CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11186|Reply: 44

Rindukan arwah kakak

Assalamalaikum.  Sy rasa tertekan sekarang kerana terlalu rindukan arwah kakak yang telah kembali kerahmatullah bulan lepas.  Semakin hari semakin rindu rasanya. Walaupun kami masing-masing dah berkeluarga tapi hubungan kami amat rapat.  Apatah lagi hanya kami berdua perempuan didalam adik beradik.  Pada sesiapa yg pernah engalami situasi ini, tolonglah share pengalaman.

Rate

1

saya mmg belum ada pengalaman macam tu...tapi saya boleh bayangkan rasa sakitnya kalau saya kakak-kakak kandung yang saya cintai sudah tiada di depan mata saya....

p/s-takziah untuk awak dan keluarga...

life must goes on, yang pergi tetap pergi yang hidup kena teruskan kehidupan... bukan x elok kenangkan insan yang kita sayang dan kita cintai... itu tanda kita ingat dan kita kasih kepada dia... andai kasih dan sayang selalulah berdoa, kirimkan al-Fatihah dan ziarah kuburnya... memang bila terasa 'kehilangan' terasa amat... lebih2 lagi kalau rapat... ataupun x rapat tp mahu lakukan macam2 bersamanya...

diharap leona banyak2 bersabar... jangan diikutkan hati... sebab kadang2 ia boleh menjadi bisikan syaitan... kenapa? sebab bolehkan kita pikirkan macam2... macam x ada semangat, kecewa, berduka sepanjang masa etc... leona ada keluarga, itu perlu diuruskan... kalau bekerja perlukan perhatian penuh, perlukan semangat... selalulah berdoa diberikan kekuatan... kami kat sini pon doakan leona... take care leona... wassalam...

ps:- takziah buat leona dan keluarga... kuatkan semangat kay...

TKasih sayang mulut dan takato. Mungkin terlalu baru kejadian ini berlaku sebab itulah kesedihan dan kepedihan amat terasa.  Beberapa hari selepas kematian kakak, saya selamat bersalin.  Terasa-rasa lagi jari jemari kakak yang kurus terketar-ketar mengusap perut sy .Walaupun kakak terlalu lemah untuk bergerak tetapi kakak gagahi juga.  Sy berdoa kpd Tuhan supaya saya sempat bersalin sebelum diambil nyawanya.  Tapi kita hanya merancang dan Tuhan menentukan. Kakak...kakak...rindunya diri ini pada kakak...

saya pun mengalami perasaan ni...terutama bila teringat kat anak2 dia yg berdua tu....kami pun berdua jer perempuan dalam keluarga...terasa sgt kehilangan dia...kadang2 tu mmg mengalir tanpa sedar arimata bila kenagan bersama dia bertandang dalam ingatan....

Originally posted by Leona at 23-2-2006 06:17 PM
Assalamalaikum.  Sy rasa tertekan sekarang kerana terlalu rindukan arwah kakak yang telah kembali kerahmatullah bulan lepas.  Semakin hari semakin rindu rasanya. Walaupun kami masing-masing dah ber ...

i pun mengalami perkara yg sama dua tahun lepas..rindu mmglah rindu..like u we'r close too..i lebih banyak bergaul dgn adik beradik yg lain...take it one step at the time...jgn ikut perasaan sangat..

Follow Us
Soda and Sherry, so far sy tak pernah express my sadness to my parents because i know it will hurt them more.  I only have a younger brother .  It's nice for both of you to share yr experience with me.

takziah ye leona dari akak... memang kehilangan org yang kita kasihi amat memilukan... akak pun pernah merasa kehilangan gak, arwah ayah...tp itu dah lama hampir 23 thn! tapi rasanya kenangan tu  mcm baru lagi... mula2 tu memang la kita akan selalu teringat2..tu biasala.. takpe leona, lama2 u get use to it.. kalau nak bermanja ngan kakak2 kat sini pun ramai gak sudi... k yang penting selalu berdoa dan sedekahkan fatihah untuk mereka..

penah rasai apa yg leona rasai tuh...
tp bukan kakak... my mum...(rindunya kat mak )
6 bulan......idup mcm x idup...
deppessed gegiler...
tambahan plak ada personal problem...
lg la rasa mcm nk cut off jek my head...

tp...... walau mcmana perit pun.... hidup perlu diteruskan...
yg pergi x kembali...yg hidup perlu jalani hidup yg hanya pinjaman ini...
be strong ok....
bykkan sedekah tuk arwah....
takziah tuk leona sekeluarga...

