CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 10121|Reply: 34

Why Buddha?

I don't fullly understand the idea of achivieve the buddha. Why everyone want to become a buddha?

Escape from the reincarnation cycle is attractive indeed. But I won't have desire to do things that I used to like to do. For instance: KFC, sex?

Hmph ... coming from a butcher, I'm not surprised. ;)

KFC, sex?

Let me make it simple ... go and eat KFC everyday for about a month, see what happens.
Same thing, have sex everyday and then measure your performance - in physical activities and activities which requires mentality.

cclee This user has been deleted
Untuk saya,,, memang saya percaya kepada Buddhism tetapi dengan peredaran zaman sekarang ni saya hidup dalam dunia sains dan juga dalam Buddhism. Maksudnya dua-dua sekali.
Begitu juga dengan sami-sami sekarang ni.

by cclee

Untuk saya,,, memang saya percaya kepada Buddhism tetapi dengan peredaran zaman sekarang ni saya hidup dalam dunia sains dan juga dalam Buddhism. Maksudnya dua-dua sekali.
Begitu juga dengan sami-sami sekarang ni.

Kamu hidup dlm penipuan. ;)
Kata kamu Buddhist tetapi tak ikut ajaran Buddhist, jadi buat apa kamu mengaku diri sendiri sbg Buddhist.

Hidup dlm dunia sains tu apa? Atheism ke? ;)
Atheism itu dunia dimana seseorang menipu diri sendiri. Itu bukan jalan kebenaran. :no:

salmon This user has been deleted
Apakah sudah ada manusia telah menjadi Buddha? Bagi saya, amat mustahil orang yang telah membuat dosa boleh menjadi Buddha! Apakah buddha adalah orang Suci?

salmon This user has been deleted
Apakah ada Bida'ah di dalam Buddha?   Atau dalam kata lain mengada-adakan perkara yang tidak ada! Contohnya perayaan Kuih bulan!!!  Apakah Buddha di India pun Menyambut Perayaan Kuih Bulan?

Follow Us
by salmon

Apakah sudah ada manusia telah menjadi Buddha? Bagi saya, amat mustahil orang yang telah membuat dosa boleh menjadi Buddha! Apakah buddha adalah orang Suci?

Bila manusia jadi Buddha, dia akan berhenti menjadi manusia.

Bila manusia jadi Buddha, dia akan menjadi orang yg hidup tanpa berpura2 spt kebanyakan orang. Dia akan mengamalkan rasa cinta dan kasih sayang sesama manusia tanpa sebarang keinginan dr apa yg diamalkannya. Dia akan mendoakan kesejahteraan dunia tanpa mengharapkan dunia menberikan apa2 kpd dia.

Apakah ada Bida'ah di dalam Buddha?   Atau dalam kata lain mengada-adakan perkara yang tidak ada! Contohnya perayaan Kuih bulan!!!  Apakah Buddha di India pun Menyambut Perayaan Kuih Bulan?

Apa salahnya menyambut Perayaan Kuih Bulan? Kuih Bulan sedap apa.

Kalau ikutkan logic anda, Buddhist TAK BOLEH menraikan bersama Hari Raya, Hari Kemerdekaan dan hari2 lain kerana ianya juga mengada2kan sesuatu yg tak ada (dlm agama Buddhist).

[quote]Originally posted by Sephiroth at 26-8-2005 01:01 PM
Kamu hidup dlm penipuan.

Satu jawapan yg amat direct sekali kepada saya. Kalau saya salah pun,,,dimahkamah lawyer pun tak boleh answer lagi. Tapi kamu boleh. ;)
Memang pun kita kat dunia ni hidup dalam penipuan. Ia adalah satu aktiviti yg normal ataupun biasa  sekali  bagi insan biasa. Ada juga insan yg buat salah ataupun menipu akan tetapi mereka ni masih tak kenal akan maksud penipuan. Itu kan lebih dashyat.!
Bagi Sepiroth saya tak tahu sama ada dia ni hidup dalam penipuan ataupun hidup dalam bayangan sahaja.

Kata kamu Buddhist tetapi tak ikut ajaran Buddhist, jadi buat apa kamu mengaku diri sendiri sbg Buddhist.

Memang saya seorang Buddhist,,,saya ada ikut ajaran Buddhist tetapi tak boleh 100% buat masa kini. Saya adalah seorang insan biasa,,,dan jikalau saya dapat ikut ajaran Budhhist 100% dan tentu sudah menjadi seorang sami yg berjaya pada masa ni. Even sami sekarang ni pun tak boleh 100% ikut pada ajaran Buddhist buat masa kini. Ini adalah dinamakan trend zaman sekarang.
Pernah tak kamu tengok gambar blue dan kemudiannya teringinkan pompuan??????
Dlm Buddhism ianya dilarang kan? Adakah kamu mengikut ajaran Buddhist???

