CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: catwoman247

Chiang Mai & Chiang Rai, Thailand

Reply  kerek_lager

waa ada pegi...... panjang betul market dia, jenuh menapak

rembat se ...
mieabu Post at 6-6-2012 12:21

saya pegi aritu beli coin beg yg kecik2 tu byk2 wat sevenir...comel2 jer made by cotton fabric, 1 dorg jual TBH10..beli 1 dozen dpt free 1.. tp mmg giler laa tgk brg2 kt sunday market tu..

Reply 1355# kerek_lager

kerek-lager,

thank you...x perasan pulak psl hotel tu...sy google le dulu..

Reply 1361# kerek_lager

I dah balik sampai ptg semalam . Hari ahad  sampai pagi , mlm baru gi sunday market , hujan pulak masa tu . Ok le ada le jugak beli sikit barangan kat sana.

The whole trip kali ini yg bestnya  dapat beli beg kulit yg amat murah kat Laos sempadan Golden Triangle.

Ved akan ke Chiang Mai pada 22 Ogos depan..
Dah book hotel thru Agoda.com...stay kat area Night Bazaar..malam2 leh cuci mata situ...kalau  beli payung kertas kat Samkhampeng area tu..camna nak bawa masuk flight ye..? Kalau masuk luggage takut rosak lak payung kertas tu

just came back from chiang mai

ni saya letak gambar muslim tour agent..dont worry..s ...
zalliza1717 Post at 30-5-2012 10:32

Pergi berapa hari..? Total TA berapa/pax..?Ved nye guna TA dari Chiang Mai... 5D4N dia ambik THB3800/pax..tak termasuk Hotel (Hotel Ved booking sendiri)

Reply 1364# Vedder9

saya bawa jer payung tu naik atas flight..ala-ala kepit bawah ketiak..hehehe..flight attendance tu ok jer..

Follow Us
Reply 1365# Vedder9

yang saya amik ni, join group (1 day) chiang rai-golden triangle-ma sae border-karen long neck harga termasuk lunch THB 1500/pax.

restoren yg diorng stop utk lunch tu mmg ada serve pork..tp sbb amik dgn mr shukree ni,dia dah provide makanan halal (bungkus) dgn driver van tour agent tu

waktu ke tempat kraftngn + pusing2 pekan chiang mai (old city) , sy just amik tuk tuk,dia charge THB 300 utk 2 org.ok la..private tour kan..tak lah rushing sgt..

last day, sy sewa basikal THB50 (24 jam) so kayuh satu pekan chiang mai..heaven seh... sebab lama x naik basikal

Zalliza;

Saya dgn suami akan ke Chiengmai melalui Hatyai (Air Asia). say dah booked hotel Romena Grand (hotel Muslim). Untuk tour saya dah called Encik Shukree (kami hanya nak tour city dan kawasan sekitarnya....) . Encik Shukree kata dia akan bagi satu kereta @ tourist guide juga utk kami berdua -dia charge RM250 (utk dua orang)....juga dia akan ambil diairport nanti...

Saya nak tanya Puan Zalliza, reasonable tak harga tu? Tempat mana di sekitar Cheingmai yang menarik kami pergi untuk seharian berteman tourist guide tu?

TQ

Kiki gi Chiang Mai bulan berapa..?
Ved pun naik dari Hatyai jugak....drive keter terus ke Hatyai or parking kat sempadan..?

Reply 1369# Vedder9

InsyaAllah, saya pergi Sabtu nie (14 July). Letak kereta kat Changloon (tempat parking tour agent Changloon). Ambil teksi terus ke Airport Hatyai (RM90). Actually, kalau naik kat Buikit Kayu Hitam@ Danok lebih murah. Tapi kena berasak-rasak dengan penumpang lain. Mungkin seorang dalam RM25 je. Sebab kalau dari Hatyai ke Danok (RM5) satu kepala....naik van dari Hatyai.

Hotel Muslim tu saya booking selepas dicadangkan oleh seorang kawan kat Bangkok. So..bab makanan tak payah cari2 kat lain la (sebab 1st time nak pi), boleh makan kat situ. Halal.

Reply 1368# kiki

Kiki,

Jarak dari airport ker town lebih kurang 10 minit shj. Pada saya ok lah since dia bagi kereta dan tourist guide. Kalau pergi jalan2 tak der lah rushing sgt sebab diorng blh menunggu.

