CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Maideen.

Mufti Perak diban dari memperbodohkan orang di Selangor....Syukurrr.

Close [Copy link]
Originally posted by Maideen. at 22-12-2005 10:04 PM

Hang jangan buhung lah...kan akan sebut nama Syeikh Bahaudin selepas hang tanya? ;)

:stp::stp:..ape ke tengin bebeno kamu nih maiden......aku tengok, nko dok sebut2 name syeikh bahaudin tuh berkali2....sikit2, bak kate2 si syeikh tuh.....tu le pasal aku tanye yang nko nih pengikut ajaran tarekat tuh ke....??daripada aku terus musykil, baik aku tanye....bile nko rase nko tuh bukan pengikut tarekat tuh....takper laaa...takkan salah aku nak bertanye kot......nko paham tak ape yang aku tulih nih???paham tak.....

Originally posted by dainese at 23-12-2005 09:49 AM

:stp::stp:..ape ke tengin bebeno kamu nih maiden......aku tengok, nko dok sebut2 name syeikh bahaudin tuh berkali2....sikit2, bak kate2 si syeikh tuh.....tu le pasal aku tanye yang nko nih peng ...

Ohh.... lagu tu ka?

Kata kata ulamak macam Syeikh Bahaudin  tentang orang yang disangka dan digelar ulamak ini memang aku minat sebab memang tepat!

Begitu jugak kata kata dalam sajaknya oleh Hamzah Fansuri mengenai kejahilan orang yang bergelar mufti dan khadi. :ah:

Anyway macamana nak dikatakan seseorang itu pengikut tarikat Nasabandiah? Dengan cara berzikirnya kah? Dengan cara bersuluk nya kah? Dengan upacara mengambil bay'ah kah? Dengan gurunya mengaku mursyid kah?

Jadi soklan ko tu kelabu dan tak jelas. Lain lah kalu ko tanya aku ,"Maideen hang mengamalkan zikir seperti amalan pengikut tarekat Naqsabandiah ka?" atau " Maideen pernah ambik bay'ah tarekat naqsabandiah ka?"

Macam tu lebih tepat dan mudah dijawab sebab nanti tak ada lah berbalahan: Aku Naqsabandiah ko Ahmadiah, aku punya lebih bagus dari ko punya kemudian datang pulak pengamal tarekat Mawlawiah (yang diasaskan oleh Maulana Jalaluddin Rumi)  dan berkata pulak dia " Cara korang berzikir tu tak sehebat cara kami berpusing pusing sambil menari" ...:ah:

Nanti mula lah  sesat menyesatkan macam orang Islam pulak! :bgrin:

aku tak nak ler nak mempertikaikan sesorang tuh dier nak ikut ajaran hape sekali pun....aku pun mane le tau nak bezakan orang tuh ikut ajaran mane2 pun....yang penting, aku nie mengaku aku nih Islam, Allah SWT tuhan aku, Nabi Muhammad SAW adalah pesuruh Allah.....jangan nanti nko tanya, aku nih betui2 ker amalkan ajaran Islam...biar Allah SWT yang menentukan amal ibadat aku..bukan orang2 yang macam hang yang suke mempersenda gurau ajaran Allah SWT.....
Aku tak ambik peduli le sape2 yang nak berzikir tertonggeng ker, melangkup, merangkak, menai..bagi aku, orang2 yang akai tarak yang buat2 semua mende tuh....

Originally posted by dainese at 23-12-2005 11:38 AM
aku tak nak ler nak mempertikaikan sesorang tuh dier nak ikut ajaran hape sekali pun....aku pun mane le tau nak bezakan orang tuh ikut ajaran mane2 pun....yang penting, aku nie mengaku aku nih Isla ...

