CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faiz_azrai

Koleksi Jersi

Kalau nak tau satu lagi, baju ori man utd baru tu.. kalau tengok dekat2.. kain dia macam ketupat.. anyam-anyam la.. lebih kurang gitu, susah aku nak explain camna. Heheh.. tapi aku tengok baju gred A made in thailand jual kat Masjid India, kain dia plain biasa jer.... Design semua sebijik macam ori.

Kain dia macam ketupat tu kononnya sbb Nike Sphere Dry.. ada lubang2 sikit.. kalau berpeluh dia serap keluar senang... haha.. yoyo je..

Originally posted by ussopp at 6-9-2006 08:01 AM
sume mantaps gilos...
aku nyer sume aku order dari e-bay padang besaq ja...
nak bawak main pun tak takut...sebab murah hee...

e-bay mana pon tak kesah...janji ko puas ati...

Originally posted by faiz_azrai at 6-9-2006 01:35 PM

Kualiti dia sama. Yang kat al-ikhsan tu memang 100% original. Percayalah, aku hard-core collector tau bezakan ori ke tak. Tengok dari jauh pun leh tau, sampai tunang aku pun tak faham.

Meman ...

aku tanya lagik...
maksud ko ori tu camne..player version or replica..?..yg ko beli kat ebay tu player version ke?..

lagi satu..kat singapore tu mmg dia jual seme player version?..jersey & no?..semua team dia ada..?..aku ingat nak ambik brazil n barcelona..dua2 nak letak no 10..

Originally posted by rizo at 6-9-2006 05:00 PM

aku tanya lagik...
maksud ko ori tu camne..player version or replica..?..yg ko beli kat ebay tu player version ke?..

lagi satu..kat singapore tu mmg dia jual seme player version?..jersey &a ...

Maksud ori tu ialah authorized product produced by Nike or Adidas or any brand. Meaning, baju tu memang dihasilkan oleh Nike dan hasil pembelian jersi tu akan disalurkan kepada kelab yang anda sokong dan sayangi. Kalau kita beli yang ori, duit pembelian tu goes indirect to the club. That's why the football club wants you to buy authentic replica jerseys.

Baju2 ori ni ada dua jenis. Ada yang replica version (yang dijual kat kedai2 dan senang didapat) dan ada yang player version (yang jarang dijual kat kedai, hanya terdapat di beberapa kedai di UK atau dijual lelong di ebay). Yang aku beli dari ebay tu baju ori tapi replica version. Yang player version untuk baju baru Man Utd (macam yang aku beli) setakat ni aku tak surelah apa features dia... Nanti dah lama sikit mungkin hard core collectors boleh tau.

Kadang2 baju player version ni club2 jual auction atau player tu serah untuk auction.

Kalau nak bezakan jersi replica version dan player version.. contohnya ada kat sini:

Baju home Man United 1994-1996:

Ni baju player version. Siap ada nama, nombor dan badge lagi:

Kalau compare badge kat baju replica version (kiri) dengan badge kat baju player version (kanan) memang berbeza. Yang player version, badge dia lebih cantik dan club crest dijahit terus atas baju tu. Kalau baju replica, dia jahit kat tempat lain badge tu dan kemudian badge tu dijahit atas baju tu:

Logo umbro pun berbeza. Kalau kat baju replica version (kiri) dia sekadar cop jer, tapi kalau kat player version (kanan) dia jahit logo umbro kat baju tu:

Actually kalau korang notice kat atas, jenis kain pun berbeza.. Nampak tak corak lubang2 kat kain baju replica dan player version tu berbeza....

Sponsors sharp pun berbeza. Kalau kat baju replica (atas) dia cop jer tapi kalau baju player version (bawah) dia foam getah.

Actually perbezaan antara baju player version dan replica ni tak semestinya camni.. ada jugak baju replica yang sponsors dia foam, dsb... dia mesti ada something yang differentiate between both. Tu yang hard core collectors suka kalau dapat player version jersey ni. Masalahnya bukannya senang nak cari baju camni.

Menjawab soalan satu lagi tu.. bukannya sebab baju player version ni ada dijual di singapore. Yang dijual di singapore ialah player size name, number dan badge EPL by LEXTRA. Lextra ni pengeluar badge, nama, nombor, aksesori add-on kat baju jersi seperti badge primera liga, nama nombor real madrid, barcelona, FA England dan EPL. Baju player version ni........ good luck la kalau nak beli atau cari. Satu sebab dia.. mahal. Kedua dia susah nak cari. Kalau ada dijual pun mostly kat UK jer atau kat ebay. Cuba cari kat ebay, dalam ruangan search tu jangan lupa tulis 'player issue' atau 'player version'. Kalau jumpa nasib la.

