CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bruce_Lee

Slam Dunk

SlamDunk memang best..

Reply #60 JUSTcircle's post

standard ler tuh dlm team shohoku tuh 2 durang jer bagus dlm study ler..

Originally posted by ninjamerah at 11-7-2006 08:28 AM

dari segi gaya, nampaknya Rukawa menghayun tinggi tangannnya sebaliknya Hanamichi menghayun rendah, dan nampaknya Hanami ...

Tapi kat tengah2 tu ade cam 'spark' tuh! Kira ade contact le tuh... Jadi diorang hi-5 lah yek?

Originally posted by JUSTcircle at 11-7-2006 04:41 PM

ada lagik satu geng sama ngan hanamichi gak...x salah aku dlu waktu aku kecik2 aku ada baca manga dia..tapi bile aku collect balik manga slamdunk nih.aku x jumper plak part tuh..kalo ada pun dala ...

Hmm... Ore tak pastu kewujudan lelaki Tsukubu nih dlm manga ataupun anime. Tapi, ore ade jumpa ngan laki ni kat game Slam Dunk 2 IH Yosen Kazenban. Tak ingat lak namanya, tapi Hanimichi ngan laki nih memang rebut Haruko pun...

Game Slam Dunk best woo... game Slam Dunk ni ade kat beberapa pelantar yg kuno cam SNES ngan Sega Genesis. Jadi aku kalau main guna emulator. Aku rekomen game Slam Dunk kat SNES (sebab SNES ni kan tarafnya lebih kurang cam GBA skrg). Korang main Slam Dunk 1 atau 2, dua2 pun best. Tapi korang mesti reti baca bahasa Jepunlah. Sebab takde yg English version... Nasib baik ore bleh baca skit2.

Dlm byk2 game Slam Dunk yg aku pernah main, Slam Dunk 2 IH Yosen Kazenban paling best. Kalau main story mode, korang akan lawan ikut turutan, team Miruadai, Tsukubu, Shoyo, Kainan dan last skali Ryonan. Setiap pemain Shohoku kecuali Kogure ade special move sendiri. Cthnya, Akagi ade skil penutup steamboat die tuh. Rukawa plak ade between the legs dribble and shoot. Hanamichi ade Hanamichi wall (alah... yg die tetiba halang org drp shoot ngan byk tangan tuh). Kekadang lawak gak main game nih...

Kalau main versus mode, blehlah test guna pemain dari team lain cam Sendoh, Fujima, Maki....

Tak rugi beb main game nih...

ninjamerah This user has been deleted
Originally posted by meitantei at 11-7-2006 08:05 PM

Tapi kat tengah2 tu ade cam 'spark' tuh! Kira ade contact le tuh... Jadi diorang hi-5 lah yek?

kena siku tu....bukan telapak tangan.

Originally posted by JUSTcircle at 11-7-2006 04:41 PM

ada lagik satu geng sama ngan hanamichi gak...x salah aku dlu waktu aku kecik2 aku ada baca manga dia..tapi bile aku collect balik manga slamdunk nih.aku x jumper plak part tuh..kalo ada pun dalam slamdunk the movie..hanamichi gaduh ngan sorg team TSUKUBU..budak laki TSUKUBU tuh sukakan haruko gak...dia ngan hanamichi gaduh rebutkan haruko..gelak sesama kat padang lepas dorg wat pertaruhan saper menang game nanti dia yg dapat haruko...perangai pun sama ngan hanimichi...rambut higlight..lawo....hahahaha...

Budak lelaki tu bernama NanGou Kouichiro, budak tahun satu menengah atas dari sekolah menengah Tsukubu.
wujud dalam anime.

Follow Us
Originally posted by JUSTcircle at 11-7-2006 04:37 PM
time dorg hi-5 tuh mmg best..sbb time tuh dorg bekerja sama...
sakuragi yg ingatkan rukawa yg tangan kiri juz bertahan...time tuh rukawa dah nak shoot..tapi sakuragi nampak kesalahan dia,,time tuh rukawa baru sedar n terus pass kat sakuragi yg tepat2 dok kat sudut 45 darjah jaring...sbb sakuraginyer balingan dari tuh selalunya tepat...
lepas rukawa pass..sakuragi terus shoot..time tuh pun x der org halang dia...sbb sumer industri sannohnyer geng tertumpu kat rukawa jer... sakuragi dapat jer bola terus shoot....and habis masa....dapat 2mata..lebih satu mata dari sannoh...
time tuh aku baca manga dia pun berdebar2 gak....kalo aku jadik rukawa,aku pun nak hi-5 ngan sakuragi...
dalam keadaan tak sedar dorg 2 org tuh hi-5..lepas sedar dorg tak ngam..baru buat x pandang.....  ...

