CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jajadanial02

Cari Agensi Maid Indon Yang Murah

Close [Copy link]
apa yg perlu buat kalau nak ambil maid nanti?
share la? jp visa pun tak boleh dah ke?

Post Last Edit by entah_xtau at 23-3-2011 07:53
apa yg perlu buat kalau nak ambil maid nanti?
share la? jp visa pun tak boleh dah ke?
Ariys21 Post at 22-3-2011 23:36

memg kna buat jp visa pn sbb sekarang itu je cara nak amik maid indo bekerja sbg PRA..
agensi2 kat Msia pn skrg buat mcmtu gak...dorg da susah nak buat duit mcm dlu..
kata pgwai tu agensi pn da xbole bwk msuk maid indo dgn bil yg byk..kalu dlu pakai bas lagi..
skrg dlm kete pn bpe org je yg ada..kadang x penuh pn..
dia kata kalu ada mslh masa mohon jp visa direct jupe pengarah/pgwai atasan imgrsn je..
nti dia akan tunjk apa sbb x lepas & btulkn mcmne nak lepas mohn jp visa..
skrg ni nak mare org yg mohn jpvisa pn xbole sbb govt indo yg freeze..

tp ada gak dia ajar mcmne nak buat U Turn..maid x blik tp pasport je kuar negara..
ini kira buat calling visa..bg maid yg da ada kat cni..
tp dia kata kalu nak buat baik kat Jakarta & kenal dgn org dlm imigsn
kat sana sbb kalu buat dr tempat lain di indo byk tipunya..yg valid kat Jakarta..
dia ajarlah mcmne nak bwk pasport maid kuar negara tanpa kna tahan kat airport..
sbb kalu ikut law memg salah bwk pasport org lain... kna buat surat sbg bakal majkn..
dll..kira kita proses suma sndri xpayah pakai org tghla..baik dr msia @ indo..
tapi proses ni bole buat bila indo x freeze lg..

Reply 2360# entah_xtau

i dpt ni drp kawan yg ckp kawan dia pegawai imi. he's in charge utk pekerja asing...seberapa tinggi pangkat dia tak tau la, tapi siap my fren ni kasi tau kalau ada problem maid sangkut kawan dia boleh tolong...wallahuaklam..tak try lagi sbb takde apply maid masuk lagi...

Reply  entah_xtau

i dpt ni drp kawan yg ckp kawan dia pegawai imi. he's in charge utk peke ...
misy Post at 23-3-2011 11:36

saya kbtln jupe pengarah imi..sbb my maid terlepas flight hari tu..
tu yg amik kesempatan tye pasal pengambilan maid..trus dia terangkan sumanya..
pasal freeze maid dr indo..imi Msia memg x bole buat apa..
govt indo yg freeze bukan imigrsn/kjn Msia..

Reply 2363# misy

misy....kalau sangkut kat sana bolehke dia tolong....my new maid mungkin akan masuk dari Surabaya kut....masih takde khabar berita...last week dia cakap passport ok dan dah kena panggil oleh Imi sana...aduhhhh saya pun bersabar je...now anak mak saya jaga tapi saya kesian mak saya yg dah tua jaga anak lelaki saya yg lasak....

Salam. Sekarang ni nak keluar dari sana pun payah. Kita ni hari2 dok minta tolong urus segera..but susah. Januari hari tu still ok. Start mac ni semua macam serabut jek. Maid yg dah sedia menunggu nak ke sini pun ada yg surrender dah. Lama sgt menunggu. Kat feri atau kat airport...(pintu keluar) tetap akan ada dugaan buat dorang yg nak masuk guna visa pelancong.

Follow Us
Ader my fren citer, kt imigresen sna senang jer nk lps.. Janji suap.. Diorg nk dlm 1k gak.. Hampes tol.. Jenis manusia x takut dosa...

Reply 2366# tenteramsuci

semalam kakak yg tolong urus maid saya ada cakap mungkin susah pulak ikut Surabaya...sekarang nak fikir alternatif airport either thru Bandung atau Jakarta...or else ke Medan naik Feri...tapi mcm suspen pulak nak suh maid tu pegi Medan sendiri dan uruskan sendiri naik feri...kakak yg tolong saya ni di Surabaya... dia hanya tolong buat pasport aje sbb dia nak tolong org kampung dia yg ibu2 tunggal so lepas setel pasport dia hanya akan hantar ke airport shj sbb dia pun tak reti lebih dr itu sbb dia bukan ejen pun... dan dia cuma minta bayar kos pasport aje

i tgh contemplating..maid i nak balik in may..padahal baru kerja setahun
then now ada maid available terus, if i nak sabtu ni masuk..
i tak sure current maid ni nak blk sini tak, even if dia cakap nak balik, i dh byk kali terkena ngan maid ni..
but if i ambil new maid now, and dia balik, i ada 2 maid..
i dh tak perlu 2 maid sbb semua anak dh sekolah..i just nak ada org tunggu my kids at home while i am at work..and cuci rumah & masak..
basically if ada 2 maid, it leaves me with 2 yg takde kerja..

