CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rebas

[MERGED] All about Taska, Tadika, Kindergarten, Preschool

Originally posted by akubest at 9-1-2006 05:01 PM

ngko nashra....tadi kena cop kurang cerdik...
kang ngan aku kena cop kurang update....muahehehehehhe...
tak de ahh nashra melawak jek...
anak hang kecik lagik...tuh la pasai kot kureng arif pa ...

wakakaka...

biarlah aku dicop sebagai kurang cerdik..

jgn aku jadi perasan pandai and bodoh sombong udah..:cak:

oh! tima kasih atas info tu..baru ler aku tau mahal nya tadika sekarang ni..

kaedah pembelajaran tadika sekarang depa dah upgrade ke? harga sebulan mengalahkan yuran semester aku dulu laaa...

Sapa-sapa yang dok area bandar seri putra, kajang ada islamic+english pre-school yang baru bukak kat al-Fatih Integrated Pre-School. Nampak cam ok gak tadika ni bila tengok pada tenaga pengajar dan subject nya. website kat sini --> http://www.alfatihpreschool.com/?Welcome_%21

[ Last edited by acik311 at 11-1-2006 02:26 PM ]

Originally posted by honeybee1802 at 11-1-2006 10:08 AM
nashra..takper..hang mcm haku kot..bukannya arif pasai tadika2 nih..lain le mcm akubest..arif tul dia ngan g-dees n smart reader..ngehngehngeh..hehe...
tadika krista tuh mcm penah jumper..tp di ma ...

memang tak arif pun honeybee..

setakat check kat website memang ler boleh...tapi nak gak tahu keberkesanan nya bila dah join situ..hehehe..

maklum lah..yuran mahal..kalau tak berbaloi dgn apa yang dibayar rugi je..

lain lah org banyak duit..:cak:

Originally posted by honeybee1802 at 11-1-2006 10:08 AM
nashra..takper..hang mcm haku kot..bukannya arif pasai tadika2 nih..lain le mcm akubest..arif tul dia ngan g-dees n smart reader..ngehngehngeh..hehe...
tadika krista tuh mcm penah jumper..tp di ma ...

hahahahha.....ala ilek ler...hangpa sure anak kecik laeii...so tak amik pot la kot.....aku nih sbb nak mmmg hantar...so mmg kena survey la .... sbb nak bayo bukan sikit.....lagi satu in average semua tadika mahalla.....aku rasa tadika islam pon RM160 aku rasa.....

tak pa honeybee....when your time comes.....ko bolela tanya aku...mana 2 yang aku tau pasai2 tadika nih...anak aku pon bukannya scorer...hehehehhe.....

Originally posted by nashra at 11-1-2006 02:25 PM

wakakaka...

biarlah aku dicop sebagai kurang cerdik..

jgn aku jadi perasan pandai and bodoh sombong udah..:cak:

oh! tima kasih atas info tu..baru ler aku tau mahal nya tadika sekarang  ...

tu lah pasal....
mahal siot...tu lah pasal kena survey baekkk punya.....
sbb nak bagi bukan sikit...mmg mengalahkan yuran semester bebudak u....

Originally posted by nashra at 11-1-2006 02:29 PM

memang tak arif pun honeybee..

setakat check kat website memang ler boleh...tapi nak gak tahu keberkesanan nya bila dah join situ..hehehe..

maklum lah..yuran mahal..kalau tak berbaloi dgn ...

betul......

tapi ko lagikla banyak duit.....hehehhee....

the effectiveness tuh bukan bergantung pada tadika tu jek...bergantung pada parents follow ups....level anak ko, etc..... so tak bole nak salahkan tadika if the pembelajaran tak effetive....

