

Originally posted by millennium girl at 30-8-2005 10:52 PM
aku jumpa my husband ni tru cyber aa jugak..  kwn dlm 3 thn..peh tu baru couple.. peh tu tunang setawon.. now da kawen.. tp lom ada anak lagik

cam citer hindustan lak ekkk :bgrin:

Originally posted by millennium girl at 30-8-2005 10:52 PM

berapa lama ko kenal baru jumpa face to face?
millenium girl,
semoga ko cepat beroleh cahaya mata...:pray:

mawarbiru This user has been deleted

Bak kata org tua2...

Kalau jodoh tak ke mana.... :bgrin:
Tapi dunia cyber kena gak hati2.. kita tak tahu kan, rambut warna hitam, sama... tapi hati lain2...

Originally posted by flowerjun at 1-9-2005 07:41 AM

berapa lama ko kenal baru jumpa face to face?
millenium girl,
semoga ko cepat beroleh cahaya mata...:pray:

3 tawon.. couple setawon..
:hug: thanks

Originally posted by mawarbiru at 2-9-2005 12:12 PM
Tapi dunia cyber kena gak hati2.. kita tak tahu kan, rambut warna hitam, sama... tapi hati lain2...

La ni rambut pun dah tak sama dah mawar... he he he, ada merah, ada blonde, ada brown... he he he he.. akakaka Lawak je...

aku lak memang kenal tunang mll cyber tapi aku masuk channel mintak lagu (dulu bebudak mane tau chat2 nie). Ingat lagi mintak lagu gun n roses dont cry. pasal dia AP ke ape tah... maka permintaan aku terconnect dgn dia. Takde intention pun nak berchat2. guna nickpun hantu raya. gaduh plak tu sbb dia lambat kasik lagu. sebulan gaduh... baru aku tau dia lelaki... dia tau aku pompuan. hahahhaaha. indah plak rasanya. kelakau la... siap minta dia duit sebab menyebabkan aku kene online lelama pasal dia melambat2kan download lagu aku tuh. skarang nie ntah ade tak mp3.com tu. hehehehe

mawarbiru This user has been deleted

Ye juga ekss....

Originally posted by sultana at 2-9-2005 12:17 PM
La ni rambut pun dah tak sama dah mawar... he he he, ada merah, ada blonde, ada brown... he he he he.. akakaka Lawak je...

Lawak? betul laaa... asalnye rambut org melayu sumer warna dark kan... yg blond tu dah kena dye... sebab itu laa...! yg pasti, rambut ku pasti hitammmm legaammmmm... ;)

Originally posted by mawarbiru at 2-9-2005 12:12 PM

betul tu.... setkt tak jumpa lagi pun...rasa tak nak jupe plak..biar la masa yg menentukan...

Originally posted by penmerah at 2-9-2005 12:25 PM
aku lak memang kenal tunang mll cyber tapi aku masuk channel mintak lagu (dulu bebudak mane tau chat2 nie). Ingat lagi mintak lagu gun n roses dont cry. pasal dia AP ke ape tah... maka permintaan a ...

kelakar gak cite ko... semoga akan bahagia hingga ke akhir hayat.. aku ni tak tau la camne...

ko camner citer flowerjun...
citer la kat kitorg camner kenai
apsal muka ko kelat jerk?

black_rider This user has been deleted
hmm...maybe kena jumpa dulu baru kenal lelaki tu..
not all lelaki jahat...
'nakal' maybe...:love:

Originally posted by penmerah at 2-9-2005 04:26 PM
ko camner citer flowerjun...
citer la kat kitorg camner kenai
apsal muka ko kelat jerk?

cam mana aku kenal...hmmm
aku baru je kenal... ada la sebulan.... budak tu tetiba je BUZZ YM aku.... pagi tu tak bz sgt so aku layan je la... ktorg sembang2 biasa2 je... bila dah sembang tiap2 hari rasa cam suka lak ... skrg ni tak tau la perasaan hati ni camne...