CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mia_qistina

[MERGED] Pil perancang/contraceptive pills

ada tak yg sebulan sekali ambik je ?

Originally posted by baju_merun at 16-11-2006 10:48 AM
ada tak yg sebulan sekali ambik je ?

Sebulan kali ambik camne.. means pil tuh mkn sekali sebulan je.. kalu cam asyik terlupa je try ambik injection..

rin skarang ni amik yasmeen..baru first pek.. beli kat farmasi rm45 lebih kurang..tak tau le lama mana buleh tahan membelinye..rega boleh beli kain sepasang..nak beli yang biasa biasa takut badan naik pulak..

Originally posted by aja_cute at 15-11-2006 05:15 PM
Kalau diane 35 tu ok tak.. Aja ingat abis pantang sok nak amik diane 35 ni, nak kasi acne elok sikit.. Masa peknen aritu bkn main mencanak2 lagik naik.. hubby pun dah start bunyik...:geram::geram:
...

saya pernah makan diane35. doktor pusrawi bg tok regular kan period.  mkn dlm masa 3 bulan. Hasilnya, kulit jadi licin (masa tu berjerawat) astu badan tak naik pun. Mantain jerk. tp period ku still tak regular. so doktor cakap badan saya ni dah alah dah ngan ubat.

Originally posted by maRgeRin at 16-11-2006 11:27 PM
rin skarang ni amik yasmeen..baru first pek.. beli kat farmasi rm45 lebih kurang..tak tau le lama mana buleh tahan membelinye..rega boleh beli kain sepasang..nak beli yang biasa biasa takut badan n ...

setuju.. roses masa blum kawen pon dah amik yasmin cos' doc kulit rekemen utk kulit cantik, xder jerawat, kurangkan minyak.. hasilnya mmg kulit cantik..smooth ajer... rege tuh mmg agak mahal.. tp kalo nak jimat, jgn pegi farmasi cam guardian, watson or vitacare sbb diorang mmg jual rege recomended.. mahei nih sbb baru2 nih dah naik rege ke rm49.

Kalo kat klinik pon bole beli tp kalo terer bole leh mintak kurang.. or berkenalan ngan reception kat klinik tuh ker..

roses cadangkan pegi farmasi yg xberapa terkenal/kecik/x byk branch or farmasi yg family owned.. mmg bole dapat kurang.. buat ler ramah2 sket sbb rege bole kurang sampai rm36 tau..

roses dulu keje ngan co. pharmaceutical so ade ler kenal pharmacist tuh yg dapat kurang tuh.. & roses tgk mane regular customer diorang mmg dapat kurang

skrang dah stop makan pasal nak peknen lak..

aturcara This user has been deleted
kita pun baru je amik yasmin ni...baru je bulan ni..bulan sebelumunya amik diane 35...ok je..tak der effect apa2...cuma sekarang switch ke yasmin sebab nak kuruskan badan...badan naik macam dipam2 ni..hehe....tapi cirit birit la plak..tak tahula sebab yasmin ke atau aku salah makan eheh

Follow Us
Originally posted by sahira at 16-11-2006 10:58 AM

Sebulan kali ambik camne.. means pil tuh mkn sekali sebulan je.. kalu cam asyik terlupa je try ambik injection..

aku dah ambik injection... side effect cam kulit naik ruam ngn pening tu takde.. selera makan meningkat pun tak sangat... cuma period jadi tak keruan dan jadi sikit. period 2 hari.. benti lak 3 hari.. pastu ada lak balik..

masa amik pil kat kenek baru ni, ada sorang  kakak tu amik suntikan, setiap dua bulan...
dia cakap kat nurse, period dia datang tak tentu sikit je....

nurse tu cakap, haah, kalo amik suntikan mmg cemtuh.. sikit sikit..lepas tu takde period langsung.. warda sengeh sengeh je dgn kakak tu.. dalam hati pk, untung la kalo bulan pose...

Nak tanya sesape yg makan Noriday....ada 28 bijik kan....lepas habis 28 biji tu cemana nak sambung pek ke2? Kena tunggu period dulu atau esok tu terus sambung makan pek ke2?

Originally posted by eynda at 13-12-2006 10:24 AM
Nak tanya sesape yg makan Noriday....ada 28 bijik kan....lepas habis 28 biji tu cemana nak sambung pek ke2? Kena tunggu period dulu atau esok tu terus sambung makan pek ke2?

kene rujuk pada pek yg dayang skali ngan noriday tuh.. rasenyer kene tunggu period datang kot..

Originally posted by wardatulhamra at 12-12-2006 01:19 PM
masa amik pil kat kenek baru ni, ada sorang  kakak tu amik suntikan, setiap dua bulan...
dia cakap kat nurse, period dia datang tak tentu sikit je....

nurse tu cakap, haah, kalo amik suntikan m ...

kalau tak period.. darah period tu g mana ?

nak tanya...saya baru try mercilon satu pek...pastu igt nak tukar ke yasmin...mcm mana nak cara nak tukar ek? kena tunggu first day period baru makan ke atau sambung je makan hari kelapan lepas berenti 7 hari? satu lg...kalau kita baru nak start mkn pill ni kan..kenapa ada yg suruh start makan hari pertama period..ada yg hari kelima...confius laa....

