CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 27191|Reply: 126

SILAT....[ merged : laxamana ]

Post Last Edit by winamp05 at 30-6-2011 14:46

heheh...byk sungguh aku tanyer....bley sesaper bagik tau silat yg ader kat dunia nih....pastuh aku dgr silat nih mcm best jerk....ader tuh guner rajer kayu ler.....buluh aper yek...luper ler....memacam ler.....citer ler sket pengalaman korang yg dah masok silat tuh.....plssss

[ Last edited by riccckyyy at 1-3-2006 10:53 AM ]

silat..serimau hitam..aku tak blajar pun..member2 aku je..

Silat.. karate.. tae kwon do .. judo.. kung fu.. apa saja seni mempertahankan diri kalau belajar tapi tak menghayati ( praktis/amal + fahami ) .. tak boleh handal punyer.

Benda yg tak amal.. lama2 nanti lupa.. biar lah dah soploh kali ambil blak belt kaler hitam pun.. kalau 10 tahun tak training.. budak black belt pun boleh kalahkan..

Kesimpulannya.. nak terer dlm seni mempertahankan diri.. latihan/praktis yang keras perlu. Tak ada mana2 seni mempertahankan diri yang paling kuat atau terer.. tapi ianya terletak pada diri sendiri.

ps: Ada beza antara seni mempertahankan diri dgn seni tempur..

Originally posted by MOONkerBULAN at 2005-7-31 08:13 AM:
heheh...byk sungguh aku tanyer....bley sesaper bagik tau silat yg ader kat dunia nih....pastuh aku dgr silat nih mcm best jerk....ader tuh guner rajer kayu ler.....buluh aper yek...luper ler....mem ...

dulu...dulu...muka aku ada masuk majallah pendekar....:malu:

setahu aku lah kann....

silat nie..setahu aku terbahagi kpd beberapa kategori silat...

di antara nya...

seni
olahraga

aku lebih suka pada " seni"

asal usul silat niee.....ntah..dari mana pun aku tak tahu....hehehe
yg bess nya kalau bab silat nieee...
pada sesapa yg penah join.....bila dengar je muzik silat...mesti bulu roma diaorg naik nyaa......:bgrin:..rasa macam nak bersilat jee masa tu...:lol

Originally posted by GENG JAHAT at 1-8-2005 09:07 AM:

dulu...dulu...muka aku ada masuk majallah pendekar....:malu:

setahu aku lah kann....

silat nie..setahu aku terbahagi kpd beberapa kategori silat...

di antara nya...

seni
olahra ...

Uik.. muker jer ker masuk?? Badan.. kaki.. tangan gi maner..

Story let skit GJ.. mana tau ko ni pung dari golongan mahaguru atau 'murahguru' juga..:cak:

ps: Teringat citer Blood Sport dan The Quest lakonan Jean Claud Van Damme.. semua jaguh bertumbuk lawan dalam citer.. last skali.. Van Damme gak menang.. mcm tak ada owang lain.

Saper pernah dengar pasal pertandingan 'KALI'?

weit.....bagik ler tau sesaper ader pengetahuan atau pengalaman pasal silat.....aku penah dgr ler silat nih ader pertubuhan yg power....kalu masok pertubuhan tuh dpt lencana....lencana tuh kalu pakai smua org(yg tau jer) suspek(respek).....citer sket weittttttt

Follow Us
bug_vengeance This user has been deleted
blood sport tu cerita benar kan
mmg ada pertarungan maut camtu kat thailand
taktau la skang ni masih ade ke tak
jagoan dunia semua datang beradu kekuatan

ade majalah mane aku  bace.. orang us claim that silat asal dari diorang.. macam sial..

orang US tu mmg nak kene penampar sulung
:lol

Originally posted by LimpBizkutMerri at 4-8-2005 02:34 AM:
ade majalah mane aku  bace.. orang us claim that silat asal dari diorang.. macam sial..

silat asal dari US.. wakakakak...
mesti majalah 'Mad' kut..
wakakak..

Originally posted by MOONkerBULAN at 1-8-2005 07:01 PM:
weit.....bagik ler tau sesaper ader pengetahuan atau pengalaman pasal silat.....aku penah dgr ler silat nih ader pertubuhan yg power....kalu masok pertubuhan tuh dpt lencana....lencana tuh kalu pak ...

Ish musykil aku pasal ngko nih.. ko ni org maner???
Soalan mcm bukan org Melayu M'sia jer..

Silat kat Mesia saja ada berapa ratus cabang atau jenis (lupa dah info ni.. sesapa tolong kasi info tepat) dan telah didaftar sebagai pertubuhan seni silat bla..bla..bla.. Yang tak berdaftar pun banyak gak. Dan setiap silat ada gaya atau gerak tersendiri. Yang daftar pertubuhan ni selalunya mempunyai lencana yang dilekatkan pada baju pesilat tersebut. Dan bila belajar silat bukan utk menunjuk-nunjuk minta direspek atau sebagainya. Harap betulkan sikit tanggapan ko tu.