bukan begitu, sakuragi tidak ingatkan kepada rukawa, sakuragi sebenarnya mengingatkan dirinya sendiri.

keadaan yang berlaku adalah begini:
ketika Sannou menjaringkan mata yang ke 78 (shohoku 77), masa hanya tinggal 9.4 saat. Sannou berasa mereka telah menang sedangkan pemain shohoku yang lain terpaku. namun tidak bagi sakuragi. beliau dengan segera berlari menggunakan sisa-sisa tenaganya yang masih ada (beliau telah tercedera) untuk menyerang. pemain shohoku kemudiannya tersedar dari lamunan, begitu juga pemain Sannou.. ketika itu masa hanya tinggal 8.2 saat. para pemain berlari ke arah sakuragi. akagi cuba mempassing bola ketika masa tinggal lagi 8 saat, namun gagal mempassing kerana di block oleh Sannou. rukawa meminta bola pada masa tinggal lagi 5 saat dan mendapat seta mendribble bola ketika masa tinggal lagi 4 saat. rukawa berjaya membolosi pemain sannou ketika masa tinggal lagi 3 saat dan cuba mengslamdunk ketika baki masa tinggal dua saat, namun beliau gagal kerana jaring diblock oleh dua orang pemain sannou.

sakuragi ketika itu sudah berada di sudut 45 darjah di mana menurut pengalamannya, jaringannya berkebarangkalian  tinggi akan masuk jika di shoot dari sudut tersebut. sakuragi berkata/mengingatkan kepada dirinya sendiri pesanan yang diberikan kepadanya iaitu "tangan kiri support sahaja".

ketika itu baki masa ialah 1 saat dan rukawa terpandang kepada sakuragi ketika beliau masih terawang di udara. rukawa terus mempassing bola kepada sakuragi. sakuragi menymbut bola dan melompat serta melepaskan bola. jam menunjukkan baki masa ialah 0 saat ketika bola sedang berada di udara. bola masuk ke jaring, pengadil terpegun, sangsi sama ada mahu memberikan mata kepada shohoku ataupun tidak. pengadil akhirnya meniup wisel sambil memberikan 2 mata kepada shohoku. dengan itu mata terakhir ialah shohoku 79 dan sannou 78.

Originally posted by ninjamerah at 11-7-2006 11:33 PM

bukan begitu, sakuragi tidak ingatkan kepada rukawa, sakuragi sebenarnya mengingatkan dirinya sendiri.

keadaan yang berlaku adalah begini:
ketika Sannou menjaringkan mata yang ke 78 (shohok ...

aku tetap x setuju ngan pendapat ko yg hanamichi mengingatkan diri dia sendiri..dai mmg tegur rukawa sbb rukwa time tuh pun dalam keadaan tergesa2 nak shoot...dalam pada tuh..hanamichi sedar n sound dia...pada masa yg sama gak hanamihci berada pada kedudukan yang baik sekali..sbb tuh rukawa tau..daripada dia melanggar peraturan tok dapatkan mata..baik dia pass kat hanamichi yg betul2 dah ready kat sudut 45 darjah tuh...

Originally posted by meitantei at 11-7-2006 08:15 PM

Hmm... Ore tak pastu kewujudan lelaki Tsukubu nih dlm manga ataupun anime. Tapi, ore ade jumpa ngan laki ni kat game Slam Dunk 2 IH Yosen Kazenban. Tak ingat lak namanya, tapi Hanimichi ngan la ...

game yg ko cakap nih jenis aper? PS2 ker? Xbox ker? PC ker? aper?
mcm best..tapi dah guna bahasa nihon jin plak..camner aku nak paham....

watever thanx 4 the info... aku suka gak part lawan ngan TSUKUBU tuh.... budak laki tuh pun lawak jer...

Originally posted by ninjamerah at 11-7-2006 10:50 PM

kena siku tu....bukan telapak tangan.

dari segi ni pun aku kurang bersetujulah ninjamerah....
mana plah dia nak hi-5 siku rukawa...gambar spark tuh menunjukkan kedudukan dimana tapak tangan dorg bertemu dan berbunyi ketika dorg hi-5.... bile dorg sedar yg dorg dah terhi-5..baru dorg tak berpandangan time tuh...mustahil hanamichi sengaja2 nak hi-5 bahagian siku atau terkena siku..sbb apa yang dorg wat tuk dapay kemenangan tuh dihargai oleh kedua-duanya..
means kat sini...hanamichi mengingatkan rukawa pasal hold tangan kiri..rukwa sedar dia pass kat hanamichi..hanamichi tidak mensia-siakan hantaran rukawa terus shoot..ini bermakna dorg dua org bekerja sama dengan baik..malah mendapat mata untuk menentukan kemenangan SHOHOKU..oleh sbb tuh dorg hi-5..aku rasa x kanlah Inoue nak buat dorg hi-5 dalam keadaan sedar yang dorg masih x ngam..tul x?

itu juz pendapat akulah....