Hidup dlm dunia sains tu apa? Atheism ke?
Atheism itu dunia dimana seseorang menipu diri sendiri. Itu bukan jalan kebenaran.

Dengan sewenang-wenangnya kamu mengaku Atheism tu adalah dunia menipu diri sendiri dan bukan jalan kebenaran. Apakah buktinya,,,
Dan adakah ajaran Buddhist tu adalah jalan yg benar sahaja. Kamu ni adalah terlalu mementingkan diri sendiri. Sebagai seorang Buddhist kita tidak boleh menuduh ajaran lain adalah ajaran yg salah sahaja,,.kita harus menerima sekiranya benar,,,
Jikalau  orang lain  kata ajaran Buddhism ni juga adalah menipu diri sendiri dan tidak betul apakah respon anda??? Tidak happy kan.
Kesimpulannya ialah perang akan berlaku antara agama yg diwujudkan oleh Sepiroth (seorang pengikut buddhist yg berjaya)

Rate

1

Vijaya This user has been deleted
Originally posted by salmon at 26-8-2005 02:57 PM

Kenapa tak boleh? Perayaan Kuih Bulan, Ching Ming tu semua perayaan tradition masyarakat cina, tak ade kaitan dengan agama buddha.
Misalnya ching ming, hari pengingatan nenek moyang. Buddhist masih boleh menyambut perayaan ini ttp dgn cara yg berbeza dengan org cina yg mengamalkan chinese folk religion.
keluarga saya masih menziarahi kubur nenek moyang tapi taklah membakar paper money atau memuja nenek moyang dengan daging.
for perayaan kuih bulan, cina yg mengamalkan folk religion akan menyembah bulan tapi pure buddhist tidak akan menyembah bulan . hari ini merupakan hari pengingatan org Han berjaya menghalau org mongolia yg menjajah china pada masa dulu.

Rate

1

Originally posted by Milo_Ice at 26-8-2005 03:41 AM
I don't fullly understand the idea of achivieve the buddha. Why everyone want to become a buddha?

Escape from the reincarnation cycle is attractive indeed. But I won't have desire to do things t ...

Not necessary be a Buddha. Some might choose to be an arahant. The key word is Nibbana. People want to achieve Nibbana because of the dangers of birth and death. They want to end their suffering. I believe, you to also had suffered to a certain degree. If not good for you, but I believe, you had fallen sick before am I right?

Anyway, it is like this, just think this way. People seek to carve a name for themselves while they are alive. They want to gain as much material wealth as they can. HOwever, when they die, all those material wealth will not be in their possession anymore. When they die, all that which is left is only their name. When they die, they have no material wealth with them. What is use of leaving a name???

Same here. Just think this way. I eat KFC, ermmmmm, very delicious. However, when I finish KFC and having washed my mouth, the taste is gone. It is only transient (temporary). It won't last. Before you have sex, you have the urge, when doing it, you feel the sensation, and after having done it, the excitement decreases with time and in the end, it is like before your urge or when you having the urge. It is not worth it, to defile yourself just for this temporary excitement. Same as others such as listening to music, watching a film, a saga, computer games, all these are transient. Not worth pursuing them, not worth being attached to them (though I have yet to perfect myself). ame as life, it is only transient. The every breath we take, breathing in, breathing out, is a cycle, each beginning being the end of another, same as life.

Now, you might enjoy your life maybe, but when you are old and alone, you might start to reflect on your younger days. At the point before your death, you might have many thoughts and when you die already, no material in the world, jewellery, money, taste of good food, woman or wife, your children etc, all might only be at the side of the dead body, not with you anymore.

