CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adikkeluangman_

Meteor Garden 1 & 2

ok tak de masalah.
kalau emiko rajin boleh pegi kat http://www.indosiar.com

owh...baru lea aku tau...in reality memang san chai ngan lei ghupenye...hehe..lambat betul aku...

ending MG2 ni aku tk tau lagi sebenarnye...betul kea lastnye sanchai ngan lei..bukan dao ming si?

eee'r..
dlm drama endingnya san chai tetap dengan do ming shi..!!

mesti la san chai tetap dgn dao ming si....

betul tu, walau apa yg menghalang cinta mereka tetap kukuh..
buat limau terharu,heheeee..!!

hoho...sib baik...boleh lea aku sambung tengok citer nie...sebenarnye aku tak tengok abes lagi MG2 nie..hehe...skarang tengok kat 8tv pun celang-celup...huhu..

Follow Us
dapat jugak dengar semalam san chai cakap "o ai nie" kat dms.

rasanya tak hari nie, esok habis kan..

tapi aku rase endingnye aku macam tak puas hati le..kat dalam gereja kan?(tak salah aku lea..)

memang kat dlm gereja, tapi dlm cd mereka kiss lama gak!!
tapi masuk tv, dah kena cut!!!

sarah kalo tgk cd cite ni mesti ulang cd petama dgn cd akhir jek sbb yg tgh2 sumanya menyakitkan ati. kiranya san cai betul2 dgn dao ming si masa cd awal dgn akhir je yg lain tu hampehhhh

Originally posted by sarahsofiyah at 2-2-2006 03:23 PM
sarah kalo tgk cd cite ni mesti ulang cd petama dgn cd akhir jek sbb yg tgh2 sumanya menyakitkan ati. kiranya san cai betul2 dgn dao ming si masa cd awal dgn akhir je yg lain tu hampehhhh

samalah kita..kalau ada jual cd pertama  & akhir kan bagus! limau beli 2 keping je..jimat duit..

limau ada beli cd cite ni x? sarah menyesal sgt beli cd cite ni tp apa nak buat x sabar punye pasal

yelah limau pon beli semuanya..masa tengah mahal pulak tu..
dah suka sangat masa tu..sekali tengok
kecewanya dengan jln ceritanya..

tanya skit.
ader sesapa tau maner nak donlod episod laz citer mg2 nih??
yg direct pnyer.
tak pakai torrent2 atau papepon.

just info, kawan kiter cakap san chai ngan dao ming si tak ngam (dalam kehidupan sebenar) . tu sebab ler dalam mg2 nih dms ilang ingatan. lg satu maser kissing dms - shan chai, sebenonya bukan dms, tapi diorang tukar badan orang lain. tak tau ler betul ker idak. kawan yang cakap. pe pe hal pon nak tgk balik mg2.

walau pun dah lampat, aku nak komen jugak. Secara peribadi aku tak berapa suka MG2. Cite MG2 supposed to be cerita San Chai dan Ah Shi. Tapi dalam cite no 2 ni, kureng betul part diorang dua bersama2. In fact, part Sanchai dgn Lei lagi byk, part watak2 sampingan pon byk sangat, sampai sakit ati pon ada nak tgk.

Tapi secara pro, MG2 better than MG1 for some reasons.

1) kualiti lakonan masing2 makin improve, especially Jerry yan.
2) kalau kat MG1, kita akan ternampak microphone dalam beberapa scene, ada yang satu shot ke satu shot yang lain tak synchronise. But kat MG2, a lot of improvements. Hampir flawless.
3) emotion setiap watak lebih nampak, more mature than MG1.
4) buat kita fikir lebih banding dgn MG1

kita tau yang Ah Shi dah grow up, and overcome perangai budak2 dia yang mengung (tapi aku tetap suka Ah Shi yang mengung.) At last, Ah Shi sanggup tinggalkan segala2 kemewahan, bukti dia dah mature and independant.

Dalam MG1, aku selalu tertanya2 betulke Ah Shi cintakan San Chai, atau sebab San Chai jenis yang very hard to get, so ego dia tercabar. Or betul ke Ah Shi yang manja ni akan cintakan San Chai kalau ada pe pe hal. So MG2 menjawap soalan ni. Walau pon dah lost everything, Ah Shi tetap carik SC in the end, and SC terima Ah Shi seadanye

lagi satu kat MG2, terjawap persoalan adakah Lei sukakan Sc dan dah lupakan si minah satu lagi tu.

MG1 cite yang aku akan tengok 100 kali, tapi MG2, dua kali dah la

Ha_Neul...aku pun nak tumpang sekaki. Aku agree jugak dengan pendapat kau tentang improvement dari segi lakonan dan mutu technical drama MG2 nih.

Aku nak tambah skit la pendapat aku sbb aku memang suka MG dan dek sbb MG la aku mula suka tengok drama2 asia ni.

Aku rasa yg paling tak best dengan MG2 ni adalah pemilihan tema sedih dan melodrama yg digunakan. Kekuatan MG1 adalah cerita yg bagus berlatar belakangkan suasana yg overall light hearted dan comedic. Aku tak kering gusi gelak setiap episod. Tapi dlm MG2 suasana sedih memanjang. SC asyik menangis aje. There were so few lighthearted and funny moments. Probably the best parts were Mei Zhuo and Xiao Qiao's story. Lepas tu the whole Ye Sha- Dao Ming Si episodes memang patut dibuang saja.

Aku rasa kalau penulis skrip mengikut jalan cerita dalam manga dengan lebih teliti seperti dlm MG1, tentu MG2 akan menghiburkan. Memang dalam manga, DMS kehilangan ingatan. Tapi dia hanya lupa SC seorang sj, dan ingat orang lain. Senario tu lebih kelakar, tapi masih ada element sedih jugak. Watak YS jugak sebenarnya ada, sbg budak perempuan yg berkawan dgn DMS di hospital yg sukakan DMS, tapi DMS tidak pulak jatuh cinta pada dia. And then of course, kalau ada cerita sambungan hubungan XM dan XY...sbg tambahan kepada cerita MZ dan XQ, that would probably make a better and complete story.

[ Last edited by  azzurri at 26-6-2006 01:12 AM ]

Originally posted by azzurri at 25-6-2006 17:11
Ha_Neul...aku pun nak tumpang sekaki. Aku agree jugak dengan pendapat kau tentang improvement dari segi lakonan dan mutu technical drama MG2 nih.

Aku nak tambah skit la pendapat aku sbb aku mema ...

:setuju: MG1 lebih best dri MG2.. sepatutnya MG2 ni ada sambungan p sampai sekarang tunggu takde jugak.. kalau tak silap Meteor Rain.. tu pun tak sure its the riight title.. kalau salah sorry ye...

Reply #98 azzurri's post

aku cuma nak bagitau.. masa pengambaran MG2.. manga belum habis lagi.. jadi penulis skrip buat cerita lain dari penulis manga tu sendiri.. time tu manga baru ep DMS accident... jadi cerita MG2 mungkin akan berbeza kalau manga memang dah habis time tu...