CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11208|Reply: 41

AWAS!!! SATU LAGI KOMPLOT PENIPUAN..HATI DGN PANGGILAN TEL.

red_tomato This user has been deleted
Apa yg saya nak paparkan di sini ialah apa yg berlaku dalam 2/3 minggu kebelakangan ini..
kisahnya begini:

Family kami di kg telah di telefon oleh satu mamat. katalah mamat ni nama dia Malaon. dia call..my mom angkat tepon. dia kata ini rumah Encik Amat? (bkn nama sebeno). mak kata ya. oh suami makcik ye?..dia terpilih utk satu cabutan bertuah..hadiahnya dalam bentuk kenderaan .paling murah RM 12000 dan paling mahal 120 000 Rm.. .nak tau lebih lanjut, col balik ye..ini nombornya... 017-71234568. so mak pun kol balik.
mak tanya ni sapa..dia kata nama  dia Malaon..dr kompeni cap XX ke hapa..kompeni dia uruskan hadiah utk para penguna yg dpt cabutan bertuah...kira dia link ke kementerian hal ehwal pengguna ke apa..
my mom tanya...mana dpt nama suami saya.. dia kata dpt dr bahgian pengguna di shah alam..kad waranty yg dulu suami puan beli barang2 letrik . mak pelik coz abah tak pernah beli brg letrik dan anto balik kad waranty. malaon tu kata..mustahil tak pernah beli apa2... ala..kitarang setakat kalu beli kipas ke..takde pon anto balik kad waranty.brg2 letrik kat umah kami adik beradik yg beli..abah tak pernah beli.

malaon kata seluruh  negeri johor 25 org je terpilih..termasuk suami puan
mak tanya. ni mesti tipu..nak kena bayar2 ye?..dia kata..eh tak makcik..ni free..suami puna bertuah...
then masa tuh dah lepas pukul 6..tah2 u tipu kot..ni pejabat apa buka ptg2 ni//pakai no henpon plak tu...ahhahaha...dia  cakap..eh tak tipu....etec..etc..
malaon kata, dtg ye hari isnin..alamatnya:

no 2/5
tingkat 6
kebun teh
johor bahru.. aku lupa tapi di JB..tu aku reka je..

aku balik kg wekend tuh..mak pak aku org kg je..so depa mintak pendapat aku..
aku pun kol le no mamat tu..ceh..cerita sama dia duk ulang le..
aku ckp le..bapak aku tak bleh bwk kete..hadiah dapat pun nak buat apa..terus dia ckp..eh..kalau u nak ahadiah tuh amik le..tak kisah ..sapa2 bleh amik hadiah tu..asalkan mak pak u dtg..bawak buku akaun yg takde kad MEPS...aka kad ATM..
apa muslihat tu?
hohohoo..aku dah suspek..ni mesti tipooooo..

then ahad..makcik aku dtg umah..saja visit..terbukak le citer...
dia kata pakcik aku pon kena benda sama...hahahhahahah..
pakcik aku siap pegi..dia punya cerita sama..cuma opisnya di Bakri Muar pulak..tapi ceritanya sebijik sama...hahahahha....

pakcik aku pi opis..bawak sepupu aku yg cerdik..dan makcik aku dah warning..hati2...dont even kuar 1 sen pun..

so.pakcik aku sampai sana, tanya ngn kerani..
pakcik:   saya nak jumpa encik  Abu (bukn nama sebenar..lupa la nama diia)
kerani: encik Abu tgh meeting
pakcik: takpe saya tunggu
kerani: tapi dia meeting lama
pakcik: ni saya dtg pasal hadiah yg dia kol saya tu
kerani: oh..yg tu..ok..saya cek nama pakcik
pastu kerani cari nama pakcik aku..dia kata pakcik aku punya kupon waranty cuma ada 7..patutnya 9 if nak dpt hadiah free tu.. (hahhahahah....penipooooo)
kerani: ni kupon pakcik cuma 7..tak cukup 2...so pakcik kena bayar RM 5000 utk amik hadiah tu
pakcik: saya nak jumpa Abu..ni yg saya tak berkenan ni..kata tak yah bayo apa2
kerani:memang betul encik..tapi kupon ni x cukup 9..blablablalbaaajjkhsdjhds%^*^&**(&87 etc
pakcik aku dah hangin..
pakcik: mana en Abu..saya nak jumpa
ketani: dia meeting lama..apa kata encik bayar dulu 5000 ni...blablabla..
Pakcik: takpe saya tunggu
kerani tu dah gelisah gila muka dia..kuar masuk bilik belakang....
sebenonya encik Abu penipu tu ada duk bilik belakang kot..hahahha....