macam aku nashra.....skang nih aku rasa...aku carik duit penat2 ...aku bayo tadika aku pueh hati....kalopon tak effective nampak la attempt utuk anak aku.....aku nih rumah tak canggih, kete tak canggeh..... sbb dah forgo utk anak.....barang kemas pon tak bertuko sejak kawen...kot ada sengget dua...belikan anak2...... perabot sume tak tuko...hehehhehehe....sbb when it comes to education aku rasa berbaloi aku carik duit..... nak pandai ke tak.....itu rezeki anak2 aku.....yang apsti aku akan pastikan aku beri yang terbaik ( pada aku) utk dia.....dan doa...the rest aku serahkan pada maha kuasa....

apa aku merepek ni da..............:stp::stp::stp:

Follow Us
manjakani check thru phone je. call jkm n bagitau nak check taska  sikit kite kena tau nama taska tu baru senang sikit they all nak check. n depends on area kite kat mana. mcm area manjakani, check dgn jkm gombak. here's  a few phone nos yang manjakani ada.

jkm wilayah : 03-40441188 (peg: on haniza ke haliza, x ingat tapi dia ketua bahagian taska jkm)
jkm gombak : 03-61853931 (cik roizawati)
jkm ulu langat : 03-89251994 (en fahmi)
hope this helps. n manjakani baru je surf webiste nak compare some established kindies. yang ada merata2 tu coz they all buat franchise system, yang bestnye curriculum is the same so if kite kena bertukar kemana2, pembelajaran anak2 x bertukar, terus je without distruption or interuption. tapi susah betul nak cari islamic kindies yang guna english. nanti nak surf website tadika fatih 2. betul cakap akubest, kite x blh bergantung pd website je. seelok2nye pi la jugak tgk tmpt 2. bile dah betul2 puas hari baru register. ohye, nak tanya u all pernah  dgr CEC x? nak tanya how's the place? mcm byk chinese kids je.

pening2. smartreader kids ke, krista ke, qdees ke, cec ke, montessori? montessori pulak nak pi st.nicholas montessori ke tadika sri montessori pun dah confuse. ingat nak masukkan my twins when they r 3 years old next year. lagi cari info lagi bertambah pening. hahaha.

Rate

1

Originally posted by manjakani at 11-1-2006 06:47 PM
manjakani check thru phone je. call jkm n bagitau nak check taska  sikit kite kena tau nama taska tu baru senang sikit they all nak check. n depends on area kite kat mana. mcm area manjakani, check ...

CEC pon banyak orang kata okay.....tapi my nephew dok kat situ since 3...educatinal okay...tapi EQ agak lemah ahhh...tapi bukan nak salahkan tadika....may be tak dapat support parents, etc.....

dia pon byk cawangan.....

ooo..mcm gitu ek manjakani...kalo kita nak list approved taska pun leh la ek?
akubest..CEC tuh ada Islamic teaching tak?ngk kat cyberjaya ada CEC ngan tadika mmu jek...but mmu rsnyer penuh ngan anak staff jek.lgk 2 taun maybe opis sana lak...msk tuh anak nak msk tadika dah...

Originally posted by honeybee1802 at 12-1-2006 09:29 AM
akubest..CEC tuh ada Islamic teaching tak?ngk kat cyberjaya ada CEC ngan tadika mmu jek...but mmu rsnyer penuh ngan an ...

aku rasa cam tak de...
selalunya benda2 islamic nih kalo ada pon kat tadika kena extra cost la....
tapi kalo kedudukannya kat cyber...akwasan melayu...
insyaAllah dia offer...tapi rasanya still kena bayo lebih kot....

EQ tuh maksud ko attitude dia kureng la ek?

Originally posted by Nilamsari at 11-1-2006 10:38 AM

Zue,

Rmh kat P9 ke. Anak umur berapa tahun. Kalau boleh Nilam nak suggest suruh Zue hantar kat Tadika/Taska Cendekiawan, dekat P9. Ownernya melayu, bekas ofismate Nilam. Tmpt ni boleh tahan  ...

nilam, thanks for the info. hehehehe...ekceli anak zue baru 10bln maknanyer masih ader masa lagi sbb masuk taska/tadika. emmm....bley tahan gak harga kat situ! tadika tue kat P9 strok brapa? yg depan dgn playground ker?