Area berdekatan yg blh gi jalan

1)kawasan kraftangan - tempat buat payung, jewelery (paling byk masa kat sini sbb rambang mata), brgn kulit, honey farm (fram lah sgt kan..kedai jer kot).

2) Doi Sutep & Perkampungan org asli - tempat ni sy tak pergi sbb atas bukit.Nak kene pergi dgn tour guide, tuk tuk dgn teksi pink tu tak blh panjat bukit..huhuhu..kata org kalau pergi chiang mai, wajib dtg sini.. (for me, ada haku kesah setakat nak tgk temple jer)

3) Elephant santuary - kat sini blh naik gajah, pun sy tak pergi sbb x cukup masa..nak sedapkan ati, sy pergi Kuala Gandah je lah kat Pahang nuu tgk gajah..

Harga tu tak pasti lah reasonable ke tak, tp rasa2 mcm ok kot..sbb tour agent kat hotel sy dok tu dia bg THB 2000 utk private tour ke Doi Suthep dgn perkampungan org asli shj. Ini Rm250 utk satu hari kan..okay lah..yg pasti Encik Shukree tu mmg very friendly n helpfull..Nanti kim salam yer kat dia, ckp nama sy Tengku yg dtg KL.

Lagi satu, money changer yang rate paling tinggi blh dpt kat sana..sila ker Super Rich..agak jauh sikit dr Night Bazaar,tp worth it tukar kat situ..

Kalau area night bazaar tu sy dpt dlm range RM9.20 -  9.60 shj..kat super rich sy dpt Rm9.85..sy mesti pileyy Super Rich..hahaha..

http://superrichchiangmai.com/map.php

Reply 1371# zalliza1717

Thank U very much Zallliza for the info. InsyaAllah saya sampaikan salam U pada dia. Rasa "rambang" hati pulak bila baca yang U "rambang" mata kat kraftangan tu...hehhehehe....Ingatkan nak pergi tengok pemandangan dan tengok tempat2 menarik saja....nampaknya "handbag" pun kena bagi "kembung" juga sikit.

Selalunya kalau ke Thailand, saya tukar duit siap2 kat Changloon (kat tour agent). Boleh dapat RM10 untuk 100baht ....

Tq again.

info sharing, tour guide non-Muslim yg sangat friendly & bole bagi reasonable rate juga.

Monthian

Menembak di Maerim Shooting Range

Kiki..
Changloon parking kat mana..? Berapa rate parking/day..?
Ahad lepas Ved gi tanya kat Padang besar..parking RM5/day..pastu Van dari padang besar ke Hatyai dia ambik RM120..

Kiranya Kiki dapat rege lagi murah laa...boleh kasi kontek number orang yang sewa Van tu tak..?

Vedder;

Ini no phone-Changloon CNT Ent 0125394286@ 04-9241530 . Rege teksi.tu RM90.....bukan van.

Parking saya lupa nak tanya rate sekarang nie........selalunya rm5 per/day. Harapnya x berubah.....

Vedder;

Ini no phone-Changloon CNT Ent 0125394286@ 04-9241530 . Rege teksi.tu RM90.....bukan van.

Parking saya lupa nak tanya rate sekarang nie........selalunya rm5 per/day. Harapnya x berubah.....

Zalliza;

Idah sampai balik hari nie. Info U dan forumer kat sini amat membantu.

BTW, Encik Shukree memang baik dan bagus services dia. Memang berbaloi. Seharian dia dan driver (abang Khosim) bawa kami ke Elephant Camp, tiger camp, honey farm, pusat kraftangan, kilang barangan kulit, perkampungan long neck. Tupun dah lembik...letih. Malamnya dia ambil bawa makan.

Manakala, Hotel Remona memang hotel Muslim yang baru dan cantik (baru buka bulan 2 lepas). Pagi2 senang....sarapan macam nasi goreng dan mee goreng disediakan. Night market tu tepi hotel ja....Encik Shukree juga bawa tunjukkan kedai makan muslim sekitar masjid juga bawa kesatu kedai Muslim (orang Taiwan) untuk BBQ Buffet (RM16 seorang). I juga singgah kedai wife dia (menjual kain sutera Thai).

Kesimpulannya.....memang Chiengmai, satu destinasi yang menarik untuk dikunjungi. Orang Chiengmai pun lembut2 dan membantu.Sayang x sempat ke Chiangrai,,,,(InsyaAllah kena plan untuk next trip pulak)

Thanks again....

ada tanya en shukree tu tak - kl ke chiangrai dia leh cater and how much?