CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rainny

Aku teringin nak merokok..

kau hisap rokok kat toilet takder orang nampak

my first time try smoke...kazen aku kasi rokok daun gulung ngan tembakau tuh (dia curi nenek aku punya)
sehingga hari ini aku amat membenci rokok kerana pengalaman itu

busuk aaa rokok...kalo pompuan lagi aaa
naik jerawat suma tuh nanti...
pastuh ko kena buat2 hipokrit lagik depan orang...takyah aaa

jangan isap rokok! senang citer!!

Katakan Tak Nak!

padek je tapi kalau kau perempuan buat cara yang terhormat iaitu jgnla nak show off kat lua ...hisap lam bilik kan orait..kat luar tu banyak mulut yang berbisik......

Originally posted by sany48 at 31-12-2005 11:06 PM

Percaya ke tidak..YOU ASK FOR IT!

Tahukan anda kalau anda perokok, jika anda ingin mengambil insuran, premium bulanan anda akan bertambah  dalam beberapa %.. tidakkah menjadi kerugian meroko ...

:lol :lol :lol

Follow Us
hai lah.. ingat kn tringin smoking sbb tk penah smoking..ape la best sgt smoking ni..aku pon penah try sebtg sbb nk tau apesal org suke sgt smoking.. takde la best pon.. ngan bau busuk nye.. kalo da tringin sgt nk merokok tu..merokok je la.. tp jgn lee merokok kat public.. sesungguh nye buruk pemandangan perempuan merokok..

rainny,

aku paham keinginan ko dan aku tau ko bukan ketagih sbb aku penah lalui bende ni. aku dulu pon mcm ko. pastu aku ni dikire perokok tegar tp kalo xde rokok ata udlm keadaan darurat contoh aku kat umah mak, aku x smoke. aku leh tahan. tp kalo aku kat umah aku, mmg aku jd perokok tegar. sbb nye aku rase xde sbb aku xleh merokok kat umah aku. even aku nak buat ape pon, tu umah aku, xde bende leh stop. gitu la lebih kurang rasenye...

aku rase xde org yg layak judge ko melainkn diri ko sendiri. kalo ko rase teringin, ko smoke la tp jgn la sampai ketagih. aku harap ko leh jd perokok yg profesional. maknenye, kalo keadaan terdesak atau ko x memerlukan, xkan bg ape2 effect pd ko. mmg membahayakan kesihatan tp kalo ko kuar umah pon, dugaan kuat gak. bile ko tgk org smoke ko rase nak, geram je kan. tp dlm diri ko ada konflik. aku paham.

ko bertudung, seeloknye smoke kat umah je. jgn langgar border ni.

tak payah la.....hat isap rokok nak brenti hang plak nak isap rokok....aku sikit punya laa nak brenti tapi takleh...moral cerita ni jangan la dok start benda yang tak elok...

:hmm::hmm::hmm:

ko suka tak kalau adik perempuan ko merokok?? kalau ko ok je, xde masalah ko nk merokok. Tp kalau ko rasa tak suka & kalau ko tgk org lain merokok ko x suka, jgn ler buat. Cam tu lah jugak org tgk ko nanti... Anyway, merokok nie skit je lag nk jatuh ke level haram (dgr ceramah), kalau ko dh jadi ketagih ler..

Juz my humble opinion.

kalo teringin, smoke jer la ..jgn jadi addicted dah la..

elehhhh korang tau tak org tak merokok pun selalu merokok
terang2 plak tu haha
haku sendiri pun tak lari dari merokok akaka
korang tak nak ngaku? mengaku la tiap hari kalau korang tersedut asap yg keluar dari kereta tu bersamaan 99 batang rokok hahaha

takde yang hinanya...

kalau nko nak apa salahnya. aku quit as soon as pegnen.
insyallah nak stop terus lah. Tapi aku semunyi2 dulu - mmg takder orang yang tau. Laki aku tau lah sbb sblm kawein pun dia mmg dah kenai aku.

nak start mmg senang amat. Kalau nak stop. I think u need a real power babe. Good luck.

aku x penah merokok... tp bebudak umah aku... sume merokok... mungkin disebabkan tu aku kekadang cam ringan jek tgn ang kotak rokok tu nak nak try merokok... tp alhamdulillah la... setakat skrg ni lom penah aku dengan sengaja sedut asap rokok tu... n insyaallah akan aku kuatkan diri utk x merokok... sebab lam family aku pon xde yg merokok... kannye apa... takut ketagih lak nanti...

APA YANG PERLU AKU LAKUKAN!

Geng... Aku tak tau dari mana nak mula masalah aku ni. Tapi aku harap sangat u all leh tolong kasi nasihat, pandangan, panduan n apa lagilah. Ni semua pasal masalah famili aku. Aku type post ni pun setelah segala tanggapan aku kepada seorang insan yang aku sayang bergelar ABAH selama ini mmg benar.

Geng... Sebelum tu, aku nk bagi tau. Bukan niat aku nak burukkan ayah aku. Aku kat sini tak tahu nak ngadu kat siapa masalah aku ni. Di telan mati mak, di luah mati bapak. Bapak aku seorang manager bank yang berpangkat besar di KL. Umur dah 46. Seorang yang tegas. Garang tu tak lah. Seorang yang melakukan tanggungjawab dia dengan baik terhadap keluarga. Setelah sekian lama, apa yang aku syak selama ini mmg menjadi kenyataan.

Geng...Bapak aku ni cukup jaga pasal hp dia. Kat rumah asyik off hp. Mak aku sendiri tak penah tgk isi kandungan hp bapak aku. Kat sini aku takder rasa apa2 lagi. Tapi yg aku dah rasa sumthing bila tgk tv time famili semua tidur. Baru dia bukak hp just for sms. Situasi mcm ni korang agak2 sendiri lah kan. Kat sini mungkin dah ada sesuatu. Tapi aku still sangka baik dan anggap dia mesej ngan kawan2 jer.

