CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: grugals

longhat2 daerah atau negeri

ha ha gru...awak ni klakar betul!!

tapi kan gru byk lah dengar tau..sesetengah mak kita ni taknak anaknya kawin ngan org kelantan baik lelaki atau perempuan..pernah terjadi peristiwa pahit....

ni satu bala besar bagi oghe klate...stereotyping oleh ore luar..kelate klate ni backward la...mace mace...TAK BETUUUUL!!!...oghe klate unik yes... bodoh?..well...oghe melayu lain pun sama je bengong nye...

saya simpati dgn gru alami peristiwa pahit..tapi ni bukan sebab klate atau apa...cari la teman yg baik..tu saja formula nya...

..dan tak keterlaluan ada yg memang anak kelantan tapi malu nak ngaku kelantan di sebab kan menda ni sume..

oghe macam ni, tak kira dari negeri mana atau negara mana...jenis yg malu nak mengaku diri nya bangsa apa kita boleh WRITE OFF...manusia macam ni manusia sampah..sudah  hilang kewarasan dan harga diri hingga sanggup memalsukan identiti sendiri..orang macam ni otak sudah rosak...

pertanyaan gru..betul ke..kalau yg lelaki nya suka byk bini..yg perempuannya lebih kurang camtu lah..

ha ha gru gru...

manusia, spesis  homo sapiens secara tabei yg POLYGAMOUS...nak buat macam mana ...biologically determined oleh Allah...

tak tau saya statistik samada oghe klate yg paling banyak bini banyak...kalau ya pun apa salah nye eh?...kan islam tak larang?... cuma nya kena buat adil etc etc...

yg perempuan laki banyak saya tak tau pula...

..pada gru tak kira apa negeri pun sekali kamu...kalau nak buat jahat tak kira tempat dan negeri pun tu je

hok ni kawe sokong 100%

grugals This user has been deleted
ko ni kan..gelak kan aku je..aku tanya je lah wei..

pembetulan bukan gru yg alaminya..setakat ni gru takda masalah ngan org2 kelantan

saya simpati dgn gru alami peristiwa pahit..tapi ni bukan sebab klate atau apa...cari la teman yg baik..tu saja formula nya...

yg perempuan laki banyak saya tak tau pula...

yg atas ni lak maksud gru..dah ada laki masih cari luar cam ada setengahnya suka ambik laki org..tu yg gru dengar lah..

ala nak jahat tak kira apa lah..jadi gak kan..kan..kan..

[ Last edited by grugals at 18-2-2006 01:49 PM ]

ko ni kan..gelak kan aku je..aku tanya je lah wei

adoi..bek keng wei!!

ni ada satu posting dari satu blog yg  saya baca yg describe pasal kelate...menarik dan quite accurate description ...

baca posting disember 12 2005  (brimming in sileence)

http://travelocity.blogspot.com/

ish demo kecek ghapo Greenbottle3  
ngila  sakit perut ambo baco

Meh kita blaja lagi cakap Ganu.

Pucat lesi
Pendek ketok
Siang bole
Busuk kohong
Mahal degong
Buruk hapas

Rate

1

Originally posted by grugals at 16-2-2006 06:17 PM
takde ke yg nak ckp perak ke?n9 ke?kedah ke..

Ekau nak belaja cakap noghoghi ko?? Meh den aja kan kalau ekau minat laa. Cakap noghoghi ni tak susah. Den pun belaja kek oghang ghumah den ajo sambil-sambil baghing dalam kolambu. Den ni sobona nyo masuk suku juga lopeh kawin ngan oghang Bongek kek Ghombau...hehehehe !

Follow Us
Duh, tergelak saya baca post korang. Ni ha mai dah oghang Kedah. Saya kalau loghat Terengganu satu tahu satu saja...lam=lang

malam=malang
jalan= jalang

Jadi kalau nak kata 'jalan malam', kata 'jalang malang'..:stp: Ish boleh jadi salah faham nih!

Saya tak berapa berani cakap loghat daerah lain walaupun boleh sikit2 takut tersalah teruk dan memalukan. Biasa kena....
Kami pergi ke pasar besar KB. Kak saya tanya  tokey mempelam," buah pele ni gapo sekilo?'
Habis semua orang kat situ gelak. lol Selepas mempelam dibungkus, dalam perjalanan balik, kakak ipar(tinggal di KB) kata sambil gelak berdekah2 yg. orang sana panggil buah tu 'pauh' 'pele' tu maksud lain, maksud,'itu-itu'!:lol
      Tak berani dah aku takut ter overgeneralization..parah! Nak jadi lagi memalukan, keesokannya kami lalu lagi kat situ menuju ke tingkat atas nak membeli-belah. Tokey mempelam kenal pulak. Terus dia panggil, jerit kuat," Ha...tu yg. nak beli buah pele kemarin, mari sini!" Huwaa....aku lariiiiiiii!

Rate

1

Originally posted by Gravedigger at 19-2-2006 09:56 PM

Ekau nak belaja cakap noghoghi ko?? Meh den aja kan kalau ekau minat laa. Cakap noghoghi ni tak susah. Den pun belaja kek oghang ghumah den ajo sambil-sambil baghing dalam kolamb ...
noghori den tau gak lah skit2....

Keme nak pghomote loghat Peghak gak lerrr

Keme dulu ader jugak ler meghanto ke Kuantan sekejap...

Nak ceghiter pase naik beh ler ni... biaser nyer ler..

dr Kuantan ke Kolumpo...

oghang dok sebelah tak suker nyembang/ besogheh

dr Kolumpo ke Peghak..

mesti meghiah besogheh itu ini.. keme memang suker bebeno kaler jumper oghang Peghak.. meseghe bebeno..