pastu dia offer plak pakcik aku beli barang..kahahahah...En Abu tak juga muncul....
pakcik aku kata..saya ada duit RM 5000..lebih dr tu saya ada..tapi saya takkan bagi awak seposen pun dan tak akan beli barang awak walau seposen..penipu...masa tu kerani tu dok pujuk2 dia
then pakcik aku pon basuh kerani tu cukup2..muka kerani dah pucat je

pakcik dan sepupu blah..masa kat kereta pakcik aku nampak one of the guy kat opis ekori dia ke kereta...so

MORAL OF THE STORY : MCM2 CARA DEPA NAK TIPU ORG

MODUS OPERANDI:  DEPA kol org kampung utk tipu depa sebab dia tau org2 tua kat kg banyak duit..dalam RM 5k -10 k mesti ada punya.. depa ingat org kampung semua bodoh kot..

yg dia soh bwk buku bank tak de kad ATM aku tak tau apa motif..

HATI2 JIKA ANDA DAPAT PANGGILAN MACAM NI...

Rate

1

kes2 macam ini kena repot dkt kementerian perdagangan bahagian penguatkuasa untuk tindakan.

Originally posted by red_tomato at 29-12-2005 02:18 PM
Apa yg saya nak paparkan di sini ialah apa yg berlaku dalam 2/3 minggu kebelakangan ini..
kisahnya begini:

Family kami di kg telah di telefon oleh satu mamat. katalah mamat ni nama dia Malaon.  ...

pada aku laa...dia uh bawak buku ATM tu sbb nak simpan buku tu....so....dia akan suh keluarkan semua duit kat dalam akaun kita....

mak aku pun pernah kene gak....depa ni pandai...dtg masa aku tgh kerje.....so...dia ingat boleh kelentong walaupun mak aku dah hampir2 nak kene tipu...sib baik mak aku call aku dan aku cakap suh dia tunggu aku balik.....aku suh mak aku cakap yg aku ni keje kat Bukit Aman....sbg Superetenden polis....hehehe....

last2.....depa terus balik...tak jadik nak kelentong mak aku...:cak::cak:.

red_tomato This user has been deleted
lain kali kalau ada kol mcm ni cakap ajelah kat depa..

' setakat kereta rege 120 000 tak main la... kete yg kat rumah ni je ada 5 bijik..sumer rege  dekat 1 juta setiap satu..ko amik je lah hadiah kereta rege 120 000 tuh... ape kelas...tuh tarap2 kereta mainan je tu...amik...aku sedekah je...."
kuikuikukui

senasible kite

akum..family sy pun pernah kene kes mcm tu.kebetulan kami balik kg.ade satu mlm cine call kate nenek sy menang cabutan..sme le mcm cite "red tomato" tu.kite org da syak tp still pegi tgk tmpt company tu.u all nak tau tak..pjbt punye la kecik n ramai sgt staff pompuan mude2 lg.(Bdk2 spm kot).dah tu peralatan dlm opis tu nmpk sgt sementare je.nama company yg tmpl kat dinding pakai polistrin je.papan tanda opis pun mcm senang nak buke.memang amat mencurigakan.diaorg gune kedai 3 tingkat kat kuantan.dkt dgn kuantan prade.geram gak.ms sy g tu  ada  2 ,3 lg family yg gol.tua2.mmg diaorg ni target org tua2 jd mangse.dia kabur kn mate depa ni dgn twrn hadiah kereta berjenama.tp kalo korang perasan ada satu hadiah tu home teathre yg sy anggar bernilai rm1k je.mcmane care nak bawak kes ni ke pihak berkuasa ?

