CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 23573|Reply: 73

KUMON

mcm mane ar english programe@learning for children yg lebih kurang age 3 years kat KUMON?ada tak sebagus kat SMART READER?

Rate

1

if i'm not mistaken kumon nie ader maths gak.....cara belajar dia setengah jam jek for each students...then dia bagik homwork....

aku plak ingat nak hantar my doughter english tutorial klass kat smartreader.....2 jam seminggu...

sesapa ada hantar utk program nih tak??? berkesan tak..sbb rasanya kejap betul...dua jam jek seminggu....

kumon amik ke budak kenit 3 tahun?

ingatkan citer pasal kuman..... ampeh tul la aku nie.....

kumon sama mcm smart reader ker?

tp satu yg i tertarik tue...budak2 nie blajar maths pakai jari ajek. sbb derang ajar konsep "sempoa' (spelling?) calculator org cina dulu dulu tue...

pastu i test sorang adik nie (kecik la..skolah ren pon belom)...i kasik dier soklan maths...cth cam 6x5+3-2 equal to??? pehtu dier kira2 camana ntah pakai jari..dier jawab dgn pantas dan tepat!

i suruh dier aja camana dier kira..pon cam tak paham. sbb kiter tak paham konsep 'sempoa' tadik tue...

Originally posted by ijazahri at 9-9-2005 03:17 PM
ingatkan citer pasal kuman..... ampeh tul la aku nie.....

haaahahaa...sama la kita...ingat kuman apa tadi...hehehehe....

Follow Us
kumon nih kat mana yek?

dekat2 dgn subang jaya tu ada ke?

paling kecik derang start terima budak umur berapa utk kumon ni?

kumon ada tak sediakan pembelajaran utk bahasa inggeris?

pas tu, antara smart reader dgn kumon tu mana lagi elok?

nashra memang tak tau pun pasal semua ni...pernah dengar nama je..

salam

setahu me kumom nie more emphasis on math skills ...bukan literacy

org kita kalo anak terror math memang pandai habislah kannn:cak:....

kalo anak tak minat math dan tak pandai math....kesian kannn

Originally posted by my-alja at 9-9-2005 06:06 PM
salam

setahu me kumom nie more emphasis on math skills ...bukan literacy

org kita kalo anak terror math memang pandai habislah kannn:cak:....

kalo anak tak minat math dan tak pandai math ...

cekap mengira ni pun just part of maths je rasanye..heheh...sebab bila makin besor,tak guna dah cekap mengira ni dlm maths...last2 pakai calculator gak bab nak mengira, tambah2 calculus, cos,sin,semua tu...hehe..

tak sure la kecekapan mengira ni begitu penting atau tidak utk anak2 umur 2,3 thn ni...hmm...

maybe lebih baik kita pupuk minat terhadap maths tu,make it fun...so that diorg tak rasa maths tu menyusahkan,membebankan..jadi,kalau dia gi sekolah,dpt soklan maths yg susah2 pun,kalau dia minat nak settlekan,tak de basic Kumon ke,smartreader pun,rasanye dia boleh selesaikan soklan maths tu.

contoh terdekat my nephew,tak berkesempatan pun nak gi this kind of programme mcm kumon, tapi alhamdulillah,nampak ok gak academic dia.

tapi,terpulang lah pada parents sebab maybe ada anak2 yg perlu benda2 mcm kumon ndan of course yg berkemampuani. tapi saya harap saya boleh buat maths tu satu benda yg fun untuk anak saya explore.

[ Last edited by pelaga at 9-9-2005 10:07 PM ]

nashra and hubby tak pernah pulak planning nak hantar anak pi kelas2 cam ni..

tapi kalau anak nampak cam berminat nak masuk kelas2 cam tu...why not..?

but of course tengok pada berapa la cost nya...kalau mahal...eerrr...soh ayahnya aje mengajar la...hehehehe..

saja nashra bertanya soalan2 di atas tu utk info diri sendiri..

sapa tak nak anak bijak pandai..? hehehe...cam iklan susu pulak..

Originally posted by pelaga at 9-9-2005 10:04 PM

cekap mengira ni pun just part of maths je rasanye..heheh...sebab bila makin besor,tak guna dah cekap mengira ni dlm maths...last2 pakai calculator gak bab nak mengira, tambah2 calculus, cos, ...

salam

yg me dgr pasal kumon nie...dia guna pendekatan plg mudah nak bagi budak minat pada math....dan pada me, kalo kita ade masa boleh buat sendiri dirumah provided mak byk masa lah:cak:

dan me tak suka org kita suka menganak tirikan org yg tak pandai math disekolah sampailah masuk uni...budak masuk sains, pandai!!!!!..budak ambik sastera, kureng pandai!!!!!
sebab tu org kita ade yg sampai dah tua berjanggut masih takut nak mangaku dia tak pandai math...sebab semua nak jadi org pandai....:stp:

bayangkan kalo anak kita memang kurang menyerlah dlm subjek math...tapi mak/ayah cam taknak terima hakikat...paksa rela budak2 tu kena buat math sebab nak jadi pandai ...tak kesian ke????:stp:

sorry tuan rumahff:....just a thot

Originally posted by my-alja at 10-9-2005 04:11 PM

salam

yg me dgr pasal kumon nie...dia guna pendekatan plg mudah nak bagi budak minat pada math....dan pada me, kalo kita ade masa boleh buat sendiri dirumah provided mak byk masa lah:cak:

...

