CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rapid

BIODATA TOK GURU NIK AZIZ

Originally posted by mysara at 20-1-2006 09:43 PM
tak... sara jenis setia..
kalu dah suka.. baik atau buruk kerna terima.. sbb beliau hanya insan biasa :bgrin:

Tak takut ka orang yang kata dia insan hebat marah kat Sarah? :bgrin:

Reply #141 Maideen.'s post

insan hebat nak marah kat sara??? :hmm:
sape tu?
bukannya sara ada kacau dia..
we like sape yg kita like le kan :bgrin:

Originally posted by mysara at 20-1-2006 06:54 PM
dah tercatat dalam surat beranak... takkan nak buang
lagipun nama tu elok dan bukannya buruk makna..

nama yg elok ditukar jika maknanya buruk mcm abu lahab contohnya...

Boleh ...  masa  nak  wat  IC   tu...  buang  ler ...
tgk  IC arwah  ayah   saya tadak  title  tapi  kat  surat beranak  ada title...
sumer  adik-beradik saya tadak  title pun ...

Originally posted by mysara at 20-1-2006 09:47 PM
insan hebat nak marah kat sara??? :hmm:
sape tu?
bukannya sara ada kacau dia..
we like sape yg kita like le kan :bgrin:

Bukan insan hebat yang marah kat sarah, orang yang ingat Taliban Tua tu insan hebat... :bgrin:

Dia orang tak marah ke kata Taliban Tua tu hanya insan biasa? ;)

Originally posted by mysara at 20-1-2006 06:54 PM
dah tercatat dalam surat beranak... takkan nak buang
lagipun nama tu elok dan bukannya buruk makna..

nama yg elok ditukar jika maknanya buruk mcm abu lahab contohnya...

tak  tau   ler  sekarang  ni...  dulu2  ler
masa  IC  biru  lagi...

Reply #144 Maideen.'s post

oic... yg hebat hanya Rasulullah :bgrin:
yg lenlain hanya manusia yg fana... dan tak maksum

Follow Us

Reply #145 mahathirGX's post

sara suka pulak NIK tuh..
mcm siggy org kelate
kalu wan... kite tau dari terengganu..
kalu megat atau puteri dari perak...
ermm kalu negeri 9, apa siggy nyer arr???  takkan yam tuan kot :hmm:

Originally posted by mysara at 20-1-2006 09:57 PM
oic... yg hebat hanya Rasulullah :bgrin:
yg lenlain hanya manusia yg fana... dan tak maksum

Good... :bgrin:

Originally posted by mahathirGX at 20-1-2006 09:56 PM

tak  ta ...

IC biru?:stp:.....cam mana tu?:stp:

Reply #148 Maideen.'s post

nape? ada yg kata lain ke???
mana boleh agung2kan pemimpin sebegitu rupa..
kalu takat minat jadi ler..
dan menghormati keilmuan beliau.

Originally posted by mysara at 20-1-2006 09:42 PM
sara hormati beliau selaku guru agama... :bgrin:

guru silat kampung ko..ko hurmat dak cikgu?:gila:

Originally posted by ajinomotonosuga at 20-1-2006 10:18 PM

guru silat kampung ko..ko hurmat dak cikgu?:gila:

dia punya pasa la dia nak hormat...apa ko peduli....sakit hati pulak dia..bila orang lain hormatkan TGNA..

