CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bruce_Lee

Slam Dunk

ninjamerah This user has been deleted
maksud aku dengan ucapan beribu ribu tu ialah untuk menunjukkan bahawa banyaknya pengalaman rukawa.

ninjamerah This user has been deleted
sepertimana yang kita ketahui, hanamichi membuat latihan lontaran sebanyak 20 000 lontaran dalam masa 10 hari (rujuk volume 22 ms 136), maka rukawa sudah tentulah memiliki pengalaman jauh  lebih banyak daripada itu.

selepas membuat lontaran dengan mata sebelah ketika menentang toyotama (vol 24 ms45), rukawa berkata bahawa dia SUDAH membuat lontaran sebanyak beberapa juta. tetapi itu tidak bermaksud hanya beberapa juta. ia boleh jadi beratus-ratus juta.

sebab itulah dia dengan penuh yakin membuat lontaran berdasarkan ingatan badan dan bukannya berdasarkan pandangan mata.

[ Last edited by  ninjamerah at 15-7-2006 12:00 AM ]

Originally posted by JUSTcircle at 12-7-2006 06:36 PM

kelakar bila dorg tunjuk..

"kumpulan pelajar gagal" sederet mitsui,miyagi,hanamichi ngan rukawa"

"kumpulan pelajar bijak" sederet akagi, kogure ngan ayako..

aku  ...

standard laa... captain mesti cemerlang both side... mane mane anime sukan aku enngok..cam tuh .. (cam banyak sangat je aku nengok..)

btw,last skali sape jadik captain..miyagi erk.... klakar btul...
aku wonder ah..may be dah tak ingat kot... mitsui still ader lagi kat situ kan... apsal erk...

Originally posted by JUSTcircle at 14-7-2006 05:04 PM

ko rasa aneh..tapi aku tak rasa..aku banyak kali tengok vcd slamdunk..n lepas tengok episod tuh..aku akan baca komik dia plak tok aku nak tengok apa yg kurang kat vcd apa yang kurang kat komik..w ...

anime beazer butter ngan dear boys mengenai basketball gak..tapi aku tetap rasa slamdunk paling best...walopun anime dear boys lagi lawa...

selama aku ingat diorang hi 5..tapi aku enngok spark tuh cam kat situ.... aku raser cam diorang tak hi 5...plak........

dear boys bosan giler......... plus tak berapa kelakar...plus ... aku tak bape suker watak utama dia... aku suke ex partner/best frend dia maser team dulu ...

Korang pernah baca Crossover tak? Crossover ni manga pasal basketball gak... tapi ore tak tahu setakat mana ke-best-an nye, sebab pernah baca satu chapter jek...

Originally posted by ninjamerah at 13-7-2006 01:15 AM

kes ini bermula ketika hanamichi berlatih shoot dengan akagi (volume 16 ms47). akagilah yang mengajarkan hanamichi akan cara cara memegang bola dan form mengeshoot yang betul. aku tak tahu apa  ...

ketika hanamichi mengucapkan perkataan "hidari te wa soeru dake" itu, perkataan itu ditulis dengan font besar, ada kemungkinannya ia bermaksud perkataan itu diucapkan dengan suara yang sedikit kuat, lalu menyebabkan rukawa tersedar akan kewujudan hanamichi yang sudah bersedia untuk mengshoot. walaupun perkatan ini didengari oleh rukawa, ia bukanlah ditujukan kepada rukawa.
sebaliknya, ada juga kemungkinan bahawa font itu sengaja ditulis besar untuk memadankan dengan saiz imej tersebut yang memakan satu mukasurat.

aku pun assume cam tuh selama aku duk ulang ulang bace slam dunk nih..aku tak raser dia suh rukawa pass bola ... tapi cam ingatkan/cakap diri dia sendiri.... itu yg aku paham la..time bace manga tuh..

tatau le kalo manga-ka tuh nak show mende lain..tapi aku interpret mende lain...

Follow Us
Originally posted by meitantei at 16-7-2006 10:21 PM
Korang pernah baca Crossover tak? Crossover ni manga pasal basketball gak... tapi ore tak tahu setakat mana ke-best-an nye, sebab pernah baca satu chapter jek...

tak pernah...manga baru ke....

manga basketball ape dulu yg ade kes plagiat tuh... aku bace basketball nyer manga nih 2 aje..slam dunk ngan dear boys...

Woit!

Dlm Kreko 195, ruangan Hot News, ade kate yg akan wujudnya Slam Dunk the Movie (real time punya cam Prince of Tennis tuh). Pastu kat sini tulis, BoA dijemput jadi Haruko... Pastu plak ade Jay Chou dlm nyer... Pastu ade lak sebut kat sini beberapa pemain NBA akan dijemput!

Mak aih! Slam Dunk ni cite org Jepun ler! Cam ner ler cast nyer international lak! Tak best ler!

Nampaknya Slam Dunk kesayangan ramai ni akan jadi cam rojak...

Originally posted by meitantei at 14-7-2006 10:01 PM

Rukawa shoot beribu-ribu bola?

Secara averagenya, orang yg betul2 berlatih shooting in akan shoot 500-1000 bola satu hari. Bukannya lama sgt nak shoot 500 bola, 100 minit pun boleh kalau ko ...

hm..rukawa kan dah cakap..masa dia shoot time mata dia lebam sebelah tuh...kan dia kata..."sbb dia seorang yang dah menjaringkan bola sebnayak berjuta-juta kali.." bukan beribu..biler dia cakap berjuta tuh yang wat semangat hanamichi nak lawan balik tuh...hehehe...

nahamichi ni kan seboleh2nyer nak anggap dia lagi hebat dari semua...

