CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azwin

KUMON

Originally posted by DUDAensem at 12-9-2005 04:20 PM
Semua orang melayu yang berniaga naik mercedes ke? semua orang melayu tak pandai berniaga ke? atau itu memang prejudis kita terhadap orang melayu. Kita hantar anak belajar Maths untuk kebaikan masa ...

salam

takde amk/ayah nak mangaku anak dia tak terror math....

just wanna be fair to our kids....buang jauh2 prejudis kalo org tak terror math tu tak pandai....

Originally posted by my-alja at 12-9-2005 04:27 PM

salam

takde amk/ayah nak mangaku anak dia tak terror math....

just wanna be fair to our kids....buang jauh2 prejudis kalo org tak terror math tu tak pandai....

masih ada mak bapak yang tak malu mengaku anak dia tak terror Maths. kalau nak tengok pergilah masa open day kat sekolah waktu cikgu serahkan report book.  We all exchange notes & suggest apa yang the best to do. Nak hipokrit buat hapa, budak budak juga yang susah. and one more thing bukan semua orang perasan yang tak cekap Maths tu tak cerdik. cerdik budak budak ni berbagai bagai. Kita yang jadi makbapak kena betulkan konsep dalam diri budak budak ni dulu.

Rate

1

salam

semuanya bermula dr kita yg mendidik mereka..konsep tu pun kita dapat drp sistem persekolahan di negara kita...

mak/ayah mana tak happy anak dapat masuk sekolah sains..mrsm, semuanya tu kena terror math..... kalo tak bye-bye!

anak2 sini belajar gak math...tapi dia tak sedar pun tu subjek math:stp:...tapi dia tahu kalo nak tambah barang kena "campur"..nak reduce kena "tolak"...nak bagi kat adik kena "divide"....times tak belajar lagi...;)

Rate

1

Originally posted by DUDAensem at 12-9-2005 02:35 PM

Dekat area Subang Jaya banyak class sempoa, ni pun bagus jugak

duda..you hantar your children kumon centre kat mana?

memula dulu you pupuk minat derang terhadap subject maths ni ke atau pun memang terserlah minat derang terhadap mathematics?

Originally posted by nashra at 12-9-2005 05:18 PM

duda..you hantar your children kumon centre kat mana?

memula dulu you pupuk minat derang terhadap subject maths ni ke atau pun memang terserlah minat derang terhadap mathematics?

aku hantar dekat branch Damansara Utama under Ms Chan Shen Mee.  Mula mula aku belikan diorang buku warna, lepas diorang dah kenal warna, aku belikan buku tulis kosong bagi diorang conteng, lepas tu baru aku belikan buku nombor bergambar siap dengan tape yang aku boleh pasang dalam kereta kalau bawak diorang long distance. Lama lama seronok main kira kira. Aku suka main kuiz dengan diorang, aku bagi soalan diorang teka, mula mula merapu juga, lama lama minat timbul sebab aku reward diorang kalau bagi jawapan betul.  Last ex aku kata dia nak try hantar budak budak ke Kumon sebab dia dapat brochure dalm mailbox.

hmm..my alja, saya fikir la kan, minat kepada maths ni boleh dipupuk. jadi,maybe parents kat mesia ambik daya inisiatif utk hantar anak2 ke Kumon tu utk pupuk minat kepada maths. Sebab kalau nak harapkan sekolah,maybe ada setengah2 cikgu kurang skit dlm bab nak bagi maths tu as a fun subject.

tambah2 lak,malaysia,masih memerlukan ramai pakar2 sains & tech ni..tu pasal maths jadi subject penting utk berjaya,begitu ditekankan di sekolah2,begitu dititik beratkan oleh gomen.

berlainan dgn UK ni...negara mmg dah maju,banyak duit,dah ramai expertise,dah ada technology,takde masalah sgt nak dpt tenaga pakar. kalau takde rakyat dia yg pakar,dia boleh'beli' rakyat negara lain...;)...so,sistem pendidikan dia dah lain.

berbanding negara kita,sgt2 memerlukan kepakaran,tech,dan ktia takde duit nak beli kepakaran rakyat luar negara mcm UK,Japan..,takde duit nak beli tech.

jadi ,apa yg kita boleh buat,kita ada human resource,iaitu generasi anak2 ni,maka,mereka ni perlu diberi didikan,dgn harapan suatu hari nanti in returns,akan membangunkan malaysia.

Di situ timbulnya kepentingan maths tu. Saya rasa tak salah nak pupuk minat maths kepada anak2, cuma jgn pressure mereka mcm my alja ckp la. dlm masa yg sama pendidikan yg lain tak boleh diabaikan.

Rate

1

Follow Us
Originally posted by pelaga at 12-9-2005 05:44 PM
hmm..my alja, saya fikir la kan, minat kepada maths ni boleh dipupuk. jadi,maybe parents kat mesia ambik daya inisiatif utk hantar anak2 ke Kumon tu utk pupuk minat kepada maths. Sebab kalau nak ha ...

Pelaga
ko pun tau kan, sekolah kat Malaysia ni satu bilik darjah kadang kadang muridnya sampai 40 orang sekelas. Kesian cikgu kalau kita serah bulat bulat anak kita pada dia padahal tugas mendidik tu tugas kita bersama. Jadi pada aku, kalau kita bantu anak anak dengan kelas tambahan macam KUMON ni, yang boleh datangkan manfaat, why not hantar diorang ke sana.

Rate

1

Originally posted by pelaga at 12-9-2005 05:44 PM
hmm..my alja, saya fikir la kan, minat kepada maths ni boleh dipupuk. jadi,maybe parents kat mesia ambik daya inisiatif utk hantar anak2 ke Kumon tu utk pupuk minat kepada maths. Sebab kalau nak ha ...

salam

yg nie me setuju pelaga...tu sebab me kata, kaedah pemebelajaran kumon nak bagi budak konfiden yg depa boleh buat math...bukan menakutkan depa...

tapi kalo nak bandingkan dgn UK..depa dah cukup expertise..hik hik hik, rasanya tak kottt...depa kurang doktor lagi kritikal dr m'sia tapi masalah dgn gomen kita ...depa suka menganak tirikan expertise sendiri..sanggup ambik doctor dr luar dan buat doc kat m'sia cam kerja kuli....

org kita kalo nak berjaya kena kerja doctor, engineer..akauntan..tu sebab kita berlumba-lumba nak bagi anak pandai sedangkan kat negara maju..peluang kerja berbagai...kalo setakat jadi private investigator pun boleh buat dokumentari..."real stroty of tutankhanum"..dia plak jadi SPY..... hahahhahah

kita takde kelebihan begini..tu sebab budak2 bersengkang mata nak jadi doctor...siannnn!...

Rate

1

Originally posted by my-alja at 12-9-2005 06:51 PM

salam

yg nie me setuju pelaga...tu sebab me kata, kaedah pemebelajaran kumon nak bagi budak konfiden yg depa boleh buat math...bukan menakutkan depa...

tapi kalo nak bandingkan dgn UK..de ...

tu yg saya kata,tak cukup expertise pun,diorg boleh beli expertise tu dr rakyat luar,sebab dia kaya duit..hehehe...

haa...bab anak tiri tu,saya setuju gak,patutnye terima la Dr kita tu balik,bagi gaji yg setimpal laa,maksud saya,takkan nak kasik gaji mcm Dr2 takde experience...Dan,Dr pakar tu lak,toksah le expect utk dpt mcm gaji sini..heheh,mmg tak terlarat le gomen nak bayar..ehehehehe...

