CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: isaura

GROLIER BOOKS RM2000++ bagus kerrr?

Reply 80# hanahani5865

carly dah beli.... nak masuk 2 tahun dh... tp anak carly x minat... selalu pasang tp selalu dia lari... tgh cari kaedah terbaik untuk bg dia tertarik...

Reply  hanahani5865

carly dah beli.... nak masuk 2 tahun dh... tp anak carly x minat... selalu p ...
carly_lah Post at 15-2-2012 15:42

samalah...pasang je, mak pak yang lebih tgk..anak merangkak bawah meja boring...

Post Last Edit by pelicano at 20-2-2012 10:38

Anak aku no 3 tak minat Grolier, tak heran langsung dgn gambo2 warna-warni, tak macam abang & kakak dia... tapi minat sgt transfomers & Handy Manny. So, terpaksa ler carik buku2 bacaan bertemakan dua-dua karekter ni ... sekarang hampir tiap malam sebelum tido mintak baca....memang kena tau taste budak2 ni & beli according to apa yang dia minat.

Reply  hanahani5865

carly dah beli.... nak masuk 2 tahun dh... tp anak carly x minat... selalu p ...
carly_lah Post at 15-2-2012 15:42

carly, mmg nampak dia tak tgk tp derang mendengar
sambil main tu actually telinga derang dengar

bel tak beli set grolier ni
bel beli Noddy punya set...
mmg derang tgk main2 esp bila kita2 ulang2 tp bel ttp pasang sbb telinga derang mendengar sambil main
bel perati kadang2 sambil main tu tetiba fokus kat tv sbb tetiba ada yg menarik perhatian derang

ada sesiapa yang nak let go preloved grolier set? bole pm saya... TQ

talapia posted on 15-4-2013 05:26 PM
ada sesiapa yang nak let go preloved grolier set? bole pm saya... TQ

puan.. cuba tgok kat mudah.my
ada byk produk grolier terpakai utk dijual..
hr tu saya dpt beli magic english rm550..mmg berbaloi n sgt berguna utk anak kecil saya

Follow Us
Ada new product english in the market.

Interactive multimedia english program for 2-12 years old, better than Groulier.

Joint development with University UUM anad has been used by many kindergarden private, tadika abim,tadika perpaduan. competitive price ONLY RM900.

Can be installed in laptop/desktop

wan3516@gmail.com/012-3647661

Ada new product english in the market.

Interactive multimedia english program for 2-12 years old, better than Groulier.

Joint development with University UUM anad has been used by many kindergarden private, tadika abim,tadika perpaduan. competitive price ONLY RM900.

Can be installed in laptop/desktop

wan3516@gmail.com/012-3647661.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

timecrisis03 posted on 29-3-2011 12:24 PM
Reply 54# jee72

Assalam,

Kalau dah pernah buat skor A lagi bagus.

Ini pun networking education product english interactive multimedia program.

baru soft launch, middle september 2014 official launch.good income

pioneer team. boleh join

Detail info call wan3516@gmail.com / 012-3647661

Assalamualaikum,

Nama saya Mohd Suffian. Saya pun actually asalnya seorang customer produk Grolier. Sekarang dah jadi agen. Kenapa saya jadi agen (selain sebab nak cari pendapatan tambahan), sebab saya yakin keberkesanan produk ni terhadap cara pembelajaran atau pemahaman anak2 saya. Erm kalau pasal harga tu, mmg kalau nak tgk mungkin nampak macam tak murah, tpi ada 2 pandangan tentang perkara ni:
1. Kita boleh bayar secara ansuran (serendah Rm 83/sebulan untuk 24 bulan)
2. cuba bayangkan, kita banyak belanja benda2 lain (mcm astro, beli mainan anak, beli 'junk food', dan mcm2 lagi perbelanjaan yg kalau nak diikutkan tak perlu), jadi rasenye tak salah kalau berkorban sedikit untuk satu ikhtiar kita demi masa depan anak2. (wallahua'lam)

Anyway, kalau nak tahu info lanjut boleh pi laman web ni ► Anakbijak atau whatsapp 017-3001203.

Jazakallah
Wassalam.