Reply 2369# Ariys21

ariys, kalau maid lebih tak apa lah...boleh tolak kat kita orang sini..

saya nak maid juga, duk tengah deal dgn kak dalam forum ni, murah dari pasaran tapi tak berani juga sebab tengok macam ada masalah ja baca status dia.

hari tu ada kawan bagi maid kosong,tp tak pandai jaga bb i pulak jadi terpaksa lepas kan pada orang.
susah betul nak dapatkan maid sekarang ni..buat masa sekarang import mama dulu..nasib baik mama kuat lagi..

i tgh contemplating..maid i nak balik in may..padahal baru kerja setahun
then now ada maid availabl ...
Ariys21 Post at 25-3-2011 21:14

Arisy,

jgn risau2
kalo the 2nd maid nak balik semula,
offer je kat sesape
mesti ramai yg nak
sekarang ni kan susah nak dapat maid masuk Msia keje

Reply 2369# Ariys21

if x kasi blk x blh ke? kontrak u ngn maid 2 thn kn?
if ur maid blk, n u x wat cek out memo, 2nd maid nnti mahal levinyer...
n if dier x blk terus, nnti ader prob ngn imigresen if u x trminate dier.. takut dier msk mesia blk, n keje ngn majikan lain or kedai ker... but, nama u still appear s majikan... aper2 hal nnti susah...

maid skang ni... mahal giler laaa... aku dh serik nk amik ngn agen perseorgan ni... even all in kos dlm 6-7k jer, tp risau if kena tipu.. duit dh byr, agen lesap.... huhu.. amik ngn agensi lak, dkt 10k jugak... adoi... kena tipu mybe not laa... tp, if dpt maid hampes, diorg byk jer hidden kos nk caj kt kiter time nk tukar maid... kekadang, tanyer di mulut ckp lain... sumer agen tanggung.. tp, biler bebetul nk tukar.. mula la mntk levi n medikal maid baru.. flight tiket n passport dr indon... adeh..

btw, baper sebenarnyer gaji maid skang ni? ader agen yg tekan kos agen, gaji maid 500 jer... ader plak yg kos agen murah sket, but gaji 600... aku risau yg gaji murah ni nnti mula la compare2 ngn maid lain... pdhal, agen dh markup baiknyer kos amik diorg..

hmm maknanya masalah skrg buakan nak buat calling visa dgn embassy sana kan...nak lolos dari imi kat indon, walaupun sebagai pelancong...mcmana dgn warga diorang yg betul2 nak melancong ek..bolah ke imigresen cam

harap2 masalah ni cepat selesai....

MOU isu pembantu rumah Indonesia dimeterai hujung Mei

2011/03/21

KUALA LUMPUR: Malaysia dan Indonesia dijangka menandatangani satu Memorandum Persefahaman (MoU) sebelum penghujung Mei ini, yang antara lain, akan menamatkan larangan Jakarta berhubung penghantaran pembantu rumah ke Malaysia. Pada sidang akhbar bersama Menteri Tenaga kerja dan Transmigrasi Indonesia
Muhaimin Iskandar hari ini, Menteri Sumber Manusia Datuk Dr S.Subramaniam
berkata perbincangan kedua pihak membuahkan hasil yang memberangsangkan dan
mencapai persetujuan berhubung empat isu penting.
Ia berhubung isu cuti rehat sehari, cara menangani pasport pembantu rumah
mengikut undang-undang imigresen, struktur kos yang dikenakan ejen dan pembantu
rumah yang lari. "Kami telah menemui penyelesaian yang sesuai untuk kedua-dua negara...dan
ini akan dimuktamadkan dalam satu MoU yang kami harap dapat ditandatangani
sebelum penghujung bulan Mei.
"Selepas itu, larangan berhubung penghantaran pembantu rumah ke Malaysia
oleh kerajaan Indonesia akan ditarik balik bagi membolehkan majikan di negara
ini menggaji mereka," katanya kepada pemberita selepas bermesyuarat selama sejam
di sebuah hotel di sini.
Dr Subramaniam berkata majlis menandatangani MoU itu akan berlangsung di
Jakarta.

Main problem dorang payah nak masuk. Kita pun tak tahu apa citer sebenar. Januari Februari ri tu ok lagi. Mac ni macam masalah jek. Ada yg kata senang jek lolos. Tapi nape kita yg nak betul2 ni payah nak lepas? Hmmm......

actually, when this happens, yg untung is govt indon  officials yg makan suap la..

rakyat dia still susah, kita susah camne pun life goes on..
pandai2 la kita manage, berhenti ke, unpaid leave ke, cari nursery ke, pengasuh ke..
tapi kalau ikut cakap my maid, they all tu susah spi tak makan..

nurryn, kak ina..nanti i citer psl my maid ni

cant wait Airsy

saya dan kakak saya ambil maid terus dari agen indonesia... so far, kami memang choosy, fussy n very selective.... kalau mana yang mula mula jumpa dah pakai daring daring tu, memang kami tak ambil sebab kami nak yang terbaik... so far, alhamdulillah tak da masalah.... tiap-tiap minggu masuk 5-6 orang, siapa cepat, boleh pilih sendiri maid mana yang dia orang berkenan. kos hanya RM 6,650 ( untuk maid, jp visa, fomema )sahaja..... kalau ingin penerangan yang lanjut, hubungi saya yer... 019-6998495 (alia)

gaji boleh simpan 3-4 bulan bergantung maid dari mana.... tak perlu deposit, ambil maid, baru bayar.... kalau cepat, boleh pilih sendiri maid mana mana....

saya syorkan baik ambil sekarang sebelum MoU dibuat antara kedua dua gov sebab takut kemudiannya, akan naik harga lagi.... indo demand sekarang...