CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 55401|Reply: 236

enfagrow or dutch lady?

cikgu_2020 This user has been deleted
banyak2 susu baby kat market mana yang paling baik? sekarang ni aku pakai enfagrow a+.  betul ke susu ni buat anak jadi cergas dan
pertumbuhan otak baik? aku tengok anak2 sedara aku memang aktif dan bijak le minum susu ni. tapi ada gak yang minum dutch lady pun
bijak dan aktif gak. so any idea? enfagrow mahal le compare dengan neslac dan dutch lady. aku nak cuba dutch lady ada idea?

susu ibu adalah pilihan yg terbaik utk anak2!!!

Betul tu.... susu ibu adalah yg terbaik..... yg penting dlm pemilihan susu formula ni adalah kandungan zat didalamnyer.... yg menjadikan kanak2 cergas tu rasanyer berdasarkan zat yg mencukupi.... kanak2 pintar plak bergantung kepada didikan dan asuhan la... if harapkan susu ajer, rasanyer susah kanak2 nk jd pintar sendiri... yg penting pendedahan kiter kpd persekitaran yg sihat.... ni pandangan saya sajer.... saya bukan lah pakr kanak2....
susu yg saya rasa complete, pediassure.... ni mmg doctor anak saya yg rekomen kan... tp, harganyer agak mahal, dlm $49 sekilo....

anak2 saya minum susu enfagrow...mahal tu memang la tapi saya tutup mata je..

Anak2 Jaja pun minum enfagrow gak, satu tin 1.8 kg tu lebih kurang seminggu je..pergh..tp memikirkan mmg keje utk anak2..sabo jelah..:gila:

yup... enfagrow.....

Follow Us
kalo rasa2 tak cukup DHA dlm susu tu..kita leh gak kasik dorang NEUROGAIN
utk kanak2 punya..

Originally posted by no~yean at 18-1-2006 10:15 PM
kalo rasa2 tak cukup DHA dlm susu tu..kita leh gak kasik dorang NEUROGAIN
utk kanak2 punya..

neurogain ada dua jenis kan... satu utk baby dan satu lg utk ibu mengandung... masa ida pregnant dulu mmg ida amik neurogain ni... sbb ida pk tak konfiden lak nak bg kat baby....

cuber pikir kenapa anak org berada ada je masalah... nak kena beli susu mahal.

anak org susah bleh plak minum susu biasa mcm dumex ke... dutch lady ke... lactogen ke...

kekadang aku selalu tepikir... bkn anak yg bemasalah tapi makpak nye yg nak jaga "level"!

kalau tanya makpak sure tak ngaku nyer! nanti statement aku jadi isu plak...

mende ni penah belaku depan mata aku... kisah mak2 yg berlagak citer anak minum isomil... eee... meluat nyer bila aku igt nostalgia tu!

dutch lady 123 perisa coklat... aku baru try kat anak aku! punya la suka! aku try gak rasa...berrrgggh.... memang lazat!

Originally posted by cikedee at 19-1-2006 11:41 AM

anak org susah bleh plak minum susu biasa mcm dumex ke... dutch lady ke... lactogen ke...

kekadang aku selalu te ...

errrkk..isomil..kot anak ko jenis ruam ok la..tp tak semestinyer sesuei gak...
tingat kat kg haku..ada sorang family income kecik...tanya le sepupu gue anak minum susu per seme..hatta nama anak pun buat sama ngan anak sulung cousin,sbbnyer nak anak dia pandai mcm anak cousein haku..tp anak dia tak pandai gak..rsnyer stimulation tak cukup kot...bukan sbb susu...

mayamiera This user has been deleted
anak haku minum susu ANMUM yang untuk 1 tahun keatas...haku tengok dia macam ok, aktif cepat memahami apa yang aku ajarkan kat dia...

mak bapak yang lebih2, nak jaga status....semua tu taktik marketing dioarg je... janganlah terlampau2 sangat sampai menekan diri sendiri, ikut kemampuan sudahlah

Originally posted by Nikai at 20-1-2006 02:37 PM
mak bapak yang lebih2, nak jaga status....semua tu taktik marketing dioarg je... janganlah terlampau2 sangat sampai menekan diri sendiri, ikut kemampuan sudahlah

macam2 kat dunia ni ekk;)

Originally posted by zaida at 19-1-2006 11:06 AM

neurogain ada dua jenis kan... satu utk baby dan satu lg utk ibu mengandung... masa ida pregnant dulu mmg ida amik neurogain ni... sbb ida pk tak konfiden lak nak bg kat baby....

a'ah..ada 2 jenis...utk ibu mengandung dan breast feed makan neurogain PB plus
utk anak2 pulak neurogain plus je..

Originally posted by mayamiera at 20-1-2006 02:36 PM
anak haku minum susu ANMUM yang untuk 1 tahun keatas...haku tengok dia macam ok, aktif cepat memahami apa yang aku ajarkan kat dia...

semua mak bapak akan claim anak dia aktif dek non:cak:

sekarang susah kita nak cakap samada susu yg digunakan tu ok ke tak sbb bdk2 tu
kecik lagi kalo kita nak nilai pun..ye tak?
saya cuba buat perkara yg saya mampu, cuba bagi yg terbaik utk anak2 saya,kalo sebelum
ada anak expenses kita byk yg ngarut..bila dah ada tanggungjawab ni
kita kena berkorban lah..kena pandai2 budget..bukan bermakna guna susu
mahal tu nak megah

Originally posted by cikedee at 19-1-2006 11:41 AM

kekadang aku selalu te ...

hmm..bagi saya itu takde kena mengena dgn masalah susu kak..
rasa2nya tu lebih kepada masalah attitude..

Originally posted by no~yean at 21-1-2006 12:20 AM

hmm..bagi saya itu takde kena mengena dgn masalah susu kak..
rasa2nya tu lebih kepada masalah attitude..

betul tu no~yean...

mcm aku, aku try bg anak aku stat ngan susu dumex... tgk alhamdulillah ok jer... cuma masa dia umur 2 bln, dia kureng nak nyusu... aku pun risau gak sbb dia ni ada masalah salur jantung...(skang da ok, dah operate)...

masa tu aku terpikir la nak bagi dia susu yg mahal skit sbb keadaan dia camtu... so aku tukar snow... tgk bkn main berselera dia minum.

tapi masa umur dia setahun lebih, kewangan aku x mengizinkan... so aku terpaksa turunkan ke tahap susu yg  harga murah dari snow... skang pakai essential... pun ok jer...

jadi di sini, aku dpt tgk, apa2 susu pun aku bagi, tak ada masalah sebenarnya.

dan skang selain essential, aku selang2 bagi susu dutch lady 123 perisa coklat tu... ok gak... so camne? susu x betul ke, makpak  yg nak jaga standard?

anak aku dulu bkn x penah berak2 bila minum susu itu atau susu ini... tapi ikut pengalaman org citer... dalam setiap beberapa bulan...akan jadi mcm tu... bkn sebab susu tapi sebab "anak nak beralih bulan"...

bila mende ni jadi kat kawan aku... aku bgtau la dia... should be ok, baby nak tukar bulan... but dia refuse! terus tukar dari snow ke isomil yg lebih mahal! pastu bleh merengek ngada2 kat kawan sorang lagi "...awak... baby kita tak sesuai ngan snow lagi... skang kita da tukar isomil...."(ckp ngan nada merengek!) meluat aku dengar!

yg member ni pun jawab style nada yg sama "e-e... baby kita pun sama wak... kita skang dah pakai isomil..."...

kan ker berlagak namanya tu?!!