Originally posted by carrim7 at 11-7-2006 06:54 PM
standard ler tuh dlm team shohoku tuh 2 durang jer bagus dlm study ler..

kelakar bila dorg tunjuk..

"kumpulan pelajar gagal" sederet mitsui,miyagi,hanamichi ngan rukawa"

"kumpulan pelajar bijak" sederet akagi, kogure ngan ayako..

aku x ingat aper nama team pandai ngan gagal nih..nanti aku tengok balik akunyer manga ek? habis seratus lebih aku beli komik nih...tertinggal 1 volume jer...vol 20...

anime dia pun aku beli...aku beli VCD jer...x mampu nak beli DVD..mahal sgt..heheheeh....

aku ada beli VCD Slamdunk the movie..kena tipu jer aku....sbb language dia bukan bahasa jepun atau dwibahasa..kantonis..aku try tukar..x leh gak..kurang asam tol...bahasa kantonis x sebest bahasa jepun!!! wawawaw!! sedih gua...

Originally posted by JUSTcircle at 12-7-2006 06:28 PM

game yg ko cakap nih jenis aper? PS2 ker? Xbox ker? PC ker? aper?
mcm best..tapi dah guna bahasa nihon jin plak..camner aku nak paham....

watever thanx 4 the info... aku suka gak part lawan n ...

Game ni dah lama... Main kat SNES. Genre die sukan+aksi+rpg. Main die ade skit2 cam Captain Tsubasa.

Takde gambar lak nak tunjuk...

Originally posted by meitantei at 12-7-2006 06:37 PM

Game ni dah lama... Main kat SNES. Genre die sukan+aksi+rpg. Main die ade skit2 cam Captain Tsubasa.

Takde gambar lak nak tunjuk...

hehehe..maafkanlah hamba yang jahil ni yer meitantei..SNES tuh binatang aper?
maaf saya budak baru setahun jagung....

Haha! Rasanya ore pun tak pernah nengok console SNES nih. Tapi SNES ni sebenarnya kependekan untuk Super Nintendo Entertainment System. Skrg ni ore pakai emulator je kalau nak main game SNES. Game Slam Dunk ni ore rasa tahun 1994-6 gitu kuarnya...l

Originally posted by meitantei at 12-7-2006 06:43 PM
Haha! Rasanya ore pun tak pernah nengok console SNES nih. Tapi SNES ni sebenarnya kependekan untuk Super Nintendo Entertainment System. Skrg ni ore pakai emulator je kalau nak main game SNES. Game  ...

kira dia sefamily nya PSP ker? mcm tuh ker? senang x agak2 nak carik kat malaysia nih? maklumler kitanyer negara nih kekadang sampai lambat...

Huahahaha! Ko ni buat orang ketawa lah! Console ni dah tak dibuat lagi, malah dah diharamkan pun kat Jepun. Sebab tak menepati piawai SIRIM diorang.

Ko gi lah kat www.romantion.net pastu download emulator SNES. Pastu ko download ROM Slam Dunk pastu ko mainlah!

Originally posted by meitantei at 12-7-2006 06:48 PM
Huahahaha! Ko ni buat orang ketawa lah! Console ni dah tak dibuat lagi, malah dah diharamkan pun kat Jepun. Sebab tak menepati piawai SIRIM diorang.

Ko gi lah kat www.romantion.net pastu downloa ...

hehehehe..aku dah cakap awal2..aku ni jahil bab nih...hehehehe..maaflah yer...
ok thanx

Originally posted by JUSTcircle at 12-7-2006 06:26 PM
aku tetap x setuju ngan pendapat ko yg hanamichi mengingatkan diri dia sendiri..dai mmg tegur rukawa sbb rukwa time tuh pun dalam keadaan tergesa2 nak shoot...dalam pada tuh..hanamichi sedar n sound dia...pada masa yg sama gak hanamihci berada pada kedudukan yang baik sekali..sbb tuh rukawa tau..daripada dia melanggar peraturan tok dapatkan mata..baik dia pass kat hanamichi yg betul2 dah ready kat sudut 45 darjah tuh...

kes ini bermula ketika hanamichi berlatih shoot dengan akagi (volume 16 ms47). akagilah yang mengajarkan hanamichi akan cara cara memegang bola dan form mengeshoot yang betul. aku tak tahu apa yang tora aman terjemahkan tetapi dalam bahasa jepunnya ialah "hidari te wa soeru dake". hanamichi sering mengulangi pesanan ini ketika berlatih/memegang bola untuk mengingatkan dirinya akan form yang betul.