Aku tidak pernah melarang orang macam ko ka, atau macam sesiapa sahaja mengaku Islam....dun worry. :bgrin:

Kita semua mengaku Islam. Sebab itu aku tak pernah bertanya Ko ugama apa? pada sesiapa pon. Aku berpegang ugama aku melarang aku berbuat demikian. :ah:

Walaupun ko sikit sikit hukum Allah sikit sikit hukum Allah, ko masih berhak mengaku Islam....:ah::ah::ah:

Oh btw, dari cara ko buat google search tentang tarekat Naqsabandiah dan kemudian cut & paste tu, aku dah tahu ko tak tahu apa apa...:bgrin:

So apa kata ko jadi tukang bawak beg kitab kuning Mufti Perak semasa berceramah pasal "Islam", yakni cara membersihkan dubur selepas berak yang di redhoi Allah, mengajar bulu mana yang sunat di cukur dan bulu mana yang haram, hikmah berpoligami, cara menentukan arah kiblat bila kita bersembahyang di bulan dan lain lain yang ko faham sebagai ajaran Allah....:bgrin:

Tapi kat Selangor tak boleh lah...sebab dia diban dari membodohkan orang disana...begitulah kehendak Allah......syukurrrrr :pray:

[ Last edited by Maideen. at 23-12-2005 12:09 PM ]

sebab aku tak tahu le aku buat gak research nak tau sape syeikh tuh...dari aku tak tahu tapi pura2 tahu...lantak hang lar maiden....maleh aku nak cakap ngan orang2 yang macam hang ni..buat penin kepale aku jer....aku pun bukanyer pandai sangat dalam bab2 agama nih..banyak lagi yang aku kena belajar...tak tau le plak kot2 hang nih lagi arif dari mufti perak tuh.....

Tak apa lah..kat Selangor ni pun tak kurang pun para ulamak2nya, bukan ia jer yg dikatakan ulamak..melambak..yg masuk persatuan ulamak dan bayar yura bulanan pun boleh mengaku yg dia ulamak.

Follow Us
sebelum aku gie pegang kitab kuning yang hang cakap tuh, aku nak tanye sikit kat hang....

ape pendapat hang berkenaan yang hang cakap nih 'pasal "Islam", yakni cara membersihkan dubur selepas berak yang di redhoi Allah, mengajar bulu mana yang sunat di cukur dan bulu mana yang haram, hikmah berpoligami, cara menentukan arah kiblat bila kita bersembahyang di bulan dan lain lain yang ko faham sebagai ajaran Allah..'....

aku nak dengar penjelasan dari hang yang aku rase dah memang lagi arif dari mufti perak tuh..sure kitab2 nko tuh dapat menjelaskan kat aku pasal perkara2 yang hang bangkitkan tuh...

Originally posted by dainese at 23-12-2005 12:10 PM
sebab aku tak tahu le aku buat gak research nak tau sape syeikh tuh...dari aku tak tahu tapi pura2 tahu...lantak hang lar maiden....maleh aku nak cakap ngan orang2 yang macam hang ni..buat penin ke ...

So apa kata ko jadi tukang bawak beg kitab kuning Mufti Perak semasa berceramah pasal "Islam", yakni cara membersihkan dubur selepas berak yang di redhoi Allah, mengajar bulu mana yang sunat di cukur dan bulu mana yang haram, hikmah berpoligami, cara menentukan arah kiblat bila kita bersembahyang di bulan dan lain lain yang ko faham sebagai ajaran Allah....:bgrin:

Mungkin bila ko dengar Mufti Perak menerangkan pasai "islam" ko boleh arif lagi...hahahahahalol:lol

Tapi kat Selangor tak boleh lah...sebab dia diban dari membodohkan orang disana...begitulah kehendak Allah......syukurrrrr :pray:

allo maiden... aku still tunggu penjelasan dari hang nih....aku rase nko memang dah expert giler dari mufti perak nih...boleh jugak aku tau, kitab maner yang nko refer...

Originally posted by dainese at 27-12-2005 09:26 AM
allo maiden... aku still tunggu penjelasan dari hang nih....aku rase nko memang dah expert giler dari mufti perak nih...boleh jugak aku tau, kitab maner yang nko refer...

Kitab mana refer apo? ;)

apa2 kitab ler yang lagi updated dari kitab kuning mufti perak tuh....?aku sure nko lagi banyak kitab2 dari mufti perak tuh....

Originally posted by dainese at 27-12-2005 10:41 AM
apa2 kitab ler yang lagi updated dari kitab kuning mufti perak tuh....?aku sure nko lagi banyak kitab2 dari mufti perak tuh....

