CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: isif

[MERGED] Tali pusat anak

Originally posted by Bunga_Matahari at 17-3-2006 12:31 PM

tu lah kak... bunga mmg tak caya benda tu semua... sbb mak bunga pun tak pernah nak cakap cam gitu kat anak bunga atau cucu2 dia yg lain....

bagi bunga... semua tu atas didikan kita... anak2 ...

apakata..bunga slow talk ngan MIL..tell her nicely laa..."anak br umur 1 1/2.., kalau boleh jgn cakap benda tak baik depan anak..lagi satu kata2 adalah doa...cukup2 laa tuh"....kalau dia kata, habaq kat dia..sapala tak terasa..tuh anak kita kan..kalau org mengata yg buruk anak dia, sedikit sebanyak mesti sedih kan..plz laa...cakap dkt dia.. takut kalau anak bunga dahg start faham...dia sedih..!!

anak isif tanggal tali pusal 4 hari jer tp gigi atas yg tumbuh dulu..alhamdulillah dia ok...tp biasalaa isif hantar nurseri..ada juga nakal, budak2 biasalaa.. kita laa yg kena didik dia pelan2...sabaq yer..memang makan hati!!

anak saya lahir 1:30 tgh hari, tanggal pusat hari ke 12 ... ada laa mulut2 org ckp mcm tu.. tapi saya pun x kisahkan mereka

Bunga_Matahari This user has been deleted
thanks all for your advice and opinion.... actually bunga tak caya semua...
semua tu tak ada terkandung dalam Quran dan Hadith...
mmg selalu doa utk dia... just kadang2 tu tak tahan dengar jer...

nak lawan cakap... semua tu org tua... so mmg bunga buat dekkk jer selama ni...

Originally posted by Bunga_Matahari at 17-3-2006 01:47 PM
thanks all for your advice and opinion.... actually bunga tak caya semua...
semua tu tak ada terkandung dalam Quran dan Hadith...
mmg selalu doa utk dia... just kadang2 tu tak tahan dengar jer.. ...

macam tuh laa!!!

pernah dengar ...tapi tak percaya........

Anak saya tali pusat tanggal hari 3. Kakak2 saya semua kata elok, budak tak degil. Bab gigi tumbuh atas dulu tu, pulak dengarnya lain, bukan degil, tapi suka cakap besar atau meninggi diri. Hmm tapi memang tak caya le. Apa kena mengena tali pusat, gigi, ngan perangai anak ya? :stp: Pelik camana org tua2 leh sampai conclusion gitu.

Follow Us
mmg kelakar juge klu dngr perkara2 begini...anak2 kita jadi baik ke jahat ke semua atas didikan kita sendiri...org tua2 mmg gitu bnyk sngt pantang larangnya...anak2 dulu dan skrg bkn sama lagi...lagi pun Rasullullah saw pernah bersanda..didiklah anak2 kamu mengikut zaman anak itu...bunga jgn ambil kisahlah cakap2 org nie...ambil cakap2 org sebgi satu cabaran utk membuktikan apa yag mereka cakapkan itu tidak benar...klu nak dngr org cakap yg buruk mmg pening kepala kita...nanti kita pula salahkan anak2..nie pasal tali pusat kolah..pasal ko lambat tumbuh gigilah...cian anak2 kita...hehe

anak dira lahir 08.08 pm..

tanggal tali pusat hari ke 5..

perangai budak2 biasalah..nakal tu adatlah..

noamee... kelakar mmg kelakar zaman moden macam gini pun still ada lagi kepercayaan macam gitu... bunga mmg selalu doa agar anak bunga tidak semestinya sama dengan apa yg dia org kata...

pasal perkara nie...my mom sendiri pun ada cakap. contoh yang paling dekat dengan family kk..adik kk sendiri. dia skrg dah 27 yrs old. perangai dia mmg lain dari kami semua. dia lahir mmg tepat2 kul 12 tgh. degil ya amat. ckp org mmg tak nak dengar. tu yg skrg ni kk mcm malas je nak balik kg. balik pun sbb mak ada kat kg.

