CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
kucingitam replied at 15-12-2017 03:43 PM
dok kolej uitm shah alam masa Part 1 & Part 2.  Part 3 dah dok luar.
Masa dok kolej, biasa jalan ka ...

perindu dengan menara memang lejen
katanya ramai student bunuh diri kat menara
tak tau lah benar ke idak

sranua replied at 17-12-2017 09:56 AM
Batch second intake 1995-1997. Masa tu Kolej Ehsan masih lagi kolej siswa..sekarang dah diputerika ...

haah aku last yg merase dok kolej Ehsan b4 j asrama puteri..port strategik weh Ehsan tu, main mercun perang2 ngn Blok G dlu hahahaha..haah jambatan kayu dlu tu mmg goyang, klu time peak hour mmg sesak n goyang die lain mcam, bleh terjunam ke dlm tasek tu berenang2 ngn biawak size 3/4 buaya kt zoo melaka hahaha..skg ni tasek tu dh bleh kayak etc..adela diorg memperindahkan skit..la ni pun dh baanyakkk blok baru..aku terngin nk melawat msk sane semula.

bedewei mamat giler isim ni xkne dismiss ke bro? naya tahu plk die mkn kt DS hahaha..xde ke korg try kontek2 die mane thu skg dh jd usahawan berjaya hehehe

Ha..ha..entahlah apa nasib dia sekarang ni.
Kt opis aku pun rupanya ada lagi yg paling senior. Masa jambatan goyang tu kalau ikut cerita dialah. (Tak pasti dah cerita ke belum, kalau sudah maafkanlah...he3)
Ikut cerita senior ni, masa buat latihan merentas sungai tu..ada sorang batch dia dah tenggelam dan lemas. Terpaksa panggil org kg tolong naikkan budak ni.
Sekarang dah cantik tasik tu. Kupan tak tau le banyak tidak sekarang.

erny81 replied at 26-9-2016 05:44 PM
Xde bdk uitm shah alam ke kt cni... byk gak kejadian aneh kt ctu..xspecially kolej seroja.... ma ...

Ngahaha, kolej seroja mmg keras...

Ada member aku pernah kena... Ceritanya dia nih kalau tido mmg suka peluk bantal panjang yg mcm pocong tu... Ada satu malam tu dia mcm terjaga dalam pkl 2 / 3 pagi camtu ar... Dalam pada mamai2 tu dia rasa bantal yg dia peluk tu mcm ada bau pelik sikit... Dalam kesamaran malam bercahaya suram2 tu dia perasan yg dia peluk tu bukan bantal dia... Tapi adalah Incik Cong... Hahaha... Pengsan terus...

Kes kedua lak bebudak kelas aku yg pompuan nih dok berselfie pakai kamera biasa (zaman aku phone kamera tak wujud lagi, yg ada pun 3210)... Diorang dok hingaq2 tangkap gambar time malam atau maghrib, aku dah lupa... Tapi yg pasti, time diorang dah cuci gambar tu, ada tetamu tak diundang bergambar sekali dgn diorang... Hahaha...

Dulu aku dok kolej Jati kat sec 3 SA tu... La ni dah dirobohkan dah... Ada senior aku pernah kena kacau... Dia dok tingkat 3... Time tu tgh minggu study exam, so tak ramai ar penghuni yg ada... Ramai dok balik kampung masing2... Tgh2 dia fokus menghafal buku dalam tgh malam camtu... Tetiba ada pak guard bawak moto berhenti tepi tingkap (meja dia berdepan dgn tingkap tu)... Pak guard tu tanya awat tak tido lagi? Siap nasihat jgn berjaga lewat2 sgt... kesihatan kena jaga... Then lps ucap terima kasih kat pak guard tu, pak guard tu pun berlalu pergi... Dalam pada bunyi motor pak guard tu berlalu pergi, tetiba abg senior aku tu terfikir... Bukan ke dia kat tingkat 3? Hahaha, terus tutup buku gi lepak umah member...

Lagi sorang member aku ni lak budak skinhead... Kira mmg ganas ar... Ada satu malam tu lps fly, dia menyelinap masuk nak balik ke umah (bilik) dia... Tgh jalan kat koridor nak gerak ke umah dia, dia perasan ada bantal golek melintang menghalang jalan... Dalam hati dok ckp sape ar punya bantal golek dok sepah2 luar rumah... Bila dah semakin dekat, baru dia perasan bantal tu bergerak... Lama-kelamaan bantal tu mula bergolek semakin laju ke arah dia... mmg lari tak cukup tanah ar member... mmg takde nak turun tangga step by step dah...

Pengalaman aku lak? Ntah ar... Nnt kalau aku ingat aku cerita... (aku jenis 'barang yg lepas jgn diingat', so byk data yg tak penting aku dah delete dari memori)... Kuikuikui...

Follow Us

KarinaKapur replied at 25-9-2012 03:52 PM
kisah apa tu beb? cer cita? ni kisah antu merbok oleh aku http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod= ...

Tak ingat. Bilik tu dah lama kena kosong sebab dengar cerita ada budak pernah bunuh diri. Tak tahu betul ke tak atau just perencah nak sedapkan cerita. Itu kolej perempuan kan?

Ok, tujuh tahun baru reply! Haha.

ape cer hantu2 uitm skg dh smkin maju x