CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Leona

Rindukan arwah kakak

sedekahkan la al fatihah dan yasin selalu ... ni la yg slalu aku buat ngan mak aku ... tapi kene ingat hidup perlu terus.. dan untuk bergerak maju laju ke hadapan ... adakalanya kita kena tinggalkan beban ... slow release ... tetapi bukan untuk teruss dilupakan

Originally posted by sibel at 7-3-2006 11:58 PM
sedekahkan la al fatihah dan yasin selalu ... ni la yg slalu aku buat ngan mak aku ... tapi kene ingat hidup perlu terus.. dan untuk bergerak maju laju ke hadapan ... adakalanya kita kena tinggalka ...

betul kata sibel nih....

p/s kene amik tip ko nih sibel tuk problem aku...

Thanks sibel and afja dan yg lain-lain atas keperihatinan u all semua. Cuma di forum ni sajalah saya dpt meluahkan perasaan saya. Harap u all tak boring.  Mlm ni mlm Jumaat.  Seperti selalu  bila saja tiba mlm Jumaat, saya rasa hiba sehibanya kerana arwah meninggal hari jumaat.  Dua mlm lepas saya mimpi saya menalipun arwah untuk bercerita spt selalu.  Maid dia yg jawab dan bila saya kata nk cakap dgn arwah, jawapan yg diberikan tidak saya fahami. Saya pun marah lah kat maid dia.  Then saya terjaga dan saya terasa jiwa saya kosong. Minggu lepas saya mimpi saya berada dirumah arwah dan jumpa arwah sdg memasak.  Saya peluk arwah dan minta arwah jgn tinggalkan saya lagi. Arwah peluk saya  balik dan arwah kata tujuan dia 'balik ' ni pun untuk  remind saya bahawa satu hari nanti arwah dan saya akan bersama semula dialam sana. Saya masih lagi terasa peulkan arwah.... Ya ALLAH... tabahkan hati ku ini....

assalamualaikum...
sy rase sy fhm perasaan Leona coz sy pun pernah rasa apa yg Leona rasa.sy pun pernah sampe terbwk dlm mimpi coz terlalu rindukan arwah....lately...sy mula sedar yg hidup mesti diteruskan...
kita x tau bila masa kita akan tiba...yg sy buat hanyalah berdoa utk arwah semoga rohnya dicucuri rahamt dan dlm org2 yg soleh....pas2...sy bz kan diri dgn buat benda yg sy suka and benda yg sy x pernah buat...jgn terlalu ikutkan emosi...kena selalu motivasikan diri...and yg paling penting,jgn simpan dlm hati...kalu boleh..cari kawan yg faham diri Leona dan sanggup dgr walaupun x bg apa2 komen...rakan mendengar 2 lebih penting..lastly...takziah for u n ur family..

SNS This user has been deleted
Originally posted by Leona at 23-2-2006 06:17 PM
Assalamalaikum.  Sy rasa tertekan sekarang kerana terlalu rindukan arwah kakak yang telah kembali kerahmatullah bulan lepas.  Semakin hari semakin rindu rasanya. Walaupun kami masing-masing dah ber ...

banyak kan lah sedekah al-fatihah pada kakak awak tu.
sedih nangis-nangis tak guna.
takkan tolong dia di sana!

kalau rindu pergi kubor dia baca al quaran banyak2

Follow Us

Reply #11 Papalanjiut's post

Saya sokong statement you tu..

Saya mempunyai pengalaman yg sama dgn Leona.. tp mungkin berat sedikit. Adik saya meninggal pada tahun 2004 dan tahun 2005 x sampai setahun abang saya pula meninggal dunia.. Keluarga memang betul2 sedih dgn keadaan ini lebih2 lagi arwah abang meninggalkan anak2 yang masih kecil iaitu 4 tahun, 2 tahun dan dlm kandungan isterinya 5 bulan.

Walaupun dah setahun berlalu tetapi saya selalu ingat pada mereka..sampai kadang2 terbawa2 dlm mimpi.. Bila waktu2 begitu saya selalu sedekahkan surah Al-Fatihah pada arwah.. Mudah2an roh mereka dicucuri rahmat..

al fatehah
mmg perasaan mcm tu biasa leona bila kehilangan orang yang tersayang
mcm iols kehilangan ayah 2 thn lps..iols tk sempat mengadap arwah ayah iolss..sedih yang amat
3 minggu sblm tu iols adalah balik gk
hari perginya ayah iols abg iols kol ckp ayah badan panas nak antar klinik..iols ckp antar je lah..ingat demam2 biasa
lps 2 jam abg ckp abah dah takde..sedihnya tak terkata...nyesal iols tak bali kmasa dia pg klinik tu..nyesal nyesal nyesal..klu tak mungkin iols dpt tgk wajah abah masa nak menghembus nafas yang terakhir..sedihnya iolss...
iols menangis teresak2 masa tu..gelap dunia kejap..rasa berdosa pada ayah...
ye lah sapa sangka kan..
al fatehah utk arwah ayahku..
raya tahun ni iolss takde ayah..nasib baik mak ada lagi..

iols sedih sbb arwah ayah lah yg bnyk kol iols masa nak blik kg..setiap jam klu masa ari nak blik kg mesti dia kol dah smpai mana
la ni tkde org kol pun dr kg..sedey nyaaa..teringat2..
klu uolss di luar sana yang ada ayah dan emak rajin2 lah jenguk derang...nanti tk dpt berjumpa..sedeyyy..we never knowww..
ya allah ya tuhan ku..tempatkan lah arwah ayahku dikalangan orang2 yang beriman..amin
sedih..sedih..bila teringat kembali citer tersebut..
ya Allah ..berikan lah aku kekuatan..

