CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faiz_azrai

Koleksi Jersi

Originally posted by ameer at 12-9-2006 09:27 PM

kang mati on the spot satu hal pulak bau busuk semua.. ahahaha..

lol:lol

sori lambat reply...2-3 ari ni aku ada keje sket...aku ambik jersey baru ni 3 lai..chelsea,ac milan n man u..seme aku ambik home...korang analyse lah jersey ni..setakat ni aku gi check kat al-ikhsan,mmg ori..tapi korang tgklah sendiri...nanti kalu ada masa aku tempek ac milan n chelsea..

Rate

1

faiz sila analise..

nampak macam original ::

Hmmm. Nampak menarik ni.

Nanti aku amik gambar jersi aku dan kita check...

Kalau baju tu ada saiz lain, XXL atau L.. memang ada kemungkinan baju ori. Sebab baju Gred A selalunya XL saja.

Tapi takper.. aku balik umah satgi aku check baju aku.

Originally posted by aizusan at 14-9-2006 18:17
nampak macam original ::

takpe biar pro faiz analise dulu..

Follow Us
Susah la beb nak compare baju tu betul2 sebjiik macam ori ke tak...

Memang nampak sama.. kalau nak compare betul2, benda tu kena ada depan mata aku ler..

Tapi mungkin ada sedikit perbezaan la antara yang ori dgn yang ditunjukkan rizo ni:

1. Kain dia kalau diterbalikkan.. sepatutnya baju ori ada macam bintil2 kat permukaan kain baju dia (kat bahagian dalam):

Nampak tak kat bahagian atas gambar tu.. ada macam bintilk2 timbul kat permukaan dalam kain tu (kat bahagian dalam baju). Aku rasa bahagian dalam kain kat baju yg rizo post tu pun ada kot.. tapi tak nampak sangat.. tak sure.

2. Logo dalam swoosh ada benang authentic berkilat yang ada logo2 kecik nike swoosh kat benang berkilat tu:

Sorry la kamera hp aku ni taklah power sgt... Benang tu kalau tengok dekat ada logo swoosh nike kecik... Pastu kalau kena cahaya dia reflect.

3. Actually kalau tengok dekat2 kat kain luar baju ori, dekat2.. ada lubang2 di sekeliling kotak2 kat kain dia..  Kena tengok dekat dan depan mata kalau nampak..

4. Badge pun nampak sama kot.. tak banyak perbezaan. Tapi berbeza sedikit kat tulisan MANCHESTER UNITED. Tengok perbezaan dari segi ketebalan font huruf (contohnya huruf R kat baju aku lubang dalam R dia kecik berbanding baju Rizo). Tapi mmg tak banyak beza la :

Nanti lah kalau ada kamera digital aku try tangkap.... Tapi apa yg rizo post tu.. memang hampir sebijik mcm baju ori. Ni kira Gred A+ lah!

Aku rasa tak rugi la kalau berminat nak beli dgn rizo tu. Tapi rizo, ada tak saiz lain selain XL untuk baju tu....?

[ Last edited by  faiz_azrai at 15-9-2006 06:16 PM ]

Rate

1

aku tetap nak beli ori!! eheheh

aku bernasib baik duk kat sini, so mampu la beli replica shirts ni.  arga pun dalam £5 - £10, sume official/original merchandise.    bukan yg current la, yg current mmg arga dia lagi mahal.  

[ Last edited by  z-b-i at 15-9-2006 02:12 PM ]

Rate

1

bila cerita pasal jersi bola, aku paling suka brand ADIDAS....tp kalau bab teknologi untuk buat jersi, aku suka UMBRO.....teknologi yang canggih digunakan oleh UMBRO untuk membuat jersi memang tak dapat dinafikan :tq::tq:.....kalau tak caya sila lihat sample2 jersi yang dibuat oleh UMBRO......

Jersi England reversible....
bahagian depan (luar)

bahagian depan (dalam) - siap ada line biru!!!

bahagian blakang (luar)

bahagian blakang (dalam)- ada line biru jugak

Jersi Chelsea Centenary.....
bahagian depan (luar)

bahagian depan (dalam)

bahagian blakang (luar)

bahagian blakang (dalam) - nampak macam lutsinar, sampai nama sponsor samsung mobile yang kat luar baju  pun boleh nampak!!!!  ::

-canggih betul!!! aku rasa brand pertama yg intro REVERSIBLE JERSEY adalah UMBRO!!!! contoh yang pertama ialah jersey kaler emas MU yang reversible season 2002 tu!!!! sayang betul la klau sapa2 yg minat MU tp takda jersey tu :hmm::hmm:....jersi tu edisi khas sempena 100 tahun MU....UMBRO ni kira lucky dan HEBAT la sebab jersey MU dan Chelsea sempena 100 tahun semua dia buat!!!   :siok::siok:

-tahun ni yang syok jersey REAL MADRID la sebab ada batch kelab terbaik FIFA!!! :hatdown::hatdown:...agaknya bila aku nak beli ni....:jeling::jeling:

[ Last edited by  aizusan at 15-9-2006 09:12 PM ]

Rate

1

Originally posted by aizusan at 15-9-2006 09:10 PM
bila cerita pasal jersi bola, aku paling suka brand ADIDAS....tp kalau bab teknologi untuk buat jersi, aku suka UMBRO.....teknologi yang canggih digunakan oleh UMBRO untuk membuat jersi memang tak  ...

Actually jersey reversible Umbro ni diilhamkan oleh seorang peminat Man United, nama dia Liam Crane.