Pengalaman keme pun... memang menantu oghang Kelantan atau Seghawak memang kughang digalakkan..

sebab utamanyer... mesti depe akan bawak anak bini balik negheghi memasing... tu yg maleh tu... byk bebeno contoh2 yg ader...

menantu oghang Peghak atau Kedah memang digalakkan bebeno...

Ate keme nak buat macam maner... kaler dah cinter samer cinter.. keme tak duli... kemer nak gak...

[ Last edited by fleurzsa at 20-2-2006 11:19 PM ]

Originally posted by fleurzsa at 20-2-2006 10:43 PM
menantu oghang Peghak atau Kedah memang digalakkan bebeno...

Miker jadi menantu emak keme mau tak??? Boleh gak keme buat cawangan satu lagi di Bote.

Originally posted by Gravedigger at 21-2-2006 09:15 AM
Miker jadi menantu emak keme mau tak??? Boleh gak keme buat cawangan satu lagi di Bote.

Nasib baik tak tesembor ayor teh keme ni....

Keme bukan tak mau tapi kaler boleh bio ler keme dapat teman idup yg bujang.  Same2 mengenei idup alam ghumah tangge.. ye dak...

Ate, mate ayor keme nak dipeghunjang ke maner... bio ler satu tu jer...ye dak en Grave weh...

Pengalaman keme pun... memang menantu oghang Kelantan atau Seghawak memang kughang digalakkan..

sebab utamanyer... mesti depe akan bawak anak bini balik negheghi memasing... tu yg maleh tu... byk bebeno contoh2 yg ader...

nang benar apa dipadah kitak nya, my bro kahwin ngan org johor sampai sekarang my sis in law sik balik Johor...anak2 edah besar panjang tapi apa boleh buat adat org sitok my first cousin n my usu pun macam ya. mun nikah mesti terus ikot balik n menetap selama2nya apa lagi mun sidak lelaki. Ada juak sidak perempuan nikah ngan ngan org semananjug kedak my bos, nya ikut bininya diam disitok. N ada kes macam my cousin juak, bila bergerek ngan org malaya, terpaksa putus coz parents sik restu coz gerek sidaknya sik mauk ikot balik Sarawak. So jgn pilih org Sarawak. Tok nasihat keme...suku sakat byk jadi contoh n 80% yg nikah ngn org malaya mesti balit sitok.

Originally posted by comy at 21-2-2006 04:37 PM
sebab utamanyer... mesti depe akan bawak anak bini balik negheghi memasing... tu yg m ...

OOooo begitu pulak ceghiter nyer yer...

Kawan baik samer belajo dengan keme, oghang  Lawas, Seghawak... sebelum belajo ke Semenanjung becinte dgn lelaki Lawas juger ler... tapi keluarge dier mcm tak ghestu..

Di Semenanjung becinte puler dgn oghang Teghengganu. Keluarge dier bekenan puler dgn lelaki tu... setuju buat menantu...

Sekaghang deper bekeje kat Peghak, dah ader anak soghang...

Ate, cuti sekolah ganti2 ler deper balik Teghengganu dgn Seghawak.

Muder lagi deper tu... petengahan 20an... tak tau ler nak menetap mana gamak nyer dah tue nanti...

heheh pandai za ckp perak..

Originally posted by grugals at 21-2-2006 05:10 PM

Camno ekau pulak gru ?? Oghang Perak tu tak mau pulo jadi menantu omak den. Boleh tak ekau yang gantikan??? Alaaa apo salah eeh kan...kan? Den bolikan ekau banglo kek Port Dickson nun dan sekali sekalo bulihlah den jengok situ boghi nafkah. Camno??

mu bukan org perak ker???  setahu i org perak kenegerian pun kira kuat jugak, ingat lagi my friend punya taglines, "ko boleh kutuk aku tapi jgn kutuk negeri aku""...

Camno ekau pulak gru ?? Oghang Perak tu tak mau pulo jadi menantu omak den. Boleh tak ekau yang gantikan??? Alaaa apo salah eeh kan...kan? Den bolikan ekau banglo kek Port Dickson nun dan sekali sekalo bulihlah den jengok situ boghi nafkah. Camno??

teman?apa lak teman lak gantinya..malu teman wei..teman masih nak hidup bujang lagi..bukan ke kalau kome beli kan teman banglo..maknaynye kome duk sekali kat situ?..wat apa plak nak jenguk2 je?:cak:

Originally posted by comy at 22-2-2006 02:08 PM

mu bukan org perak ker???  setahu i org perak kenegerian pun kira kuat jugak, ingat lagi my friend punya taglines, "ko boleh  ...
darah mengalir ni memang perak sebab mak abah org perak..

Originally posted by fleurzsa at 1-2-2006 23:28
Dulu pernah member Kelantan sebut2 I ni jangak...  I punya terasa hati.. (rasa nak karate je diorg tu)... kalo Perak maksud terjangak2 tu mcm kera sumbang gitu...

Beberapa lama kemudian baru tau ...

ader ke nak karate...:stp:
ahahahxsz..ejejejejj..wah..ader org puji fleurza....lalalala:bodek:
jangok!!!!:nyorok:

Originally posted by comy at 22-2-2006 13:08

mu bukan org perak ker???  setahu i org perak kenegerian pun kira kuat jugak, ingat lagi my friend punya taglines, "ko boleh kutuk aku tapi jgn kutuk negeri aku ...

wah...:nyorok:
:devil:thril sungguh bunyik taglines kwn comy tuh..gerun...:kant:

[ Last edited by evita_ina at 25-2-2006 11:11 PM ]