CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aGuiLeHa

YAKITATE..

starting song anime yakitate japan ni best jgk ekk bila dgr byk2x kali..

aku rasa theme song anime nih memang sumer sedap2.. hahaha.. aku dah ada un ep 1-69... gambo pun lawo..subs pun puas hati... tapi aku penat gaklah tengok reaction dorg lepas makan.. kdg2 teringat plak anime cooking master boy..

tapi aku rasa citer nih terlalu sama jer jalan cerita jer.. x abis2 part lawan buat roti.. aku bajet ada mcm challenge dari pelanggan ker... masalah buat roti x der ramuan utama.. then, cari ramuan ker.. maksud aku ada kelainan sikitlah... bukan asyik lawan2 jer... kebanyakan anime.. kalo pasal kung fu.. asyik duk lawan kung fu jer... kalao pasal tennis.. asyik duk lawan tennis jer... kalo psal masak.. asyik duk lawan masak jer... maksud aku biarlah lain skit.. kira cam Slamdunklah.. bukan sahaja lawan basketball.. kira masa dia training.... taktik.. ader gak dia ajar...

aku suka Yakitate nih.. tapi ada gak part2 yg aku rasa agak buhsan gak.. n aku rasa mcm "bila nak habis nih?"..
watever.. citer nih kalo aku tengok jer mula aku cari roti.. sbb aku memang suker roti.. lelagik dorg punyer part buat roti perancis tuh.. aku suka roti tuh.. sekali2 ngan croisant..

lah..naik balik popularity yakitate ni   ni mesti sebab ditayangkan kat Animax sekarang

lama dah anime ni abis, tak silap 2005 kot

tapi aku suka reaction2 dalam ni

huhu...tp mang dia cemn nk dpt yg latest ek..sume smp eps 188 jaa

dh 2 hari dah tak tgk yakitate ni..
hr isnin n selasa hr tu tak ada pun kat animax..
agaknya sebab nk celebrate new year kot sebab tu animax tak tayang yakitate ni..
diorg tayang anime yg movie punya..
hrp2x lah ada yakitate mlm ni..
sebab tak sbr nk tgk kazuma lwn ngan rambut pink tu..
tp mmg menyampah btul aku ngan yukino...:@:@
kakak tsukino tu..
main taktik kotor..

jahat gile yukino tuh..aku ingatkan adik die je yang tak baper baik, tu die..kakak die lagi evil...
aku pon tunggu2 gak nak tgk yakitate ni..ingatkan dh habes...sib semlm ade Final Fantasy...heheh..layan jelah...dh yakitate takde....blasah je la...

Follow Us
em? manga caner? on going kan.

dh xmencabar la dorang lawan. aku pon dh kureng. huh

wah!!semua yang dekat sini dah lama abes tgk yakitate! japan rupanya..
saya baru nk tgk..baru jer episode 2..
mana nk carik dvd jual anime ni?

malas nk dolod..cam lama jer nk kena tggu..
laa ni pun..tgk online jer..streaming..

Reply #248 hasekura's post

akuada dr episod satu sampai abis? ko nak beli kat aku ker? tapi as data lah... hehehe.. subs? superb!!!! kikiki....

aku suker masa dorg lawan kat france nanti... sonok!!! kazuma idea memang bestlah... yg lain tuh membantu jer...

Originally posted by JUSTcircle at 31-12-2007 01:20 PM
tapi aku rasa citer nih terlalu sama jer jalan cerita jer.. x abis2 part lawan buat roti.. aku bajet ada mcm challenge dari pelanggan ker... masalah buat roti x der ramuan utama.. then, cari ramuan ker.. maksud aku ada kelainan sikitlah... bukan asyik lawan2 jer... kebanyakan anime.. kalo pasal kung fu.. asyik duk lawan kung fu jer... kalao pasal tennis.. asyik duk lawan tennis jer... kalo psal masak.. asyik duk lawan masak jer... maksud aku biarlah lain skit.. kira cam Slamdunklah.. bukan sahaja lawan basketball.. kira masa dia training.... taktik.. ader gak dia ajar...

Dah memang tema utama dier ialah tema lawan buat roti, so tu yang asyik2 buat roti tapi dengan idea yang gempak2 dan gak dengan reaksi yang giler2, setakat digunakan untuk describe camaner satu2 roti tu layak menang (especially kalau yang Azuma buat tu laa). Sebab tu la Yakitate Japan ni dikategorikan sebagai shonen.

Tapi kalau kau nak tau, citer Yakitate Japan bukan setakat terhad kepada buat roti jer, tapi gak citer pasal taktik kotor dalam bisnes, jangan tak tau.