Originally posted by salmon at 26-8-2005 02:51 PM

Ya! Pernah. Ramai orang telah menjadi Buddha ataupun Arahant. Contohnya Buddha Gotama, Buddha Padumuttara, Buddha Amitabha, Buddha Kassapa dan ramai lagi. Contoh Arahant ialah Maha-Moggallana, Maha Sariputta, Maha Anurudha, Maha Kassapa, Maha Rahula dan ramai lagi. Ya memang betul, ramai manusia ada buat kesalahan ataupun dosa, namun, dosa-dosa kita boleh kita bersihkan, hapuskan! Saudara pernah dengar tentang hukum Kamma (cause and effect dalam bahasa inggeris), tidak sama dengan konsep kamma orang hindu. Kamma bukan ditetapkan oleh tuhan-tuhan, deva-deva atau devi-devi ataupun sesiapa pun. Kamma is natural. Contoh, Kita hantam besi tebal, itu ialah "cause", dan kita akan ada kesannya (effect) iaitu kita rasa sakit. So, macam Maha Angulimala, pada masa itu, kelahirannya adalah kelahiran terakhir bagi beliau. Tetapi, walaupun beliau telah menyucikan beliau, namun, kesan tindakan beliau sebelum menjadi Arahant tetap akan ada. Namun, kelahiran itu adalah kelahiran terakhir beliau, oleh itu, semua kesan akan beliau alami sebelum beliau mencapai pari-nibbana dimana beliau tidak akan lahir semula dan mati, lahir semula dan mati lagi.

Originally posted by salmon at 26-8-2005 02:57 PM

Saudara, perayaan Kuih Bulan tu ialah lebih kepada perayaan kaum (kuam cina) dan bukan agama. Sama dgn banyak lagi perayaan seperti Tahun Baru Cina. Hari Wesak disambut onleh penganut-penganut yang percaya kepaada Buddha sebagai sambutan memperingati beliau, dimana beliau dilahir buat kali terakhir, "Enlightenment" beliau, dan maha-parinibbana beliau. Juga ada satu, tentang menderma Katina, kalau tak silap, itu tidak bergantung kepada tarikh, iaitu dimana orang menderma kain Katina kepada sami tertentu.

Originally posted by cclee at 26-8-2005 04:19 PM
[quote]Originally posted by Sephiroth at 26-8-2005 01:01 PM
Kamu hidup dlm penipuan.

Satu jawapan yg amat direct sekali kepada saya. Kalau saya salah pun,,,dimahkamah lawyer pun  ...

I will give you credits for this!

Well, Sephiroth is a hindu for your information, that is what I know.

I think your words are starting to make sense to me.:hmm:

It's something like temporary desires are insignificants and endlessly repeat themself.

Originally posted by Milo_Ice at 27-8-2005 12:41 AM
I think your words are starting to make sense to me.:hmm:

It's something like temporary desires are insignificants and endlessly repeat themself.

When we enjoy sensual pleasures, that enjoyment is only temporary. As once the event ends, the enjoyment is over and if we have desire or craving for it, we suffer because we want something, yet we do not get it. If we get it, the sitaution repeats itself.

cclee
by cclee

Satu jawapan yg amat direct sekali kepada saya. Kalau saya salah pun,,,dimahkamah lawyer pun tak boleh answer lagi. Tapi kamu boleh.

Kerana mahkamah direka oleh manusia2 yg juga hidup dlm kepura-puraan. Mereka tak kenal kebenaran (Justice), hanya undang2 rekaan sendiri je. Sebab itu orang2 macam kamu boleh terus hidup menbazirkan sumber alam. ;)

Memang pun kita kat dunia ni hidup dalam penipuan. Ia adalah satu aktiviti yg normal ataupun biasa  sekali  bagi insan biasa. Ada juga insan yg buat salah ataupun menipu akan tetapi mereka ni masih tak kenal akan maksud penipuan. Itu kan lebih dashyat.!
Bagi Sepiroth saya tak tahu sama ada dia ni hidup dalam penipuan ataupun hidup dalam bayangan sahaja.

Jangan nak muliakan diri sendiri dgn menyamakan diri kamu dgn orang lain. Saya tak minum arak, masuk disco, foya2 dgn perempuan/lelaki dan kemudian masuk Internet merepak mengaku diri sendiri Buddhist.

Hanya mereka2 yg hidup berpura-pura macam kamu yg buat kerja spt itu kemudian mengaku orang lain semua pun sama. Memang dasar haiwan. ;)

Memang saya seorang Buddhist,,,saya ada ikut ajaran Buddhist tetapi tak boleh 100% buat masa kini. Saya adalah seorang insan biasa,,,dan jikalau saya dapat ikut ajaran Budhhist 100% dan tentu sudah menjadi seorang sami yg berjaya pada masa ni. Even sami sekarang ni pun tak boleh 100% ikut pada ajaran Buddhist buat masa kini. Ini adalah dinamakan trend zaman sekarang.