tanggal tali pusat pun..my mom ada gak bagi tau. lagi lambat tanggal..kita boleh la tengok kedegilan anak tu. mungkin bukan skrg...maybe masa umur dia remaja. wallahualam. percaya, percaya gak..tapi kk buat tak endah je. mcm anak kk sendiri...tali pusat tanggal ngam2 7 hari. tapi skrg nie..degil tak tau nak ckp. kita panggil dia..dia boleh buat derk..je.

gigi atas tumbuh dulu...ini pun my mom ada gak bagi tau dan kk dengar dari kawan-kawan. kalau ikut pengalaman orang2 lama...kalau gigi atas tumbuh dulu...kita boleh lihat dari segi cara dia bercakap. cakap tinggi. maksud..mungkin suka cakap gah atau tak suka mengalah bila bercakap. ini semua kita boleh lihat bila anak2 dah dewasa. wallahualam.

lagi satu yang kk dengar..kalau pusar atas kepala anak lebih dari satu. ini pun menunjukkan boleh tahan gak kedegilan anak2. yg best..ada kwn kk, anak dia ada 4 pusar. hihii...meh kita tengok nanti bila dia besar...

buat bunga...kk hanya bagi tau apa yang kk tau dari mak dan orang2 lama. jangan ambil hati lak. mungkin apa yang diaorang kata kita tak nampak masa anak2 kecil...mungkin bila dah meningkat remaja dan dewasa...baru lah kita sedar..apa yang diberitahu oleh orang2 nie..benar. dan mungkin kita sendiri akan sampaikan pada anak2 kita nanti. one thing, jangan ambil hati sangat dengan ckp MIL atau sesiapa saja. didiklah anak2 sebaik mungkin. itu yang paling penting.

meh aku citer pulak..

anak bujang aku.. la ni nak masuk 6 tahun..
lahir kul 4.27 pm.. 27/06/2000. tanggal pusat after 7 days tu.. kira oklah..
tapi lasak dan nakal gak..

yg kedua.. pompuan.. la ni nak masuk 5 tahun..
lahir kul 9.00 mlm.. 19/11/2001.. tanggal pusat hari ke 19..!!
mmg ada dgr org2 tua kata nanti dia degillah itu lah inilah.. tapi aku buat derk jek..
tapi yg bestnya atuk aku punya pandangan lain pulak.. lagi lama tanggal pusat.. budak tu bermakna dia cerdik.. amat cerdik..!!
aku pun tak tau mana satu betul...

yg ketiga ni baru 1 tahun 4 bulan..
lahir kul 3 lebih.. 24/11/2004... tanggal pusat 6 hari jek..

bagi aku lah...selagi bernama budak2 tu kan.. diorang tetap le nakal.. lasak..agresif...
takde kena-mengena ngan pusat ni semua..
aper yg terjadi di masa hadapan.. kita takkan tahu..wallahualam..
yg penting kita didik dia dan doakan terbaik utk anak2 kita tu...

Reply #25 putubambu's post

kalau bab macam atok putubambu cakap kata lambat tanggal pusat makin cerdik... heheheh seronok jer dengar...
mmg ler anak bunga tu cerdik... skrg ni kalau dengar nak makan dia yg kalut pi cari tikar...bentang...
nak mandi suruh kita org bukak lampu bilik air ler.. lepas mandi... dia berdiri depan suis lampu ...lepas tu tunjuk.. sambil cakap "tutup".... hehehehe
apa yg dalam tv tu tak payah cakap ler.. iklan maxis yg budak2 duk nyanyi tu.. dia boleh tiru yg hip hop tu... terkejut jer tengok....

