CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Maideen.

Mufti Perak diban dari memperbodohkan orang di Selangor....Syukurrr.

Close [Copy link]
laaa bodo jugak maiden nih yerrr.....memang laa bodo tahap lembu....
aku tak kira la hang suh bawak beg kitab kuning ke ape ke...tapi nko still tak menjawb soalan dari aku tuh...kalo orang lain baca pun, sendiri boleh pikir le betapa bengap dan bebalnyer nko nih.....
aku mintak pendapat dari hang pun, still tak bleh lagi nak bagi....tak abih2 dok ulang ayat yang sama...pegang kitab kunin, bersih dubur, hukum senggama...macam orang bodo cakap je hang nih.....takper la maiden...malas dah aku nak cakap apa pun...orang yang tak reti bahasa macam hang nih, buat letih melayan jer....

ok maiden...senang cerite larr...sekarang nih..aku cabar hang, bentangkan hujah2 hang pasal bersih dubur, kencin berdiri, tentukan arah kiblat kat bulan, hukum senggama etc yang selalu mufti perak dok cakap...aku nak dengar hujah2 hang sendiri sebab hang rase, mufti perak tuh dah tak betul....tentu hang lagi betui dari dier....so, tolong bagi hujah2 hang.....
dainese~jangan dok pandai kutuk orang, padahal diri sendiri tak sama taraf dengan mufti perak tuh...........

aifa80 This user has been deleted
kenape mesti nak gaduh2 pasal mufti perak nih...maiden...i paham ape yang dainese tanye tuh...dan i sendiri pun dah jadi curious dengan maiden nih....maiden nih orang Islam ke???sorry kalo soalan i tuh maiden anggap kasar....

Originally posted by aifa80 at 27-12-2005 05:53 PM
kenape mesti nak gaduh2 pasal mufti perak nih...maiden...i paham ape yang dainese tanye tuh...dan i sendiri pun dah jadi curious dengan maiden nih....maiden nih orang Islam ke???sorry kalo soalan i ...

Ini sebabnya....

Kategori : Akidah   

Tajuk :
Fatwa Mengenai Penulisan Astora Jabat

Isu :  
Fatwa yang dinyatakan dalam Jadual telah dibuat oleh
Sahibus Samahah Mufti Negeri Perak Darul
Ridzuan,menurut Subseksen 34(1)Enekmen Pentadbiran
Agama Islam 1992(En.Bil 2 Tahun 1992),selepas
dibincangkan dengan Jawatankuasa Syariah Negeri Perak
Darul Ridzuan menurut subseksyen 37(4)Enekmen itu pada
23 Syawal 1424 bersamaan dengan 17 Desember 2003,dan
adalah disiarkan atas titah perintah Duli Yang Maha
Mulia Sultan menurut Subseksen 34(2)Enekmen itu.  

Fatwa :  
Bahawa menolak kepercayaan azab kubur setelah wujud
keterangan dari Al-Quran dan Al-Hadith serta Ijma'
Ulama adalah terkeluar daripada ajaran Islam yang
sebenar dan oleh itu orang Islam adalah dilarang
mengamalkan ajaran itu.

Rujukan Pewartaan :  No:1083 Jld:57 Bil 1

Tarikh Pewartaan :  29 Julai 2004

Keterangan :  

KEPUTUSAN MESYUARAT JAWATANKUASA SYARIAH NEGERI PERAK
MENGENAI PENULISAN ASTORA JABAT BERKENAAN DENGAN AZAB
QUBUR .

1. LATAR BELAKANG

1.1 Seorang penulis yang giat menulis di surat-surat
khabar yang menggunakan nama pena Astora Jabat sering
menulis isu-isu agama yang kontroversi

1.2 Dalam Majalah Al Islam keluaran edisi bulan
November dan Disember beliau telah menulis artikel
bertajuk 揟iada azab kubur selepas meninggal dunia

Originally posted by dainese at 27-12-2005 05:07 PM
ok maiden...senang cerite larr...sekarang nih..aku cabar hang, bentangkan hujah2 hang pasal bersih dubur, kencin berdiri, tentukan arah kiblat kat bulan, hukum senggama etc yang selalu mufti perak  ...

Not interested, sebab aku tak perlu baca kitab kuning atau tunggu mufti cakap baru tahu cara membersihkan dubur salepas berak. Apa kata hang berbincang dengan Mufti Perak saja....:bgrin:

Sian pejuang Isle....jika tak ada mufti apa kah yang akan mereka lakukan selepas berak? Bertakbir?:hmm:

Originally posted by acura at 27-12-2005 06:10 PM

Ini sebabnya....