Originally posted by KatakPisang at 2-1-2008 09:38 AM
jahat gile yukino tuh..aku ingatkan adik die je yang tak baper baik, tu die..kakak die lagi evil...
aku pon tunggu2 gak nak tgk yakitate ni..ingatkan dh habes...sib semlm ade Final Fantasy...heh ...

Mizuno tu nakal jer setakat jeles dgn Tsukino tapi still lawan betul2. Kalau ikutkan sebenarnya Mizuno tu baik sebab dia sanggup amik Mokoyama yang dah umur 30 lebih dan dah dibuang oleh St. Pierre sebagai pekerja dier. Dia cuma jeles dgn si Tsukino tu jer, dan bila Mokoyama aka Koala kalah dgn Azuma, dia pecat Mokoyama sebab geram, tapi tak lama sebab bila dia sedar yang dia hilang bukan setakat pekerja yang bagus tapi gak teman yang bleh dianggap sebagai pakcik sendiri, tu yang dia tarik balik dan amik balik Mokoyama. Biasa laa, budak kecik yang belum matang lagi.

Tapi kalau Yukino tu memang jahat abis, tak abis2 nak dengki dan kerjakan Tsukino, Azuma n the gang.

Reply #249 JUSTcircle's post

full episodes ke?
berapa ko nak jual?

Reply #249 JUSTcircle's post

ya! aku pun suka pertandingan di france tu..banyak character menarik macam pierre pengadil perlawanan tu..lawak gak setiap kali makan roti ada kaitan cerita masa silam dia .

part kawachi jadi patung untuk wakil jepun tu aku gelak nak mampos

Reply #252 hasekura's post

aku jual kat member2 RM2.50 1 disc. kira yakitate ni ada 2 disc.. so, RM5 x termasuk kos penghantaran. kalo kos penghantaran sekali, guna pos express. aku rasa x sampai 10 hinggit jer... amacam? nak ker? Bleach pun aku ada...

Reply #253 sixfullbar's post

yang tuh pun aku x leh blah... yg roti si mata putih tuh leh bagi 50 ribu mak pieere... last2 kazuma plak bg pieere kembali masa lampau n mak dia ngan bapak dia idup lagik.. x leh lupa part yg kazuma pun x ingat apsal dia wat roti tuh.. sbb masa silam dah diubah.. wakakakaka.. lawok2...

kai suwabara pun sama.. aku ingatkanlah dia tuh cool sgt... last2 lawan ngan si minah US tuh.. bangang jer.. aderker peluk jer dah ingat mengandung.. se'samurai dia pun... kena tipu ngan manager pun terima jer... kah3..

Reply #255 JUSTcircle's post

sape dah tengok yang dia buat roti pakai RICE COOKER tu?? ade yg dah try???

Originally posted by pink_lavender at 8-1-2008 11:44 AM
sape dah tengok yang dia buat roti pakai RICE COOKER tu?? ade yg dah try???

episod ni baru smlm ditayangkan kan??
aku tgk mmg nmpk mcm sedap n best je..
nak try buat tak de ibu roti plak..
huhuhu..
kalau ada sesapa sempat salin resepi tu smlm, post lah kat cni..
mana tau, nanti bila2x free, aku nk jgk try buat..

Reply #256 pink_lavender's post

Ooo.. yg dorg kata penerbit Yakitate pun leh buat gak.. hahaha.. yakitate yg aku leh blah tuh dia leh masukkan nama2 penerbit sumer ekali.. n sedar plak yg dorg tuh kartun.. leh  wat benda x logik.. lawok jer.. aku suka part yg dirg nak wat cerita takitate.. yg budak US nak pengaruh bapak dia makana nasi plak.. sama ngan 1st episod Yakitate... marah kawachi... sbb takitate tuh siap ada preview gak.. lawok2... tapi anime aku suka part last sbb ada seed of knowledge tuh... so, sumer org leh tau gaklah ilmu camner nak wat roti...yukino tuh pun memang jahat nak mampus...

[ Last edited by  JUSTcircle at 9-1-2008 05:18 PM ]

Reply #257 rinoaheartilly's post

episod baper tuh? kalo tau aku leh bukak en salin resipi dia.. tapi yg aku ingat, byk kali gaklah kena pusing2 kan terbalik2 dia....

Originally posted by JUSTcircle at 8-1-2008 01:20 PM
episod baper tuh? kalo tau aku leh bukak en salin resipi dia.. tapi yg aku ingat, byk kali gaklah kena pusing2 kan terbalik2 dia....

alamak..
trlupa lak episod brapa..
kalau tak salah aku episod 29 kot..
hehehe..
kalau silap sori ekk..