Apa ko nak cakap ni? Ko nak cakap Mufti Perak banyak kitab kuning ka?

hahahahahahalol:lol

Kalu ko nak cakap itu, aku ucapkan thanks for the info....;)

Tu pasal aku suruh ko apply jadi tukang bawak kitab dia semasa dia berceramah.... Walaupon gaji mungkin rendah, pahalanya banyak! Prrrrrpffft :bgrin:

Maideen~ingatkan dia ada soklan tadi, rupanya dia nak cakap Mufti Perak banyak kitab.....prrrfffhhhhhh

awatlarrr mangkak sangat dierr nieee....tak paham soalan langsung ah dier nih.....cakap, kutuk orang lain bukan main pandaii....aku nak tanyer sekali lagi.......hang baca betui2 noooooo..............soalan dier, berbunyi macam nie......

'ape pendapat hang berkenaan yang hang cakap nih 'pasal "Islam", yakni cara membersihkan dubur selepas berak yang di redhoi Allah, mengajar bulu mana yang sunat di cukur dan bulu mana yang haram, hikmah berpoligami, cara menentukan arah kiblat bila kita bersembahyang di bulan dan lain lain yang ko faham sebagai ajaran Allah..'....

aku nak dengar penjelasan dari hang yang aku rase dah memang lagi arif dari mufti perak tuh..sure kitab2 nko tuh dapat menjelaskan kat aku pasal perkara2 yang hang bangkitkan tuh... '

haaa...ada paham tak....point aku dalam soalan tuh, aku nak dengar pendapat nko sebab selama nih nko kate mufti perak dok refer kitab2 kuning....so, aku nak tau kitab maner yang nko refer dan aku nak tau jugak ape kitab2 tuh??

prrrfffhhhhhh.......'macam bunyik lidah bewok jer'..............

Kitab yang aku refer semasa aku buat apa? Yang aku refer untuk memasak kah? Yang aku refer untuk membaiki komputer kah?

Kitab yang aku refer untuk apa kah yang nko nak tahu ni? Coba cakap terang sikit...;)

Maideen~Patutlah depa ni cepat kagum dengan sarban jubah dan perkataan perkataan berbunyi arab....:bgrin:

isy..isy..letih aku cakap ngan orang yang camnih...letih..letih.....sekolah sampai darjah berape nih??
maksud aku, kitab yang nko refer mase nko keluarkan apa2 statement yang bangang2 tuh..tak kira la apa2 statement...
sebab aku rase nko nih lagi tinggi tarafnyer dari mufti perak tuh...sebab nko suker condemn mufti perak tuh, nko suke condemn kitab2 yang mufti perak tuh pakai....
jadi aku nak tahu le jugak, kitab mane yang nko guna selain dari kitab2 kuning yang nko selalu maksudkan tuh....
wahai maidenn... anda suda paham ka ini soalan???saya cakap sama melayu butul ka sama keling botol nih??tarak paham2 juga ini soalan???

Originally posted by dainese at 27-12-2005 12:56 PM
isy..isy..letih aku cakap ngan orang yang camnih...letih..letih.....sekolah sampai darjah berape nih??
maksud aku, kitab yang nko refer mase nko keluarkan apa2 statement yang bangang2 tuh..tak kir ...

Kitab yang aku refer masa buat statement? Hmmmm.....selalunya kalau aku refer kitab sebelum buat statement aku akan nyatakan rujukan aku. :ah:

Misalannya, "...menurut Oxford English Dictionary,..." atau..."seperti yang dicatakan oleh YAB Tun Dr. Mahathir Mohamad dalam bukunya bertajuk.."

Tapi ada jugak masa yang aku tak perlu rujuk kitab semasa aku buat statement e.g " Sedap sungguh Maideen makan tadi, rasa nak bungkus bawa balik rumah pula" atau "mengapalah ramai sangat orang bodoh sampai nak tanya soalan pon tak reti..". Statement macam ni aku tak refer kitab..;)

So boleh tak ko bagitahu statement mana?