Reply #151 ajinomotonosuga's post

hormati krn ilmu persilatannya :bgrin:

Reply #152 acura's post

sabar acura... pak aji ngan maideen tanya sara ngan baik..
sara tak kisah nak nyatakan pendirian sara..
apasal sara minat kat Tun maideen ngan pak aji tak tanya yer :hmm:
Tun pun bukan insan maksum yer :bgrin:

Originally posted by acura at 20-1-2006 10:24 PM

dia punya pasa la dia nak hormat...apa ko peduli....sakit hati pulak dia..bila orang lain hormatkan TGNA..

ko nii budak len kalo cikgu mengajor pay attention ...bukan mengusik tijah joggang masa cikgu ajo paham??? tang mana aku tulih sampai maksud aku sakit hati kat Tuan Guru Tuan Haji Dato Nik Aziz  bin Tuan Haji Tuan Guru Dato Nik Mat , sahabat baik pada Tuan Guru Tuan Haji Dato Seri Hadi Awang alaa letih laa tuan tuan nih hahahahahaha

ko ahli PAS ka apodah haa? kalo belum lagik sah sah ko ni oang tak beriman lagik pasal oang beriman seme dah masuk PAS

Originally posted by mysara at 20-1-2006 10:30 PM
Tun pun bukan insan mak ...

cikgu kata tok ketot tu guru agama..tapi ramai oang kata dia ni TOKOH agama..hihihi

kalo sekadar guru agama..aku tak cukup bulu di dada lah nak cite brapa ramai guru guru agama aku dari zaman aku lom sunat sampai laa nih..but kalo nak cite KE TOKOHAN tu lain.

kalo kat indon TOKO ni maksud dia GEDUNG..store isi banyakkkkkkkkkkkk barang. MIsal Toko Buku Supardi maksud di situ kedai buku..di mana itu gak gedung buku..banyak jenis buku buku di jual termasuk buku haid dan nifas karangangan ulamak mukhtabar rabbani (piawaian persatuan ulama mesia pada nik ajis) harga 100 rupiah

so guru agama dan tokoh agama ni tak sama cikgu. ok? bab dia guru agama tu aku lebih dari faham tapi bab pesai depa angkut tua lalok ni sampai murrrrrrrrrrrrsyidol am PAS (apa tu mursidol ni cikgu ? ketua samseng sarip dol mursid mursid islam ka?) tu ler aku tanya depa2 nih.

kita ada TOKOH MAAL HIJRAH. cuba semak bakti jasa depa2 terpilih tuh hihihi. saya faham dia tak mintak di sanjung di puji di gelar tokoh rabbani mukhhhtabar seme tuh..so tu pasal bukan saya sakit hati dia nak cuma nak di puji pandai tembak tupai sekali pun..atah mung ler nik pasal tu bukan saya tanya nik aziz tapi saya tanya meke2 depa2 peminat 'ulamak rabbani' ni cite ler kat saya apa depa nampak yang saya tak nampak..maybe serban saya ekoq dia tak sama panjang cam ekoq depa2 ni pakai kut cikgu yer? so enlighten me..beri tahu..tang mana wibawa tokoh tuh? sekadar lemah lembut tu saya kata che det pun lemah lembut paklah pun..najib muding seme tu lagik ler lemah dan lembut hihihihi soooO?

p.s.(post script)

cikgu refer posting nomo dua saya number 14 tuh dalam thread ini. depa2 ni respek sungguh kagum sungguh puji humble sungguh tok cumei nih ler seme2 so then saya tanya..enlighten me please ...tang mana  ke tokohan tuh? piapppppppp truih kata saya dengki..zelesss..cemburukkkk sampai laa ni sekoq tak daya kasik contoh ke tokohan tok cumei kita tu cam apa maksud 'tokoh' .

[ Last edited by ajinomotonosuga at 20-1-2006 11:26 PM ]

Originally posted by ajinomotonosuga at 20-1-2006 11:17 PM

cikgu kata tok ketot tu guru agama..tapi ramai oang kata dia ni TOKOH agama..hihihi

kalo sekadar guru agama..aku tak cukup bulu di dada lah nak cite brapa ramai guru guru agama aku dari zama ...

dah page 7 dh ni aji.aku tk nmpak lagi ni yg dikatekan ketokohan tu.....:lol

Originally posted by mysara at 20-1-2006 10:30 PM
Tun pun bukan insan mak ...