Sami lain, kamu lain.
Sami memanglah kena tukar trend sikit. Dulu tak terima duit, hanya makanan (spt apa yg dilakukan oleh Sami Thailand, Nepal, Tibet, Laos, Kampuchea, Burma dll) kerana Vihara mereka terletak di kawasan bandar (dgn orang Muslim pula itu).
Orang dulu2 tak terima pakaian baru, hanya pakaian lama yg disedekahkan oleh orang ramai, yg kemudiannya dijahit semula dan dipakai. Orang ramai sekarang, hentak kenapa tak bagi pakaian lama - segan kot. Itu semua Sami Buddhist. kamu Sami ke? ;)

Sudah ada peraturan tertentu spt tidak ambil alcholol, makan daging haiwan (secara keterlaluan), tidak boleh berfoya2 (berkahwin dan berkeluarga itu boleh), mesti jujur dll. Itu peraturan (percept) utk orang beragama Buddhist. Kamu ada ikut? Tak ada tetapi buat alasan yg kononnya kamu Buddhist. Kamu BUKAN Buddhist, kamu PENIPU. ;)

Pernah tak kamu tengok gambar blue dan kemudiannya teringinkan pompuan??????
Dlm Buddhism ianya dilarang kan? Adakah kamu mengikut ajaran Buddhist???

First of all ... saya pernah mengaku pernah tengok film Blue tak? Jangan buat andaian bodoh.
Secondly, nafsu itu dihasilkan oleh hormon yg dicetuskan oleh otak yg terangsang oleh faktor2 tertentu, oleh itu, jawapannya juga terletak di otak. Kalau kamu bersukan dan menguatkan badan, nafsu anda tidak akan menguasai diri. Hormon berlebihan dlm badan akan tukar menjadi zat dan menguatkan badan dan minda. Hanya haiwan yg tak tahu sains dan Buddhism je akan kata kerana ada nafsu, kena puaskannya. ;)

Dengan sewenang-wenangnya kamu mengaku Atheism tu adalah dunia menipu diri sendiri dan bukan jalan kebenaran. Apakah buktinya,,,

Atheism adalah penipuan. Tak ada faktor lain di dalamnya - tak ada kebenaran, tak ada kemajuan, tak ada pendidikan, tak ada perpaduan dan tak ada kemanusian.

Bukti - tengok China - Tuhan dan Dewa sudah tak hiraukannya lagi, maka mereka mati tak segan, hidup pun tak boleh.
Tengok Cuba - rakyat dia hidup macam pengemis kerana mengambil Atheism sbg ideology.
Tengok PKM di Malaysia - jadi pengkhianat bangsa (macam Muslims juga tu) dan berperang dlm hutan, akhirnya kalah juga.
Tengok Atheists yg sanggup bunuh diri kerana tak tahan Dunia.

Banyak buktinya tetapi bagi orang2 macam kamu, ianya tak dpt dilihat kerana diri kamu sendiri hidup dlm penipuan. Sabar je ... mungkin masa kamu bunuh diri pun tak lama lagi. ;)

Dan adakah ajaran Buddhist tu adalah jalan yg benar sahaja. Kamu ni adalah terlalu mementingkan diri sendiri. Sebagai seorang Buddhist kita tidak boleh menuduh ajaran lain adalah ajaran yg salah sahaja,,.kita harus menerima sekiranya benar,,,

Salah ... setiap agama yg muncul ada "role"/tugas dia sendiri utk ia laksanakan dan setiap pengikut agama tentu ada cabaran dia sendiri utk atasi. Tak ada agama yg sempurna di dunia dan agama yg sempurna memang tidak diperlukan kerana manusia sendiri tak sempurna.

Oleh itu, saya tak tuduh agama lain (spt Islam dan Christianity) sbg agama salah, ianya diperlukan utk memenuhi syarat tertentu - dlm kes ini, iaitu menbawa dunia ke ambang kemusnahan. Kalau pengikut mereka tak setuju dgn saya, lantang dia orang lah. ;)

Jikalau  orang lain  kata ajaran Buddhism ni juga adalah menipu diri sendiri dan tidak betul apakah respon anda??? Tidak happy kan.

Tak ... buat apa saya nak rasa tak "happy"? Orang yg gembira bila agama dia diakui baik dan sedih dan marah bila agama dia dikutuk adalah orang yg TAK ADA iman dan ilmu agama dia sendiri. Itu pun satu penipuan juga. Dia menipu diri sendiri dgn mengatakan dia mengikut jalan yg benar sedangkan dia sendiri tak pernah mengaji jalan tersebut dan jalan2 lain.