Lepas tu, umbro beli idea Liam dan deploy la teknik ni pada jersi England Home Euro 2004 dan Away Merah Biru Navy masa World Cup Korea Japan 2002. Chelsea pun ada jersi reversible masa home last pakai Fly Emirates.

Tapi masa memula Umbro buat reversible Man Utd sempena 100 years Newton Heath menjadi Man United, quality cop logo Man United, Vodafone dan Umbro pada bahagian jersi emas dia agak kureng la. Lama2 warna gold pada logo Man United luntur... Kalau terkena seterika.. habis la.. cayaq. Hehe.. Pastu baju reversible Man Utd ni tebal sikit, dia ada dua lapis kain. Kalau basuh tu terasa la berat dia...

&#163;5 - &#163;10 <--- baper ringgit malaysia bro?

Originally posted by faiz_azrai at 15-9-2006 10:46 PM

Actually jersey reversible Umbro ni diilhamkan oleh seorang peminat Man United, nama dia Liam Crane.

Lepas tu, umbro beli idea Liam dan deploy la teknik ni pada jersi England Home Euro 2004  ...

ic.....jd ada kelemahan dan kelebihan la ya.....faiz, kau tak minat jersey adidas ka?

ari ni aku tgk kat ebay ada barang baik......Jaket Skuad German semasa World Cup 1978 dan cuma ada 50 pasang worldwide.....tahan giler jaket ni!!! butang pun dibuat dari besi.....kat ebay harga dah naik sampai RM 464.00 !!!!  ::.....harga macam dua pasang jersei!!!! agaknya jaket ni la Gerd Muller, Beckenbauer, Sepp Maier dan Paul Breitner pakai masa World Cup 1978 tu :hmm::hmm:....tapi sayang time tu Argentina menang sebab ada striker hebat- Mario Kempes!!!!!  :geram::geram:......ni klau ada jaket ni sure tokey adidas Malaysia jealous punya :pmuka::pmuka:

[ Last edited by  aizusan at 15-9-2006 11:08 PM ]

Rate

1

Originally posted by ameer at 15-9-2006 10:52 PM
&#163;5 - &#163;10 <--- baper ringgit malaysia bro?

masuk www.xe.com dan check.. satu pound lebih kurang RM6 lebih.

Originally posted by faiz_azrai at 15-9-2006 23:29

masuk www.xe.com dan check.. satu pound lebih kurang RM6 lebih.

murahnyer.. nape kat cini mahal?

Originally posted by ameer at 15-9-2006 11:32 PM

murahnyer.. nape kat cini mahal?

kat UK ada jugak jual yg ciplak punya dan ada yg ori.....yg ori biasanya dah habis season dan jualan penghabisan stok....sale gila-gila :geram::geram:.....tapi kat malaysia sale pun harga tak beza sebab tokey kedai tu anggap baju jersei tu masih ada value walaupun dah off season.....kat UK ada juga Petaling Street macam kat malaysia ni  :jeling::jeling:...my sis pnah gi sana, mula2 ingat nak belikan i jersey Chelsea ciplak sebab yg ori mahal sgt, maklumla masa tu Chelsea tgh top-top giler! pastu dia beli jersey England yg diskaun giler-giler....tp ori la.....

jersey England kat sana lps off season memang diskaun habis!!!! siap ada no lagi tu!!! :nerd::nerd:

Originally posted by aizusan at 15-9-2006 09:10 PM
bila cerita pasal jersi bola, aku paling suka brand ADIDAS....tp kalau bab teknologi untuk buat jersi, aku suka UMBRO.....teknologi yang canggih digunakan oleh UMBRO untuk membuat jersi memang tak  ...

Aku memang peminat Chelsea. Most jerseys yang aku suka collect adalah dari Umbro zaman 90an.

Dulu umbro design baju Man Utd.. mmg best sbb unique. Team lain tak ikut. Umbro buat khas utk Man Utd jer. Contohnya baju home kolar hitam yang ada background Old Trafford, yang ada zip, dsb. Kira baju man utd masa awal2 pakai umbro dulu trend setter la. First time team pakai jersi hitam adalah Man Utd. Dia kerjasama dgn supplier baju referee EPL (juga umbro) jadi baju ref ada warna hijau jade. Tak clash dgn baju hitam sharp viewcam Man Utd.

Sejak United pakai Nike (thanks to Peter Kenyon, the bas***d) tah hapa2 tah.. Takder keunikan langsung macam umbro dulu.

Originally posted by aizusan at 15-9-2006 11:48 PM

kat UK ada jugak jual yg ciplak punya dan ada yg ori.....yg ori biasanya dah habis season dan jualan penghabisan stok....sale gila-gila :geram::geram:.....tapi kat malaysia sale pun harga tak b ...

Kat malaysia pun ada jugak, clearance stok. Kekadang kat KL ni ada, adidas atau nike atau reebok buat.. Dulu aku ingat lagi, jualan gudang tajaan RSH (Royal Sporting House). Diaorang ni tak silap aku memang pengedar utama barang2 Reebok. Time diaorang buat sale je, berlambak2 baju Liverpool murah. Hehehe..

Tapi betul la apa aizusan cakap, most shops especially butik shops spt nike boutique diaorang still stick harga walaupun baju tu dah season. Tapi aku tengok skrg ni ada lah.. tapi diskaun je.

Kat al-ikhsan diaorang kurangkan harga jersi tu kalau jersi lama.

Kalau nak cari yang murah sikit, kat ebay pun ada. Tapi kalau harga 10 pound tu.. kira ok la. Tapi belum campur postage fee la..

huhuhu nanti aku blaja degree kat sana 2tahun.. beli byk2 nanti ahahahha...