CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: munna

100% SENORITA ~ starting 14 Feb ~ 8TV / Mon - Fri / 7AM

Reply #179 myst_leen's post

mak aii.. lebih tua na plak.. tapi memang kiut la dorang dua nie.. tp agi suke tengok ming dao ngan qiao en kot.. hehe..

Originally posted by DaoMing_Si at 27-2-2006 06:52 PM
bley tanye tak.. apsal tajuk deir prince turn to frog eK?? sebab ming dao jadi frog ke ending dier?? hehe.. serius aku ingat ming dao akan jadi frog ending dier tau kalu tengok tajuk dier.. so. . b ...

ekekeke..bukan dia jadi frog..ming dao ni asalnyer anak orang kaya yg sangat berlagak ..tp dia berkaliber ..tp nanti kat episode 3 ..dia akan hilang ingatan sebab kepala dia terhantuk lepas dilanggar..masa dia hilang ingatan ni la qiao en dan family dia jaga ming dao ..qiao en ni tipu ckp ming dao ni sepupu dia yg datang dari jauh ..pada mulanyer dia berniat nak buang ming dao ni kat padang syaitan ..tp nanti tanpa disangka2 ming dao laks yg tolong dia masa dia jatuh kat dalam gua di padang syaitan ni ..so start dari tu la diorang boleh bercinta ..sweet tgk masa qiao en cuba nak nafikan perasaan dia kat ming dao ...masa kat rumah qiao en ni ..ming dao berubah watak ..dari seorang kaya yg takder perasaan jadi lelaki yg baik dan naif serta pandai menjaga perasaan orang lain dan tak pentingkan diri ..sebab tu tajuk dia prince turn to frog...tp nanti bila diorang dah bebetul jatuh cinta..kawan dan tunang ming dao datang carik ming dao ..then ming dao dapat ingat balik kehidupan dia di masa lalu ...sayangnyer dia dah lupa pulak yg dia ni pernah bercinta dengan qiao en ..kira dia kembali menjadi lelaki kaya yg ego ..time ni la berlaku konflik ..sebab kawan ming dao ni pun ade hati kat tunang ming dao ..bila ming dao dah balik tunang ming dao ni nak balik kat ming dao dan lupakan kawan ming dao ...kesian kat qiao en sebab ming dao dah lupakan dia..kawan ming dao ni tak nak qiao en kacau ming dao sebab ming dao ni bakal berkawen nanti dengan tunang dia..so ...dia cadangkan supaya qiao en jadi kekasih dia...kawan ming dao ni nanti bebetul suka kat qiao en ..masalahnyer ..nanti ming dao yg jadi sombong balik tu pun akan suka balik kat qiao en ..masa ni berlaku la pulak perebutan di antara ming dao dan kawan dia..memasing berebut qiao en ...

ehehe panjang laks aku cerita..sori kalau konfius.

Originally posted by DaoMing_Si at 27-2-2006 06:55 PM
mak aii.. lebih tua na plak.. tapi memang kiut la dorang dua nie.. tp agi suke tengok ming dao ngan qiao en kot.. hehe..

ehehe ..ming dao ngan qiao en pun ok ..sebab nyer ming dao muda 2 thn jer dari qiao en ..err...ming si , ko dah tgk separuh la ek citer prince turn to frog tu ??

tuh la pasal ...anyway ..aku tak tau kenapa aku dah jadi minat giler kat qiao en ni ..macam aku minat kat kim sun ah lepas tgk citer my lovely samsoon .eheh

Reply #182 myst_leen's post

ooo.. thanks coz citerkan.. ingat kan dier gie jadi frog.. hehe..

Reply #183 myst_leen's post

tak la.. baru tengok separuh episod 1.. hehe.. malas plak nak tunggu website tue abis loading.. da la lame.. pastu gambar pun tak clear sangat..

qiao en pun penyanyi kan.. nak try la dengar dier nyanyi nanti..

Originally posted by myst_leen at 27-2-2006 06:39 PM

saya pulak tak tau lagik nak tgk sampai mana ...sebab citer ni panjang sgt sampai 40 episode ..tp kalau tak tgk ending dia..rasa cam tak best laks ching ..sebab kita dah beriya2 penat2 tgk dari ...

Wei Xiang jadi cam jahat?? huhu... sedihnya... leen tengok tak Love In Dolphin Bay?? lagi tak suka nanti kat Penny Lin... sebab acting tak bagus... watak pun tak berapa adorable...

Follow Us
Originally posted by DaoMing_Si at 27-2-2006 07:57 PM
tak la.. baru tengok separuh episod 1.. hehe.. malas plak nak tunggu website tue abis loading.. da la lame.. pastu gambar pun tak clear sangat..

qiao en pun penyanyi kan.. nak try la dengar die ...

Qiao En penyanyi dalam group 7 Flowers... sama company dengan band 5566 ngan Ming Dao... sebab tu Qiao En selalu berlakon besama Jason ( 5566 ) dan Ming Dao... Tapi antara semua ahli 7 Flowers, Qiao En yang paling popular dalam berlakon... memang semua orang recognize lakonan dia... Dulu Ching dengar berita, Qiao En dapat berlakon dalam soap opera Taiwan... memang terrer ar... sebab kebanyakan aktor/penyanyi muda sekarang kan berlakon dalam Idol drama... bagi kebanyakkan orang, Idol drama bermaksud drama yang fokus pada pelakon yang handsome dan cantik je... lakonan mereka best ke tak, tak penting... Qiao En dapat offer berlakon dalam soap opera, jadi media kata lakonan Qiao En memang baik barulah dapat berlakon dalam soap opera...