For you info.. seni silat ini bukan saja terdapat kat Mesia dan Indonesia saja. Malah kajian mengenai silat ini menunjukkan ia terdapat juga di kepulauan hindi hingga ke kepulauan polinesia.. dan juga di Kepulaian Filipina. Mungkin namanya lain.. tapi geraknya masih terdapat persamaan. Nak buat camner.. semua seni mempertahankan diri juga berasal dari sorang pengasas dan telah berkembang menjadi banyak cabang mengikut kawasan dan sosial penduduk.

Korang cuba teka... mengikut kajian.. siapakah pengasas ilmu tempur dan seni mempertahankan diri yg terawal?? Kalau kena harap MOD kasi kredit kat dia..:cak:

Rate

1

masa form 1 - 3 msk silat. masa form 4 dh pindah sek, masuk kejap je pastu quit.... aku nengok mcm len macam jer..... nak2 bile cikgu2 silat tu buat demo sesama diorang.... kekadang spi mcm naik shekh.....

Originally posted by azmi_hisham at 5-8-2005 12:34 PM:

Ish musykil aku pasal ngko nih.. ko ni org maner???
Soalan mcm bukan org Melayu M'sia jer..

Silat kat Mesia saja ada berapa ratus cabang atau jenis (lupa dah info ni.. sesapa tolong kasi  ...

ha ha....aku tau aku tau....tapi aku tatau ler....blasah jerk ler.....maybe wali songo @ 9......ataupong maybe adiputra(guru lima hang)......ataupong org waktu zmn kegemilangan islam dolu dolu......hu.huhuhu

tuan guru adiputra

aku pun penah masuk silat
pastu aku naik skolah menengah kat skolah tuh silat lain aku tak datang blatih
las last aku taj pergi terus sbb silat aku dulu tak sama
aku hajat nak pergi blatih kat umah tok guru dulu laaa
p/s : aku  baru dapat yellow belt baru
:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Originally posted by LimpBizkutMerri at 4-8-2005 02:34 AM

yer ke us pernah mendakwa silat asal dr dia org??? :hmm: ..jgn buat joke lah, takkan us nak claim macam tu... apa dia dpt?:stp:.. aku rasa kelakar betul baca ni... isshhhh, macam2. apalahh......
silat warisan kita mmg hebat, tapi jgn lah buat cerita bukan2, tak kiralah majalah ke kita. kalaulah org us, org luar yg baca ni, pasti dia org ketawa terkekeh2......;)

Originally posted by MOONkerBULAN at 31-7-2005 08:13 AM
heheh...byk sungguh aku tanyer....bley sesaper bagik tau silat yg ader kat dunia nih....pastuh aku dgr silat nih mcm best jerk....ader tuh guner rajer kayu ler.....buluh aper yek...luper ler....mem ...

Saya dulu pernah masuk silat... tujuan untuk mempertahan diri jika perlu...
Saya masuk silat cekak Hanafi... silat ni simple aje... kaki tak naik melebihi pinggang... sesuai le untuk orang yang tak mahu bergerak banyak... khususnya kaum wanita... Boleh aje kalau nak masuk seni pertahan diri yang lain umpamanya tekwando... tapi kalau anak melayu tak berbangga dengan warisannya siapa lagi yekkk?

Rate

1

yg aku tau..naper? selalunya mak bapak kita yg pandai silat..mesti x nak turunkan kat anak dia..mesti turunkan anak org lain? aku bengang tol ar nih kan... hish!!!!

Originally posted by JUSTcircle at 8-9-2005 09:13 PM
yg aku tau..naper? selalunya mak bapak kita yg pandai silat..mesti x nak turunkan kat anak dia..mesti turunkan anak org lain? aku bengang tol ar nih kan... hish!!!!

Ya ke...? Mungkin mereka rasa anak mereka tak sesuai  dengan silat tu kot,  lebih2 lagi kalau anak nya tu jenis yang hot temper.. takut salah bawak nanti jadinya..... Kenapa...? Ada pengalaman ke tak diturunkan silat oleh ayah dan emak....

Originally posted by ct_og at 8-9-2005 11:58 PM

Ya ke...? Mungkin mereka rasa anak mereka tak sesuai  dengan silat tu kot,  lebih2 lagi kalau anak nya tu jenis yang hot temper.. takut salah bawak nanti jadinya..... Kenapa...? Ada pengalaman  ...

aku tau mak pak aku ni tau silat..tapi dorg x ngaku..dorg wat tak tau jer....
aku mintak ajar..dorg cakap..x guna zaman sekarang nih silat2...setau aku silat nih zaman dolu2 ada guna 'benda' skit... tau2 jerlah..org2 kita nih byk gak kait2 nganbenda tuh!!!

bertapa lah... berendam kat kolam nilah..mana2 jer..