SO saya amat bersimpati bg mangse yg da terpedaya tu.ade tak sape2 yg tau emel o alamat bhgn aduan pengguna.hope bole bgtau.

Saya banyak kali terima call2 macam ini. Saya beritahu mereka sekiranya cabutan ini benar, boleh saya bawa dua orang saksi iaitu ; media dan kementerian perdagangan? Mereka mulai merasa takut dan memberitahu akan menghubungi saya kerana mendapat kelulusan dari pengurus .....last2 tidak call  kerana ia nya satu peninpuan.

[ Last edited by Truth.8 at 9-1-2006 12:42 PM ]

Follow Us
Originally posted by keigo at 9-1-2006 11:45 AM

SO saya amat bersimpati bg mangse yg da terpedaya tu.ade tak sape2 yg tau emel o alamat bhgn aduan pengguna.hope bole bgtau.  ...

untuk maklumat lanjut bhgn aduan sila ke : http://www.kpdnhep.gov.my/index.cgi?lang=malay

untuk aduan sila ke : http://www.kpdnhep.gov.my/index?cpath=72_153&pub=e_aduan

Rate

1

benda2 mcm ni dah lama dah

aku lak pernah dapat call dari company tour ...
suruh aku register membership vvip pastu mintak no kad kredit .
aku cakap la aku takde kad kredit ..
pastu dia terus letak ... tak guna punya orang ..

kalau pun korang layan jugak
kalau part mintak no CC jgn SEKALI2 BAGI

Yang menipu ni, keraninya MELAYU.....tapi boss kat atas tak tahu pulak sapa.......modus operandi mereka ni agak licik. nak sewa office tu bukan mudah. kene deposit itu ini, dalam RM5 ribu jugak:stp:

Originally posted by rasyid at 21-1-2006 10:48 PM
aku lak pernah dapat call dari company tour ...
suruh aku register membership vvip pastu mintak no kad kredit .
aku cakap la aku takde kad kredit ..
pastu dia terus letak ... tak guna punya ora ...

sama la... selalu dpt call dr company tour.. explain kita pjg lebar kononnyer kita ni jd ahli vvip... dpt menginap 2-3 mlm kat hotel berbintang2... tiba2 keluar soalan..."cik nak kami poskan borang keahilan ke alamat rumah ke office...? boleh beri no credit card cik..." bukan sekali kena mcm ni, dah berkali2.... sejak tu,  kalo org call hp naik nombor pelik2 gue susah nak jwb... tambah2 kalo appear "PRIVATE NUMBER".. kdg2 tu nasib la kalo husband pun kol naik 'private number' jugak... tp baru2 ni terkena jugak... sbb no hp yg appear kat hp gue.. ingatkan kot call dr family/ member2... rupa2nya dr diaorg jugak.. melampau betul la.. bila tau diaorg dah x boleh guna 'private number' tu lg takut org x jwb, diaorg sanggup pulak gunakan no hp... sampai mcm tu sekali...

tiada benda free di dunia ini...

sejibik mcm mak mertua aku kener.. mmm aku sebenarnya dah tahu ini mesti kes tiu.. tp tgk my MIL teruja sgt2..so aku diamkn ajer.. cuma aku ada lah ckp..ini mesti kejer orang yg mmg takder ejer dan nak cari mangsa (pengalaman sorang kwn kolej dah kener... hadiri diorgnyer seminar.. pastu diminta bayar sekian2 utk dpt hadiah tersebut..)

so.. smpaikn aku diberitahu soh cuti utk membolehkn my MIL pi ke Shah Alam utk hadiri diorgnyer jemputan... diorg guna nama Jabatan Kerajaan - banci penduduk...so nama bapak mertua tersenarai..so dimint ahadir utk tuntut hadiah - keta atau wang tunai..chit..!!!

aku sakiot hati bilo dongar citer2 mcmni.. apala diorg ni nak buat kejer tipu org... nf:nf:

tak ingat akhirat ke diorg ni..?? (bknnak tunjuk baik.. tp teruja jgak ler.. ada jgak manusia yg berhati syaitan ~ sanggup aniaya kaum sendiri ~ :agr::agr::agr

mmg aku rasa benci sgt..

