CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: batu kikir

ONLY "NOT SO SMART" PEOPLE INVEST IN MUTUAL FUNDS

Itu lah cakap , kalau tak pandai pergi belajar..

Tak perlu tunggu CI 1500 point, kita ada banyakkkkkkk cara, salah satunya switching.

kau datang jumpa aku, aku tunjuk investors aku untung llebih 18 % per year, cakap banyak tak guna.

Opps..kat Star tu, memamng betul, aku ada simpan .. so kena cari co. yang bagus mcm Public Mutual.

Dan cari agent yg bagus macam tauke, Lat, peace world, dllllllll..

[ Last edited by  kirawang at 18-4-2006 09:46 AM ]

Tambah lagi..

kau buat macam forumner Natezanie tu..

Invest dulu, lepas tu buat conclusion..

Bukannya berdasarkan  cakap orang..

Itu caranya belajar...

[ Last edited by  kirawang at 18-4-2006 09:51 AM ]

batu

aku rasa kau jgn lama sgt duduk kat derjah satu, org semua dah naik derjah 2

dari apa yg kau tulis tu, banyak base pada logik sendiri

Kita punya public islamic bond biasanya bagi return yg lebih dari bond punya return..
kita punya money market fund consistent bagi more than 3%
camana boleh jadi camtu?? haaa tu la kena ada ilmu,
tapi kalau ada ilmu jeee, tak praktik tak guna... songsangg nanti

kami kat sini bukan nak bragging, tapi apa yg kami bagitau ni kisah bener dongg...
yg saya , kirawang dll alami sendiri, customer kitaorg SENDIRI
bukan dengar cakap org lainnnn...

batu, jgn ambik hati noooo
nanti pekena teh tarik....
aku tau hang expert share market..

LAT

kau suruh dia pergi class UT jadi agent public

lepas tu blh tolong any clients yang lose money dr agents dan co yang tak perform tu..

Itulah namanya hero ..bukannya sekadar menulis berdasarkan logik menunjuk KETIDAKPANDAIAN diri sendiri...Merosakkan industry U trust.

Kerja kuat dan smart, bukan setakat Jaguar, bapak Jaguar pon blh beli..

natezanie This user has been deleted
aku fenin la baca apa yg korang argu kan nih! pimai2 benda yg sama juga... yg ada xprience buruk blh tulis dkt sini utk org baru pertimbangkan. sapa ada xprience baik pun kena tulis juga buat bg semangat pd org baru juga.. cuma tak pyhlah kita sama2 melayu ni nak ckp kita sesama kita sapa betul n sapa tak betul... tp kalau nak gaduh juge... gaduh ler.. he3..

Bukannaya bergaduh, menjadi kewajipan kita orang untuk membetulkan keadaan yang sebenarnya dalam industry. Fardu kifayah ni...:lebai:

Kirawang memang selalu jumpa org macam  Batu Kikir ni kat tepi2 jalan, dia tahu dia boleh bercakap pasal KLCI, money morket, bonds,..base on theory..haa..lepas habis blaim org lain tak bagus, claim dia lah paling bagus dan tahu everything...Kalau kita tanya kat mana dia invest, dia cakap.."saya tak pernah invest,..saya dengar kawan saya saya cakap..dengar member saya beritahu.."

Kirawang tak pernah melayan pon, because pendengar dia kat tepi2 jalan tu, sama level aje dgn dia..btw, bila berbentuk tulisan macam ni, di baca oleh sumua org kat forum ni, terpaksa la kirawang membetulkan..

pengajaran kpd yang lain..contohnya kalau anda tahu tentang insurans, tak semestinya anda expert dalam forex. Begitu jugak if anda terror dalam saham, tak semestinya anda tau everything dalam u trust.

Tak tahu..belajar dan bertanya..

