CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Maideen.

Mufti Perak diban dari memperbodohkan orang di Selangor....Syukurrr.

Close [Copy link]
Jangan lupa  yg ini

1. Mesyuarat Jawatankuasa Perunding Hukum
Syara

Originally posted by Maideen. at 28-12-2005 05:06 PM

Baru sekarang nak hormat? Baru insaf? Baru diberi kesedaran?

Ko kalau nak percaya mufti Perak tu ko punya pasal. Tapi aku kalau nak tanya macamana nak pergi Tambun Road pun, aku tak percaya ka ...

alo sedare maiden...hang jangan nak membangga diri sangat2...insaf dan kesedaran tuh sapa yang bagi sebenarnya???bukan hang betul tak???so, baik hang jangan tanya pasal aku dah insaf n diberi kesedaran....
lagipun dah jelas dalam Al-Quran, surah AL-Imran, ayat 3.104 yang bermaksud ;

'Dan hendaklah ada di antara kamu segolongan umat yang menyeru kepada kebajikan, menyuruh kepada yang makruf dan mencegah dari yang munkar; merekalah orang-orang yang beruntung.'
Jadi aku percaya, mufti perak tuh percaya akan kebenaran ayat Al-Quran nie untuk disampaikan kepada umat2 Islam lain yang asyik mencaci-maki para ulamak...jelas wahai saudara maiden...

INFO

Orang yang tidak mendapat rahmat Allah s.w.t., akan meninggal dunia dalam kehinaan.

Originally posted by Maideen. at 28-12-2005 05:13 PM

Nak cari makan KK......dia ingat kat Selangor banya masyuk sikit kot....hahahahahahalol:lol

Kesian orang anti hadis....dan Astora ..yg telah di BAN di Selangor...huhuhuhu

Originally posted by acura at 28-12-2005 06:10 PM

Kesian orang anti hadis....dan Astora ..yg telah di BAN di Selangor...huhuhuhu

Ni ceramah PAS mana pulak yang kata Astora di ban diSelangor ni? ;)

mattromeo This user has been deleted
Originally posted by heat_exchanger at 28-12-2005 05:43 PM
INFO

Orang yang tidak mendapat rahmat Allah s.w.t., akan meninggal dunia dalam kehinaan.

agak-agak nya, layakkah penganut agama baru ISLAM HADHARI mendapat rahmat Alah..? :cak:

Follow Us
Originally posted by mattromeo at 29-12-2005 06:26 PM

agak-agak nya, layakkah penganut agama baru ISLAM HADHARI mendapat rahmat Alah..? :cak:

nih ulamak, mufti mane yang mengajo ISLAM HADHARI tuh agama baru nih????cakap macam orang ajaran sesat jer.....

Originally posted by dainese at 28-12-2005 05:37 PM

alo sedare maiden...hang jangan nak membangga diri sangat2...insaf dan kesedaran tuh sapa yang bagi sebenarnya???bukan hang betul tak???so, baik hang jangan tanya pasal aku dah insaf n diberi k

Al-Quran, surah AL-Imran, ayat 3.104 yang bermaksud ;

'Dan hendaklah ada di antara kamu segolongan umat yang menyeru kepada kebajikan, menyuruh kepada yang makruf dan mencegah dari yang munkar; merekalah orang-orang yang beruntung.
'
...

Tima kasih dainese.....insyaallah aku akan terus menyeru kepada kebajikan , menyuruh kepada makruf..dll... :ah: :ah: :ah:

Tanpa ko bagi ayat tersebut pun sebagai pencinta Islam, kita harus menentang apa apa cubaan untuk membodohkan ummah .... :ah:

Syukurlah Mufti Perak tu dah diban dari membodohkan orang di Selangor....:pray:

Originally posted by Maideen. at 30-12-2005 10:53 AM

Tima kasih dainese.....insyaallah aku akan terus menyeru kepada kebajikan , menyuruh kepada makruf..dll... :ah: :ah: :ah:

Tanpa ko bagi ayat tersebut pun sebagai pencinta Islam, kita harus men ...

takper...aku doakan niat nko tuh akan dimakbul dan diredhai Allah....janji niat kerana Allah....

Originally posted by dainese at 30-12-2005 10:59 AM

takper...aku doakan niat nko tuh akan dimakbul dan diredhai Allah....janji niat kerana Allah....

Mana boleh main main doa ajer? Ko tak tahu ker yat demi masa semua manusia berada dalam kerugian kecuali mereka yang beramal dan berpesan pesan tu?