tp biler diadukan pd pihak yg berkenaan.. nak kata tindakan tu.. wallahu'lam.. nak kata siasatan sedng diambil.. cehhh..

yg sebenarnya... hiduplah di dunia ini dgn sebaik mungkin.. dan ingat beringatlah sesama sendiri jgn suka menganiaya org...
tak gitu....

masalahnya bukan org kg jerk yg kena...org bandar pon ada yg penah kena....mcm aku n hubby...
belit punya putar...putar punyer belit.....
mcm2 dia klentong kiteorg last2 aku n hubby balik bawak tumbler free...
dia ingat kita ni bodoh agaknya...nf:nf:

Jangan kan di Malaysia di US ni pun ada mcm ni.

Call kita ckp dpt percutian di Hawaii selama beberapa hari ..FREE. Lepas tu minta kita punya nama, alamat no talipon etc etc. Bila kita tanya betul ke free 100 percent .. dia ckp betul tak tipu. Bila dah booking ... dia ckp kena letak deposit USD$500. Kononya takut kita tak datang dan utk bayaran limosine. Bila kita ckp tadi you ckp free tak ada bayaran etc etc .. dia konar lah pulak ckp USD ni dia akan pulangkan balik.

Bila kita ckp ''kalau mcm tu tak nak lah'' dia pujuk lagi. Walaupun dia ckp okay dan letka talipon .. esok lusa tulat sure one of their office mate akan call kita bagi tawaran yang sama. Boring betul.

yup, our famiy pun nyaris nak kena camni.. tapi bukan phone call... ada 2 orang gaya macam salesman datang kat umah.. satu melayu n satu lagi cina ...you knowler kalau salesman terdidik camner diorang pujuk rayu orang.. my mom ni dah makan jugakler kata kata si mangkuk hayun 2 ekoq tu ... depa suh my mom pilih sampul jer... my mother ni pun agak nyer ingat .. ala apa lah sangat takat pilih sampul .. ye  dak???  pastu suruh my mom bukak sampul... 2 mangkuk hayun tu tetiba jer siap meloncat loncat kegembiraan n ucapkan tahniah kat my mom kerna berjaya memenangi hadiah kereta perdana v6, siap kata makcik ni antara rakyat mesia yang berjaya n bertuah kerna dapat hadiah tu...(i think kalau depa 2 ni berlakon sure dapat award nyer lah) lakonan depa nih mantap sungguh.

pastu depa cakap itulah inilah... lastly suh datang kat gedung depa ni n beli barang letrik  dalam rega RM3k baru dapat keta... ada ka itu macam???conclusion nyer we all tak layan... we all suh depa balik jer sebelum kitorang report polis ....  

ha yang ni kena hati hati ... last i dengar my frend yang tinggal kat kampung melayu subang pun ada kena macam ni jugak...

[ Last edited by HazelNut at 17-3-2006 10:47 AM ]

kawan mak aku pernah kena macamni....
tapi dia kata suami kawan mak aku tu yg menang cabutan bertuah kat sure heboh...
kalau korang nak tau suami kawan mak aku tu jenis dok umah,pendiam,minat berkebun dan prof kat UM...
perempuan tu kata En. K (suami kawan mak aku tu) datang sure heboh haritu...
dan dia terpilih dalam cabutan bertuah....
lepastu kawan mak aku tanya apa dia buat kat sure heboh tu???hari apa???
dia kata En. 'K' datang sure heboh minggu lepas...
kalau korang nak tau, sebenarnya minggu lepas yg ada sure heboh tu En. 'K' pegi outstation kat sarawak....
kawan mak aku tu pun cakaplah kt perempuan tu...
"tak baik menipu,nak. Nanti kat akhirat ada balasannya. Allah tak suka org yg suka menipu" (kawan mak aku tu pangkat nenek dah)...
lepas cakap macamtu,perempun tu ngamuk

..biasa yg terkena makcik2 dan pakcik2 kat kg2..dia org main call jer..cari no dlm buku telefon..
..kesian depa..mcm2 cara kalau nak menipu..

senang kalau dtg  rumah..amek je gambar diorang ngan digicam

hu.. ramai jugak yang dah terkena.. termasuk lah aku.. hu hu hu