CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: azwin

KUMON

midori_katana posted on 5-12-2013 04:10 PM
Anak saya 3 org... tiga2 saya hantar... tapi anak sy yg bermasalah sikit tu yg nombor 2.. umur 9 t ...

owh..3 org skli hntar byrn rm3** uhhh..dasyat
tu midori_kitana u amik math shj ker?
y paling besar umur brpe tu??

lizs posted on 11-12-2013 10:37 AM
owh..3 org skli hntar byrn rm3** uhhh..dasyat
tu midori_kitana u amik math shj ker?
y paling bes ...

Yg sulung (10 thn) ngan no.2 tu amik math jer... yg bongsu tu sy amik math dan english... bulan2 tu banyak la jgk belanja... heheh tapi sy kurangkanlah belanja lain yg tak penting... sy dan suami naik keta 2nd hand jer... byrn keta sy bulan2 ciput jer... suami plak keta dia beli cash... boleh bayangkanlah keta apa kami pakai... heheh... tapi utk anak2 bersabar jer lah dulu.. tahan kejap keinginan sendiri..

update -- dah almost setahun anak di KUMON.

Dedulu sejam lebih lah dia nak habis kan dua subject (maths/reading) sekarang ni tak sampai 45 minit dua subject ni dah siap. Dia pun dah pandai duduk diam diam /focus. masa mula mula dulu asyik lah sibuk tengok kanan tengok kiri tengokbawah tengok merata lah ...sekarang dah tak mcm tu dah.

Baru baru ni dpt report card (kinder) - semuanya baik keputusannya. Rasa berbaloilah pergi balik hantar ke KUMON.

Sejak anak masuk Kinder saya tak ckp pada parents lain anak masuk KUMON sebab nanti ada jer lah suara suara negative yang tak menyokong anak usia 5 tahun dah masuk KUMOn.

midori_katana posted on 10-12-2013 06:43 PM
Yg sulung (10 thn) ngan no.2 tu amik math jer... yg bongsu tu sy amik math dan english... bulan2 t ...

Syabas!! kalau ramai ibubapa spt you tentu ramai cerdik pandai akan dilahirkan di Malaysia :-)

lizs posted on 5-12-2013 04:06 PM
ohh..btul2 rm30 kan..
lupa sudah..anak u skrg umur berapa??
anak i skrg 6thn..silibus math y dia ...

bulan2 yuran kumon berapa?
anak saya dh 6 tahun boleh lg ke masuk
tp dia neh special case skit,nak bersembang pun lum ok cemana nak pi kelas kumon
bukan lambat bercakap tp sbb dia anak tunggal so komunikasi kurang menyebabkan dia agak ketinggalan jauh dr kanak2 sebaya

Suchi posted on 16-12-2013 05:32 AM
bulan2 yuran kumon berapa?
anak saya dh 6 tahun boleh lg ke masuk
tp dia neh special case skit,n ...

kumon tak ada had umur. Nak masuk masa 4 tahun ke 10 tahun ke terpulang pada ibubapa cuma anak tu kena pandai duduk diam diam tak kejap bangun kejap menjalar mcm ular etc.

Pendiam tak jadi masalah sebab KUMON tak perlu baca kuat kuat - kumon boleh jadi tapak utk anak sdra/sdri berdikari. Mungkin juga boleh buat keyakinan diri dia tinggi. Saya tak tau style KUMON di Malaysia tapi di states satu student satu tutor - jadi anak tak malu bila salah baca or salah jawap soalan sebab orang lain tak nampak.

Follow Us
midori_katana posted on 11-12-2013 10:43 AM
Yg sulung (10 thn) ngan no.2 tu amik math jer... yg bongsu tu sy amik math dan english... bulan2 t ...

Tahniah..!!
teruskan usaha..In Sya Allah Allah permudahkan sgla urusan n usaha kita buat..

DARSITA posted on 16-12-2013 02:59 PM
update -- dah almost setahun anak di KUMON.

Dedulu sejam lebih lah dia nak habis kan dua subject  ...

Betul tu Darsita..xsilap dl u pernah tnya i pasal kumon ni...
sbb dl ada ada 1 forum bkenaan kumon tp lupa page nyer..
org len byk post -ve..i cuba post +ve sbb anak i dah belajar di kumon..
alhamdulillah..suara2 sumbang dr mereka2 mengata anak i, kata i 'merepek 3thn dh anta tusyen math'
terdiam selamanya..sbb i nk tgok diorg sebuk mcari kelas tusyen math bagai n siap mnta i sistem/tips mcm mn nak ajar math..
sehingga kini..klo i tanya subjeck apa y anak i suka..1st dia akan ckp Math..2nd Hafazan Alquran 3rd Languange Mandarin..

DARSITA posted on 17-12-2013 04:11 PM
kumon tak ada had umur. Nak masuk masa 4 tahun ke 10 tahun ke terpulang pada ibubapa cuma anak tu  ...

tq DARSITA dah tolong jawabkan.. yerp SUCHI klo u nk anta u terus ke centre bdekatan rumah u..
nnt u sendiri akan tengok perkembangan anak u hari demi hari..
confident level dia tinggi..dia berani mencuba dlm sesuati kerja/aktiviti...
daya ingatan semakin mantap..mcm anak i dr 3thn masuk..ingatan dia utk hafazan ayat alquran tersangat lah baik..
skrang ni anak i ready to srjk cina next year..so dia akan fight best student chinese y terer2 math

@DARSITA @lizs sy bagitau semua bukanlah utk berbangga... cuma berkongsi... pendidikan tu paling utama; kena dahulukan dan cuba buat terbaik... ibubapa berpendapatan sederhana pun boleh hantar anak ke kelas yg agak mahal kalau kita tahu dahulukan yg mana penting dlm perbelanjaan kita... kebanyakan pasangan melayu ni saya tgk mesti letak kereta tu sbgai priority... nak tukar yg hebat jer padahal tak perlu pun...

kak darsita... anak ketiga saya ni sama peel cam anak akak ketika mula2 masuk kumon... tumpuan tu kurang... terpaksalah sy tingkatkan kesabaran utk pujuk dia buat homework... kadang2 saya bahagikan kerja tu utk dia buat 3 kali sehari... tak sabar plak nak tunggu dia sampai peringkat anak kak dar; lebih fokus dan boleh siapkan homework dgn cepat... hehehe Last edited by midori_katana on 18-12-2013 05:38 PM

midori_katana posted on 18-12-2013 05:35 PM
@DARSITA @lizs sy bagitau semua bukanlah utk berbangga... cuma berkongsi... pendidikan tu paling uta ...

btul tu..kenderaan asal leh jalan rendah maintenance servis itu lg bgus..
alhamdulilah sbb servis kereta suami y buat sebab ada bengkel kereta di ofis..
saya seronok bila tgok anak saya suka belajar..dia enjoy dgn bermain nombor..
kkdg tu dia boleh th nombor sebut bhs mandarin,arab y baru2 ni mula mgira bhs korea hi3..

Skrg kumon dah naik harga kan utk monthly fee starting Mei 2014 nih, dari rm120 jdk Rm150, yg rm130 jadik Rm160, aduhhh masak... Dah ler 3 org anak aku hantar nih, total kena spend  rm460 sebulan, nk stop sayang lah pulakkk, ker centre kat tmpt aku jer naik rega?

ayyoo..
I dah rambang mata ni.
tahun ni baru terpikir nak hantar ke kumon
selama ni byk buang duit kat Daycare..rugi3..

umur brp bleh dftr kumon nie? my son 7 yo dh terlambat ke...