[ Last edited by afja at 24-2-2006 02:25 PM ]

takziah aku ucapkan Leona...

nak tanya kakak ko sakit apa???

aku pun ada pengalaman macam ko jugak, last month (7/1/2006) tapi nie abg iparku yang sulung (suami kak long aku)....abg iparku meninggal akibat accident..kami sekeluarga terlalu sedih sangat,  dia seorang abg ipar yang terbaik untuk keluargaku..kami semua syg padanya tapi tuhan lagi amat menyayanginya....kakak aku ada 4 org anak yang sulung 13 th dan yang kecil sekali 1th 3 bulan...aku sedih tengok anak-anaknya sbb kecil-kecil lagi tiada ayah untuk menyayanginya...bila aku balik kg aku mesti peluk anak-anaknya, aku syg mereka......kami semua reda dengan pemergiannya....

leona kau kena ingat gak, kita kat dunia nie hanya dipinjamkan oleh Allah untuk sementara waktu je...bila dia rasa nak ambil kita dia akan ambil bila-bila masa je...semua nie, ajal & maut ditangan tuhan...cuma aku berpesan kepada sesape je sedekahkan al-fatihah & bacaan yassin selepat solat, moga-moga rohnya ditempatkan dikalangan orgx2 yg beriman.....

Papalanjiut This user has been deleted
berdoa la pada tuhan semoga arwah berada sisiNye... tu je yg lu buleh buat skang. Kuasa lu tersangat kecil berbanding kuasa yg kat atas sana. REDHA.

aku lately teringat arwah ayah aku ...*sigh*

Bintangku This user has been deleted
Bintang pun ingin mengucapkan Takziah untuk Leona dan keluarga..bintang pun gitu jugak hinggalah ke saat ni masih terasa kehilangan Arwah Ayahanda tersayang..hanya doa yang mampu bintang kirimkan dan mengharap agar rohnya di Rahmati Allah..begitu juga doa bintang untuk Arwah kakak Leona..

Sekurang-kurangnya Leona dekat dan boleh lapangkan masa untuk menziarah pusara Arwah Kakak Leona..Macam bintang jauh dari keluarga..sayu rasa di hati...apa-apa pun bersabar lah yer..

Assalamualaikum . Terimakasih diatas segala kata nasihat dari you all semua. Memang terasa betapa kerdilnya diri kita  ini, walaupun
habis simpanan wang mak dan ayah digunakan untuk mengubati kakak, tapi kalau dah ajal tak ada siapa yg dpt mengatasinya. Dua tahun lepas kakak didiagnoskan sakit kanser.  Berbagai usaha kami lakukan tapi Tuhan lagi menyayangi kakak....

Assalamualaikum . Terimakasih diatas segala kata nasihat dari you all semua. Memang terasa betapa kerdilnya diri kita  ini, walaupun
habis simpanan wang mak dan ayah digunakan untuk mengubati kakak, tapi kalau dah ajal tak ada siapa yg dpt mengatasinya. Dua tahun lepas kakak didiagnoskan sakit kanser.  Berbagai usaha kami lakukan tapi Tuhan lagi menyayangi kakak....

Takziah Leona

Takziah leona.
I lost my dear brother almost 2 years back. among others siblings,we are close. & that time hard for me to accept it. Can't discuss it with family member as it will be add more sadness.so everything felt empty seems like i lost half of me. I'm not as lucky as u ,at least u've hubby to share with.
After a while it ok for me. Dia di pinjamkan utk menjadi adik saya.segala saat indah bersamanya..tidak kah saya perlu berterimakasih? Dia sentiasa di hati,tapi jika saya terus bersedih ,adilkah saya kpd. org2 yg masih ada disekeliling saya? Itu yg terbaik buatnya.

Terimakasih semua kerana menyedarkan saya bahawa perasaan saya ini adalah universal. Sebelum ini saya tak pernah kehilangan org yg amat saya sayangi. Spt glump saya tak dpt luahkan kesedihan saya ini diantara ahli keluarga kerana ianya pasti mengundang lebih byk kesedihan.  Nak  sebut nama arwah pun saya tak sanggup apatah lagi nak bercerita.  Dirumah emak, disetiap sudut rumah terdapat gambar arwah.  Arwah merupakan anak yg paling rapat dgn emak. Dialah segala-galanya bagi emak, mungkin kerana arwah seorang yg penyabar, dpt bersabar dgn kerenah emak .

takziah to you Leona...i've never experienced this b4 but i can understand your feelings...like ppl said life goes on...kalau rindu,doa n sedekahkan al-Fatihah banyak

Beberapa hari ni saya perasan emak dan ayah asyik marah-marah saja. Adakah mereka terlalu tertekan?  Anak2 saya pun takut nak dekat.