Originally posted by pelaga at 12-9-2005 11:23 PM

tu yg saya kata,tak cukup expertise pun,diorg boleh beli expertise tu dr rakyat luar,sebab dia kaya duit..hehehe...

salam

errkkkk...kaya lagi gomen m'sia sanggup belii doctor dr india :cak:...gomen sini suruh kita share doctor ikut waktu.....lagi hampehhhhh!:agr:

Originally posted by my-alja at 13-9-2005 01:41 AM

salam

errkkkk...kaya lagi gomen m'sia sanggup belii doctor dr india :cak:...gomen sini suruh kita share doctor ikut waktu.....lagi hampehhhhh!:agr:

tak jugak kaya my alja...bukan mahal sgt byr Dr dari india tu....;)

Salam...

Kak My & hubby ada hantar anak ke KUMON masa cuti Dis last year... they have math & english only

yg akak nampak sistem ni ialah latihan yg konsisten & mementingkan masa... apa2 pun kalau kita berlatih dgn berterusan pasti akan membuahkan hasil...

Rate

1

Originally posted by my-alja at 12-9-2005 04:22 PM
salam

pendedahan tu penting...tu me setuju! tapi jgn buat benda nie sebagai syarat utk anak jadi pandai....

cam kawan kita cakap tu...terror math bukan setakat nak congak tak guna calculator, ...

pada pendapat aku still orang melayu kurang berjaya dalam berniagaan pasal basic maths yang tak mantap....sbb aku dalam business.....aku deal dengan banyak businessman....tapi melalui pengamatan aku.....banyak businessman melayu kurang detail dalam area2 financing and accounting.....nampak duit selepuk depan mata happy.....dapat naik mercedes dua bulan happy....

tapi aku still kata kalo tak ada basic maths ( tak semestinya pandai)...at least the foundation kena strong...so tak mudah kena tipu...esp dalam dunia orang pandai memijak orang bdoh skang nih.....nak isi borang income tax kena tau maths gak.....pasai tak reti nak isi tu la orang penuh kat lhdn sebulan sebelum tarikh submit borang taksiran...

mmg betul, tak semestinya orang tuh bodoh maths dia bodo terus.....itu aku agree la....tapi aku rasa tak salah kita memupuk minat terhadap maths dengan hantar ke klas2....ntah...bagi aku maths sangat interesting sbb dia applicable dengan apa yang kita buat tetiap hari.....dan tak susah nak suruh budak2 suka maths...because around us are numbers which kita guna hari2.....

alja...ko tuh dok negara maju.....ko tak leh compare apple to apple ngan basic life kat sini...skang nih mmg rata2 masalah kerajaan budak melayu lemah dalam english and maths....so kalo semua parents rasa isk..."tak pandai maths pon tak pe....ko pandai la benda lain"...sampai sudahla masalah kerajaan tak ada penyelesaian.....bagi aku kita tak boleh ketepikan kebenaran yang maths itu basic kepada banyak cabang ilmu pengetahuan....

Rate

1

Originally posted by DUDAensem at 12-9-2005 05:31 PM

aku hantar dekat branch Damansara Utama under Ms Chan Shen Mee.  Mula mula aku belikan diorang buku warna, lepas diorang dah kenal warna, aku belikan buku tulis kosong bagi diorang conteng, l ...

cara ko lebih kurang sama ngan bapak aku ajar aku masa kecik2 dulu.....dia selalu bagi aku kuiz.....kengkadanag sampai berhari2 aku pk macam amna nak solve kan problem maths dia tuh...dia selalu bagis scenario and aku kena pk macam mana nak selesaikan....sampai skang i never felt maths is boring.....dan aku rasa parents bole ikut cara duda nih....sbb it works for me....aku tatau sama ada anak aku bole ke tak...but no harm trying....

anak aku kecik lagi....tapi bab nombor mmg dia minat...itu yang aku notice.....sbb 1,2,3 dia dah boleh kenal as early as two years...aku ajar ada dalam sebulan jek kot....dia nampak minat....tapi aku ajar A,B, C.......nak sepuluh bulan dia bole kenal takat D jek....teachers dia pon kata cam tuh...my doter cepat tangkap numbers and shapes daripada alphabet.....may be gak...numbers ada 10, alphabet ada 26...pening dia nak ingat....

