CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rebas

[MERGED] All about Taska, Tadika, Kindergarten, Preschool

Taska Taman Shamelin Perkasa

Asmum...

Mama semua nak tanya ada tak taska kat area Taman Shamelin perkasa atau pengasuh anak...sebabnnya pengasuh anak saya nak pindah ke pulau pinang pulak...hujung bulan 12 nie...macam mana ekk..kalau ada taska sekali dgn tadika ker kat shamelin yang bagus bagi tahu kat saya ...........

ade kak..saye dok taman cheras indah da 24taon ++ sejak lahir...
dulu mak saye anta taska cina kat situ.
cek kat taman cheras indah
taska cina situ baguih dok ado~!

sedih kalau dgr citer2 camni...aku antar babysitter..memandangkan aku ni keje shift, kekdang dlm sebulan antar 10 hari jer...tp aku tak pernah nak kurangkan bayaran dgn harapan baby sitter aku ni jaga ler anak aku sebaik mungkin... sabun mandi pun aku bagi...malas aku nak amik kisah kalau anak org lain pun tumpang pakai..kira sedekah jer la...

Jiran mak mentua aku bangsa India..
Dia jaga 3 orang anak cina
Bayaran = RM900 seorang

Hantar pagi Isnin.. petang jumaat baru ambik balik..

Kadang2 kesian aku tgk budak2 tu menempek kat pi ...
baju_merun Post at 9-10-2009 12:19

betul...dorang hntr seminggu..weekend baru ambik..
sbb ramai student kat skolah sy ni, camni...
tp mcm kurang kasih sayang je..

betul...dorang hntr seminggu..weekend baru ambik..
sbb ramai student kat skolah sy ni, camni...
tp mcm kurang kasih sayang je..
slayang Post at 31-10-2009 00:18

btol..kat skolah lama ev majoriti chinese.....mak bapak stail tinggalkan terus kat datuk nenek..diorg(parents) gi keje kat JB,singapore.....tp perangai mmg hampess ckit ar bebudak ni....kat kampung ev lak, ader sorang mekanik ni(chinese) kawen ngan cikgu, pon diorg antar anak kat pengasuh seminggu sekali baru amik....pdahal wife dia cikgu tu....mmg chinese ni ada yg  stail camtu kot....

btol..kat skolah lama ev majoriti chinese.....mak bapak stail tinggalkan terus kat datuk nenek..diorg(parents) gi keje kat JB,singapore.....tp perangai mmg hampess ckit ar bebudak ni....kat kampun ...
exclusive_vvip Post at 31-10-2009 11:55

mmg gitu lah agaknya dorang ni
cikgu yg ngajar sini pun, ada yg buat camtu....

Follow Us
any info pasal little caliph puncak jalil. ?
dgrnya kat situ terima umur 3 taun.

n dgrnya dia pun ada daycare gak.

tgk dlm facebooknya nampak mcm ok.

just nak sharing
coz 1month lebih la i g survey nursery area bangi seks 7 & 8. kat bangi ni pun dgrnya ada kes yg pekerja taska kurung budak dlm toilet.

just my xperience bukan utk mengkondem mana2 nursery/taska:

so far yg i pegi seksyen 7 ada yg teachernya indon. tension je.

then utk yg seksyen 8
little smarties-teacher nya mcm slang indon pun ada.
rehal ctr ada 2 tempt yg i pegi kat seksyen 8- tapi bertutup je ngan kayu pintu dpnnya. tak taula napa.
akrab tu pulak.-aduh luarnya mmg sakit mata ku melihat.
Loving crystal-dah tukar new principal- sy masuk dlmnya, aduh sgtla bersih siap ada bibik lagi utk membersihkan tempat n masak. inilah taska yg i dpt masuk mensurvey coz time tu ada principal nya. principalnya ramah je. i siap tgk buku2nya. payment 1st and 2nd term rm1400-termasuk baju, buku,xtiviti, outing. monthly class+daycare rm300. dlm lingkungan murah.-plan nak masukkan my daughter kat sini. tapi tunggu dorang full buat renovation.
Tadika Bistari - pun ok gak, disiplin je studentnya

ade x tadika bagus kat shah alam????? anak 4Y..

thanks

little caliph kat shah alam it's center.

dgrnya mcm besar

cuba maktuan survey

little caliph kat shah alam it's center.

