CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: fleurzsa

Wayang Gedek

Wah GB, seronok ya kamu berpeluang lihat benda2 ni. Sayang dah pupus. Kalaulah boleh dapat video yg. dulu2  yg. original, bukan saja buat2 untuk pertunjukan, baru syok. Ada kah ha..mana nak cari.  Ya lah, dulu kita kecil, belum ada kesedaran tentang seni2 warisan ni. Kalau ada info jangan lupa beritahu saya...saya nak documentarikan . Dalam proses nak beli video baru. Nak cari documentari kuality punya--HDV Siap sedia nak jelajah Klate cari nora, wayang kulit,main peteri...mana tau, kalau nasib nak jadi baik kan. Selain tu saya minat nak documentarikan permainan2 tradisi kanak2 dulu. Semakin pupus ni..bebudak asyikmain computer je.

Ada tunjuk main peteri dalam Jogho? Nanti saya nak tengok semula. Dulu ni tengok cerita tu tak perasan,kalau perasan pun tak tahu apa bendanya itu. Saya suka cerita tu.

Originally posted by fleurzsa at 25-2-2006 12:54 AM

Hmmm so sorry.. I tak boleh nak recall... lebih 10 thn dahulu... mungkin mereka juga ada membuat persembahan di  Pesta Pulau Pinang kot.

Takkk per. Kalau ingat nanti boleh beritahu saya.  isteri duta Malaysia yg. baru ni minat seni. wah, seronok sembang ngan dia. Bila kena topik sama2 minat, kemain lagilah sembang,macam dah kenal lama.Dia e-mail saya kata dia nak bawa kumpulan wayang kulit buat persembahan di NY ni. Bulan April. Tak sabar nya...Sebelum ni tak ada punpersembahan2 tradisi kita dibawa datang sini. Bagus benar dia nak perkenalkan warisan kita di luar negeri.

GB, dedulu dikir barat, mereka lawan apa? Bagaimana? Tak berapa faham pula.

12
Return to list New