[ Last edited by  kirawang at 19-4-2006 08:07 AM ]

Follow Us
beeque This user has been deleted
Originally posted by zamz00 at 24-9-2005 11:49 AM
waa statement ni cam looking down at those people yg invest in unit trust je..

actually tak semua yg invest belasah je...
ada jugak yg can be considered smart investor..
they buy unit trust at ...

Melabur dalam UT adalah untuk jangka panjang. sany kata at least
5 tahun becos theres up and down , eventually on average u will gain.
Generally from infor here , pulangan lebeh dari Fixed deposit. However
tak semua orang untung, macam main saham beli rendah, jual masa tinggi, kita untung.
manakala bila beli harga rendah, namun ekonomi tidak baik, saham bertambah
rendah nilainya...kekadang kena jual, cut loss.Rugi.  Namun untuk UT  jual ikut timing
agak sukar..kita tak pasti bila timimg yan terbaik dan turun naiknya terlallu kecil, setahun  
baru nampak pertambahannya walupun  10sen naik. Itu lah kekadang beli secara Cost
Averaging...dalam jangka panjang harga purata kita tidaklah mahal.

5 tahun

Seorang agent yang bijak blh cover service charge 6 .5% pdlm 3-6 bulan saja,  Capitalize market volatile up and down.Investment medium to long term ..3year dah okk..

However
tak semua orang untung, macam main saham beli rendah, jual masa tinggi, kita untung.manakala bila beli harga rendah, namun ekonomi tidak baik, saham bertambah
rendah nilainya...

Agents yang bagus, dia akan make sure investors dia akan untung, walau pelbagai cara.

namun ekonomi tidak baik, saham bertambah
rendah nilainya...kekadang kena jual, cut loss.Rugi

sapa jar kau ni......?????

setahun  
baru nampak pertambahannya walupun  10sen naik. Itu lah kekadang beli secara

tak semestinya..depend pada market dan fund performce..

Cost
Averaging...dalam jangka panjang harga purata kita tidaklah mahal.

Switching lg effective..

Just from me..2 cent..kirawang.

[ Last edited by  kirawang at 20-4-2006 08:55 AM ]

Good responds..
taklah jejak kasih...
Saya setuju if agen/fmt is good, boleh cover 5-6 % service dlm 3-12 bulan..maybe PM fund managers. Anyhow, bagi yang beli monthly  secara monthly investment, tiap-tiap belian kena charge kan...agent or FM boleh decided about investment. I am pretty sure all agents are good.
kalau perlukan sangat pulus, saham rendah pun kena jual...emergency takan nak pinjam dengan along..pada saya small investors perlu plilehan nak liquidkan saham tu ..jika terpaksa.
the best part is switching..free between various funds...but for islamic fund, pilehan adalah terhad tak saperti fund lain.

eise This user has been deleted
En Beeque

Ni satu lagi kisah jejak kasih hehe ingat i lagi...tidak di nafikan kita mempunyaai ilmu dalam banyak bidang,,tetapi adakah kita expert dalam semua bidang tersebut,,so setiap agument atau pendapat memerlukan penelitian sebelum di poskan..kecuali pertanyaan yg kita perlu tanya jika terdapat sebarang kemuskilan atau apa tak faham dalam sesuatu bidang tidak salah malah baik dalam memberi  info dalam perangcangan kewangan kita....

eise..
Jejak kasih..
EHmmmmm. U pakar dlm Insuran, KiraWang, Sany, the rest of u all are pakar dlm Ut..
So I minta maaf lah jika pendapat saya kurang penelitian..saya pun baru belajar..sedikit ilmu,
kalau pemahaman yang saya dilontarkan secara tulisan agak tak tepat...perlu lah diperbetulkan..
by the way..prblem saya mengenai insuran dulu masih belum selesai...tak ada feedback langsung

eise This user has been deleted
Originally posted by beeque at 19-4-2006 02:01 PM
eise..
Jejak kasih..
EHmmmmm. U pakar dlm Insuran, KiraWang, Sany, the rest of u all are pakar dlm Ut..
So I minta maaf lah jika pendapat saya kurang penelitian..saya pun baru belajar..sedikit i ...

hehe kita kat forum ni berkongsi maklumat kan, i akui u bnyak ilmu kewangan dari penulisan u dalam forum ni dan bincang.net..so sama2 lah kita berkongsi..tak settle lagi ke masalah insurans u ari tu, ingat kan dah settle,,tapi elok lah masuk ke thread yng betul untuk di bincangkan kan..

