CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
huruhara..ko sorg jer kat ofic?tak seram ker baca fourm ni...aku baca td pu terasa semacam jer..biler pg toilet..sib baik kat ofic ari ni ramai org..kat kolej pantai pun byk gak kisah seram..tp yang selalu kena kaco member aku yg alim

Originally posted by d_anne04 at 26-12-2005 04:35 PM
huruhara..ko sorg jer kat ofic?tak seram ker baca fourm ni...aku baca td pu terasa semacam jer..biler pg toilet..sib baik kat ofic ari ni ramai org..kat kolej pantai pun byk gak kisah seram..tp yan ...

d_anne seram mmg seram..aku buat derkk jer..ff:
kadang2 nak naik ke opis aku pon aku cuak, kalo kena kejer weekend support sorang2, kul 9am - 6 pm ( walaupun pagi2 buta..ye lah lampu semua tutup..gelap jer kt tangga tuh..)

aku keja kat setapak ni..ala yg bangunan kuning paling besar tuh ( korang teka la..!)
member aku yg keja mlm..lgi la..mcm2 kejadian aneh, penah kena kaco, "mender" tuh jentik telinga dier..nampak achi..tgh buat air kul 2, 3 pagi ( achi ni keja buat kopi/teh utk direktor2..tp dier keja opis hour jer..!)

aku kdg penah jugak " mender" tuh main " psst..psst..ppst" kat aku...lif naik turun sendirik..aku buat derkkk..jer..baca ayat aper2 yg patut..

senior aku dulu ada citer..tmpt ni sebuah pasaraya ( pasaraya "rich"..lama dah..)  bangkrap..tmpt aku ni/depatment aku...ICT..dulu ader tokey pasaraya ni mati bunuh diri!..dlu selalu kena kacau, ustaz pon dtg, sami pon dtg, paderi  dtg nak halau "benda" tuh..
member aku ckp ada satu tmpt tuh.."tmpt dier"..aku pon tak tau kt maner tu la bila aku keja sorang2 abih lampu aku bukak...ishhhhh..

[ Last edited by huruhara at 26-12-2005 10:47 PM ]

.
.

Uitm Kuching takda kisah seram..
kisah student buat projek dan di rakam oleh mereka sendiri ade le...

. Bayk dirakam kat hp bebudak Uitm

Originally posted by terubok at 27-12-2005 11:23 AM
.
.

Uitm Kuching takda kisah seram..
kisah student buat projek dan di rakam oleh mereka sendiri ade le...

. Bayk dirakam kat hp bebudak Uitm

aku rasa pasal tu la..uitm kuching takde kisah seram..student ramai buat projek....

yupp..

citer pasal couple tu mmg betul..pak cik guard pun pernah citer kat kami..tiap tahun pada pagi raya parent budak pompuan tu akan datang kat tasik ujung tu baca doa sket2 sebab kat situ le kubur die..tak jumpe mayat sampai skrg....

kat belakang kolej gemia tu ade la satu anak sungai...ok laa wat tempat lepak2...tapi aku pi situ4 cari anak2 ikan wat umpan macing kat atas jambatan pi tasik ju le.. ikan semua berkualiti tinggi..hehe

aku pun budak hotcat gak... budak dhm.....sempat gak merase pi kelas kitchen kat sura gate time aku part 1..then pindah pi hotel baru....

ooo..nko pon HOTCAT gak..

Follow Us
Ni pic bilik aku..tenggol A211.aku aku bulatkan tu.pic ni aku baru ambik time kelas aku wat trip pi terengganu bulan 8 lepas..baru siap renovate je time tu..tak tau le 'housemate' aku tu ade lagi ke tak...hehe..yg gadis2 tu classmate aku..interframe jek!

bebudak UiTM Jengka takder ke kat sini...

saya batch 96-98.... citer seram mmg byk gilerrrr... sampai tak tau nak mula kat mana...
nak start story dari mana... tapi mmg biasa kalau takut tahap melampau tuh kitorang bantai tdo satu bilik tuh dalam doblas orang.. berasak2...

saya dok kat blok C, Siti Khadijah... betul2 tepi utan.. tepi padang ragbi... mmg seremmm.. nanti ada masa saya stori mori.. nak tunggu bebudak Jengka reply dulu.. baru best nak citer...

Originally posted by white pearl at 28-12-2005 10:38 AM

saya batch 96-98.... citer seram mmg byk gilerrrr... sampai tak tau nak mula kat mana...
nak start story dari mana... tapi mmg biasa kalau takut tahap  ...

citer la...tak sabar nak baca..

alamak anne.. nak tunggu respons bebudak jengka dulu.. baru best citer.. sebab ada orang yang tau persekitaran UiTm jengka tu camner...

mmg seram sgt2... dahla tepi utan... kawasan jin bertendang.. kira lengkapla pakej UiTM jengka nih jadi tempat paling menyeramkan... apa pun syukur Alhamdulillah.. grad jugakkk.... dalam susah payah takut, pindah randah.. sampai ada satu malam terpaksa tido kat umah ustaz (kat sana kami panggil Peg. Penghuni).... sebab terlalu takut dgn kejadian dalam bilik... so, ustaz suruh kami tdo umah dia.. dan dia pi check betul ker apa yang kami dok takut sgt tuh....

