CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hiven

Susah Senang Perit Pahit berniaga sendiri

Yup..betul sinar... kaya...ada duit...then boleh kuar ZAKAT. Wowww....what a nice... kita kuarkan zakat...dan dari duit-duit kita ...orang lain boleh makan...pergi sekolah pe semua... !!!

ala sinar...sat gi ko kaya la...bole goyang kaki...amin....

jlnnova This user has been deleted
tieyramisu tima kasih la up kan thread nie, kalau tak mmg tak tahu langsung, seronok gak baca pengalaman org, thanks again

Oopss.. saya pun dah terlupa pasal cerita yg tak berkesudahan dulu tuh.

Originally posted by kirawang at 8-4-2006 18:37

:bgrin::bgrin:::

siap mintak ampon lagi tu..kelako la kau ni azliza..

meh join aku, jual u trust,..mana tahu terus success..

aku nak join gak boleh ke?

Originally posted by drasmadi at 16-5-2006 09:16 PM
Oopss.. saya pun dah terlupa pasal cerita yg tak berkesudahan dulu tuh.

haa apa lagi drasmadi...kasi sambung la...lama tul tak jumpa kan...apa citer skrang? hows bisnes?

Follow Us
ha betulll drasmadi.. sambung lah.. best citer dr..... teruskan

Originally posted by zerocredit at 17-5-2006 06:59 AM

aku nak join gak boleh ke?

kenapa lak tak boleh..?

Dah berpuluh puluh orang  forumner kat cari.com ni join our group..

Originally posted by jlnnova at 16-5-2006 07:24 PM
tieyramisu tima kasih la up kan thread nie, kalau tak mmg tak tahu langsung, seronok gak baca pengalaman org, thanks again

:tq: :tq: :tq:

Ini diantara thread awal saya jumpa dlm Entr then terus stick nak baca.... baca la citer2 diorang ....memang worth gilerrr...

baca baca.. jgn tak baca.. best best... ramai lagi kawan2 kita tak citer rahsia mereka utk naik keatas... tunggu je la...depa akan citer nanti

Sebut pasal cerita ni, aku baru jer dijemput oleh Azizi Ali (Millionaires Coach) untuk ,menjadi salah seorg 'Special Guest' dalam program Millionares School 2006 yang dia sedang jalankan.  Tajuk yang dia minta aku sampaikan ialah 'Learn the secrets of the RICH'.  

Sebenarnya segan jugak sebab aku ni bukannya kaya raya.  Tetapi memandangkan apa yang setakat aku ada hari ini juga impian jutaan yang lain di luar sana maka bolehlah share sikit2 kut.  Wish me the best.

Originally posted by sinar_inspirasi at 16-5-2006 02:31 PM
aku bermula dengan kaya... .. tapi sekrang miskin... dan terus miskin.. hahahah,... (best best ) kemiskinan aku ni akan aku jadikan teladan.. mmg tak best jadi miskin dalam dunia sekarang nih... su ...

Menarik.  Selalu miskin jadi kaya, cam kes drasmadi.  Jom la cerita, mungkin boleh jadi panduan dan tauladan.  Kaya jadi miskin dan kemudian Insya-Allah jadi kaya balik..

Originally posted by drasmadi at 17-5-2006 11:07 AM
Sebut pasal cerita ni, aku baru jer dijemput oleh Azizi Ali (Millionaires Coach) untuk ,menjadi salah seorg 'Special Guest' dalam program Millionares School 2006 yang dia sedang jalankan.  Tajuk ya ...

citer la lagi Dr.. nak dengar nih... nak amik sebagai pedoman

Sabo Sinar, aku tgh kumpulkan bahan2 dan cerita untuk peserta2  program pada hari Isnin ini.  Selepas program nanti aku updatekan apa yg telah aku kongsikan dgn dia org untuk kawan-kawan kat sini.

Originally posted by drasmadi at 17-5-2006 11:20 AM
Sabo Sinar, aku tgh kumpulkan bahan2 dan cerita untuk peserta2  program pada hari Isnin ini.  Selepas program nanti aku updatekan apa yg telah aku kongsikan dgn dia org untuk kawan-kawan kat sini.

tima kasih Dr.. bagus.. kat mana program tu?.. kalau kesempatan aku nak ikut lah..  tapi jgn lupa ye.. kongsi kat sini... aku nak tambah lagi motivasi diri nih...

Mienda_Agro This user has been deleted
Originally posted by sinar_inspirasi at 17-5-2006 11:27 AM

tima kasih Dr.. bagus.. kat mana program tu?.. kalau kesempatan aku nak ikut lah..  tapi jgn lupa ye.. kongsi kat sini... aku nak tambah lagi motivasi diri nih...

Ngan Dr nie teman belum jumpa lagik? teringin nak jumpa ..... insyaAllah

Originally posted by sinar_inspirasi at 17-5-2006 11:27 AM

Tempat dah penuh kut.  Kat Hotel Villa Subang.

Tambah lagi cerita pasal customer yang dah amik brg tapi taknak byr.

Dtg dgn tudung litup, nampak sopan dan baikk sgt.. ada yg dah tua pun,,  janji 2 minggu lagi byr, now dah 3 bulan.. call call tak dpt.

Pastu ada gak yang dtg bawak husband dan anak kecik.. kita tgk nampak jujur la.. kesiankan anak kecik tu..dia pun mengadu nak tambah pendapatan..  bila byr half another half buat tak tau,,,
SMS tak reply.. call2 tak angkat2..

ishh tak halal la cam tu.. menipu org.. tak baik..

[ Last edited by  mix_chinese at 17-5-2006 09:09 PM ]

nal This user has been deleted
Sudah hampir mencecah 7 tahun aku jadi peniaga professional ni. Jatuh naik jangan nak kata la. Kalau nak kira iar mata banyak kluar, byk jugak yang hari - hari dok gelak ketawa.
Niaga ni terpaksa lah tempoh sakit dukanya. Tapi yang penting hati kena baik - baik, jgn busuk hati kat oghang. Kalau bole tolong orang kena tolong jgn dok fikir komisen aje.
Tapi yang sedih dlm niaga ni bila banyak hanky - panky. Yang tak fikir susah oghang nak untung je. Ni oghang kalau ikut ati baik campak dalam lombong aje. tapi ape nak buat kene sabar aje lah.

Seronoknya baca sampai khatam nih....

Ropa-ropanya saya pernah bersalam dengan Dr Asmadi.. heheheh.. tahun 2004 di Hotel Syuen Ipoh Konvo Al-Huda... I was the MC... Anak Dr Asmadi ni best student masa Tadika lagik.. mmg kakak (the owner) cakap cemerlang amat.. academic dan akhlak..

Saya meniaga gak.. dah nearly 9 tahun at the same place (masih menyewa tempat yg sama).  Not to say successfull tapi Alhamdulillah dapatlah jugak belanja diri sendiri ke Europe for few months (while the staff handling) utk ambil pengalaman baru dan carik peluang lain plak..

Keep up the good work guys!