Originally posted by kirawang at 19-4-2006 12:20 PM
5 tahun
Seorang agent yang bijak blh cover service charge 6 .5% pdlm 3-12 bulan saja,  Capitalize market volatile up and down.Inve ...
aku pun tgh tggu masa nak jumpa maxbizz.. max, ko blh bg servis mcm yg kirawang tulis ni tak? ha3.. ko rasa tercabar ke max?:nerd:

Originally posted by natezanie at 19-4-2006 02:59 PM
aku pun tgh tggu masa nak jumpa maxbizz.. max, ko blh bg servis mcm yg kirawang tulis ni tak? ha3.. ko rasa tercabar ke max?:nerd:

Kau ni Natezanie, kalau bab provoke..bukan main bergeliga...

mmmm..  bagi hamba..hamba cuma peruntukkan 10% daripada duit pelaburan aku beli UT...  play lone ranger is fun...tension and happy...

Originally posted by kirawang at 19-4-2006 12:20 PM
5 tahun
Seorang agent yang bijak blh cover service charge 6 .5% pdlm 3-6 bulan saja,  Capitalize market volatile up and down.Inves ...

Kirawang dah edit post kat atas..

Seseorang agent yg bijak blh cover service charge dalam 3 - 6 bulan sahaja..

Kalau 12 bulan tu, adalah normal bagi fund public mutual.

Originally posted by kirawang at 19-4-2006 09:25 PM

Kau ni Natezanie, kalau bab provoke..bukan main bergeliga...
he33:ting: ade gak bende aku bijak... max tak tgk lg tuh..

Kirawang,

saya keliru boleh jelaskan tak ."agent yang bijak boleh cover service charge dalam 3- 6 bulan sahaja". Agent yang u maksudkan itu ialah  individu dalam Manager management teams yang buat pelaburan membeli saham-saham di pasaran ke? ada kenyataan mengatakan jika tersilap pilih agent ada membuatkan pelaburan kita tidak saperti diharapkan  ..macam mana pulak dalam  satu syarikat boleh ada prestasi prestasi berbeza dari agent a & Agent b
And then the term " UT Consultant..".depa buat sales saja kan dan bukan buat pelaburan.

Sepuluh tahun lepas u saya beli saham- saham UT isi borang di bank , tapi sekarang berbeza agaknya

Originally posted by beeque at 20-4-2006 09:50 AM
Kirawang,

saya keliru boleh jelaskan tak ."agent yang bijak boleh cover service charge dalam 3- 6 bulan sahaja". Agent yang u maksudkan itu ialah  individu dalam Manager management tea ...

peranan masing2..Fund manager Public mutual memang smart gila..kalau tidak takan dapat 30 award baru2 ni.

agent pon kena pandai capitalize market movement,...correlation between KLCI and price.

Quite technical,,kalau u nak tahu lebih lanjut u boleh jumpa one of agent kirawang. mereka blh membantu

lupa soala kedua..

agent tidak membuat pelaburan..tp position mereka bukan setakat sales man..dia adalah consultant,.,so kena faham maksud consultant ni, mereka yang manage clients money.That why u have to look brilliant agent.

[ Last edited by  kirawang at 20-4-2006 10:27 AM ]

Originally posted by natezanie at 20-4-2006 09:39 AM
he33:ting: ade gak bende aku bijak... max tak tgk lg tuh..

bagi peluang pada dia, dia masih baru lagi..kau ni nate..teruk betull la..