Takut kan aper tu ... huh suspen je bunyi............. citer la...

citer laa wei..takyah aa tunggu bdk2 jengka lain.. ko jer laa yg citer..aku tak sabar nk tau nih :cak:

byk citer nih.. ok.. saya citer yagn simple dulu yer..

kita kalau dok hostel nih.. biasala.. mmg bercampur2.. ada orang kampung, ada orang bandar.. ada yang alim.. ada yang tak pernah solat.. ada yang kadang2 solat.. kadang2 lupa nak solat.. biasala kan...

kat hostel saya dulu camtu gaklah.. tapi kitorang mmg baik ngan each other. .. sebab kebykan kitorang satu level ni satu course.. kalau ada course lain pun ada dalam 3-4 bilik jer.. yang lain tu kawan2 satu course..

adala 4-5 orang girl yang tak percaya tahyul.. yang jenis bila period tanak bilas pad sebelum buang... mula2 kami jumpa pad yang still ada darah kat dalam tong RENTOKIL (tong buang pad kat hostel kami)... so, kami tertanya2la sapa yang punya.. geli pun ada gakla..

puas menyiasat rupanya, budak satu course kami gak.. bilik sebelah bilik saya lak tuh.. dan mmg kawan baik pun.. so, saya cakapla..

N, ko mmg tak basuh ke pad kalau nak buang..

dia pun jawab... tak, aku mmg tak penah basuh pun..

pastu saya cakapla, lain kali ko basuhla.. tak elok camtuh.. kita ni dok tempat camnih.. bahaya.. kenala jaga sikit..

tau apa dia jawab? apsal.. ko ingat ada cik pon nak isap darah tu ker... isapla.. isapla...

sambil mendepang tangan dia... kawan2 lain yang dgr mmg saspen gilerla.. sebab si N ni mmg tak reti takut.. kalau orang lain nak gi bilik air malam2 buta.. diala yang akan teman... setakat basuh kain pukul 12 malam tuh.. biasa dia jer.. slumber derk jer dia...

so, dalam 2-3 hari tu hebohla kat level kami ada akak senior jumpa "mender tu" aka "meriam" tgh selongkar tong rentokil tuh.. dan sedang menghirup dgn rakusnya...

hadoiiii... mmg kecut perut seme orang... lepas adakan mesyuarat tergempar satu level.. baru kami tau yang bukan si N sorang jer tak basuh pad.. ramai lagi... siap tanya..

eh, kena basuh ker? i thought buang camtu jer...

tapi mmg seram.. sebab ramai yang terserempak mender tuh tgh menghirup..

slurrrrrpppp.... macam bunyi makan mamee kari berapi tuh....

okey, nanti kita sambung yer.. itu intro je tuh..

eh.. takper ker citer kisah camni.. i mean dok sebut pasal padla..

harap MOD tak marah yer.. sebab ini kisah benar...

oho....baru aku tau..kene basuh dulu ekkk

i thought buang camtu jer...heheh

[ Last edited by Informer at 28-12-2005 03:10 PM ]

cheh.. dia nih...

awak pun pakai gak ker? :lol

takder, saya citer tu utk panduan bersama... sebab pernah terjadi.. dan pernah alami situasi mcam ni dulu kat hostel...

white pearl..samer la ngan hostel aku dulu...org ckp benda tu dia hisap..lebihan darah kat pad tu..aku tak penah la jumpa la benda tu.hostel aku dulu rentokil bin dekat ngan pintu toilet..so biler nak masuk mesti nampak bin tu dulu...ader satu malam tu..aku nak pg toilet lebih kurang kul 1 pagi..aku terbau mcm bau hanyir pad jer..kaum perempuan mesti tau kan...masa tu tak der la rasa takut sangat..cuma terfikir jer..ish kuatnyer bau...mungkin pad penuh dlm tu kot...lepas 2-3 hari ader member citer pasal ada benda akan hisap darah pad tu kalau tak cuci bersih..dan masa dia hisap tu ader bau yang kuat sgt...biler dgr jer..terus rasa seram...takut woi...kiter tak nampak dia..cuma ader bau jer...nasib baik tak jd apa

Citer lar lagi white pearl..

nayomi... orang kata... bukan setakat bau jer.. tapi kalau bender tu isap darah kat pad tuh.. tuan punya pad tu akan terasa sekali... dan mmg ada kes yang macam tuh...

tapi bukan kat hostel saya... saya pun baca kat mana tah tak ingat...

nanti saya sambung stori yer...

Originally posted by white pearl at 28-12-2005 10:38 AM

nak start story dari mana... tapi mmg biasa kalau takut tahap  ...

ada budak jengka kat sini...tapi batch 93-95.  arwen dulu block aisyah.