CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Melur_25

Apa perasaan atau tindakan jika cikgu komplen psal anak kita?

masa mag bayar yuran tadika tadi cikgu sempat puji anak mag pandai dan cepat belajar.Ye ke? macam tak caya je sebab anak mag sebelum ni tak pernah g tadika. ye lah selalu budak 4 5 tahun dah masuk tadika.  mag anggap anak mag akan ketinggalan. bila dengor pujian dari cikgu mag rasa legalah.

Originally posted by Delifrance at 1-3-2006 01:05 PM
baru sempat sambung..

nash..itu aida mase kecik...

back to topic..

semalam aku sound anak aku si irfan...
"napa naughty sgt kat sekolah ni? kalau main2 aje camna nak pandai?"

...

wakakak deli. sabor je la

pada aku la kalo cikgu tego tu aku ucap t.kasih bebanyak sbb aku tau rupanya anak aku camni kat sekolah.kalo tak aku imagine anak aku okay je. takde masalah ape2.
jadik dari situ boleh baiki ape kelemahan dia.kekadang karektor budak2 ni boleh berubah bile keluor dari rmh.

bab tadika tak sesuai tu pun aku setuju gak.mungkin anak kawan melur tu tak berani nak ckp yg dia tak suka pi tadika tu. cuba tanye dia.

Originally posted by akubest at 1-3-2006 12:55 PM

aku nyer posting mana pakai ayat bagus2.....hehehehe...
dah menyangkit penyakit aji nih.....

tak pe akubest..

as long as apa yang ko nak sampaikan tu org boleh faham..

aku pun takut and risau gak kalau cikgu2 sekolah asyik puji2 je..

cemana ibu bapa nak perbaiki kelemahan anak2 kan?

Originally posted by nashra at 1-3-2006 06:29 PM

tak pe akubest..

as long as apa yang ko nak sampaikan tu org boleh faham..

aku pun takut and risau gak kalau cikgu2 sekolah asyik puji2 je..

cemana ibu bapa nak perbaiki kelemahan anak ...

aku ada dengar ceramah agama....forum perdana tuh la....(itu jek yang sempat tengok)...

kalau ada orang cakap kat kita tentang kelemahan anak kita ( tak kira atas niat apa sekalipon)...kita hendaklah berterima kasih kepada orang itu.....

Originally posted by akubest at 2-3-2006 08:59 AM

aku ada dengar ceramah agama....forum perdana tuh la....(itu jek yang sempat tengok)...

kalau ada orang cakap kat kita tentang kelemahan anak kita ( tak kira atas niat apa sekalipon)...kita  ...

tu yang sukar bagi kebanyakkan parents sekarang ni..

susah nak terima bila org tegur akan kelemahan anak..nak2nya kalau org yang menegur tu bukan guru..dah tentu parents akan sangka org yang tegur tu ada niat lain eg jeles..

lagi satu, ada sesetengah parents yang tak puas hati dgn guru, pi jumpa guru tu and marah2 depan anak derang..aku rasa la tak elok kalau nak brainwash guru tu depan anak..nanti budak tu makin lemak..ni yang aku tengok kemain lagi parents budak tu marah2 guru..nak tunjuk power ke hapa pun aku tak tau laaa..

kalau anak tu cemerlang belajar dikata si anak tu rajin..kalau anak tu corot dituduh guru pulak tak jalankan tanggungjawab sepenuhnya...aku agree part yang ko kata teacher's role only secondary..primary role tetap parents yang bertanggungjawab dlm memastikan anak mereka terus maju..

Follow Us
setuju sangat dengan penceramah tu...

Ini ada hadith yang akak jumpa tentang pujian berlebihan, wallahua'lam.  Peringatan kepada akak jugak.

Excessive praise and the hadith on throwing dust...
Answered by Shaykh Faraz Rabbani

Is it true that the Prophet Muhammad (peace and blessings be upon him) said to throw dust on the face of someone who gives praise to us?

Walaikum assalam wa rahmatullah,

Al-Miqdad (Allah be pleased with him) said that,

揟he Messenger of Allah (Allah bless him and give him peace) ordered us to throw a handful of dust at the faces of those excessive in praise.

ayah aku drpd kecik2 dulu..tiap2 1st day dia hantor aku ke sekolah tadika ke rendah ke menengah ke kelas mengaji ke...

mesti dia cakap "cikgu.. kalau dia nakal atau melawan, cikgu rotan aje..saya benar kan"

adoih bapak akuuu.....
hahahahaha

Originally posted by Delifrance at 2-3-2006 11:30 AM
ayah aku drpd kecik2 dulu..tiap2 1st day dia hantor aku ke sekolah tadika ke rendah ke menengah ke kelas mengaji ke...

mesti dia cakap "cikgu.. kalau dia nakal atau melawan, cikgu rotan aje ...

rasanya mak bapal dolu-dolu memang KEBANYAKANNYA cam tu kot ek?

mak aku dulu cakap,

kalau aku ngadu kena rotan ngn cikgu ker haper ker (sbb aku yg salah) nanti dier tolong tambahkan lagik 'penderitaan' aku tue...hehehe

Originally posted by tina^^ at 2-3-2006 12:11 PM
mak aku dulu cakap,

kalau aku ngadu kena rotan ngn cikgu ker haper ker (sbb aku yg salah) nanti dier tolong tambahkan lagik 'penderitaan' aku tue...hehehe

CUTE WAY of teaching tina..
sebenarnya reverse saiko tuh...