Nota: Saya berkongsi dari sudut seorang ayah bukan semata2 untuk menjual.. Wallahua'lam

aku pun baru jer beli grolier ni 2 hari lps kt pwtc..anak aku yg darjah 3 ni suka sgt...math senang giler nk blajar..aku yg x suka math ni pun terus minat...mmg bnyk words yg aku sndr x tahu...IQ test pun sgt mencabar...ada jugak set yg utk menilai tahap fokus anak2 kita...aku beli 1 set RM4k++...byr deposit RM400++...monthly RM171 x 24 months..aku rasa berbaloi sgt sbb dr dok buang duit sia2...aku pun sbnrnya nak blajar sama..

salam
boleh share pengalaman membeli dan menggunakan produk grolier? berbaloi tak membelinya..saya sdg merancang utk membeli produk ini. tq

product grolier ni mula2 igt nak beli.. tp kira2 balik byr deposit rm200, kemudian monthly rm86 selama 24 bulan kira-kira total rm2264 semua sekali.. hanya dapat

-talking english - 2000L/pen
-logko picollo (something like this laa..) - 320 cards
-briefcase - 1 unit
- aam+ys - 1wl (tak tau apa mende ni???)
-help me learn - (writing) - 1 set

rasa agak tak berbaloi.. so tak jadi beli.. now tgh tunggu pihak grolier refund deposit..
dah 2 bulan tp x nampak lg duit refundnya.. nak refund kene bersurat bagai pulak tu.. aduhai..

bunga_lestari replied at 29-9-2016 03:01 PM
product grolier ni mula2 igt nak beli.. tp kira2 balik byr deposit rm200, kemudian monthly rm86 sela ...

Duit tuh beli insurans lagi bagus ler......

Yg kat sini semua pun ibu2 yg tak tau apa2 cuma tau linen Dan buruk sangka. Korang smua tau tak org yg buat statement ni dh adalah Ibu/bapa yg tak reti jaga anak. Ibu semua tau cuma complain dripda Korang smua tau ckp je, baik pegi tengok keputusan SPM UPSR PISA, Cakap je tak guna, Korang smua pegi check tu Dan datang berjumpa dengan saya Di kulim kedah n saya bagi full explanation tentang program kitaorg, pesanan buat ibu2 lain kali klau org tgah explains psal product Tu xya nk buat pandai, smpai rumah smua lupa mcm mna nk guna pastu smua bagi had comment. Tapi lepas kita reply Dan selesai kan ada tak bagi good comment dan padam semula? Sebab itu la ibu2 Di malaysia tau membawang sahaja

Saya ada beli dulu.. tapi habis cd dia semua rosak anak p buat main. Dulu busy sgt xde masa nk layan anak tgk cd atau baca buku. Anak pun dh besar skrg. Mcm x berapa function utk parents yg sibuk untuk spend time educate anak melalui cd dan buku2 dia tu.

grolier ni betul ke menjadi chuols.. sbb tgk byk dia buat roadshow kat mall2 kan.. hrtu penah sekali ditarik agen dia, meols ckp tak nak pon dia dok paksa2 jugak dengar. so meols luang la masa kejap. masa tu dia check anak meols, anak umo 5 thn masa tu. anak meols mmg dari kecik dah pandai skipping hengerish pastu agen tu tnya, mana anak meols belajar? meols selamba la cakap meolsla ajar, dari kecik skipping hengerish dgn dia. pastu dok tnjk2 tu nampakla anak meols tak minat. pastu dengar la harga terus mcm terkedu. mahal la bg meols. untuk meols lagi prefer htr anak pre school elok sikitla klu sampai 1 set tu ribu riban.. tapi belum tentu mendatangkan hasil. takut beli2 nanti terperuk je kat ceruk kan membazir namanya

Lavender85 replied at 23-1-2020 12:52 PM
Saya ada beli dulu.. tapi habis cd dia semua rosak anak p buat main. Dulu busy sgt xde masa nk layan ...

yup.. dia mcm kena ada someone monitor dan ajar anak buat aktiviti dia semua tu. utk meols meols prefer hantar anak preschool riban riban lagila ade cikgu tlg ajarkan. dari meols spend beribu ribu tapi belum tentu keberkesanan produk tu

Hai semua,

pendapat peribadi sis tak payah la beli
adik ipar sis ada beli tapi anak2 buat sepah2 je buku2 tu
bayar betahun2 tk abes huhu
sis yang bile blk kg tgk sayangnya buku tu disepah2 and tk digunakan dengan sepatutnya..well budak2 kan baru2 dia minat la..dah lame dia boring..budak2 cepat berubah minat

sebaiknya kalau chuols ada duit byk camtu baik hantar p nursery yang bagus2, big apple ke apa ke la
sis hantar anak2 kt LC je..umur 6 tahun dh pandai bace and kira..start sekolah umur 4 thn..sebelum tu duk umah je tgk katun heheh

concept dia sama je kalau kita beli flash card dgan buku2 bergambar yng kiut miut tu..beli tu baru bape hengget..kan

tapi tu pendapat sis la..tkyah la nak menambah hutang yang bukan2.

Bergantung kepada kanak-kanak juga bahan pembelajaran begini..
Ada sesetengah kanak-kanak belajar melalui YouTube pun boleh pandai.