Kategori : Akidah   

Tajuk :
Fatwa Mengenai Penulisan Astora Jabat

Isu :  
Fatwa yang dinyatakan dalam Jadual telah dibuat oleh
Sahibus Samahah Mufti Neger ...

Hang rasa pasal fatwa budusnya inikah Mufti Perak sahibus sahibas kena ban dari memperbodohkan orang di Selangor acura? ;)

Follow Us
GOLONGAN ANTI HADIS
LATAR BELAKANG
1. Isu Anti Hadis bermula pada tahun 1986 yang
dipelopori oleh Kassim Ahmad yang mendokong
idea Dr. Rashad Khalifa. Mereka bukan di kalangan
ahli ilmuan Islam tetapi sengaja membahaskan di
kalangan Islam dengan berpandukan akal dan
kaedah saintifi k.
2. Akibat terpengaruh dengan buku-buku Dr. Rashad
Khalifa, beliau memperkenalkan idea berkenaan
kepada umat Islam ini dengan menulis beberapa
artikel di dalam ruangan 揃erani Kerana Benar

Dan jangan lupa...Jabatan Negeri Selangor..Menghukumkan apa yg tersebut diatas....sila baca yer....

Originally posted by acura at 27-12-2005 11:01 PM
Dan jangan lupa...Jabatan Negeri Selangor..Menghukumkan apa yg tersebut diatas....sila baca yer....

Hang tahu cut & paste ajer ka, yang aku tengok tak ada apa yang releven yang hang cut & paste kan tu. Dan sumber cut & paste hang lamanweb Tranungkite ker? :bgrin:

Maideen~harap harap lepas ni dia tak cut & paste fatwa merokok haram pulak....:pray:

Originally posted by Maideen. at 27-12-2005 11:05 PM

Hang tahu cut & paste ajer ka, yang aku tengok tak ada apa yang releven yang hang cut & paste kan tu. Dan sumber cut & paste hang lamanweb Tranungkite ker? :bgrin:

Maideen~harap ha ...

hehehe...kenapa tak betul kaa???
Kesian kat golongan anti hadis...ditendang dari negeri2 dimalaysia ni....heheh...
Tu yg kena menyamar..tu....kesian..nak buat secara bermuka2 takut...Stakat menyamar boleh laa...

Originally posted by acura at 27-12-2005 11:11 PM

hehehe...kenapa tak betul kaa???
Kesian kat golongan anti hadis...ditendang dari negeri2 dimalaysia ni....heheh...
Tu yg kena menyamar..tu....kesian..nak buat secara bermuka2 takut...Stakat m ...

Hang marah kat golongan anti hadis ka? Selalu ka pi website depa berhujah dengan depa ka? :bgrin:

Maideen~Kalau kemampuan hanya setakat cut & paste cerita seks dari Harian Metro untuk bukak thread, baik cerita pasai kain tudung dah lah.... ;)

Memeperjuangkan Islam kununnn...:bgrin:

Originally posted by Maideen. at 27-12-2005 11:22 PM

Hang marah kat golongan anti hadis ka? Selalu ka pi website depa berhujah dengan depa ka? :bgrin:

Maideen~Kalau kemampuan hanya setakat cut & paste cerita seks dari Harian Metro untuk buka ...

Aku marah pada golongan anti hadis???..heheheh

Aku rasa ko yg sakit hati pada golongan ulama....

Kalau stakan kitar semula ayat lama..merapu sana sini, mencarut sana sini...ada hati nak menegakkan golongan anti hadis...

Ko tak tahu kaa golongan ini di PAM oleh kerajaan Selangor...huhuhu...

Stakan menyamar boleh laa......kesian...maideen...:cak:

Originally posted by acura at 27-12-2005 11:25 PM

Aku marah pada golongan anti hadis???..heheheh

Aku rasa ko yg sakit hati pada golongan ulama....

Kalau stakan kitar semula ayat lama..merapu sana sini, mencarut sana sini...ada hati nak ...

Hang sure tak marah punya sebab hang tak tau pon apa golongan anti hadis.....hahahahahahalol:lol

Orang anti hadis hang pon anti hadis, orang secular hang pon secular, orang Islam liberal hang pon Islam liberal.

Tapi dalam parti sarban hang di kira intelek lah....muahahahahahaha

Dah mampu jawab soalan akulahini dah? Islam liberal tu apa? :bgrin:

Originally posted by Maideen. at 27-12-2005 11:30 PM

Hang sure tak marah punya sebab hang tak tau pon apa golongan anti hadis.....hahahahahahalol:lol

Orang anti hadis hang pon anti hadis, orang secular hang pon secular, orang Islam liberal  ...

PSSS...Diri sendiri ikut pun tak tahu kaa??..Kesian..Ka pura2 tak tahu...
Or..Memang buat  buat tak tahu....:cak:

Originally posted by acura at 27-12-2005 11:37 PM

Or..Memang buat  buat tak tahu....:cak:

tak tahu? Aku dah agak dah......so apakata ko pergi CI, cut & paste cerita seks dari harakah ka harian metro ka dan bagi tajuk "Ini kah Islam Hadhari?" Lepas tu rakan seperjuangan menegakkan Islam yang tahap mentaliti macam ko boleh masuk dan buat posting " Begini lah lah Islam hadhari!" hahahahahalol:lol

Tapi kalau ko nak jadi badut besarban hapak kat sini pon buleh gak....:bgrin:

Originally posted by Maideen. at 27-12-2005 11:41 PM

tak tahu? Aku dah agak dah......so apakata ko pergi CI, cut & paste cerita seks dari harakah ka harian metro ka dan bagi tajuk "Ini kah Islam Hadhari?" Lepas tu rakan seperjuangan m ...

rajin hang layan puak gila slogan dan label ni. agak-agak sejak dulu lagi berapa nyak slogan dah depa buat dan label yang dilekatkan kat dahi orang. Yang seronoknya depa cepat-cepat letak label Islam kat dahi sendiri.

Originally posted by KuntaKinte at 28-12-2005 01:33 AM

rajin hang layan puak gila slogan dan label ni. agak-agak sejak dulu lagi berapa nyak slogan dah depa buat dan label yang dilekatkan kat dahi orang. Yang seronoknya depa cepat-cepat letak lab ...

Seorang pencinta Islam harus menempuh rintangan dan berusaha dengan penuh kesabaran KK....:ah: :ah: :ah:

Hang bayangkan kalu puak ni tidak ditunjukan kejahilan mereka dan terus perasan mereka dikagumi dan semua orang harus jadi macam mereka.....:ah:

akulahini This user has been deleted
Originally posted by Maideen. at 28-12-2005 02:10 AM

Seorang pencinta Islam harus menempuh rintangan dan berusaha dengan penuh kesabaran KK....:ah: :ah: :ah:

Hang bayangkan kalu puak ni tidak ditunjukan kejahilan mereka dan terus perasan mereka  ...

True, true, true enough Maideen. Seorang pecinta Islam harus dan wajib merempuh apa jua rintangan dengan penuh kesabaran, Maideen, bukan setakat meletakkan label pada orang lain apabila kita tidak mampu nak jawab soalan, contohnya:

Or..Memang buat  buat tak tahu....

Bila ditanya apa itu Islam Liberal yang dia tiap tiap hari pung liberal sana pang liberal sini, tapi bila tanya apa makna liberal, dia pun tak tau, except cut and paste cerita pasal golongan anti hadis.

ps: Apakah nasib PAS kalau golongan intelek/propesenalnya macam ni?

Originally posted by Maideen. at 27-12-2005 10:38 PM

Not interested, sebab aku tak perlu baca kitab kuning atau tunggu mufti cakap baru tahu cara membersihkan dubur salepas berak. Apa kata hang berbincang dengan Mufti Perak saja....:bgrin:

Sian  ...

cehh..maiden..cakap macam keling jer lebih...aku ingat dah cukup bagus....memang dasar keling paria...tak interseted konon...cakap laa hang tu tak cukup ilmu agama lagi nak bagi hujah2 tuh...cukup la maiden..jangan hang nak hina ulamak lagi...sedangkan hang tuh tak setaraf dengan ulamak pun...jangan nak perasan hang tuh dah cukup bagus darii ulamak....
kalo hang dah rase mufti perak tuh tak betui, kenapa hang suh aku pie berbincang ngan dier...aku nak berbincang dengan hang, sebab aku rase hang lagi terer dari mufti perak..kah..kah..maiden..maiden..paria jugak hang nih...
dainese~susah sangat nak bercakap dengan orang yang perasan diri dier lagi terer dari ulamak, bile suruh bagi hujah dah tak reti...kah..kah..lagi satu, maiden nih tak habih2 dengat ayat 'kitab kuning; dier tuh..:gila:

[ Last edited by dainese at 28-12-2005 10:20 AM ]

nak wat macam mana golongan ni dah diBAN di serata Malaysia.....heheheh