[ Last edited by ching_aori at 27-2-2006 10:12 PM ]

myst_leen... cerita Prince Turns to Frog tu 20 eps je ke?? Entah kat mana Ching baca, kata cerita ni dilanjutkan sebab rating tinggi kat Taiwan... so diorang tambah gi beberapa eps... Cerita ni happy ending ke??

Reply #188 ching_aori's post

soalan yg bagus.. citer nie happy ending ke?? da ar aku ni baru recover dari ingat kan yang ending dier ming dao jadi katak.. huhu.. karut tul aku nie bole imaging camtu lak.. hehe..

Reply #187 ching_aori's post

lakonan qiao en memang best pun.. bole addicted la dibuat nyer kalu tengok lakonan qiao en..

ching.. kalu 20 episod brape agak nyer kene bayar??

nak tanye korang.. korang prasan tak mata penny lin tue?? apsal aku tengok mata dier sebelah kecik sebelah besar ek?? ke mata aku yg something wrong?? sebelah kecik sebelah besar.. huhu..

to ching and dao ming si~ don't worry ...citer prince turns to frog tu memang happy ending ..ehehehe..cuma nak boleh sampai ke ending dia tu ade la part2 yg boleh mengalirkan air mata..huhuhu ... oh yer ..tuh laaa...tgk lakonan qiao en ni boleh buat kita minat giler kat dia..kita yg pompuan ni pun minat abis kat qiao en ..lelaki tak tau laks camner laks..ehehe..lagi 5 mins nak start citer seniorita..jom tgk .

jahat nyer si peter pan nie.. teruk wei xiang kene ngan dier.. bengong ape si lisa tue bole tunang tapi tak tau macam mane muke tunang dier.. takkan gambar pun takde.. bengong sungguh.. mcam mane la wei xiang bley terlepas dari si lisa tue nanti.. ader aje idea kotor si peter nie tau..

aiyo.. makin suke plak tengok qiao en ngan zhe lin.. baik btul la zhe lin nie..

start cite nie aku tertarik kat wei xiang skali tengok episod ari nie terus aku tertarik kat zhe lin plak.. suke ar tengok part zhe lin pura2 mabuk tue.. lisa tue gatal tul.. da tau wei xiang tue bukan tunang dier pun bole mengatal agi.. esok nyer episod mcam best jer.. tengok qiao en ngan wei xiang pukul peter.. syok tul.. mesti rancangan peter gagal lagi..

whoaaaaa..geram betul kat si peter dan lisa tu ..rasa cam nak tampar je muka si lisa tu ..dah tau wei xiang tu penyamar lagi nak suh wei xiang tido dengan dia..memang muka tak malu ..kesian laks kat wei xiang kena tampo dek qiao en sebab salah faham ..errr...saya konfius skett..nant jason a.k.a meng zhe lin tu akan suka kat penny lin ke qiao en erkk ..sebab nampak macam tadi penny lin tu happy jer tau jason tu sebenarnyer suka kat fei yang yg sebenar...tak sabar nak tgk esok ..

ching ..nak tanya awak ni ..tadi masa  dia tunjuk preview utk esok tu kan ..kenapa peter pan kena tampo dek qiao en ?lepas tu wei xiang laks tumbuk dia ..apa yg dia buat ek ?then apa yg qiao en kata kat si lisa muka tak malu tu ?

hai ming si ..waaa..rerupanyer ko dah posting dulu ekk ..ekeke..aku tak perasan sebab masuk2 jer terus post reply ..haaa..geram kan kat si lisa tuu ...eeiii ..sakit hati tul ..kalau lawa takper jugak ...ehehe. a'ahh betul ..kiut la zhe lin tu ..wei xiang pun sama ensem nyerr..nak2 lepas dia mandi tu ..walau pun style rambut dia lain skett..tetap hensem jugakk ..huhuh.

aku ingatkan tadi ..masa qiao en nak nyanyi ..dia akan nyanyi dengan sedap ..maklum la sebab dia penyanyi betul kan kat luo ..ekek..tak sangka dia jerit2 cam tu ..sekali gedebuk jatuh la plak ..wei xiang jeles kan masa peter angkat qiao en ..hik hik .alerr..ni yg tak sabo nak tunggu esok ..kan ke best kalau ade vcd citer nii ..sebab citer ni memang buat org tak sabo nak tunggu apa yg jadi seterusnyerr..addictive betul laa...

ching , dalam citer dolphin bay tu ..penny lin kapel dengan wallace huo ker? saya tak tgk lagi citer tu ..

Reply #196 myst_leen's post

hye myst_leen.. tue ler.. rase nak tampo2 je si lisa tue.. gatal sangat.. pastu bley plak dier kenal tunang dier melalui cincin jer.. ntah pape tul.. pasal zhe lin tue, nanti dier suker kat qiao en kan.. rase nyer la..

Reply #197 myst_leen's post

tue la.. ingatkan qiao en akan nyanyi sedap2.. skali nyanyi macam tak nak nyanyi jer.. pastu part wei xiang jerit OUT tue best la.. suke plak aku denga wei xiang jerit OUT.. huhu.. tapi apsal lisa nangis time wei xiang sebut pasal 'kunci' tue?? wei xiang hensem tapi watak dier tak best sangat la dalam cite nie.. tak membuatkan aku teringin nak tengok part dier.. rase lebey kepada nak tengok part zhe lin..

for me
sy mmg suka penny lin couple dgn wallace huo dlm citer ni
walaupun admit lakonan penny lin cam kaku sikit dlm citer ni
tp suker dia berlakon dlm pawnshop no 7
anyway, psl qiao en lak, x tahula, x brp minat ngan dia ni
sbb dia berlakon mcm nak tonjolkan kecomelan dia, ntahla x tahu nak describe camner
emmm... mcm kyoko fukada la...
sorry ye peminat qiao en, jgn terasa lak