Originally posted by akubest at 13-9-2005 09:03 AM

cara ko lebih kurang sama ngan bapak aku ajar aku masa kecik2 dulu.....dia selalu bagi aku kuiz.....kengkadanag sampai berhari2 aku pk macam amna nak solve kan problem maths dia tuh...dia selal ...

nak lagi best akubest, ko try belikan diorang magnetic numbers & alphabets then letak on the fridge. Diorang kan suka ulang alik ke fridge sebab kat situ ada makanan & air, so sebelum buka fridge mesti diorang akan tengok nombor tu, tak pun akan cuba matchkan alphabets tu, walaupun yang bukan bukan tapi itulah the first logic untuk budak budak ni.

Originally posted by pelaga at 9-9-2005 10:04 PM

cekap mengira ni pun just part of maths je rasanye..heheh...sebab bila makin besor,tak guna dah cekap mengira ni dlm maths...last2 pakai calculator gak bab nak mengira, tambah2 calculus, cos, ...

Has lak lebih utamakan anak pandai bahasa Inggeriss.........macam2 kaedah kita guna supaya dia boleh tulis, baca dan gunakan ayat tu.....yang Matematik tu plak banyakkan buat latihan dirumah....

Originally posted by akubest at 13-9-2005 08:53 AM

pada pendapat aku still orang melayu kurang berjaya dalam berniagaan pasal basic maths yang tak mantap....sbb aku dalam business.....aku deal dengan banyak businessman....tapi melalui pengamata ...

salam

hihihihihihi..nak gelak kat hang jap....kalo aku bukan budak accounting cam hang, akubest..aku rasa aku dah terkelentong dgn hang!...kalo aku bukan budak sains cam hang, tapi hang best student kann:cak:...dah lama aku cabut diri, lari sebab malu tak pandai math....

kalo aku nak compare betik to betik dgn system kat sini...dah lama aku suruh kita belajar setakat sorting number utk budak umur 7 thn..ko tak perasan ke syslibus math kat m'sia nak ajar kita semua jadi saintis?.....ke hang guna calculus-mulus utk kira dividen company?...

aku pun auditor gak sebelum jadi penulis alien dlm forum nie:cak:...aku pernah gak jaga akuan india plg mssey kat kamdar tu...satu habuk tak paham pasal akaun, ok aje dia jual kain....pilosopi org kita berniaga salah, bukan sebab dia tak tau kira-kira, ..bukan dia tak tahu basic  campur, tolak ,bahagi..darap...

bukan nak jadi bsinessman ko kena hafal rumus calculus...yg penting otak tu, tak cepat mabuk tgk duit....:cak:

Originally posted by my-alja at 13-9-2005 04:10 PM

salam

hihihihihihi..nak gelak kat hang jap....kalo aku bukan budak accounting cam hang, akubest..aku rasa aku dah terkelentong dgn hang!...kalo aku bukan budak sains cam hang, tapi hang  ...

hmm...no..no..no..:geram:
yg ko cek...book keeping....more on operation side...
maksud aku banyak business strategy...orang melayu kurang pandai manipulate bab2 financial.....
bukan tak leh maju.....lambatla nak maju......

Originally posted by akubest at 13-9-2005 04:25 PM

hmm...no..no..no..:geram:
yg ko cek...book keeping....more on operation side...
maksud aku banyak business strategy...orang melayu kurang pandai manipulate bab2 financial.....
bukan tak leh  ...

salam

me ambik subjek business startegy...even strategic thinking masa post-graduate study

dia tak ajar math..dia ajar kita supaya proaktif dlm mancari pelung..bukan duduk tunggu peluang datang bergolek depan mata...

bukan setakat businessman yg patut ade startegic thinking..kita nie pun kena..

ntah laaa akubest...wa rest my case

ler dah jd citer lain plak....so KUMON baik 4 maths la kan...me dah register english programme my little gurl kat smart reader pun, igt nak masukkan dia Kumon subject maths...sementara dia minat, kita patut beri galakan kan...