Ini bermakna orang kaya rugi, orang miskin dua kali rugi orang PAS memnag malang ya amat lah!

Tapi berpesan tentang  apa yang Allah mahu kita pesankan? Pesan ucapkan Happy Deepavali haram kah? Pesan sambut valentine's day boleh murtad kah? Pesan konsert sure heboh haram kah? Pesan supaya tanggalkan dulu alat ransangan seks sebelum ambik wuduk kah? ;)

Cuba renungkan..... :ah:

Originally posted by Maideen. at 31-12-2005 01:32 AM

Mana boleh main main doa ajer? Ko tak tahu ker yat demi masa semua manusia berada dalam kerugian kecuali mereka yang beramal dan berpesan pesan tu?

Ini bermakna orang kaya rugi, orang miskin  ...

Abih tuh, kalo tak boleh doa nak suh aku buat camane lagi??tak paham betui aku...
ok..pasal ayat demi masa tu yer....ayat tuh memang ada dalam surah Al--Ashr ayat 103 yang bermaksud;
Demi masa.
Sesungguhnya manusia itu benar-benar berada dalam kerugian,
kecuali orang-orang yang beriman dan mengerjakan amal saleh dan nasihat menasihati supaya menaati kebenaran dan nasihat menasihati supaya menetapi kesabaran.

Aku tak nampak apa kaitan dalam ayat tuh tentang apa yang nko kaitkan dengan pesan pasal valentine, deepavali, cuci2 juboq tuh semua???kalo dalam Islam nak berpesan pun, nak suruh umatNya sentiasa ingat akan Allah dan sentiasa mengerjakan segala suruhanNya dan umatNya sentiasa tolong dan menasihati antara satu sama lain untuk mentaati segala PerintahNya....

Okay lah okay lah kalu susah sangat nak faham doa ajer lah....hahahahahahahalol:lol

Originally posted by Maideen. at 3-1-2006 02:46 PM
Okay lah okay lah kalu susah sangat nak faham doa ajer lah....hahahahahahahalol:lol

aku rase, nko tuh yang tak paham....

Originally posted by dainese at 3-1-2006 02:50 PM

aku rase, nko tuh yang tak paham....

ait? Aku pulak yang tak faham? yang cakap macam ni siapa?:bgrin:

Abih tuh, kalo tak boleh doa nak suh aku buat camane lagi??tak paham betui aku...

;) ;) ;) ;)

Originally posted by Maideen. at 31-12-2005 01:32 AM

Ini bermakna orang kaya rugi, orang miskin  ...

kah..kah..paria jugak hang nih....aku tadi tak paham sebab macam ayat nko yang kat atas tuh...takper la...dah nko suh aku berdoa, aku berdoa jer laa....:cak:..tu yang aku paste ayat Al-Quran sebab nko tanye aku penah dengar ke tak ayat tuh...nko paham tak apa maksud ayat tuh???

Originally posted by dainese at 3-1-2006 03:12 PM

kah..kah..paria jugak hang nih....aku tadi tak paham sebab macam ayat nko yang kat atas tuh...takper la...dah nko suh aku berdoa, aku berdoa jer laa....:cak:..tu yang aku paste ayat Al-Quran se ...

Selamat berdoa.....prrrfffhhhhhh

Originally posted by Maideen. at 3-1-2006 05:39 PM

Selamat berdoa.....prrrfffhhhhhh

Penganut agama baru islam hadhari berdoa jugak ka..?? ..

berdoa kat Allah jugak ke..?? atau pun bedoa minta dari PAKLAH..??

Originally posted by mattromeo at 3-1-2006 06:10 PM

Penganut agama baru islam hadhari berdoa jugak ka..?? ..

berdoa kat Allah jugak ke..?? atau pun bedoa minta dari PAKLAH..??

Nih akai letak kat mane nih???nih ustaz mane yang bagitau islam hadhari tuh agama baru...ustaz PAS ke???:
hmm::kant:

[ Last edited by dainese at 4-1-2006 10:47 AM ]

Originally posted by dainese at 4-1-2006 10:46 AM

Nih akai letak kat mane nih???nih ustaz mane yang bagitau islam hadhari tuh agama baru...ustaz PAS ke???:
hmm::kant:

tak payah tunggu orang bagi tau... sendiri ada akai sendiri boleh fikir..

kalau ISLAM HADHARI bukan agama baru.agak nya apa..??

salam semua,

Baru baru ini katanya Mufti Perak ada suruh bunuh orang , ada sesiapa tahu cerita? :hmm: