CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

Penanda Buku

huda pun make do je dgn apa yg ada & terjumpa..
tiket wayang ke, tag baju ke...kertas free sampel perfum yg paling byk...
tapi kalau tak ada..main hafal je la muka surat tu

lipat-lipat hujung buku :no: strictly prohibited...
:pray: member2 tak de yg pinjam...best jgk ada member yg tak baca buku opmputih ni selamat buku-buku ku
sebab huda pun tak kan lipat buku yang huda pinjam...
kita pulangkan buku dlm keadaan yg sama masa kita pinjam...so i hope everybody treat my books equally

Kita serupa, nhuda..takder member yg nak pinjam buku kita...selamat....

Originally posted by KRUfan at 16-12-2005 08:32 AM
Kita serupa, nhuda..takder member yg nak pinjam buku kita...selamat....

anak-anak buah nak pinjam pun antara nak bagi ke tak..muahahah..kedekut punya mak cik...

mak huda plak sanggup cakap macam ni
"tak payah la baca buku-buku mak su tu..tok tak larat nak dengar mak su membebel"

lol

bagus..bagussss.....

husz This user has been deleted
he...bab bg pinjam nie..mmg aku kedekut..sedara mara pun sorry....tambah kalo jenis yg aku tgk mmg tak regi jaga rete...hish..lingkup buku aku nanti..aku nie dah la buku pun aku sayang umpama emas...nak kata aku kedekut ke...taik idung masin ke..lantak...

Setiap buku aku mmg akn spare satu penanda buku...tak kire le...penanda tu beli ke..buat sendiri ke..amik tiket bas ke jadi penanda..kad top up...tp mmg akn terselit dlm buku supaya mudah nak tanda..nak ingat m/s aku nie pelupa...tp..yg aku terbakonye bile ada yg baca tak reti nak guna penanda tu dok main lipat...aku rase nak lipat je tgn die....hish...

Originally posted by nhuda at 16-12-2005 08:45 AM

anak-anak buah nak pinjam pun antara nak bagi ke tak..muahahah..kedekut punya mak cik...

mak huda plak sanggup cakap macam ni
"tak payah la baca buku-buku mak su tu..tok tak larat nak ...

hehe...mak aku pun slalu ckp mcm nie kat spupu2 aku yg dtg rumah nak baca buku aku...

" hish ...die tu cerewet pasal buku..kamu baca nanti mula die bising..tak larat mak ngah nak dengar..." :cak:

Follow Us
aku rasa cam topik ni kena tukar jadi tajuk sayangilah buku anda (panduan menjaga buku)..

dan aku perhatikan semua kat sini takkan menanda muka surat dengan melipat muka surat tu....

ada satu insiden baru lagi  berlakunya...adik aku dia pinjam buku i'm afraid of the dark aku...aku ni jenis tak membalut cuma letak selotep jer kat tepi kulit buku tu...tengah dia membaca aku perasan yang dia letak paper klip kat kulit buku tu...aku terus tegur dia...then dia kata "ek eleh itu pun nak kecoh"...hangin jer aku....

cakap pasal penanda buku ni jugak.....isnin lepas aku gi kinokuniya...dia ada jual penanda buku...cantik sangat....tapi tak beli la....so sapa ada penanda buku yang cantik tu....meh la tampal sini...

btw...aku terperasan buku-buku alaf 21 akan bagi penanda buku sekali kan?...bagus jugak dia buat gini kan?....

aku pon tak suka lipat di hujung muka surat, pantang betul kalau ada orang buat buku aku macam tu..

slalu nya aku capai jek apa2 yg leh jadi penanda buku, tisu pon orait

Originally posted by nevberg at 16-12-2005 01:18 PM
dan aku perhatikan semua kat sini takkan menanda muka surat dengan melipat muka surat tu....

ada satu insiden baru lagi  berlakunya...adik aku dia pinjam buku i'm afraid of the dark aku...aku ni ...

aah, alaf 21 ada penanda buku, suka gak... ini kalo ilang pon buat aku hangin .. sayang wooo

Originally posted by dak_ker at 16/12/05 01:25 PM

aah, alaf 21 ada penanda buku, suka gak... ini kalo ilang pon buat aku hangin .. sayang wooo

aku ada beli satu buku alaf21.. dapat penanda buku free (kepilkan dalam buku tu).. aku punya ler jaga elok, tak pakai pun.. sekali bila bagi pinjam orang, ada org pakai penanda buku tu sampai terkoyak, berkelepet.. hangin betul aku.. nf:
dahlah aku sebagai tuan punya pun tak koyakkan lagi penanda buku tu dari novel tu, nih orang lain tlg koyakkan, dia pulak pakai, siap kelepet buku aku sekali dengan bookmark khas tu.. nf:

Originally posted by dak_ker at 16-12-2005 13:25

yer arr sebab penanda buku kira cam kembar buku tu....penanda buku tu sama ngan cover buku...so kalau hilang sure rasa ralat...mana nak dapat lain...

Originally posted by limau_nipis at 16-12-2005 13:38

aku ada beli satu buku alaf21.. dapat penanda buku free (kepilkan dalam buku tu).. aku punya ler jaga elok, tak pakai pun.. sekali bila bagi pinjam orang, ada org pakai penanda buku tu sampai t ...

wahhh sian ko....dah la koyakkan penanda buku pastu boleh lipat pulak muka surat.....kalau aku pun hangin gak.....

Originally posted by nevberg at 16-12-2005 01:39 PM

yer arr sebab penanda buku kira cam kembar buku tu....penanda buku tu sama ngan cover buku...so kalau hilang sure rasa ralat...mana nak dapat lain...

setuju...macam mana aku sayang buku tu camtula aku syg penanda tue..bila beli buku alaf 21..penanda die aku kepilkan je dlm buku..mmg tak lipat le...biar je camtu..tp ade setan mane tah dtg rumah...slamba ambik baca..pastu siap lipat2 kan lagi penanda tu...eii..geramnye aku...nf:....lepas tu aku amik buku tu buh dlm bilik n kunci bilik aku...

Originally posted by limau_nipis at 16-12-2005 01:38 PM

aku ada beli satu buku alaf21.. dapat penanda buku free (kepilkan dalam buku tu).. aku punya ler jaga elok, tak pakai pun.. sekali bila bagi pinjam orang, ada org pakai penanda buku tu sampai t ...

rasa macam sakit hati gila kan ..

sbb maybe kita terlalu obses ngn buku :lol

Originally posted by husz at 16-12-2005 13:52

setuju...macam mana aku sayang buku tu camtula aku syg penanda tue..bila beli buku alaf 21..penanda die aku kepilkan je dlm buku..mmg tak lipat le...biar je camtu..tp ade setan mane tah dtg rum ...

bagus tindakan ko tu...kadang-kadang bukan marah baca tapi baca la elok-elok....setengah orang boleh pulak kata..."ala apa la sangat buku tu kalau terlipat pun"....ish...ish...dia tak tau betapa sayangnya kita ngan buku-buku tu....

alycia memang suka beli buku-buku keluaran alaf 21 sebab dia ada buku dia attachkan penanda buku sekali.. so taklah payah nak gie carik penanda buku.. dulu-dulu buku keluaran creative pun ada jugak penanda buku, tapi sekarang ni dia dah buat gambar cover dalam bentu foto frame pulak..

alycia memang pantang kalau sesiapa pinjam buku suka2 hati jer nak lipat kertas buku tu.. so, kalau penanda buku dalam buku tu hilang sanggup beli penanda buku baru nak ganti balik penanda buku tu..

perasan tak, kadang2 penanda2 buku nie pun cantik2 jugak.. I kalau pergi shopping complex mesti tgk penanda buku.. kala canti beli jugak.. buka aper, sajer buat koleksii..

macam maner ekkk nak attachkan image masa reply..

Originally posted by alycia at 16-12-2005 04:31 PM
macam maner ekkk nak attachkan image masa reply..

upload image kt photobucket, nnti dia bg link

bila nak attach gambo ... letak [img ]link gambo tuh[/ img]

kt  coding [img] tu .. rapat2 ye, takmoh space

aku perhatikan sesetengah org yg tak suka penanda buku ni , dia suka
1. lipat kecil kat atas
2. lipat kecil kat bawah
3. lipat 2 muka surat tu
4. coteng tarikh akhir baca perenggan tu
5. kekadang penanda buku pun dilipatnya

Rate

1