Maideen~Letih melayan pejuang Isle, tapi demi kasih sayang sesama insan ku harungi jua....:ah:

isy..isy..still blur jugak dier nih....camni la maidenn...
apa yang aku nak tau kat sini:
1.dalam forum nih, aku tengok nko asyik2 kutuk mufti perak tuh...
2.nko selalu memandang rendah mufti perak tuh...
3.nko selalu sebut yang mufti perak tuh selalu refer kitab kuning...
jadi...kat sini, aku terpikir....maiden nih sure lagi hebat dari mufti perak nih??itu yang membuatkan aku untuk ingin bertanya kepada maiden bahawasanya, kitab manakah yang anda sentiasa rujuk kerana selama ini anda telah memandang rendah kitab2 yang mufti perak gunakan tersebut...

lagi satu, berkenaan dengan statement (pernyataan)...ada satu pernyataan yang saya ingin minta penjelasan dari saudara maiden..pernyataan tersebut berbunyi begini...
'yakni cara membersihkan dubur selepas berak yang di redhoi Allah, mengajar bulu mana yang sunat di cukur dan bulu mana yang haram, hikmah berpoligami, cara menentukan arah kiblat bila kita bersembahyang di bulan '

ini adalah kerana, saudara maiden telah meminta saya untuk memegang kitab kuning mufti perak tersebut, dan sebelum saya pergi memegangnya..saya ingin mendapat penjelasan yang terperinci dari saudara maiden berkenaan dengan pernyataan tersebut...

Dainese~letih buat ayat skema nih, tapi demi melayani bangsa yang tidak memahami soalan dengan jelas, ku harungi jua....

Originally posted by dainese at 27-12-2005 02:49 PM
isy..isy..still blur jugak dier nih....camni la maidenn...
apa yang aku nak tau kat sini:
1.dalam forum nih, aku tengok nko asyik2 kutuk mufti perak tuh...
2.nko selalu memandang rendah mufti pe ...

Ko nak tanya aku menggunakan kitab mana untuk mengutuk mufti Perak ka?

Sebenarnya aku tidak mengutuk , aku hanya membuat kenyataan hakikat tentang Mufti Perak. :ah:

Dan itu adalah adalah  jenis kenyataan yang tidak memerlukan aku merujuk mana kitab. :ah::ah:

Jadi diharap, soalan anda telah terjawab. :pray:

Anyway rasa nya saya tidak menyuruh anda pegang kitab kitab kuning dan kitab RM 1.50 kepunyaan Mufti Perak yang saya cadangkan ialah anda menjadi tukang bawak beg kitab Mufti Perak semasa dia pergi berceramah mengajar orang tentang cara membersihkan dubur dalam Islam, hikmah berpoligami, posisi terkincing dalam Islam dan lain lain yang ada percaya sebagai hukum Allah!

Tapi kat Selangor tak payah lah dia berceramah tentang apa yang dia percaya sebagai ajaran Allah tu...sebab dah kena ban, Syukurrr......:pray:

Anda ada masalah pemahaman? ;)

sebenarnya, yang ada masalah pemahaman adalah nko sendiri....letih dah aku nak explain...
disebabkan kenyataan hakikat pasal mufti perak yang mengelirukan ler yang akan menyebabkan orang lain akan tertanya2....dan aku percaye, kenyataan yang keluar dari nko tuh hanyalah kenyataan orang2 yang amat singkat akal pemikirannya.....memang tak payah refer mana2 kitab pun...
lagi satu, kenapa hang suke sangat ungkit pasal cara membasuh dubur dalam islam,hikmah berploigami etc...nko tak reti basuh jubor ker???

Originally posted by dainese at 27-12-2005 04:20 PM
sebenarnya, yang ada masalah pemahaman adalah nko sendiri....letih dah aku nak explain...
disebabkan kenyataan hakikat pasal mufti perak yang mengelirukan ler yang akan menyebabkan orang lain akan ...

Explain apa ke mende nya.... lol:lol

Tapi aku bersyukur last last ko paham jugak. Semoga salepas ni tak ada lah lagi soklan bodoh dari nko. Maklum lah pemahaman ko lemah....orang suruk apply jadi tukang bawak beg kitab Mufti Perak ko kata aku suruh ko pegang kitab.

Kalau ko jadi tukang bawak beg kitab Mufti Perak dapat juga ko ikut dia berceramah tentang cara membersihkan dubur dalam Islam ka, hukum senggama dengan bini tua tetapi teringatkan bini muda ka, hukum dengar radio sambil sikat rambut ka dan lain lain benda yang ko percaya sebagai ajaran Allah....prrrrrpffftgh :bgrin:

Maideen~ Ajaran Allah kununnnnn, Mufti banyak kitab kununnnn....prrrfffhhhhhh