Jadi bila orang lain mengiktiraf agama dia baik, ianya seolah2 mengiktiraf diri dia berada dlm jalanan yg benar. Dan bila orang lain mengutuk agama dia tak baik, dia akan merasa diri dia yg dikutuk, sebab itu dia marah.

Kalau ada orang kutuk Buddhism, saya akan tanya apa yg dia tak suka dan menerangkannya dgn baik kerana masalah di sini bukannya agama tetapi interpretasi orang tersebut terhadap agama itu. Muslims pun buat kerja yg sama dgn Islam sejak 9-11 tetapi mereka tak buatnya kpd Muslims lain tetapi kpd orang lain yg dah muak dgn perangai mereka.

Kesimpulannya ialah perang akan berlaku antara agama yg diwujudkan oleh Sepiroth (seorang pengikut buddhist yg berjaya)  

Berjaya macam mana itu? :stp:
Saya tak wujudkan apa2, hanya mencari kebenaran dlm kebodohan manusia spt kamu. Kebenaran wujud kerana Tuhan wujud, Agama sahaja yg tak wujud kerana ianya hanya penipuan yg dijadikan benar oleh manusia. :no:

by ariyamusafir (Jeneral Tan)

Well, Sephiroth is a hindu for your information, that is what I know.

Who says? ;)

[quote]Originally posted by Sephiroth at 27-8-2005 08:49 AM

Satu jawapan yg amat direct sekali kepada saya. Kalau saya salah pun,,,dimahkamah lawyer pun tak boleh answer lagi. Tapi kamu boleh.
Kerana mahkamah direka oleh manusia2 yg juga hidup dlm kepura-puraan. Mereka tak kenal kebenaran (Justice), hanya undang2 rekaan sendiri je. Sebab itu orang2 macam kamu boleh terus hidup menbazirkan sumber alam.
Begitu juga dengan kitab-kitab suci Buddhism, ianya juga direka oleh manusia kan? Apa perbezaannya? Jikalau Mahkamah tak kenal akan kebenaran then kepada siapakah kita harus mencari kebenaran kat dunia ni??
Bukan saya tetapi semua manusia yg hidup kat dunia ni membazirkan sumber alam. Ia adalah aktiviti harian yg normal sekali,. jikalau kamu tak nak bazirkan sumber alam apa kata kamu dijadikan binatang. Hanya binatang dan serangga sahaja yg tidak akan membazirkan alam. Satu kenyataan yg tak masuk akal buat Sepiroth.

Jangan nak muliakan diri sendiri dgn menyamakan diri kamu dgn orang lain. Saya tak minum arak, masuk disco, foya2 dgn perempuan/lelaki dan kemudian masuk Internet merepak mengaku diri sendiri Buddhist.
Saya tak muliakan diri sendiri, ianya adalah pendapat kamu sahaja. Dan apakah salahnya jikalau saya memuliakan diri saya sendiri? Kenapa tak boleh ke? Dengki pasal apa kamu ni?
Hati kamu ni macam pompuanlah,.suka dengki kat orang. Saya memang adalah seorang Buddhist jikalau merujuk kepada IC, Jikalau Forum ni hanyalah untuk orang yg Pure dlm Buddhism sahaja then sorry. Mungkin dlm Forum ni hanya akan tinggal Sepiroth dan keluarganya sahaja yg bertikam lidah.

Hanya mereka2 yg hidup berpura-pura macam kamu yg buat kerja spt itu kemudian mengaku orang lain semua pun sama. Memang dasar haiwan.

Memang pun saya berasal dari dasar haiwan,,termasuk juga dengan tok moyang kamu. Ianya dinamakan Homo Sapien kan jikalau tak silap saya. Bukan sahaja kita hidup berpura-pura akan tetapi binatang dan serangga juga hidup berpura-pura. Demi apa ??? Untuk nyawa dan keselamatan mereka. Tapi untuk manusia lain,..ianya untuk rezeki.

Sami lain, kamu lain.
Sami memanglah kena tukar trend sikit. Dulu tak terima duit, hanya makanan (spt apa yg dilakukan oleh Sami Thailand, Nepal, Tibet, Laos, Kampuchea, Burma dll) kerana Vihara mereka terletak di kawasan bandar (dgn orang Muslim pula itu).
Orang dulu2 tak terima pakaian baru, hanya pakaian lama yg disedekahkan oleh orang ramai, yg kemudiannya dijahit semula dan dipakai. Orang ramai sekarang, hentak kenapa tak bagi pakaian lama - segan kot. Itu semua Sami Buddhist. kamu Sami ke?
Saya makan sami makan, saya minum sami minum, saya mati begitu juga dengan si sami. Apakah berbezaannya?? Mereka ni bukan manusia ke? Saya tak kata saya ni Sami budhhist, dari mana kamu ni dapat petikan yg saya ni sami Buddhist..,
Jagalah temper kamu ni sikit,,,jangan bertindak melulu sangat walaupun kamu ni naik barah.

Sudah ada peraturan tertentu spt tidak ambil alcholol, makan daging haiwan (secara keterlaluan), tidak boleh berfoya2 (berkahwin dan berkeluarga itu boleh), mesti jujur dll. Itu peraturan (percept) utk orang beragama Buddhist. Kamu ada ikut? Tak ada tetapi buat alasan yg kononnya kamu Buddhist. Kamu BUKAN Buddhist, kamu PENIPU.
Apakah maksud kamu boleh makan daging haiwan tetapi tak boleh keterlaluan?? Ianya seperti Orang Islam boleh makan babi tetapi tak boleh keterlaluan. Kamu ni memang hidup dlm dunia penipuan. Kalau boleh makan,, makan terus ,,,dan kalau tak boleh terus jangan makan. Biar bagi betul,..memang surat beranak menafikan saya sebagai seorang Buddhist tetapi tak menyuruh saya menjadi vegetarian. Ianya adalah terpulang kepada individu yg tertentu. Saya ada mengamalkan konsep Buddhism dan juga konsep Menipu kat dunia ni sekarang. Pasal apa saya mengamalkannya?? Untuk cari rezeki,,..Semua Businessman sekrang ni pandai tipu dan menipu orang., ianya adalah normal sama sekali. Kamu ni kerja belum ataupun hanya kuli biasa saje??

Hanya haiwan yg tak tahu sains dan Buddhism je akan kata kerana ada nafsu, kena puaskannya.
Kan kita ni binatang (Homo Sapien) juga. seperti tok moyang kamu ni. Barulah dapat melahirkan haiwan seperti kamu ni.  

Banyak buktinya tetapi bagi orang2 macam kamu, ianya tak dpt dilihat kerana diri kamu sendiri hidup dlm penipuan. Sabar je ... mungkin masa kamu bunuh diri pun tak lama lagi.
Terima Kasih. Dengan hati yg busuk macam kamu ni memang tak layak dlm forum ni,.seperti yg saya katakan baik di mulut akan tetapi busuk dihati. Saya terima sajelah,,,tak larat nak explain dengan haiwan macam kamu ni

Tak ... buat apa saya nak rasa tak "happy"? Orang yg gembira bila agama dia diakui baik dan sedih dan marah bila agama dia dikutuk adalah orang yg TAK ADA iman dan ilmu agama dia sendiri. Itu pun satu penipuan juga. Dia menipu diri sendiri dgn mengatakan dia mengikut jalan yg benar sedangkan dia sendiri tak pernah mengaji jalan tersebut dan jalan2 lain.
Jikalau kamu ni ada mengkaji jalanjalan tersebut,,,..dengan perkataan "kamu ni haiwan" "kamu akan bunuh diri" apakah maksudnya Sepiroth??

Saya tak wujudkan apa2,hanya mencari kebenaran dlm kebodohan manusia spt kamu. Kebenaran wujud kerana Tuhan wujud, Agama sahaja yg tak wujud kerana ianya hanya penipuan yg dijadikan benar oleh manusia.  

Kamu memang tak wujudkan apa-apa,,..tetapi kamu meluahkan perkataan yg memang terlarang dalam Buddhism,. Penipuan adalah dianggap salah dlm dunia Buddhism tetapi dengan sifat kamu yg suka mendefinasikan manusia sebagai haiwan ataupun mempunyai hati yg busuk" satu hari kamu akan bunuh diri" tu lebih dashyat.
Kamu ni bukan mencari kebenaran tetapi penipuan yg kamu selindungkan dan begitu juga dengan hidup bayang-bayangan.

I would like to warn forumners of Sephiroth who is a devil
in sheepskin here.

He may be posting about Buddhism as if to show what a goody person he is.

But beware, he has evilness lurking within his inner self.

by cclee

Begitu juga dengan kitab-kitab suci Buddhism, ianya juga direka oleh manusia kan? Apa perbezaannya? Jikalau Mahkamah tak kenal akan kebenaran then kepada siapakah kita harus mencari kebenaran kat dunia ni??