Betul jugak Sara. Kalau admire Nik Aziz boleh cakap bukan2. Boleh reka mcm2. Tapi kalau admire Tun Dr. Mahathir tak pun cakap apa2.

BTW, saya admire & respect Nik Aziz. Begitu jugak dgn Tun Dr. Mahathir & Mr. Lee Kuan Yew. Mr. Lee Kuan Yew ni best sebab berjaya transformed Spore from rags to riches. Cool betul dia ni.

Originally posted by saudagar_mimpi at 21-1-2006 12:00 AM

dah page 7 dh ni aji.aku tk nmpak lagi ni yg dikatekan ketokohan tu.....:lol

Ukurannya...sebab dia guru agama, ada master, orangnya sempoi.

Hahahahaha..Hebat rupanya tok guru agama ni..walaupun merapu meraban.:cak:

mari kita baca dan selami ke tokohan J F  Kennedy ..peberet saya tuh cikgu :cak:

esp bab civil right.

" Let the word go forth, from this time and place, to friend and foe alike, that the torch has been passed to a new generation of Americans , born in this century, tempered by war, disciplined by a hard and bitter peace, proud of our ancient heritage , and unwilling to witness or permit the slow undoing of those HUMAN RIGHTS to which this nation has always been committed, and to which we are committed today, at home and around the world. Let every nation know, whether it wishes us well or ill that we shall pay any price , bear any burden , meet any hardship , support any friend , oppose any foe,  TO ASSURE THE SURVIVAL AND THE SUCCESS OF LIBERTY."

siap french hadiahkan patung lady of liberty lagik cikgu sara oii..tu punye high depa value libery.

kita???? islam liberal tu also known as islam hadhari..tu je laa pandai tuleh tu pun tak paham2 apa dia tuleh abis camno cikgu?

omputeh kapir sekuler sibuk pertahan liberty..depa lebih paham quran kata tiada paksaan dalam beragama. Give me liberty or give me death! sapa cakap cam tu cikgu sara?

tapi kita???? kalo ko takdok guru mursyid ajiii ..guru ko ialah syaitan. salasilah ko apa aji? keturunan ko camna aji? ko tak tau ka bapak borek anak rintik ni aji?

cuba kita tenguk apa tokoh ulamak muktabar rabbani tuan haji tok nik aziz kata..SEMUA OANG BERIMAN DAH MASUK PAS...harimau banyak beno dah..bior mati...tak payah jaga melayu jaga islam..tak hilang melayu kalo tak jaga pun tak kalo tak jaga islam..dia ilang abis la kita.

camtu punye bahse tokoh? tokoh lagik tuan syeikh al maideen al kutubudeen tu cikgu:gila:

cuba cikgu teka sapa kata di bawah ni yer? ws.

O young man! Let dumb silence be your custom, unobtrusiveness your habit, and fleeing from creatures your whole aim and purpose. If you can dig yourself a den in the earth to hide away in, do it. This should be your regular practice until your faith has matured, your certitude [iqan] has gained a firm footing, the wing of your truthfulness [sidq] has grown all its feathers, and the eyes of your heart have both opened. Then you may rise up from your home in the ground and fly into the air of the knowledge of Allah. You will roam through the East and the West, over land and sea, across the plains and the mountains. You will tour the heavens and the regions of the earth, in the company of the Guide [Dalil], the Guardian [Khafir], the Companion [Rafiq]. So now set your tongue free to speak. Cast off the habit of unobtrusiveness. Stop running away from people, and come out of your den to meet them, since you can be a remedy for them without detriment to yourself. Never mind how few they may happen to be, or how many, and whether they come forward or back away. Be indifferent to their praise and their blame alike. Never mind. Wherever you alight, you will glean what you can [aina saqatta laqatta]. And you are with your Lord (Almighty and Glorious is He).

[ Last edited by ajinomotonosuga at 21-1-2006 12:22 AM ]