hanamichi mengulangi pesanan yang sama selepas mengutip mata pertama dalam perlawanan menentang Ryounan (volume 17 ms167).

adalah menjadi style rukawa untuk mengshoot seorang diri, mempassing bola di depan jaring bukanlah stylenya. tetapi dalam keadaan tersebut, dia gagal untuk menjaringkan bola kerana diblok, namun begitu ketika berada di udara dia terpandang akan hanamichi yang sudah bersedia untuk mengshoot.

ketika hanamichi mengucapkan perkataan "hidari te wa soeru dake" itu, perkataan itu ditulis dengan font besar, ada kemungkinannya ia bermaksud perkataan itu diucapkan dengan suara yang sedikit kuat, lalu menyebabkan rukawa tersedar akan kewujudan hanamichi yang sudah bersedia untuk mengshoot. walaupun perkatan ini didengari oleh rukawa, ia bukanlah ditujukan kepada rukawa.
sebaliknya, ada juga kemungkinan bahawa font itu sengaja ditulis besar untuk memadankan dengan saiz imej tersebut yang memakan satu mukasurat.

sebagai maklumat tambahan, rukawa memang sudah ace sejak sekolah menengah rendah lagi, dan sudah berpengalaman mengshoot beribu ribu bola, bahkan dapat juga menjaringkan bola dengan mata tertutup, atau dengan kata lain, form yang betul sudah sebati dalam dirinya. perkataan hanamichi itu tidak sesuai dalam keadaan tersebut, di mana rukawa sedang terawang di udara. perkataan "hidari te wa soeru dake" itu adalah untuk gaya jump shoot yang dipraktikkan oleh hanamichi . andainya dia mahu berkata kepada rukawa, maka perkataan yang paling sesuai ketika itu ialah "sila passkan bola".

untuk hi5 tu, anggaplah mereka hi5. aku cuma rasa aneh sikit dengan tangan rukawa tu.

Originally posted by ninjamerah at 13-7-2006 01:15 AM

kes ini bermula ketika hanamichi berlatih shoot dengan akagi (volume 16 ms47). akagilah yang mengajarkan hanamichi akan cara cara memegang bola dan form mengeshoot yang betul. aku tak tahu apa  ...

ko rasa aneh..tapi aku tak rasa..aku banyak kali tengok vcd slamdunk..n lepas tengok episod tuh..aku akan baca komik dia plak tok aku nak tengok apa yg kurang kat vcd apa yang kurang kat komik..well,dari segi cara Rukawa hi-5 tuh..dalam pemerhatian akulah kan..setiap kali Rukawa hi-5, x kira dengan akagi,miyagi,Mitsui dalam setiap match...selalunya tangan Rukawa mmg akan ke arah bawah seoalah2 kearah siku rakan sepasukannya...apa yang aku perasan bila dorg lawan ngan Ryonan Rukawa ada hi-5 akagi dan tangan rukawa ke arah bawah manakala tangan akagi ke arah atas sama seperti hanamichi tuh...juz bezanya hi-5 dorg tak sekuat hi-5 rukawa ngan hanamichilah...

well,aku x tau naper aku x pernah rasa bosan tengok VCD slamdunk ngan baca komik dia..mungkin sbb sambil dorg main bola ada part2 lawak sekali terselit kot...

anime beazer butter ngan dear boys mengenai basketball gak..tapi aku tetap rasa slamdunk paling best...walopun anime dear boys lagi lawa...

Originally posted by ninjamerah at 13-7-2006 01:15 AM

kes ini bermula ketika hanamichi berlatih shoot dengan akagi (volume 16 ms47). akagilah yang mengajarkan hanamichi akan cara cara memegang bola dan form mengeshoot yang betul. aku tak tahu apa  ...

Rukawa shoot beribu-ribu bola?

Secara averagenya, orang yg betul2 berlatih shooting in akan shoot 500-1000 bola satu hari. Bukannya lama sgt nak shoot 500 bola, 100 minit pun boleh kalau ko ade byk bola.

Ok, katakan Rukawa shoot 500 bola satu hari. Kita anggap Rukawa mula berlatih shooting pada umur 12 tahun dan masuk Shohoku pada umur lebih kurang 16 tahun. Kalau gitu, dlm masa 4 tahun, secara puratanya, Rukawa dah shoot...

(500x4x356)+(500) =712500 (tambah 500 sebab dlm masa 4 tahun, mesti ada satu tahun lompat)

Hmm... Bilangan ni macam skit sgt...

[ Last edited by  meitantei at 14-7-2006 10:07 PM ]