[ Last edited by Bunga_Matahari at 20-3-2006 10:51 AM ]

Originally posted by Bunga_Matahari at 20-3-2006 10:49 AM
kalau bab macam atok putubambu cakap kata lambat tanggal pusat makin cerdik... heheheh seronok jer dengar...
mmg ler anak bunga tu cerdik... skrg ni kalau dengar nak makan dia yg kalut pi cari tik ...

tulah bunga...
kita ni bukannya nak membandingkan anak2 kan..
tapi kalau ditengok si abang ngan si kakak (yg lambat tanggal pusat nile..) si kakak ni lebih cerdik sikit..cepat menangkap.. cakap terus..jarang le pelat.. dan ingatan pun baik..
harap2..sampai bila2 le..

kalau boleh semua le anak2 kita cenggitu...betul tak?

Originally posted by putubambu at 20-3-2006 10:58 AM

tulah bunga...
kita ni bukannya nak membandingkan anak2 kan..
tapi kalau ditengok si abang ngan si kakak (yg lambat tanggal pusat nile..) si kakak ni lebih cerdik sikit..cepat menangkap.. c ...

:setuju: :setuju:
bunga tak leh nak banding lagi.. sbb anak sorang...

tapi bila tengok anak bunga ngan anak sedara... macam seronok jer sbb even dia muda dari anak2 sedara.. tapi lincahnya... activenya... mulut dia cepat... rasa macam seronok jer....

aku tak penah plak dgr pasal tali pusat2 ni..

mcm anak aku...lahir 1:50am..
tanggal tali pusat..hari ke 7 kot..(tak ingat sgt...tapi memang awal)
pusar kat kepala tu..1 jer..
tapi..lasak nyer...taknak dgr ckp nyer...kuat merajuk nyer...adoiii..sampai bapak nyer surrender la..taknak baby lagi dah....hehehehe

tapi biasak la...budak umo baru 1thn 5bln..memang keletah mcm tu..

batrisya...lahir kul 6.15 petang... tanggal pusat hari ke 14...
imran...lahir kul 8.12 pagi... tanggal pusat hari ke 7...
both just ada 1 pusar je...

Originally posted by daisys at 9-3-2006 04:29 PM
mak daisys pn cakap mcm mak tig gak....
masa sekolah rendah dulu mak siap tunjuk lagi tali pusat kami semua adik beradik...sampai sekarang dia simpan.....dia ckp kalau dok kalau dok gaduh2 sgt nak ...

Sama dgn mak SIska ...tali pusat adik beradik Siska dia kumpul dan sekalikan dalam satu uncang..pas tu dia simpan elok elok..katanya supaya hubungan adik beradik akan rapat dan tak renggang..wallahuallam.

kena carik balik nih

alamak..mana dah aku campak tali pusat anak aku....

Originally posted by xette at 20-3-2006 12:46 PM
aku tak penah plak dgr pasal tali pusat2 ni..

mcm anak aku...lahir 1:50am..
tanggal tali pusat..hari ke 7 kot..(tak ingat sgt...tapi memang awal)
pusar kat kepala tu..1 jer..
tapi..lasak nyer ...

pernah dengar pasal pusar tu kalau 2 pusar degil kata org tua-tua ler..
nasib baik anak bunga 1 pusar jer.. kalau tak tambah lagi ler dia org cakap degil

tapi bunga pernah tengok anak cousin bunga ada 3 pusar... hehehehe apa mau cakap skrg? hehehe

kalau time lahir + pusar tu mmg pernah dengar le ada org kait2 dgn degil
tapi tali pusat tanggal.. this is something new.

allaa.. bunga, moi kan, klu orang cakap anak moi degil .. rasa bangga plak, siap blh cakap balik "lahh.. tengok lah anak sapa" .. hehehehe.. macam gloating jek. tapi pada moi le kan, klu budak tu degil, maknanya nanti semangat dia kuat .. klu dia buat pape, mmg buat sampai habis lah.. susah nak patah semangat, which is good pada moi, pada org lain tak tahu lah kan. sbb tu moi 'bangga' sket klu orang cakap anak moi degil.. hahahahaaaa...
but, at the same time, kena pandai bimbing laa.. jangan le jadik degil tak bertempat pulak.