dgrnya mcm besar

cuba maktuan survey
3G Post at 14-11-2009 12:01

kekek...tadika tu selang sebuah je dari umah saya.
taubat saya x mau hantar situ walaupun org cakap elok..selalu saya dengar cikgunya terjerit2 mcm nak makan budak

Post Last Edit by mamahusna at 5-5-2010 09:45

comb hantar anak kat little caliphs sec7 s.alam...start bln 8 last year..alhamdulilah memang puas hati sangat..anak comb bln n masuk 4thn selama kat s2 ajaran agama memang best..alhamdulilah segala bacaan dalam solat anak dah hafal...solat 2x sehari..zohor+asar hantar full...mean daycare..ptg class..semua rm360... ye ke teacher terjerit-jerit nak mkn org...?emmm...mungkin taska yg 2-3org bleh lah ckp perlahan-lahan...tapi kalau dah ramai...lagipulak pelbagai peragai bdk2 memanglah nak mcm tu kot..entahlah..yg best klu bdk2 solat...Ya Allah memang terjerit-jerit bdk2 membaca bacaan solat beramai-ramai...
so far comb memang puas ati dengan little caliphs n... anak pun dah manja dengan teacher KU dia...mean kak engku...kat s.alam tu...

comb hantar anak kat little caliphs sec7 s.alam...start bln 8 last year..alhamdulilah memang puas hati sangat..anak comb bln n masuk 4thn selama kat s2 ajaran agama memang best..alhamdulilah segala bacaan dalam solat anak dah hafal...solat 2x sehari..zohor+asar hantar full...mean daycare..ptg class..semua rm360... ye ke teacher terjerit-jerit nak mkn org...?emmm...mungkin taska yg 2-3org bleh lah ckp perlahan-lahan...tapi kalau dah ramai...lagipulak pelbagai peragai bdk2 memanglah nak mcm tu kot..entahlah..yg best klu bdk2 solat...Ya Allah memang terjerit-jerit bdk2 membaca bacaan solat beramai-ramai...
so far comb memang puas ati dengan little caliphs n... anak pun dah manja dengan teacher KU dia...mean kak engku...kat s.alam tu...

ye dulu anak i antar kat sana..tp sebelum dia pindah ke sesyen 7.memang bagus...yg jaga tu dah anggap anak i mcm anak kandung.perfect...

saya letak anak kt taska kem. pelajaran.  tp my son 4thn so kalo baby x tau la cam mane pjagaan dia. Anak saya kt situ since umo dia 2thn lebih...so far alhamdulillah.

Bln2 bayar rm150 je tp utk ba ...
Eqal Post at 2-5-2008 18:09

ada tak no tel taska kementerian pelajaran ni...?
untuk anak2 staff or kena jadi ahli puspanita dulu...
coz orang umah dapat posting kat situ...

next year ...antar kat taska parcel c......

betul ker taska permata kat p16..tak payah bayar...kita sebagai ibu bapa wajib bagi komitmen pada taska...kita perlu bagi idea yg bernas utk taska...kalau ada sesiapa tahu...boleh bg penjelasan

comb hantar anak kat little caliphs sec7 s.alam...start bln 8 last year..alhamdulilah memang puas hati sangat..anak comb bln n masuk 4thn selama kat s2 ajaran agama memang best..alhamdulilah segala ba ...
comb79 Post at 22-11-2009 22:52

comb hantar lilltle caliph kat mana ni??? seksyen 7 ade banyak little caliph kan....

betul ker taska permata kat p16..tak payah bayar...kita sebagai ibu bapa wajib bagi komitmen pada taska...kita perlu bagi idea yg bernas utk taska...kalau ada sesiapa tahu...boleh bg penjelasan
alissa_sofea Post at 4-12-2009 09:16

taska permata tu kan yang project anak pertama isteri PM tu.... hari tu orang JPM ada bagi talk kat sini..about taska permata tu.... diorang cuma nak 45 orang budak sahaja.... so sekarang nie..taska permata tu masih dalam pembinaan kat P16...

yang tak bestnya..dah lah 45 orang kanak2 ajer yang akan ditempatkan kat situ... pastu... kami ni pun diberitahu..yang diorang dah terima lebih daripada 100 permohonan....

cemana tu?????

mana nak cari Taska Komuniti lagi ye? Saya gaji kecik je. anak dah nak masuk 2. kalau sampai 5-6 ratus sebulan utk bayar taska, kami nak mkn apa? anak sorg dah 1 thn lbh, sorg lagi tahun dpn keluar, nak anta lepas abes pantang