Salah lagi ... itu hanyalah leteran haiwan semata2nya. ;)
Kitab Buddhist mengikut prinsip Keadilan (Justice) utk SEMUA (bukan manusia shj tetapi utk sekian makluk). Ianya tak sama dgn kitab undang2 yg hanya berpinsipkan Keadilan yg buta.

Dimahkamah manusia, seseorang yg menbunuh tetapi tidak dpt dibuktikan bersalah boleh dibebaskan tanpa hukuman. Akan tetapi, di mahkamah Karma, tak ada pemaafan bagi seseorang tersebut. Buddhism mengajar manusia bagaimana bersifat adil supaya kamu boleh hidup dgn bebas.

Bukan saya tetapi semua manusia yg hidup kat dunia ni membazirkan sumber alam. Ia adalah aktiviti harian yg normal sekali,. jikalau kamu tak nak bazirkan sumber alam apa kata kamu dijadikan binatang. Hanya binatang dan serangga sahaja yg tidak akan membazirkan alam. Satu kenyataan yg tak masuk akal buat Sepiroth.

Tak masuk akal kerana kamu memang tak ada akal manusia. ;)
Bukan semua orang yg menbazirkan sumber alam, ada yg mengambil sedikit dan menberikan banyak kpd alam semula - Monks di Tibet dan Nepal adalah contoh, Buddhist yg hidup di dunia mengikut prinsip Buddhist (bukan jenis mengaku Buddhist tetapi penipu sebenarnya ;)) juga mengambil sedikit yg boleh dan berikan sebanyak yg mungkin. Itulah prinsip dibelakang Buddhism.

Sekali lagi kamu menipu diri sendiri dgn alasan - "Semua orang tipu, jadi saya tipu lebih awal lah" ;) Kamu menipu diri sendiri dgn mengatakan semua orang "jenis berdosa" (sinners) jadi melakukan dosa bukanlah teruk sangat dan dibolehkan. Itu penipuan diri kamu ... jangan nak tipu orang lain. ;)

Saya tak muliakan diri sendiri, ianya adalah pendapat kamu sahaja. Dan apakah salahnya jikalau saya memuliakan diri saya sendiri? Kenapa tak boleh ke? Dengki pasal apa kamu ni?

Kamu nak muliakan diri sendiri itu, buat dgn rumah. Lagaklah macam kamu tu raja dunia ini ... perduli apa saya. Tetapi jangan kamu mengaku diri sendiri Buddhists di Internet dan memuliakan diri sendiri juga, sedangkan kamu hanyalah seekor atheist. ;)

Hati kamu ni macam pompuanlah,.suka dengki kat orang. Saya memang adalah seorang Buddhist jikalau merujuk kepada IC, Jikalau Forum ni hanyalah untuk orang yg Pure dlm Buddhism sahaja then sorry. Mungkin dlm Forum ni hanya akan tinggal Sepiroth dan keluarganya sahaja yg bertikam lidah.

IC kepala hotak kamu. ;)
IC tak menentukan samada kamu tu Buddhist ke tak, cara hidup kamu yg menentukannya. Dan kamu sudahpun mengaku kamu masuk disco, berfoya2, tengok blue, adakan hubungan seks (macam haiwan) dll. Semua ini bukan cara hidup manusia, apatah Buddhist.

Saya sendiri pun boleh tukar IC dgn nama Sephiroth Abdullah, itu tak makna bahagian bawah aku sudah kena kerat, bodoh. ;)

Memang pun saya berasal dari dasar haiwan,,termasuk juga dengan tok moyang kamu. Ianya dinamakan Homo Sapien kan jikalau tak silap saya. Bukan sahaja kita hidup berpura-pura akan tetapi binatang dan serangga juga hidup berpura-pura. Demi apa ??? Untuk nyawa dan keselamatan mereka. Tapi untuk manusia lain,..ianya untuk rezeki.

Memang manusia datangnya dr leluhur awal yg serupa beruk, tetapi kita telah berubah selah 1.3 juta tahun dan menjadi bertamadun, berbudi bahasa dan beradat. Ianya bukan lari dr kenyataan, hanya kamu je masih tak evolusi ke hadepan dan masuk hidup macam haiwan. Siapa berpura2 sekarang?

Saya makan sami makan, saya minum sami minum, saya mati begitu juga dengan si sami. Apakah berbezaannya?? Mereka ni bukan manusia ke? Saya tak kata saya ni Sami budhhist, dari mana kamu ni dapat petikan yg saya ni sami Buddhist..,
Jagalah temper kamu ni sikit,,,jangan bertindak melulu sangat walaupun kamu ni naik barah.

