CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: printech

..pasal perut

woit apa da citer pasal nama pulak...back to the topic citer pasal perut..he he

ada kaedah dia kalau kita nak tau berapa weeks kita mengandung dengan mengukur berapa besar perut kita dengan cara mengukur dari betul-betul atas ari-ari hingga bawah breast kita....dan kalau ukurannnya 24 inci...that mean usia kandungan kita ialah 24 weeks...tapi tak semuanya tepat...lebih kurang lah...23 ker 24 ker 25 minggu....sounds like that lah.

eh mana ko dapat mende ni? Bidan kg bgtau ek. tu aku pon pelik, caner bidan dulu x der scan dia leh tau baby punya umo lam perut.

bidan apo ko bondo eh....he he...
aku baca kat mana tah...adalah.... tapi sekarang ni dah ada ultrasound scan..sonang yo...yg penting sediakan duit. tapi tulah masa dululu life is very simple kan...takder pun teknologi moden ni...tapi still ibu-ibu dulu boleh lahirkan anak sampai berbelas-belas.....masa tu mana ada c-sect ker epidural ker...semua normal delivery...respect lah kat diaorang.

cam nenek aku ckp, zaman duku mana ada gunting2 bawah ni, bidan tunggu smpi baby bebetul kuar. Zaman skang semua kena gunting. Tp kakak aku bersalin kat spital swasta kat kg, dua anak dia x pernah kena gunting. Doc tu mmg expert. Aku ingat ari tu nak gak g situ tp problemnya doc tu lelaki. Aku ni pemalu sikit. HEheh.

weih sabb,

doc aku pun lelaki jugak...dah lah bangsa pakistan....badan besar tinggi....nasib baik dah berumur..so aku anggap macam bapak aku jer..he he

Ntahlah ikut org sebenarnya. actually aku ni x derlah nak kisah sgt. Tp ada org ckp x elok. kalau boleh cariklah yg pompuan. So aku pon cubalah carik pompuan. Padahal skang ni kadang2 aku g check up kat HUKM doc lelaki gak yg check. X kisah lah...SAtu lagi aku malas nak amik cuti awal.  Kalau bersalin kat kg kena amik cuti awal. so bersalin sini pas tu pantang kat kg.

Follow Us
so, masa bersalin nanti ko ngan hubby ko jer lah? aku masa pantang ni MIL aku jugak yg jaga, ingat nak suruh mak aku datang ini tapi cuaca kat sini sejuk...mak aku tu tak tahan dan sekarang ni pun dia kurang sihat...so cancelled. just mak aku postkan aku barang-barang keperluan masa berpantang nanti...aku try untuk berpantang sebaik boleh sebab aku ni jenis ikut kata sikit kot...he he...bukan apa takutlah dah tua-tua nanti banyak penyakit timbul...sekarang memang tak nampak. tapi bab makan tu aku akan makan makanan berkhasiat sebab aku memang nak fully BF my baby insyaAllah. then untuk berurut pulak aku akan berurut kat mesia bila aku balik nanti...biarlah lambat asalkan berurut kan

pasal line dari bawah pusat ke anu tu kan....

shey tanye adik2 shey yg xkawin lg tuh... rupe2nye diorg tu pon ade straight line dari bawah pusat ke anu tuh... maknanye tanda2 yg mengatakan ade line lurus tu, baby boy tu xbetullah yer.. sbb dua2 my sis yg xkawin lg pon ade... :lol

Tapi linea line tu muncul masa pregnancy jer, kan? or dia bertambah nampak masa pregnancy?

As for me, masa before kawin..takde pun? :stp:

line tu mmg dah ada tp bila kita ngandung dia jadik clear sebab perut kita jadik mengembang.