Originally posted by akubest at 11-1-2006 05:31 PM

betul......

tapi ko lagikla banyak duit.....hehehhee....

the effectiveness tuh bukan bergantung pada tadika tu jek...bergantung pada parents follow ups....level anak ko, etc..... so tak b ...

aku setuju bebenar semua kenyataan ko akubest diatas kecuali satu je..

mana aku ada banyak duit? simpan sikit2 utk masa tua ada laa..maklum lah, aku dgn suami mana ada pencen..kalau tak beringat dari sekarang susah lah..mana nak simpan utk anak2 nak sekolah lagik..sekarang ni sume nak pakai duit..lain lah org kaya akubest..amik gambar pun upah yang pro nyer..:cak:

sekarang ni aku tanya2..senang sikit bila dah ada info..dah tau mana satu yang mahal dan murah..cam ko dgn husband sesama keje..ada dua source of income..cam aku lak hanya suami aku yang bekerja..nak jimat2 pun tang situ je la..nih baca kat sini yuran aje memang mahal, tu belum masuk yang lain2..err..tadika paling murah ada lagi tak kat kl ni?

ff:
eh jap..betul ke aku dengar kanak2 seawal umur 3 tahun dah kena register kat kementerian pendidikan? so that naik tahun satu depa dah ada tempat kat sekolah..kalau tak register ok ke?

Originally posted by nashra at 12-1-2006 06:04 PM

mana aku ada banyak duit? simpan sikit2 utk masa tua ada laa..maklum lah, aku dgn suami mana ada pencen..kalau tak beri ...

bukan 5 tahun ke???

kalau org antor anak pi sekolah seribu sebulan pon duit sapa kalau bukan duit dia?
kih kih kih

teringat kat satu akak kat opis lama aku..spend almost 1 thousand utk 2 anak dia punye preschool expenses... tp sume org tau dia tak kaya..pakai keje kelisa ke tiara je...

dia cite kat aku in laws dgn ipar duai selalu perli sinis kat dia pasal issue ni...... "apa akak belanja utk anak2 akak is akak nye investment utk diorang.... kalau dorang berjaya..then akak tahu usaha akak dan pengorbanan akak tak sia2.. kalau diorang tak cemerlang. takpe sebab i know i have tried my best..kite manusia berusaha dgn apa saje cara yg memberi tetap Allah"

tabik spring sama lu akak

*aku: memberi setakat yg termampu*

Originally posted by nashra at 12-1-2006 06:04 PM

mana aku ada banyak duit? simpan sikit2 utk masa tua ada laa..maklum lah, aku dgn suami mana ada pencen..kalau tak beri ...

isk..nashra..ko jg sendiri anak2 ko kan..aku rs early development tuh ko tak yah risau sgt..aku rs it's more under your control..mcm ibuk2 yg bekerja nih yg perlu risau sb kami takleh control...errr...bingung gak rsyer..jgn le time anak aku nak msk tadika lagik mahal...

Originally posted by honeybee1802 at 11-1-2006 12:56 PM
nilam..rm550++ sebulan?wow....leh thn yer....

Itupun lepas dia dah bagi diskaun kat Nilam sbb Nilam org lama hantar anak2 kat situ...kalau tak monthly RM600

Originally posted by cikedee at 5-1-2006 04:31 PM
tapi ada gak yg pilih taska ke tadika ke yg ada "class" mcm "krista" tu contohnya lah... nak register pun cecah ribu!

benda ni betul... kalau jenis makpaknya mmg loaded & mampu lantak diorang lah kan... tapi ada jugak yg aku kenal... register kat "krista" tu semata2 nak menunjuk2 ngan org keliling yg anak dia masuk tempat anak2 org kaya!
...