[ Last edited by  faiz_azrai at 6-9-2006 06:28 PM ]

Rate

1

Originally posted by faiz_azrai at 6-9-2006 06:16 PM

Maksud ori tu ialah authorized product produced by Nike or Adidas or any brand. Meaning, baju tu memang dihasilkan oleh Nike dan hasil pembelian jersi tu akan disalurkan kepada kelab yang anda  ...

timak kasih faiz...aku suka info yg ko bagi ni..at least boleh tambah lagi knowledge aku dlm bab2 jersey ni..

takpe..kalu tak dapat pon aku beli kat al-ikhsan jeerr...

faiz, aku nak beli jersey yang baru nie.. dgn badge and number.. berapa semua kalau dapat a? kire dari singapore la.. berapa kau beli hari tue?

Follow Us

Reply #126 ameer's post

haku dah beli.. thailand mari grade A rm25 :pmuka:

Originally posted by epitome at 6-9-2006 20:29
haku dah beli.. thailand mari grade A rm25 :pmuka:

kau tgk dkt tepi dia, yang garis sampai bwh tue.. thai made takde.. ori ade..

Originally posted by faiz_azrai at 6-9-2006 06:16 PM

Maksud ori tu ialah authorized product produced by Nike or Adidas or any brand. Meaning, baju tu memang dihasilkan oleh Nike dan hasil pembelian jersi tu akan disalurkan kepada kelab yang anda  ...

susah siot nak dapat baju ori yg player version.. tp ada kawan aku yg pernah dpt baju yg player juve pakai masa CL.. mahal... mmg nampak lain la kain dia dgn jersey ori yg replica.. tp susah betul nak dapat sebab bukannya jual kat kedai pun baju player ni..  yg ko kata kat UK tu kat mana faiz? tu for club2 epl la yer?

Originally posted by aizusan at 27-8-2006 08:03 PM
koleksi terbaru aku hanya untuk JUARA PIALA DUNIA 2006 iaitu FORZA AZZURRI!!!!! :siok::siok:......dikeluarkan khas oleh PUMA dan ADIDAS....kedua-duanya dibuat di Malaysia untuk pasaran antarabangsa ...

ni t-shirt yer? dah start jual tak?

Originally posted by fairy_hobbit at 6-9-2006 11:34 PM

ni t-shirt yer? dah start jual tak?

aha t-shirt nyer....dah lama start jual....baik gi beli cepat, takut habis macam pisang goreng :nerd::nerd:

koleksi aku yg terbaru.....jersey adidas logo lama yang original dan bukan reproduction....secondhand mari!!! :love::love:

Adidas Hokuryo made by Descente (MADE IN JAPAN)...ada no.15 kat blakang....pattern mcm baju liverpool yang jenis lama :hmm::hmm:

Adidas Kelab Bola Eden Praire (MADE IN USA)....ada no.15 kat blakang....kelab ni masih wujud hingga sekarang :: ...pattern dia macam jersey bayern Munich tahun 1990!!!

[ Last edited by  aizusan at 7-9-2006 12:58 AM ]

Rate

1

bila kau orang cakap pasal jersey player ni kan....aku ada info skit macam mana nak knal baju jersey adidas logo lama yg player punya.....member aku bgtau, klau yg player punya, logo adidas yg trefoil tu bukan di buat daripada rubber, tapi dijahit!!! jd klau yg replica dan bukan player punya, logo adidas yg trefoil tu dibuat daripada rubber....for player version, tulisan sponsornya  pun besar skit daripada yang replica punya.....ada member aku ada jersey German Euro 1996 yg player punya, tp saiz M la....mamat2 yg keja kat kedai al-ikhsan tu beruntung tau!, mana taknya....masa world cup, boss diaorg pegi German dan dapat jersey player yg dibaling oleh player2 bola tu sendiri dari padang....then, boss diaorg tak muat jersey player tu....apa lagi, dibaginya baju2 player tu kat pekerjanya!!!   ::: .....beruntung beb keja kat situ!!!!! pekerja2 kat situ yg crita kat aku...jealous aku  :nyorok::nyorok:

Rate

1

Originally posted by fairy_hobbit at 6-9-2006 11:33 PM

susah siot nak dapat baju ori yg player version.. tp ada kawan aku yg pernah dpt baju yg player juve pakai masa CL.. mahal... mmg nampak lain la kain dia dgn jersey ori yg replica.. tp susah betu ...

fairy, nak tgk player issue juventus? tgk ini link= http://members14.clubphoto.com/k ... 5/guest_icons.phtml
(taiko jersey2 player issue!!! :

Reply #134 aizusan's post

bestnya.... kat situ albums n pics jer kan.. diorang takder forum ker? teringin nak baca mcmana diorang dpt jersey tu..

Originally posted by ameer at 6-9-2006 08:18 PM
faiz, aku nak beli jersey yang baru nie.. dgn badge and number.. berapa semua kalau dapat a? kire dari singapore la.. berapa kau beli hari tue?

Firstly.. ko nak beli yang player version ker atau replica version?

Kalau nak beli baju player version.. susah sikit nak cari. Kat Malaysia aku tak pernah tengok ada dijual, semua yang dijual kat kedai adalah replica version. Beli la replica pun ok la tu.. kalau ada dijual pun memang mahal giler.

Harga baju tu, macam yang aku tulis kat posting sebelum ni. Tapi tu pun sebab aku order dari ebay. Harga dia termasuklah + postage fee. Kalau harga standard baju replica ori kat sini ialah RM259.90.

Nama, nombor dan badge EPL?

1. Player version:
Huruf EPL (1 huruf): USD2.50 atau RM9 lebih
Nombor EPL (1 nombor): USD10.00 atau RM36 lebih
Badge EPL (Sepasang): USD15.90 atau RM57 lebih

Yang ni tak dijual kat Malaysia setakat ni (setau aku la..).. Kalau nak beli, boleh order dari jerseytrend@hotmail.com (cara bayaran kawtim la dengan dia. Dia prefer guna paypal)

2. Replica version:
Huruf EPL (1 huruf): RM6
Nombor EPL (1 nombor): RM29
Badge EPL (Sepasang): RM30-40 lebih (tak ingat berapa)

Yang ni berlambak dijual kat al-ikhsan atau kedai sukan kat bawah dia.

[ Last edited by  faiz_azrai at 7-9-2006 10:39 AM ]

Rate

1

Originally posted by ameer at 6-9-2006 08:42 PM

kau tgk dkt tepi dia, yang garis sampai bwh tue.. thai made takde.. ori ade..

Yang gred A punya aku rasa adalah garis gold kat tepi tu... Dia hampir 100% sama, kecuali jenis kain yang digunakan. Jenis dan tenunan kain kat baju ori tak sama dengan baju gred A.

Originally posted by fairy_hobbit at 6-9-2006 11:33 PM

susah siot nak dapat baju ori yg player version.. tp ada kawan aku yg pernah dpt baju yg player juve pakai masa CL.. mahal... mmg nampak lain la kain dia dgn jersey ori yg replica.. tp susah betu ...

Cuba cari kat ebay.co.uk. Tulis 'player version', 'player issue' kat ruangan search tu dalam search type 'Football shirt'. Kadang2 ada orang jual kat ebay.

Kat www.subsitesports.co.uk pun kadang2 ada jual player version shirt. Ni contohnya:

Baju home Man Utd player version 2002-2004 (single layer)

Baju away Man Utd 2002-2003 player version (Code 7)

Baju third Man Utd 2003-2005

Baju Home Man Utd musim lepas. Baju replica version tapi dengan nama dan nombor player version Heinze 4

Nike guna istliah Code 7 utk baju2 player version, yang dia produce untuk players pakai. Kadang2 tu ada stock lebih jadi dia jual la kat public. Sebab tu kalau nak cari baju player version utk latest version punya baju (new release) memang payah.

Rate

1

ermmm lil tak minat jersey2 ni...biasalah kan..pompuan..:kerek:

tp ahad ni lil nk pegi padang besar dgn siam, so cayunk lil kirim
beli jersey MU yg latest..ntahlah..bukannya pandai nak cari..
tp nasib dia dh amik gmbr..ade la gak guide..:geram:

kirim guna air liuq plak tu cayunk lil ni....

Reply #140 lilstar's post

sehelai 28 hinggit.. 2 helai rm50