Geng...Sikap ayah aku yang cukup berahsia ni dah lama berlaku. semenjak 2003. Ada satu hari tu. Lepas tarawih, aku borak ngan adik laki aku yg bongsu, dia yang paling rapat ngan ayah aku. Aku cakap yang aku tak percaya abah sms member laki dan aku yakin tu perempuan. Aku cakap kalau laki wat apa nk sorok. Terus adik aku mengamuk sampai merah mata yang dia bengang aku buat tuduhan mcm tu. Dia cakap ayah aku tak kasi tgk sbb ayah aku sms bad word ngan fren dia. Maksud dia ckp lucah2 kononnya. Fine, aku mengalah sbb takder bukti.

Geng...Sebagai seorang isteri. Of course mak aku pun tahu pasal mende ni. Terus terang aku cakap, mak aku ni cukup penyabar orgnya. Satu hari tu, besday mak aku. Makan kat restoran, mak aku ckp dia tak mau hadiah tapi dia nk tgk hp bapak aku. Dia nk tgk apa yg dia dok sms mlm2. Bapak aku berkeras tak mau bagi sampai mak aku menangis gila babeng. Ayah aku still ckp yg dia ckp mende2 bad word ngan frens dia. Yang aku pelik, umur mcm ni takkan nak ckp menda2 yg remaja mcm kita ckp. Mungkin aku yang kurang memahami. Sekali tu, ayah aku tak tutup tel. Yang ni mak aku citer. Mak aku bukak lah msj. Dan mimpi ngeri bermula. Dia baca mesej ada tulis sayang awak lah, cinta lah. Gaduh arrr kan. Sampai tidur bilik adik peremuan aku. Nangis. Aku diam jer. Mak ayah aku jarang gaduh. Pastu mak aku ckp betul2 ngan bapak aku. Stop ngan perempuan mana skalipun. Atau tak, mmg dia ngadu kat mak bapak aku. Ayah aku cuak pastu minta maaf berkali kali. Kejadian ni berlaku pun setahun lepas.

Geng...Sikap bapak aku yang suka off hp bila di rumah dan buka bila sorang2 bermula balik selepas bbrp hari gaduh. Masa ni aku masih beranggapan baik. Aku anggap ayah aku dah menyesal ngan perbuatan dia. AKu tak nak famili aku broken mcm famili wan cik aku. Kes mcm ni lah. SMS. Satu hari tu, anak wan cik aku kata kan. Cara dia tgk bapak aku sms time memalam, sebijik dgn cara bapak dia yg kawin lain tu. Sentap aku.

Geng...Malam ni. Kebetulan hari ni hp aku rosak. Bapak aku nmpk. So dia kasi pinjam hp dia kat aku. dia pakai 2 hp. hp yg dia kasi pinjam ni baru lagi. so aku discover lah kan mana yang patut. Aku check msj. semua takde. Aku dah agak yg ni. Aku tak fikir ayah aku nak kasi aku bc kan. Aku check galleri utk tgk pic or video. ada satu video aksi perempuan yg aku agak cina buat aksi manja depan hp. Time tu aku sentap dah. Tapi wat aku konpius gak sbb suara bercakap ngan perempuan tu mcm cina. Tapi takleh kata gak sbb time tu bising. aku tak dgr dgn jelas. Aku check video tu punya date. tahun 2000. pelik aku apsal tarikh tu lak. padahal hp 3g. tak pun masa rakaman dibuat. tarikh tak setting. Aku cuba beranggapan baik. Aku anggap video ni kawan dia kut. Aku tgk pic. Takder apa. Tetiba, aku teringat. AKu tak check outbox ngan sent item.   Aku check outbox takder apa. Bila bukak sent item. Hati aku sentap balik. ada 3 mesej yang dihantar kepada perempuan bernama SARAZANA LEE (aku nk korang cari sapa dia, aku carik kat frenster ngan myspace x dpt)  Msj 1 = ABANG ADA KAT KAMPUNG. MINAT GAK. NAK AJAK ABANG TENGUK KE  Msj 2 = PETANG NI BALIK LAH. TGK MAK KUAR WAD. NANTI KITA PLAN YER. STUDY RAJIN2 YER SAYANG  Msj 3 =     ABG KEJALAH SAYANG...

Geng... Apa yg aku sangka yg tak nk jadi kat famili aku ni jadi gak. Aku bukan nk bukak pekung di dada. Aku nk tanya pendapat korang semua. What should I do. Aku tak nak famili aku pecah belah. Aku tak nak jadi broken famili. Ayah aku patut amik iktibar atas apa yg menimpa adik perempuan dia tapi dia plak nk ulang sejarah lama tu!!! Aku mcm nk nangis jer. Aku tak mau bg tau mak aku. Aku takut mak aku mintak divorce dan nekad tinggalkan bapak aku. Aku takut mcm tu. Mak aku dah lama bersabar. Aku tak tau perempuan tu org yg sama ngan video tu. Aku tak pasti. Bagi tau aku, apa yg perlu aku lakukan...

jgn la merokok..dah cuba susah nk berenti..kecuali dapat kwn yang tak merokok..

kalau x pernah, baik jangan mencuba..macam aku, dah terisap so, nak wat camana..harap2 dapatler stop nanti..

betul2 le menempah penyakit!!!

buruk lar perempuan merokok.. ape kate kunyah bubble gum ker.. kan bagus..

Gip This user has been deleted
aku kalau tengok laut..kalau dekat swimming pool je aku mesti nak merokok...
damn....i wont miss the feeling :D