Originally posted by ninjamerah at 14-7-2006 11:57 PM
sepertimana yang kita ketahui, hanamichi membuat latihan lontaran sebanyak 20 000 lontaran dalam masa 10 hari (rujuk volume 22 ms 136), maka rukawa sudah tentulah memiliki pengalaman jauh  lebih ba ...

nope..hanamichi shoot 20,000 bola bukan dalam masa 10 hari..dalam masa seminggu jer...

Originally posted by MadaMadaDane at 16-7-2006 10:08 PM

standard laa... captain mesti cemerlang both side... mane mane anime sukan aku enngok..cam tuh .. (cam banyak sangat je aku nengok..)

btw,last skali sape jadik captain..miyagi erk... ...

HA'AH..MIYAGI YANG JADIK KAPTEN....mitsui dia still nak main lagi sampai pertandingan musim sejuk sbb dia rasa masa dia yang terbuang selama 2 tahun jadi budak jahat mestilah digantikan semula..kira nak tebus masa 2 tahun yang dia sia2kanlah..macam SHOYO contohnyer..sumer budak2 tingkatan 3 (Fujima,Hasegawa,Itto kot tak salah aku..nanti aku check komik aku balik rumah minggu depan)..doramg sumer nak teruskan perlawanan samapai perlawanan musim sejuk...macam ikegami ngan Oozumi dari Ryonan terus nak bersara..samalah jugak Akagi dan Kogure yang kata lepas abis pertandingan atau mana2 match yg dorg kalah dorg akan bersara dari men basketball.....itulah yang aku paham....

dear bos tuh buhsan walopun kartun cun2....aku hanya suker group yang suker minta mee kat jurulatih dia jer..yg kelakar giller tuh..yg gatal nak mampus..part dorg jer best...

Originally posted by meitantei at 24-7-2006 08:25 PM
Woit!

Dlm Kreko 195, ruangan Hot News, ade kate yg akan wujudnya Slam Dunk the Movie (real time punya cam Prince of Tennis tuh). Pastu kat sini tulis, BoA dijemput jadi Haruko... Pastu plak ade  ...

aku tetap rasa mcm x best jer kalo Jay Chou berlakon..mcm x kan menjadik jer lawak hanamichi ngan watak2 tuh...Boa yang aktif tuh leh jadik lemah lembut macam haruko ker?
better amik pelakon Jepun betul..aku bila tengok hanamichi ni..aku ingat sorg jer yang sesuai amik watak dia...Takashi Sorimachi kot...hahaha...tapi bila tengok umur mcm tak sesuai plak tuk umur budak sekolah...amik pelakon baru yang leh buat mcm hanamichilah...tapi senang ker nak shoot sambil lompat sambil bercakap...hahahah..aper2 jerlah...

dah takderk kat nt7 citer ney..:ketuk:

manga nih mmg best..manga ker?:stp:

semut_merah This user has been deleted
aku ske lagu nyer...'kimi ga suki da to sakebitai'

Originally posted by semut_merah at 28-7-2006 03:11 PM
aku ske lagu nyer...'kimi ga suki da to sakebitai'

download kat sini
lagu slam dunk

aku suker lagu dorg..lagu my friend, kirameru, sekai wa omaru ma de wa, ngan lagu oppenning yg kimi ga sakebitai tuh...mmg best....

Originally posted by JUSTcircle at 26-7-2006 05:58 PM

aku tetap rasa mcm x best jer kalo Jay Chou berlakon..mcm x kan menjadik jer lawak hanamichi ngan watak2 tuh...Boa yang aktif tuh leh jadik lemah lembut macam haruko ker?
better amik pelakon Jep ...

a'ah laa btul laa...tolong laa ....... jay chou lagi...\walaupun aku minat jay chou...tolong laaa...ni citer jepun .... plizz laaa... lagi satu BOA .... alahai........plizzzz laaa ....macam tak de pompuan lain........

Jay Chou jadik hanamichi...tak kot..kalo btul laa dia involve...rukawa sesuai laa kot... tapi..better tak langsung laa.... aku prefer diaorang pakai org jepang gak...

yup..takashi sorimachi..ala ala sesuai ngan hamnamichi tu...sbb lawak giler... tapi...umo tak sesuai..nih citer budak skolah... abis tuh kalo yg berlakon jd hanamichi tuh..kene laa potong rambut gitu...... kaler warne merah...

better dia amik bebudak skolah gak ..... sape erk yg sesuai jd hanamichi....
kalo rukawa ...mitsui ... sendoh.. ala ala cool tuh... ramai gak fit...

Originally posted by JUSTcircle at 26-7-2006 05:55 PM

HA'AH..MIYAGI YANG JADIK KAPTEN....mitsui dia still nak main lagi sampai pertandingan musim sejuk sbb dia rasa masa dia yang terbuang selama 2 tahun jadi budak jahat mestilah digantikan semula..k ...

i see..cam tuh rupernyer..
aku pelik pelik je...mitsui still ade kat situ lagi.... aku ingat dia extend...

btw, diaorang nih in high school ker...atau junior high school ...
aku confuse laa skolah jepun nih....

umo bebudak junior high school start dr bape ..sampai berape.... umo bebudak high school start sampai baper.... diorang masuk universiti..umo baper...

tak silap aku..akagi cam ade dapat offer dr unversity kan.... so...shohoku ni bebudak high school laa kan..(aku dah terconfuse ngan prince of tennis.... )

[ Last edited by  MadaMadaDane at 29-7-2006 10:16 PM ]

penjejak_awan This user has been deleted

brapa?

yg kat tv tuh, anime dia habih episod berapa hah? :hmm:

aku cari punya cari dapat donlod takat 101 jek

sapa ada dapat sambungan dia?