saya plak ambik noriday dh sethn.period masa awal ambik bln ke 6 br ada.masa tu risau gak,sampai buat test kut2 ada plak.ada 2 kali la ingt nak tukar pil tp doc xbagi.kalo xder masalh besar jagn salahkan ubat kata nya mungkin badan kita yg xcukup zat.
sbb nyer saya kata saya slalu skt kepala,skt pinggg kaki.dia kata xcukup vit,kalsium n zat2 lain.saya plak dah bsalin lagsng xminum susu.
tp btul gak kata dia.skang dh ok sket,skt kepala tu sbln skali nk period biasala tu.tu pun ambik skali ngan vit 2jenis,ferous n 1lg pil ibu mngandung biasa tu la.
saya cdangkan kwn2 jumpalah dgn doc dulu sblm ambil apa2 pil.sbb sblm dia suggest pe yg sesuai kalo klink gment ni,kena wat urine test darah sumer.yer la takut kalo ada drh tinggi  or kencg manis drang takn benrkan ambik injection.

bagi yang makan pi norriday...tak ada break period 7 hari tu. lepas habis 28 biji tu..terus sambung makan pek baru. masa ni mmg tak de period.

saya dulu dalam 4 bulan lebih jugak makan norriday. tapi lepas baby dah tak menyusu badan, saya tukar makan marvellon. tapi saya tak leh makan marvellon nih. pening kepala ya amat...tak leh buat keje. rasa nak pitam je. sampai 2 hari lak tu. itu baru makan satu biji je...ada lagi kat rumah. sesaper nak...pm address. saya antar. free je tak yah bayar.

sekarang amik regividon. dr suggest. dia kata kalau pening gak..dia suruh masuk alat. alhamdulillah, ok je setakat nie. rasanya lepas nie sambung yang nie terus la...(tapi betullah...susah sikit nak makan regividon nie sebab kat belakang pack tu cuma tulis 1,2,3..... terpaksa kira balik kalau terlupa makan)

so far dah dekat setahun kot ira amik yasmin... berat badan memang maintain dan makin kurus. tapi tataula sebab yasmin jer ataupun sebab tambah ngan kasly. ira dapat satu pek rm35 jer.. sebelumnih 33.. dia kata last few months naik rege. tapi.. skangnih terpikir nak amik diane35 plak.. ok ker aa? skin wise memang takde masalah.. sesajer je nak tukar.. rege pun dia bagi sama.. diane pun 35 gak.. ingat nanti nak survey tempat lain kot2 bleh dapat murah lagik.

Reply #95 ira79's post

ira, satu pek yasmin dpt rm35 je? kat ner dpt tu? hmm, aku pon dah 6, 7 pek kl x silap amik yasmin ni.badan mmg biasa je, x gemok..tp tang kulit tu, x perasan pulak.tang mana yg improve.tang berminyak kot.skrg mmg x berminyak la.tp mencantikkan tu xde la..or kulit aku mmg degil, pakai apa pon, makan apa pon gitu je la..hihi

assalammualaikum semua...

ni ada pertanyaan dari ofis-mate kita...

nama dia Pn. Rini...hehhee... blh tlg dia ye...

nak tanya psl pil noriday, dekat pil tu dia ada tulis hari dr "SUN" to " FRI", cara makan dia...kena mkn ikut hr dkt pil tu ke?

masalah skarang ni, pil tu saya mkn x ikut turutan hari yg tertulis pada pil, contoh "MON" saya mkn hari ahad. Hr tu amik noriday slps period, mkn sminggu period dtg blk, lps tu sampai skrang x period lg, dah nak msk 2 bln. Risau gak la..kot2 termengandung.

Originally posted by ira79 at 10-4-2007 02:05 PM
so far dah dekat setahun kot ira amik yasmin... berat badan memang maintain dan makin kurus. tapi tataula sebab yasmin jer ataupun sebab tambah ngan kasly. ira dapat satu pek rm35 jer.. sebelumni ...

dulu mkn diane35..best sgt kulit rase cam bersih n yg penting xde sakit kepala.. tp bile stop nak conceive balik ya ampun badan naik giler.. sampai semua tanya awat nampak berisi.. mase makan tuh badan maintain je bile stop...mase tuh blum peknen malu giler nak jwb.. mase peknen br je sebulan lagi la org dok tanya.. ala br 2bulan berisi bkn main lagi.. xtau sbb stop diane ke aper....

utk puan rini

saya sama makan noriday sebb bf anak. b4 this period mmg tepat. tak pernah lewat on the dot selalu. even lepas bersalin
2 bulan dah period. pun on d dot. makan noriday..terus haru..firrst month..ok, 2nd month 1 hari je..now 4 bulan tak
dtg. siap beli tests..tak pregnant. makan pun sama makan je mana2 pill dah kena makan 365 hari setahun! apa kisah pada
hari. hari cuma nak make sure kita tak lupa je....

jumpa gynea..depa kata proceeds gak...tapi nwxt mth nak tukar yasmin dah. pressure lah tak period ni. sebb noriday
bahaya sebb dia paling low dos

sebelum ni aku tak guna apa2 pun, samada pil ke, suntikan ke bende ke...cuma rancang sendiri...

tp, ingat lepas bersalin ni, nak jarakkan sikit...tak larat da nak maen kejar2 ngan anak....

korang buleh tak tolong suggestkan, pil mana yg sesuai?