Talking about, anak-anak ditegur oleh cikgu ni, its a continous process. Habis kindy, continue di primary school, then secondary school pulak. Talking thru experience lah.

Teguran ni, ambil positif side of it.

[ Last edited by Sweetmama at 2-3-2006 12:24 PM ]

Originally posted by Delifrance at 2-3-2006 11:30 AM

mesti dia cakap "cikgu.. kalau dia nakal atau melawan, cikgu rotan aje ...

tengok lah ko sekarang cemana?

berjaya...hasil didikan ayah ko yang tak manjakan ko sangat..

Originally posted by nashra at 2-3-2006 12:31 PM

tengok lah ko sekarang cemana?

berjaya...hasil didikan ayah ko yang tak manjakan ko sangat..

hah??

hahaha..buleh laa... TOP TEN dr bawah

kalau aku tak terencat dulu2 sure TOP TEN dr atas... kih kih kih

Originally posted by Delifrance at 2-3-2006 12:51 PM

hah??

hahaha..buleh laa... TOP TEN dr bawah

kalau aku tak terencat dulu2 sure TOP TEN dr atas... kih kih kih

Originally posted by Sweetmama at 2-3-2006 12:21 PM

CUTE WAY of teaching tina..
sebenarnya reverse saiko tuh...

Talking about, anak-anak ditegur oleh cikgu ni, its a continous process. Habis kindy, continue di primary school, then secondary  ...

pada saya mama, teguran nie bukan setakat cekgu ajek..tapi sesiapa pon....kalau kena tegur tue, biasalah,....kadang2 telinge boleh panas juge. tp kalau utk kebaikan...i think...why not?

saye rpenah tgk mak mak yg bergadoh kerana mak A tak boleh accept mak B cakap yg anak si A nie blabla bla

walhal mak A dan mak B nie dulu kamcing bukan main......:kant:

Originally posted by tina^^ at 2-3-2006 02:37 PM

pada saya mama, teguran nie bukan setakat cekgu ajek..tapi sesiapa pon....kalau kena tegur tue, biasalah,....kadang2 telinge boleh panas juge. tp kalau utk kebaikan...i think...why not?

...

over protective dan over defending tu tina, anak pun leh naik kematu...

Originally posted by Sweetmama at 2-3-2006 04:12 PM

over protective dan over defending tu tina, anak pun leh naik kematu...

tue lah mama,

kitorang tgk mak A nie kdg tue siap bragging pasal hal anak dier (hal yg mak B tue tegur mmg betol)..

kiorang pon malas nak tegur sbb kwn2 kan...kang tegur dier, jadik musuh pulak.......

so, biler nampak mak A nie bragging pasal anak dier (wic it's nothin to brag about)..kitorang sumer mcm "ah lantak engkau lah!!"

Originally posted by tina^^ at 2-3-2006 04:25 PM

tue lah mama,

kitorang tgk mak A nie kdg tue siap bragging pasal hal anak dier (hal yg mak B tue tegur mmg betol)..

kiorang pon malas nak tegur sbb kwn2 kan...kang tegur dier, jadik m ...

pahemm pahemm...

Pengalaman Has yang dah 3 tahun anak masuk Taska.......kalau cikgu dia komplen macam-macam anak Has suka main dalam kelas, suka main air dalam bilik air, suka usik kawan-kawan......macam-macam ada komplen dari gurunya tapi sebagai seorang ibu Has akur dengan perangai anak Has... sebab semua komplen gurunya adalah benar belaka......tak ada pulak Has nak menegakkan anak Has sebab dirumah memang dia berkelakuan sama seperti di taska nya ....bagi Has tak ada sebab nak rasa tak puas hati kalau gurunya komen macam-macam.....kadang-kadang perangai anak di belakang kita memang kita tak nampak dan tak tahu....depan baik tapi belakang macam-macam perangai......anak Has seorang kenakalannya kadang-kadang membuatkan Has hilang sabar....tapi Has suka gurunya berterus-terang dan Has akan cuba ubah apa-apa yang patut cara kita mendidik anak dirumah.....

Rate

1

biasalah tuh.. budak2 membesar bukannya sama .. so takleh pukul sama rata ..msg2 ada ragamnya..anggap setiap teguran itu ada kebaikannya..baik  buruk perangai anak kita..kita ajer yg tahu.. dgr dan selidik... over protective tuh mmg ada pd setengah2 ibu yg baru ada anak..lebih2 lagi kalo dia seorg.. apa2 pun..jgn stress ..lebih bykkan berkomunikasi dgn gurunya utk dptkan lebih lanjut perkembangan dia diseklah.

[ Last edited by ButterCup at 3-3-2006 11:16 AM ]

Rate

1

12
Return to list New