Kamu makan, mereka makan. kamu minum, mereka minum. Kamu mampus, mereka mati ;) Mereka berdoa utk kesejahteraan dunia, kamu buat? Mereka berpuasa utk kesejahteraan dunia, kamu buat? Mereka meninggalkan kemewahaan dunia semata2 utk menjadi teladan kpd masyarakat, kamu buat?

Beza antara kamu dan mereka adalah macam busut semut dgn langitlah. Masih nak muliakan diri sendiri lagi. ;)
Bukan naik barah ... barah itu penyakit. Naik berang. ;)

Apakah maksud kamu boleh makan daging haiwan tetapi tak boleh keterlaluan?? Ianya seperti Orang Islam boleh makan babi tetapi tak boleh keterlaluan. Kamu ni memang hidup dlm dunia penipuan. Kalau boleh makan,, makan terus ,,,dan kalau tak boleh terus jangan makan.

Jangan jadi bodoh. Jangan makan daging haiwan secara berlebihan bermakna, jangan bunuh dan makan haiwan2 spt lembu, babi, kambing dll yg menpunyai 5 deria (ada rasa sakit dan menderita akibat perbuatan anda). Kalau nak makan daging, pergi makan makanan lautan. Kalau nak makan juga daging ayam dan kambing, buat sekali atau dua dlm seminggu, 2 minggu sekali atau sebulan sekali. Kalau boleh, hentikan terus.

Orang Islam itu lain dr orang Buddhist. Asal mereka adalah padang pasir dimana sayuran tak mudah didapati. Jadi mereka dibenarkan makan daging. Kamu tu orang Asia ... sayuran banyak, ikan banyak, susu banyak ... alasan makan daging lembu, kambing dll pun banyak. ;)

Biar bagi betul,..memang surat beranak menafikan saya sebagai seorang Buddhist tetapi tak menyuruh saya menjadi vegetarian. Ianya adalah terpulang kepada individu yg tertentu. Saya ada mengamalkan konsep Buddhism dan juga konsep Menipu kat dunia ni sekarang. Pasal apa saya mengamalkannya?? Untuk cari rezeki,,..Semua Businessman sekrang ni pandai tipu dan menipu orang., ianya adalah normal sama sekali. Kamu ni kerja belum ataupun hanya kuli biasa saje??

Makna kamu penipu yg mengunakan prinsip Buddhism lah ... saya rasa kamulah manusia yg paling rendah darjah dlm masyarakat. Tahu salah - tak betulkan, buat salah - tak perduli, diri sendiri salah - masih nak memuliakan diri sendiri dgn katakan dia Buddhist. ;)

Kan kita ni binatang (Homo Sapien) juga. seperti tok moyang kamu ni. Barulah dapat melahirkan haiwan seperti kamu ni.   
Asal kita dr haiwan, tetapi kita bukan haiwan. Kita ada akal ... tak gunakan akal ke? ;)

Terima Kasih. Dengan hati yg busuk macam kamu ni memang tak layak dlm forum ni,.seperti yg saya katakan baik di mulut akan tetapi busuk dihati. Saya terima sajelah,,,tak larat nak explain dengan haiwan macam kamu ni

Thank you. ;)

Jikalau kamu ni ada mengkaji jalanjalan tersebut,,,..dengan perkataan "kamu ni haiwan" "kamu akan bunuh diri" apakah maksudnya Sepiroth??

Bukankah kamu sendiri sudah jawab? Tanya lagi. Kamu sendiri mengaku kamu (asalnya) haiwan dan kamu sendiri kata kamu terima yg mungkin kamu akan bunuh diri. Tanya lagi itu buat apa?

Kamu memang tak wujudkan apa-apa,,..tetapi kamu meluahkan perkataan yg memang terlarang dalam Buddhism,. Penipuan adalah dianggap salah dlm dunia Buddhism tetapi dengan sifat kamu yg suka mendefinasikan manusia sebagai haiwan ataupun mempunyai hati yg busuk" satu hari kamu akan bunuh diri" tu lebih dashyat.
Kamu ni bukan mencari kebenaran tetapi penipuan yg kamu selindungkan dan begitu juga dengan hidup bayang-bayangan.   

Perkataan2 yg dikeluarkan dr seseorang penipu yg cuba memuliakan diri sendiri. Sudahlah ... semua kesalahan kamu, kamu sudah mengaku. Pergi jelah bunuh diri. ;)

Credits deducted for the final sentence.

[ Last edited by ariyamusafir at 27-8-2005 08:30 PM ]

Rate

1

12Next
Return to list New