Originally posted by printech at 28-12-2005 03:15 PM
..macam ni, kalo garisan tu pekat warna gelap jelas kelihatan serta lurus= BOY
dan kalo garisan tu samar2 tak lurus means mcm putus2 gitu, = gurl.. printech dpt tahu pun, ada bidan yg urut tu bgta ...

descrption tue ada dkt myself now.

garis lurus panjang
scan mmg nampak boy

pehtu...satu makcik nie cakap, saper nampak line tue clear, petanda senang nak beranak.

walluhua'lam...denga boleh, percaya jangan...thats my policy......tp kalau betol, alhamdulillah....

well as i know,

memang sesetengah org yg a bit hairy ada garisan dari pusat hingga anu tuh even dia tak preggy, tapi setiap perempuan menangdung memang ada garis linea nigra tu dari anu hingga membawa ke navel kita iaitu di bwh breast, lagi gelap kulit seseorang lagi clear garisan tuh.

tina,
betul ker...i punya garis memang clear...sebab kulit i pun memang tak fair...he he. heharap masin lah mulut makcik tu...sonang den bersalin nanti.....tapi as u said...dengar boleh percaya....eh kekadang bole caya juga tu.....as a motivation beb

result check-up semalam masih blur la.. tapi doc still suspect it's a boy..

MaMaWahiDAH This user has been deleted
congratz pauline....nanti leh ler kita tubuhkan team bola sepak...kalau tak silap shinky nanti dapat baby girl...leh ler ketua penguin buat team pom-pom girls

Originally posted by MaMaWahiDAH at 4-1-2006 11:05 AM
congratz pauline....nanti leh ler kita tubuhkan team bola sepak...kalau tak silap shinky nanti dapat baby girl...leh ler ketua penguin buat team pom-pom girls

heheh cute nyaaaa..

Originally posted by sabb at 1-1-2006 11:21 AM
eh mana ko dapat mende ni? Bidan kg bgtau ek. tu aku pon pelik, caner bidan dulu x der scan dia leh tau baby punya umo lam perut.

sabb,  dlm buku pregnancy ada buat mcm ni, depa ukur guna tali ukur tu.

Originally posted by katak_kiut at 3-1-2006 02:56 PM
Tapi linea line tu muncul masa pregnancy jer, kan? or dia bertambah nampak masa pregnancy?

As for me, masa before kawin..takde pun? :stp:

adik2 shey yang umo 21 ngan 23 tuh... lom kawin lagi.. dua2 ade line tuh.. dahlah dua2 putih melepak... nampak clear sesangat line tu... lurus and kaler dia coklat pekat...

Originally posted by shinky_pinky at 3-1-2006 03:32 PM
well as i know,

memang sesetengah org yg a bit hairy ada garisan dari pusat hingga anu tuh even dia tak preggy, tapi setiap perempuan menangdung memang ada garis linea nigra tu dari anu hingga m ...

pasal senang bersalin ni pernah dengar juga... harap2 shey senang bersalin nanti.. plus2... my mum dr anak 1st sampai yang bongsu.. semuanye senang bersalin...

Originally posted by shinky_pinky at 1-1-2006 10:18 AM
woit apa da citer pasal nama pulak...back to the topic citer pasal perut..he he

ada kaedah dia kalau kita nak tau berapa weeks kita mengandung dengan mengukur berapa besar perut kita dengan cara ...

kalau tak silap storm masa buat praktikal kat klinik kesihatan ibu & anak dulu memang pernah buat ukuran dari ari2 sampai ke pusat..n ader gak dengar heart beat ikut corong yg diletak kat atas pusat mama baby..ini procedure dulu2 kat kinik kerajaan..tak tau ler plak skang ader ker tak lagik...dah lama dah praktikal nih...six years back....
My linea nigra sampai atas...straight jek..latest scanning pun doc cakap no doubt it's a boy...mengangkang jek si Aiman dalam perut mama dia nih...

hikhikhik...lawak pulak biler storm sebut mengangkang ajek si aiman....

eii..time really flies.......mcm tak caya jek kan kadang2 that we are gonna be a mother very soon?????

rasa mcm baru jek abes terlompat2 main buaiyan (yg style berdiri atas buaian, pehtu swing tinggi2 tue)...tup tup...nak ada anak.

sumtimes i wonder, am i capable of carrying a duty as a mother???