pada aku plak....pandai ke tak pandai maths basic mmg kena ada.....sbb pada aku...keje apa pon yang ko buat skang nih kalo tak de maths mmg susah giller ahhhh...bukan nak cakap alja...betuila kata hang orang kita...kalo sains pandai, kalo satera tak pandai.....to some extent aku terpk itulah sebab orang melayu tak pandai meniaga.....sbb tak pandai maths...dan sebab itulah gak orang cina meniaga apa pon untung...sebab derang terer maths.....aku ras its time for us to look back...bagi aku maths tak de kompromi....english tak terer bole tahan lagi bole aku hantaq p jepun....tapikalo maths tak terer nak kemana pon susah....nak meniaga pon susah....senang kena tipu.....skang dunia materialist....maths kena ada la even tak pandai...sbb banyak orang guna maths untuk manipulate orang yg tak terer maths....pecayala cakap aku....!!!!

kalo tengok citer ilmuwan islam tuh semua banyak ilmuwan isla terer bahagian medic.... so maknyanya dalam quran mungkin banyak mentafsir chemistry ...but kalo maths tak tere ....maunya chemistry nak lepas....

ace This user has been deleted
To have more is better than to have less. dan rasanya pendedahan juga penting. Jika dilihat dari segi sudut positive, anak2 dapat berfikir dengan lebih kritis dan cepat. Pasal dalam kaedah tak kiralah Kumon ke, smart reader ke, sempoa ke, abacos ke, sebenarnya ia mendedahkan anak2 cara berfikir dengna cepat dan tangkas diperingkat awal. tak semestinya ia semata2 kerana maths or maybe english. tapi more on everything. jika anak2 telah dibiasakan dengna kaedah cepat dan pantas, of kos neuron mindanya akan lebih mudah bertidak balas dan lebih cepat menyerap. Practice makes perfectlaa kiranya. macam masa kita study dulu, 'latih-tubi' ternyata satu kaedah yang berkesan bagi kita lulus dalam periksa. mind mapping and everything juga membantu.

My cousin hantar anaknya seawal 4 thaun ke Kumon. Now dah pandai membaca and even pandai speaks english. ada jugak my fren hantar anak gi smart reader... juga bagus. kita puni ofkos boleh juga anak ajar.. tapi mungkin kaedahnya kurang betul, dan hasilnya kurang memberansangkan. tapi tidaklah saya menyatakan ajar sendiri itu bagus atau tak bagus. cuma kadang2 anak2 ni bila kita hantar diluar.. dia lebih terserlah... segalanya ada plus and minus impact.

[ Last edited by ace at 12-9-2005 11:56 AM ]

Rate

1

saper tak nak anak bijak pandai...? start umo baper boleh hantar ke KUMON ni?
setuju dgn ace.. anak2 ni kadang2 dgn suasana persekitaran di luar lebih menyerlah berbanding di rumah.....

kumon ni kat mana????

Kumon ni selalunya dia akan beri budak budak homework buat dekat rumah tapi satu paper tak boleh exceed 20 minit, tak boleh tipu. Kalau exceed 20 minit paper homework tu, kena buat balik paper tu. Sampai boleh master. Anak  anak aku join KUMON sejak umur 5 tahun, mengira memang cekap sebab rajin buat latihan. Nak kata dia hafal gasak lah aku tak kisah yang penting dia tau konsep Maths deal dengan nombor and nombor mesti ada trick macam mana nak kira tanpa keluarkan sepuluh jari .

Originally posted by nashra at 9-9-2005 05:37 PM
kumon nih kat mana yek?

dekat2 dgn subang jaya tu ada ke?

paling kecik derang start terima budak umur berapa utk kumon ni?

kumon ada tak sediakan pembelajaran utk bahasa inggeris?

pas t ...

Dekat area Subang Jaya banyak class sempoa, ni pun bagus jugak

Originally posted by akubest at 12-9-2005 08:52 AM

pada aku plak....pandai ke tak pandai maths basic mmg kena ada.....sbb pada aku...keje apa pon yang ko buat skang nih kalo tak de maths mmg susah giller ahhhh...bukan nak cakap alja...betuila k ...

salam

i  beg to differ this time.....

org melayu tak panda business bukan sebab tak pandai math....philosopi dia berniaga yg tak betul:stp:...org melayu berniaga karipap pun kalo boleh dia nak naiki mercedes, bmw..sanggup ambil rolling capital sebab nak berlagak...haaaaaaaa tu aje puncanyer:cak:

Tun dah berbuih mulut cakap benda nie akubest....btol ke hang nie best?...hahhahahahah

Semua orang melayu yang berniaga naik mercedes ke? semua orang melayu tak pandai berniaga ke? atau itu memang prejudis kita terhadap orang melayu. Kita hantar anak belajar Maths untuk kebaikan masadepan diaorang bukan sebab alasan yang dua tu.

salam

pendedahan tu penting...tu me setuju! tapi jgn buat benda nie sebagai syarat utk anak jadi pandai....

cam kawan kita cakap tu...terror math bukan setakat nak congak tak guna calculator, even akubest pun guna calculator:cak:....tapi pendedahan bahawa math tu bukan montser utk anak2 jadi takut...kalo tgk kaedah depa ajar, just nak suruh budak konfiden yg depa boleh buat math...

me akui math memang penting dlm kehidupan tapi tak semua manusia yg dilahirkan nie genius math....ade yg berhempas pulas buat statistic pun takk score gak:cry:..me dah jumpa budak2 camni, dulu masa me ngajar....me tgk sendiri depa nangis teresak-esak sebab takut mak/ayah marah sebab depa tak terror math....jgn jadi camnilah

like one of my fren, memang buduss math...tapi sebab ayah dia boleh tgk kemampuan anak dia...dia tak paksa, dia masukkan anak dia yg takde buat subjek math yg over-over, cukup utk survive dan org tak leh tipu....anak tu sekarang dah ade company LAW sendiri....

nie aje niat i...jgn follow the crowd.....tgk anak kita cemana

Rate

1