hang pasti ke makpak budak tu jenis menunjuk, or just judgement hang sorang aje. Kadang kadang kita ni kalau bab anak anak memang kita perabih duit sebab kita tau anak anak kita adalah asset kita, sambil kita tak lupa apa yg jadi liability kita. Sesetengah makpak rela anak dia makan, dia biar ikat perut, sesetangah mak ada yg lebih rela tak tukar seluar dalam asal anak dia dapat beli buku yang bagus, lebih kurang gitu lah. Sama macam makpak abang, diorang bukan banyak duit tapi abang merasa jugak pergi sekolah menengah campur dengan anak anak orang kaya kaya, entah daripada mana makpak abang dapat duit, tak tau lah !!! Janji anak dia lulus dapat good results & masuk universiti hehehehe lebih kurang gitu laaa. Pendekata, apa makpak buat semua utk senangkan anak anak, semua untuk masa depan anak anak, kita tak ada hak nak sibuk buat keputusan utk makpak ni semua nak hantar anak depa belajaq mana melainkan kita disuruh untuk beri cadangan. Kalau makpak yg dah terhantar kat tempat tempat yg kita anggap gila or luarbiasa, kita tengokkan ajelah results anak anak diorang, jangan pulak kita sibuk dengki or doa yang bukan bukan untuk anak orang, nanti tak pasal anak kita pulak tak cemerlang, sikit punya nala punya niaya !!!

konsep aku senang aje, good thing no cheap, cheap thing no good !

peace !!!:cak:

Rate

1

Originally posted by honeybee1802 at 12-1-2006 09:29 AM
akubest..CEC tuh ada Islamic teaching tak?ngk kat cyberjaya ada CEC ngan tadika mmu jek...but mmu rsnyer penuh ngan an ...

Anak aku baru je start pre-1 (pre-school utk budak 4 tahun) kat CEC. Hari tu masa registration we all kena bayar dalam RM1019 mcm tuh. Yang tu termasuk fee utk bulan January and advance fee utk November. Bulan2 aku kena bayar RM220 sebab anak aku masuk English Medium punya kelas.. kalau Mandarin medium, RM240.

Yang aku berkenan CEC ni selain kawasan dia yg besar(yg tempat anak aku ni jenis yang ada bangunan sendiri, bukan rumah corner lot), syllabus dia pun OK gak.. Selain ada kelas computer and Kelas Agama untuk budak2 Islam, dia jugak ada swimming class(kalau centres yg besar adala swimming pool)..

Untuk Transportation, walaupun aku boleh kalau nak hantar anak aku pagi2, tapi aku still nak dia berdikari naik Van pergi balik sekolah.. Van ni CEC yg provide.. charge dalam RM65. Itupun rumah aku dengan centre tu dekat aje..

Anak aku baru seminggu start kelas.. so far aku tanya dia, best tak pergi school.. dia kata bestt.. taktau la esok lusa kalau dia dah boring :hmm::hmm:

acun lak antar anak kat smart reader kids. umo 4 thn acun dah antar..tahun ni umo dia 5 tahun tp acun still masukkan jugak kat situ. tp acun syukur walau acun bayor mahal anak acun umur 4 tahun dah boleh kenal huruf...boleh kenal nombor...boleh baca alifbata....boleh speaking english....dan boleh ckp simple2 bhs mandarin....boleh menulis lagi.
pergaulan dia pun semakin baik dan matang.....

dari segi yuran mmg mahal nak masuk awal tahun je acun kena spent 1600...tu termasuk byr utk 3 bulan persekolahan sbyk 750.00.yg lain2 tu utk buku & etc ler...........
bulanan dlm 250...tp dia tak amik bulanan. kita kena bayor 750 (3 bln skali)....kira2nya setahun utk education dia acun kena spent about 3K. belum campur ngan transport RM50 sebulan...belum lagi kalau dia ada trip atau konsert...kena byr gak....
tapi yelah asalkan anak nak belajar dan acun somi isteri mampu....acun takkan berkira....bior umah acun tak lawo....bior acun takde brg kemas janji anak acun dpt education yg paling baik.....