PITTSBURGH posted on 9-7-2013 02:59 PM
al fatehah
mmg perasaan mcm tu biasa leona bila kehilangan orang yang tersayang
mcm iols kehilanga ...

apsl ko naikkn sume tred zaman batu neh

hafieza posted on 9-7-2013 03:05 PM
apsl ko naikkn sume tred zaman batu neh

citer dia menyanyat hati lah beb
tersentap aku baca
tak pe kan..utk pengajaran kita sume..

PITTSBURGH posted on 9-7-2013 03:08 PM
citer dia menyanyat hati lah beb
tersentap aku baca
tak pe kan..utk pengajaran kita sume..

suka ati ko la..

hafieza posted on 9-7-2013 03:13 PM
suka ati ko la..

aku tgh sesedey ni..

Saya sudah mengalaminya.... Arwah kakak pergi menemui pencipta hujung tahun lepas... masih lagi terngiang2 kata2 dia, nasihat dia, pelukan dia.... Masa arwah sakit, saya sempat menjaganya semalaman di hospital kerana esoknya beliau dijemput Illahi.... Sungguh itu adalah pengalaman tidak dapat saya lupakan..... Saya sgt sayangkan kakak2&abg2, apatah lagi saya yang bongsu dan kami telah kehilangan ibu dan bapa.  kali ini Ramadhan pertama tanpa kakak..... anak2 nya selalu msg pada mama meluahkan rindu...mengalir air mata, tapi mama cuba kuatkan diri bagi nasihat pada anak2 sedara even diri sendiri tidak kuat.... Mama bayangkan keadaan mama waktu kehilangan arwah mak dulu..... Semoga arwah Mak, Bapak dan kakak ditempatkan di kalangan org2 beriman...aminnn...

Mamason posted on 9-7-2013 03:24 PM
Saya sudah mengalaminya.... Arwah kakak pergi menemui pencipta hujung tahun lepas... masih lagi tern ...

ye lah sedihkan mama..orang yg pnh mengalaminya aje yg tau bagaimana pasaan sedey tersebut..moga arwah2 ditempatkan dikalangan orang2 yg mukimin dan mukminat..
al fatehah
sedey nyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..tambah2 lagi nak raya tak lama lagi..sedih sesangattttttt..

PITTSBURGH posted on 9-7-2013 03:40 PM
ye lah sedihkan mama..orang yg pnh mengalaminya aje yg tau bagaimana pasaan sedey tersebut..moga ...

Sedih tu memang laa sedih, tapi mama selalu ingatkan diri mama... Mereka2 yg mama kasihi ini pergi ke tempat yang kekal...kita nie yg masih tinggal di dunia sementara ini... bakal ke sana jua, jadi sementara diberi kesempatan oleh Allah lakukanlah amal ibadat sebanyak mungkin buat bekalan di sana....dan sementara kita masih hidup di dunia inilah peluang kita utk menolong mereka2 yg dikasihi itu dengan sedekahkan al-fatihah dan melakukan kebajikan atas nama arwah2....

Tak kira puasa or raya...mama memang selalu ingat pada arwah... kdg2 tengah malam bangun pun menangisssss..... dek kerana rindu, mama hanya boleh sampaikan surah al-fatihah dan mengaji buat arwah... Semoga Allah berikan kekuatan utk mama buat selalu / mengaji untuk mereka2 yg dikasihi..... InsyaAllah....

PITTSBURGH posted on 9-7-2013 03:14 PM
aku tgh sesedey ni..

buat banyak amal baik atas dunia ni supaya pahala sampai kepada mereka d sana....kalau buat perkara yang disebaliknya dosa itu juga yang sampai kepada mereka...........

mak_wa95 posted on 10-7-2013 09:55 AM
buat banyak amal baik atas dunia ni supaya pahala sampai kepada mereka d sana....kalau buat perkar ...

mm..bab dosa smpai kt meka ni aku tak pasti..blh bagi nas2 nye tak

PITTSBURGH posted on 11-7-2013 03:11 PM
mm..bab dosa smpai kt meka ni aku tak pasti..blh bagi nas2 nye tak

nas saya tak pandai la tapi macam biasa kita dengar...contoh macam kita biasa dengar selalu orang kata kes suami akan tanggung dosa isteri kalau isteri ada buat dosa...di sini bukan bermaksud dosa isteri di pikul suami tetapi suami tanggung dosa kerana tidak pandai mendidik isteri...dosa isteri yang buat dosa tidak terhapus selagi dia tidak minta ampun dan bertaubat....macam tu juga dengan ibu bapa..dosa anak2sampai dekat meke kerana meke berdosa kerana tak pandai ajar anak jadi orang baik2...jadianak soleh...mati seseorang muslim hanya akan tinggalkan 3 perkara je atas dunia...salah satunya doa anak yang soleh.....kalau tulisan saya salah tolong betulkan...

mak_wa95 posted on 11-7-2013 05:45 PM
nas saya tak pandai la tapi macam biasa kita dengar...contoh macam kita biasa dengar selalu orang  ...

bab2 ni bnyk pendaapt
kena tanya yg btul2 arif

Sabar ye TT. Aku baru kehilangan atuk aku. Aku faham perasaan kau. Memang terasa rindu sangat. Al-Fatihah.